Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Shturman

Сторінок: [1] 2 3 ... 46
1
Ніхто з форумчан не займається високовольтними комірками?. Потрібно консультацію. Чи можливо таку комірку (тип К-201) з повітряним виводом переобладнати в комірку з кабельним виводом. Хто знає конструктив такої комірки? Бо взагалі в неті не можу знайти її конструктив

2
колись трохи вивчав чому саме заборонили. Так ось можлива така ситуація, що людину яка має скажімо кардіостимулятор б'є цим струмом і струм витоку вишибає ПЗВ, але навіть того часу поки ПЗВ спрацює і того струму достатньо щоб серйозно нашкодити, або і вбити таку людину. То ті хто писав норми жорстко заборонили використання ПЗВ без заземлення щоб навіть такі ситуації виключити. Але на практиці ця норма не виконується. Виходить що людина на свій розсуд встановлює це ПЗВ а норми вразі чого ні при чому. Формально це буде порушення норм.

3
Сугор, дуже спірне це питання. Зрозуміло що ПЗВ спрацює тільки тоді коли людина доторкнеться до пошкодженого корпусу прибора. Але якщо його не буде, то корпус буде бити людину до безкінечності. На мою думку краще з ПЗВ ніж без нього.

4
Ще я вставлю свої 5 копійок так як був досвід з тими електрокотлами. При розрахунку потужності схожого об'єкту з електроопаленням квартир обленерго пропускало тільки варіант коли саме електроопалення приймалось з коефіцієнтом 1 тобто в вашому випадку якщо у вас є 12 квартир з котлами по 6 кВт то тільки від тих котлів потужність вже буде 12*6=72 кВт а ще ж треба додати іншу потужність квартир. В обленерго обгрунтовували так. Якщо при перерві в електропостачанні в зимовий період, наприклад, тривалістю в кілька годин температура в приміщеннях знизиться і коли електроенергія появиться то всі котли повмикаються от і буде вже тих 72 кВт.

5
якщо не хочете тягнути окремий провідник від головного щита для заземлення бойлера тоді поставте на нього ПЗВ і розетку без заземлюючого контакту. не робіть ніяких перемичок щоб розділити пен біля бойлера може бути зашквар.

6
Це типу дифавтомат на великий струм і в корпусному виконанні?

7
По факту у квартирі в приміщенні ванної встановлений твердопаливний котел
Чого тільки в світі не буває.  =-0
Якщо я не помиляюсь в інструкціях до електрокотлів є пункт про недопустимість їх встановлення в вологих приміщеннях

8
Добрий день. З початку року вийшли зміни до кодексу комерційного обліку ККОЕ. І є там такий новий пункт

5.7.2. ККОЕЕ - Активний споживач, який встановлює генеруючу установку, призначену для виробництва електричної енергії та/або установку зберігання енергії, або приєднує, у порядку встановленому Кодексом системи розподілу, до власних електричних мереж генеруючі установки, призначені для виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, та/або установки зберігання енергії, що належать третім особам, повинен забезпечити окремий комерційний облік електричної енергії виробленої власними генеруючими установками (групами установок), а також для кожного приєднання генеруючих установок та/або установок зберігання енергії, що належать третім особам, шляхом встановлення вузлів обліку.
(главу 5.7 доповнено новим пунктом 5.7.2
 згідно з постановою НКРЕКП від 10.01.2024 р. N 57,
у зв'язку з цим пункти 5.7.1 - 5.7.10
 вважати відповідно пунктами 5.7.3 - 5.7.12)

Хтось може мені пояснити суть цього окремого обліку. Навіщо його треба встановлювати?

9
Доброго дня. Хто по чому вибирає тривало допустимі струми для кабелів в ваших проектах? ПУЕ, ГОСТИ, ДСТУ? Раніше вибирав тільки по ПУЕ, потім мені сказали, що правильніше вибирати по документах по яким виготовляють кабелі. Я дивився тоді ГОСТ 16442-80. Цей гост відмінили на території України ще в 2019 році. Діючий аналогічний документ це ДСТУ ІЕС 60502-1. І в ньому взагалі відсутні таблиці по допустимим струмам.
Хто по чому вибирає допустимі струми?

10
у комірках частково масляні вимикачі і частково вакуумнікі (там де був проведений ретрофіт)

11
силові автомати в основному підключаються з допомогою наконечників під опресовку. Берете три наконечкики 16 мм.кв алюмінієві або луджені, три наконечника мідні 25 мм.кв або так само луджені. Ну і додатково по одному такому наконечнику на нульові жили але це залежить від того як ви будете комутувати нульові жили. Через шину чи через якийсь клемник силовий. Надійність з'єднання не викликає питань при виконанні правил монтажу. Тільки треба врахувати щоб наконечники влізли в контакти автомата щоб не прийшлось їх підпилювати. Думаю що автомат в корпусі 100 А буде добре

12
Доброго дня. Є стандартне РП-10 кВ радянського зразка з комірками ксо-272 з двома вводами, секційним вимикачем ну все як завжди. Стоїть задача організувати третю секцію шин з третім вводом. Відповідно потрібно встановити додатково ще один секційний вимикач, ввідну комірку, комірку з ТН ну і там одну лінійну. Я з таким стикаюсь вперше тому прошу допомоги хто таке робив. Як нову секцію шин подружити з двома існуючими? Наскільки я розумію це треба влізати в схеми керування існуючих ввідних і секційної комірки? Так? Може хтось поділитись якоюсь козою з подібними рішеннями.
І попутно питання. Чи є можливість в одній комірці сумістити ТН і скажімо секційний вимикач? Бо фізично вже комірка з ТН не влізає в існуюче приміщення.

13
ну я теж дивуюсь такій вимозі. Але, що є то є. То що, ніхто нічого такого не чув?

14
Доброго дня. Таке питання. Чи можливо хтось знає де написано, що при підході лінії 10 кВ до підстанції до розподільчого пристрою ПС 110/10 кВ на опорах ПЛ 10 кВ потрібно використовувати ізолятори пониженого класу напруги? Ми всі ізолятори використовуємо ШФ-20 (до 20 кВ) а от в одному з об'єктів випливло зауваження, що при підході до ПС потрібно брати ізолятори ШФ-10 (10 кВ). Аргументація цікава. Ніби, при грозовому імпульсі цей ізолятор повинен пробитись і спрацювати як ОПН чи РВО не пустивши імпульс на обладнання ПС? Кажуть що це десь в нормативці прописано, але де саме не знають. Я вперше таке чую. Можливо хтось в курсі про таке, то підкажіть де почитати, бо в ПУЕ такого не знахожу?

15
Але в ПДФ також не друкує, якщо формати різні.
Якщо воно так в принципі не вміє, на цьому мій інтерес і закінчується, бо в одному проекті зазвичай зустрічаються всі формати.
та вміє. В мене також три принтери, кожен на свій формат і за один раз друкуються всі листи різних форматів. Щось ви не правильно робите. Можете викласти файл якщо хочете можемо розібратись з друком в пдф

Сторінок: [1] 2 3 ... 46