Відповідь

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.
Ім'я:
   
Email:
Тема:
Іконка повідомлення:
Вкладення:
(Вкладення)
Restrictions: 4 per post, maximum total size 5120KB, maximum individual size 5120KB

підказка: натисніть alt+s для відправлення або alt+p для перегляду повідомлення


Повідомлення в цій темі

Автор: Сугор
« : 02 Травень 2017, 09:57:18  »

Погляньте-но, як вчинили китайці з Храмом Неба, що у Пекіні.
переглянув купу фото в мережі
https://www.google.com.ua/search?q=%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BC+%D0%BD%D0%B5%D0%B1%D0%B0+%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BD&rlz=1C1KAFB_enUA576UA576&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiyjLvZztDTAhXDCJoKHTPBAGUQsAQINA&biw=1920&bih=950#imgrc=wu6kGHzVR6tciM:
на круглій пагоді зовсім не побачів блискавкозахисту, на прямокутній будівлі дріт прокладено тільки по кутам, тобто більша частина даху не потрапляє в зону захісту.
Автор: Evgen Koc
« : 01 Травень 2017, 23:49:01  »

Тобто спотворити пам'ятку архитектури
Пам'ятка архітектури входить до об'єктів невідновлюваного культурного надбання, для яких визначається ризик R3. Погляньте-но, як вчинили китайці з Храмом Неба, що у Пекіні. До речі, ще єдина тамтешня кругла культова споруда, решта є прямокутними у плані.
Автор: Evgen Koc
« : 01 Травень 2017, 23:34:03  »

      Захисна дія системи перехоплення полягає у тому, що її провідники забезпечують емісію таких потужних стримерів назустріч лідеру блискавки, що вони переважають за своєю енергетикою ті стримери, які беруть початок з покрівлі (якщо вона є струмопровідною). Для цього й виконуються численні взаємні з'єднання провідників LPS, для цього й належить об'єднувати кільцевим провідником усі уземлювальні електроди. Для інженерних цілей ці положення з фізики блискавки втілено у певні методики, зазначені у відповідних стандартах. Зокрема, захист пласких покрівель ЕКОНОМІЧНО ДОЦІЛЬНО виконувати сітковою системою (хоча можна також і стрижнями).
      У цій дискусії радує те, що видно зацікавленість спеціалістів у тому, аби не виконувати сліпо те, що написано у НД, але й розуміти, звідки походять ті чи інші рекомендації. Це і є прояви заміни адміністративно зарегульованої діяльності у царині стандартизації на публічне обговорення (передовсім, у технічних комітетах стандартизації). Саме там, у обговореннях проектів нових НД, ваші зауваження, запитання та пропозиції є найбільш продуктивними. Пропоную слідкувати за повідомленнями про такі проекти НД, які розміщуються на офіційному сайті  Українського агенства зі стандартизації: http://uas.org.ua/ua/category/standartizatsiya/. Закликаю брати активну участь у оновленні нормативної бази нашої країни.
Автор: Сугор
« : 01 Травень 2017, 22:44:11  »

Коли говориться про захист від бічних ударів фасадів споруд, висота яких перевищує 60 м, наголошується, що це має сенс, якщо у споруді є чутлива електроніка.
Тобто бічні влучання не призводять до руйнування? електроніки немае тож - нехай лупить? І чим такий захист відрізняється від відсутності захисту?
Для дзвіниці можна запропонувати прокласти доземні провідники рубами (зазвичай, бані тих дзвіниць є гранчастими). За потреби можна посилити захист, встановивши з певним кроком додаткові стрижні 0,5 м завдовжки під прямим кутом до доземних провідників.
Тобто спотворити пам'ятку архитектури
Автор: Evgen Koc
« : 01 Травень 2017, 22:23:08  »

Якої висоти повинен бути блискавкоприймач щоб захистити церкву Св.Клари від бічних уражень блискавки?
Коли говориться про захист від бічних ударів фасадів споруд, висота яких перевищує 60 м, наголошується, що це має сенс, якщо у споруді є чутлива електроніка. Для дзвіниці можна запропонувати прокласти доземні провідники рубами (зазвичай, бані тих дзвіниць є гранчастими). За потреби можна посилити захист, встановивши з певним кроком додаткові стрижні 0,5 м завдовжки під прямим кутом до доземних провідників. Стрижні виконуються з того ж дроту, що й доземні провідники, та закріплюються до них.
Автор: Roman3R
« : 01 Травень 2017, 19:47:41  »

може служити навіть архітектурною прикрасою.
Це і є архітектурна прикраса . Попробуйте промалювати що там захищається цією прикрасою .
Автор: Сугор
« : 01 Травень 2017, 09:30:49  »

Якраз, за RSM, який не має обмежень щодо висоти споруд.
Evgen Koc, нічого не зрозумів, а намалювати  простенький ескіз? Якої висоти повинен бути блискавкоприймач щоб захистити церкву Св.Клари від бічних уражень блискавки?
Перевірку захищених об'ємів (приміром, за RSM) для сіткового перехоплювача належить виконувати лише у тих небагатьох випадках,
тобто пофіг захищає сітка чи ні? Потім можно буде сказати власнику будівлі що йому не пощастило. Спробуйте намалювати переріз кровлі з провідниками сітки які встановлено на утримувач дроту і намалюйте зону захисту у вигляді сфери і ви побачите що сітка не захищає дах.
Автор: Evgen Koc
« : 30 Квітень 2017, 23:35:40  »

Скажіть як сітка на даху може захистити будівлю якщо в неї (сітку) провалювається сфера зони захисту?
Перевірку захищених об'ємів (приміром, за RSM) для сіткового перехоплювача належить виконувати лише у тих небагатьох випадках, коли ця сітка виконується  ізольованою від будівлі (споруди). У ДСТУ EN 62305-3:2012 є вказівки щодо того, за яких розмірів надбудов (з ізоляційних чи струмопровідних елементів) покрівлі їх допускається не захищати додатково. Можна розглядати металеву покрівлю, що знаходиться під сіткою, як таку собі надбудову невеликої висоти.
Автор: Evgen Koc
« : 30 Квітень 2017, 23:26:42  »

Висота церкви Св. Клари складає 116м. Яким чином "передовий світовий досвід, вкладений у ДСТУ EN 62305" зможе захистити цю будівлю? Сфера не катить, Захистний кут ? так начебто він працює тільки до висоти 60м (IV рівень)
Якраз, за RSM, який не має обмежень щодо висоти споруд.
Автор: Evgen Koc
« : 30 Квітень 2017, 23:25:23  »

1. На жаль, подробиць захисту церкви Св. Клари я не знаю. Використання природних елементів у системі перехоплення (чавунних елементів) є розповсюдженим технічним рішенням для різного роду будівель і споруд.
2. Окрім влаштування системи блискавкозахисту, запроваджується страхування залишкового ризику пошкодження будівель і споруд (те, чого не покриває 100%-во система захисту). Економічно обґрунтоване поєднання цих двох заходів забезпечує кращий захист.
3. Переклад частин 2 та 4 ДСТУ EN 62305 насправді виконано. З технічних причин просто дещо затрималося їхнє оприлюднення. Проте, відповідно до ЗУ "Про стандартизацію", позиція НОС України полягає у тому, що, у випадку, якщо якісь положення ДСТУ Б В.2.5-38:2008 суперечать міжнародному ДСТУ EN 62305:2012, вони не вважаються дійсними й належить керуватися саме останнім НД. Для первинного оцінювання можна використовувати онлайн калькулятори ризиків. Згоден з Вами у тому, що Частина 2 є складною для застосування і розуміння. Проте, нашим проектувальникам доведеться опанувати ці методики, як це свого часу зробили їхні зарубіжні колеги. Єдине, чим можу їх порадувати, на ICLP-2014, було ухвалено рекомендації щодо зменшення числа факторів, які підпадають під розрахунки. Таким було прохання проектувальників, які бачили, що вплив багатьох коефіцієнтів на кінцевий результат є зникомо малим. Це буде враховано у наступній редакції, якої недовго вже чекати.
 
Автор: Сугор
« : 30 Квітень 2017, 19:28:46  »

Цікаво, що нова дзвіниця церкви Riddarholmskyrkan була зроблена вже з чавуну, що набагато полегшило її захист від блискавки.
Яким чином? Каркас було уземлено?
при цьому не закладається 100%-ва ефективність перехоплення блискавки. Достатньо лише, аби система захисту забезпечувала обґрунтований LPL (клас захисту).
Дуже зручно, якщо щось трапиться, то завжди можно сказати, що не не пощастило  і трапився саме той випадок
спирається на методику оцінювання ризиків.
Яку досі не переклали, тобто вона не має ніякої юридичної сили. До речі читав цей документ у редакції 2006 року в россійському перекладі, нічого не зрозумів  :evil: на якій підставі обчислюються "коєфіцієнти"?  На скільки все було зрозуміло в старому РД  :'(
І Ви такі не відповили
Яким чином "передовий світовий досвід, вкладений у ДСТУ EN 62305" зможе захистити цю будівлю?
Автор: Evgen Koc
« : 30 Квітень 2017, 16:53:05  »

Evgen Koc, невже виконання системи блискавкозахисту дає 100% гарантію захисту?
      Економічне обґрунтування необхідності блискавкозахисту  $$спирається на методику оцінювання ризиків. Щодо стародавнього храму йдеться, зокрема, про ризик R3 - втрати невідновлюваного культурного надбання. Звичайно, при цьому не закладається 100%-ва ефективність перехоплення блискавки. Достатньо лише, аби система захисту забезпечувала обґрунтований LPL (клас захисту).
      Цікаво, що нова дзвіниця церкви Riddarholmskyrkan була зроблена вже з чавуну, що набагато полегшило її захист від блискавки. :o 
Автор: Сугор
« : 29 Квітень 2017, 23:52:49  »

Evgen Koc, невже виконання системи блискавкозахисту дає 100% гарантію захисту? Скажіть як сітка на даху може захистити будівлю якщо в неї (сітку) провалювається сфера зони захисту?
У ніч на 14 і 15 травня 1723 р. потужна гроза вирувала над Стокгольмом. Блискавка вдарила у церкву Св. Якова (нині Королівський Сад) і у церкву Св. Клари.
Висота церкви Св. Клари складає 116м. Яким чином "передовий світовий досвід, вкладений у ДСТУ EN 62305" зможе захистити цю будівлю? Сфера не катить, Захистний кут ? так начебто він працює тільки до висоти 60м (IV рівень)
Автор: Evgen Koc
« : 29 Квітень 2017, 22:08:24  »

Є відомості, що пожежа у Бранденбургу 1407 р. була спричинена ударом блискавки, внаслідок чого, за деякими джерелами, загинуло 1600 осіб.
У ніч на 14 і 15 травня 1723 р. потужна гроза вирувала над Стокгольмом. Блискавка вдарила у церкву Св. Якова (нині Королівський Сад) і у церкву Св. Клари. Дзвіницю церкви Якова було спалено й зруйновано, а церква Клари отримала незначні пошкодження.
Блискавка влучала у дзвіниці церков та у високі будівлі, які виступали у якості перехоплювачів блискавки, що було частою причиною пожеж. 28 липня 1835 року Riddarholmskyrkan (Стокгольм) був уражений блискавкою і в той же час, блискавка вдарила в нижню частину дзвіниці церкви Св. Катарини і у дзвіницю церкви Kungsholms. Дзвіницю Riddarholmskyrkan врятувати не вдалося. Дах і склепіння церкви завалилися наступного дня після того, як вони загорілися, хоча церковний зал вцілів. Нова вежа Riddarholmskyrkan була побудована в 1841 році, і була зроблена з чавуну, щоб краще протистояти вогню.
У серпні 1769 року блискавка вдарила у дзвіницю церкви Назер в Брешії, Італія. Струм пройшов склепінням, де зберігалося 207,000 фунтів пороху. Сліди цього вибуху можна бачити ще й сьогодні. Було зруйновано шосту частину міста, загинуло 3000 містян.
20 липня 2014 р. чотири будинки було зруйновано блискавками у Великобританії: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2699115/Four-houses-destroyed-fire-lightning-weekends-thunderstorms-wrecked-havoc-Britain.html
1627 року, була уражена блискавкою і знищена вогнем 5-поверхова башта замку Hirosaki, що на Півночі Японії: https://en.wikipedia.org/wiki/Hirosaki_Castle
1800 р. блискавка спричинила пожежу Спасо-Преображенська церкви (Великі Сорочинці).
Піраміда, що у селі Комендантівка на Полтавщині, стоїть на місці, де була дерев'яна церква. Вона згоріла від удару блискавки.
Храм у селищі Ікаруга, кілометрів за десять на південний захід від нинішнього міста Нара (Японія) був завершений 616 р., але 670 р. згорів, уражений блискавкою.
14 червня 2010 р. блискавка влучила в дерев'яну церкву (пам'ятку архітектури національного значення) в селі Матків на Турківщині (Львівська область). Храм зайнявся, але спрацювала автоматична система пожежегасіння, встановлена в рамках обласної програми покращення протипожежного стану в 2009 р.
Первісно дерев'яний, Свято-Димитрівський храм (нині - Могилів-Подільська єпархія УПЦ), заснований у 18 столітті, згорів від блискавки 1795 р.
Миколаївська церква у прикарпатському містечку Вижниця, яку було освячено у 1924 році, виділялася своєю оригінальністю: це був єдиний в Буковині приклад використання барокового стилю у церковній архітектурі. На жаль у своєму оригінальному первісному вигляді церква до наших часів не дійшла. У 1961 році в результаті попадання блискавки в церкві сталася пожежа, яка знищила її верхи.
Автор: Сугор
« : 28 Квітень 2017, 21:52:54  »

не варто повертатися до розробок 70-х років минулого століття, маючи можливість залучити передовий світовий досвід, вкладений у ДСТУ EN 62305.
Evgen Koc, Ви мене вибачте, але мені здається, що останнім часом норми пишуться щоб збільшити продажи обладнання  :'(  "передовий світовий досвід" суперечіть моїм особистим спостереженням: в деяких селах ще досі стоять дерев'яні хати під солом'яним дахом, цим хатам вже більше 100 років і весь цей час ці хати простояли без блискавкозахисту. Єгипетськи піраміди, Тадж Махал, Пізанська Вежа, Колокольні Софії Київскої та Печерської Лаври, тощо... ці будівлі простояли без блискавкозахисту сотні років.