Последние сообщения

Страниц: [1] 2 3 ... 10
1
Обсуждение норм / Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Последний ответ от Сугор 27 Май 2022, 17:42:01  »
CC19, проблема з ДЕС в тому що там є викіди і треба робити розділ ОВНС,  а потім за ці викиди необхідно платити, а ще є шум, є необхідність постійно купувати паливо, проводити техобслуговування.
2
Обсуждение норм / Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Последний ответ от CC19 27 Май 2022, 17:20:26  »
На скількі я розумію в тебе буде аналогічна проблема з даховими та прибудованими котельнями, для котрих також підвищили категорію.
Тут наче все без змін: І кат тільки для "критичних" систем та якщо відпуск тепла по І кат. Але все одно, якщо потужність невелика, то місце під  малопотужню ДЕС ще можна знайти. Для будівель де є протипожена насосна станція, чи димовидалення, чи ліфт для пож. підрозділів влаштовувати малопотужню ДЕС це вже норма. Якщо лікарня, то там більш потужна ДЕС, але ж в лікарняних закладах зазвичай і вільного місця вистачає. А от якщо ЖБ з нежитловими приміщеннями, або наприклад якийсь бізнес-центр в центрі міста, то якщо брати все навантаження по І категорії вийде величезна ДЕС.
І якщо з офісами у вбудованих приміщенням питання ще якось можно вирішити за рахунок формулювань
Під цей пункт "Будинки установ, організацій, офісів заввишки до 16 поверхів включно за чисельності працюючих від 50 до 1000 осіб" підпадають всі будівлі держ. служб, бізнес центри, та навіть проектні інститути та ін..., і в них буде потужна вентиляція, а можливо десь і електроопалення. Більш підходящого пункту для цих типів будівель я не бачу.
3
Обсуждение норм / Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Последний ответ от Сугор 27 Май 2022, 16:48:45  »
CC19, я знаю, що в деякіх містах існує проблема з 2 категрією, а от щоб існувала проблема з 1ю перший раз стикаюсь з таким. На скількі я розумію в тебе буде аналогічна проблема з даховими та прибудованими котельнями, для котрих також підвищили категорію. І якщо з офісами у вбудованих приміщенням питання ще якось можно вирішити за рахунок формулювань, то для котелень - тільки 1 категорія, а значить, в умовах твого міста необхідно встановлювати ДЕС
4
Обсуждение норм / Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Последний ответ от CC19 27 Май 2022, 16:37:29  »
CC19, якщо ОСР не може забеспечити 1 то вона не може забеспечити і 2 категорію
Ну значить не не може, а не хоче. Ось приклад одних з ТУ, і такі всі.

З.І. Чесно кажучи дивно чути, що ти з таким не стикався. В тому сенсі, що для мене це норма, а для тебе парадокс. Ну значить наш ОСР, м'яко кажучи, дуже сильно обнаглів.
5
Обсуждение норм / Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Последний ответ от Сугор 27 Май 2022, 15:27:19  »
CC19, якщо ОСР не може забеспечити 1 то вона не може забеспечити і 2 категорію. Ще раз нагадаю що різниця між 1 и 2 в наяності АВР. На обох вводах напруга може зникнути тільки тоді коли оба ввода живляться від одного джерела живлення, якщо в місті є тільки одне джерело, то не може буди ніякої мови про 2 категорію. За звичай незалежними джерелами вважаються трансформатори підключені від різних секцій ПС.
6
Обсуждение норм / Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Последний ответ от CC19 27 Май 2022, 15:02:45  »
В тім зновуж не бачу проблеми облаштувати ВРП вбудованих приміщень АВРом
Ще раз повторюю, якщо ОСР не може забезпечити по своїм мережам (0,4/10/110кВ) І кат., а дає тільки ІІ, то влаштувавши АВР в ВРП ти не отримаєш І кат. Встановивши АВР при 2 вводах і ІІ категорії, ти отримаєш час відновлення живлення від 0,1-1с (якщо напруга зникла тільки на одному вводі) до якогось не зрозумілого часу - часу виїзду оперативної бригади (якщо напруга зникла на двох вводах) - а це не І кат.
7
Обсуждение норм / Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Последний ответ от Сугор 27 Май 2022, 13:07:13  »
CC19, знову не розумію, в новій редакції йдеться про будинки, а не вбудовані приміщення. В тім зновуж не бачу проблеми облаштувати ВРП вбудованих приміщень АВРом
8
Обсуждение норм / Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Последний ответ от CC19 27 Май 2022, 13:00:48  »
і в чому проблема? на кожен офіс встановлюється лічильник і автомат
Проблема не в цьому. Проблема в тому, що живлення цих нежитлових приміщень, з виходом нової редакції ДБН-23 (якщо її не поправлять), прийдеться виконувати по І категорії. Ще раз акцентую, що в моєму місті - це тільки ДЕС!
9
Обсуждение норм / Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Последний ответ от Сугор 27 Май 2022, 12:34:45  »
І звісно ж, необхідно обмежувати дозволені потужності автоматичними вимикачами в ВРП. Це стандартна усталена практика в моєму місті.
і в чому проблема? на кожен офіс встановлюється лічильник і автомат
10
Обсуждение норм / Re: Вышла ПЕРВАЯ редакция ДБН 23
« Последний ответ от CC19 27 Май 2022, 12:23:54  »
Якщо повернутися к прикладу житлового будинку, то тут нічого начебто не змінилося, залишилася 2 категорія, але в будинках все одно є електроприймачі 1категорії, наприклад - димовидалення. Як, на думку РЕМ має забеспечуватися 1 категорія в данному випадку?
Я проектую будинки не вище 10 поверхів (в моєму місті, будинків вище 26,5м не більше 5-10%), так що, димовидалення в мене немає, і весь будинок по ІІ категорії. А от коли в будинку влаштовують нежитлові приміщення, то потужність на них в ТУ виділяють окремо, так як: на житловий будинок свій облік (свій тариф), по якому розраховується ОСББ, а нежитлові приміщення продають одному/декільком власникам, для яких встановлюється свій облік (комерційний тариф). В електрощитову приходе окремі вводи (по ІІ кат.) для житлової частини, і окремий ввід/вводи (в залежності від категорії) на нежитлові приміщення. І звісно ж, необхідно обмежувати дозволені потужності автоматичними вимикачами в ВРП. Це стандартна усталена практика в моєму місті.
Страниц: [1] 2 3 ... 10