Відповідь

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.
Ім'я:
   
Email:
Тема:
Іконка повідомлення:
Вкладення:
(Вкладення)
Restrictions: 4 per post, maximum total size 5120KB, maximum individual size 5120KB

підказка: натисніть alt+s для відправлення або alt+p для перегляду повідомлення


Повідомлення в цій темі

Автор: kostalom
« : 31 Жовтень 2016, 11:24:12  »

Панове. Є багато інфорамції для роздумів в вашому діалозі. Але справді, ми відійшли від теми. Повторюся. Мова йде про житловий комплекс V категорії, а відповідно експертиза буде і на П і на Р. Питання було не в ціні на проект. Замовник задав хороше питання. А чи потрібно розмальовувати квартири, якщо по факту проводка в квартирах робитися не буде. Що я вважаю абсолютно логічно, бо як тут писалося та проводка по факту на 100% перероблюється. Виключаємо з рівняння житлові будинки з квартирами під ключ. Тож питання тільки в тому чи пройде експертизу такий проект. З вашого діалогу зробив висновки, що в кожній області свої "прибабахи" в експертів. Тобто чіткого дозволу на виконання проекту без розмальвки квартир немає... Якщо всеж замовник вирішить не розмальовувати квартири та подасть проект на експертизу то відпишуся як все пройшло.
Автор: grossel
« : 27 Жовтень 2016, 14:37:06  »

Так в тому і питання, що житлові будинки більше 10 поверхів відносяться до IV і V категорії складності
Автор: Roman3R
« : 27 Жовтень 2016, 14:01:25  »

Вопрос был о экспертизе
В основному експертизу проходить стадія "П" , де плани поквартирних електромереж відсутні . Стадія "Р" , в такому випадку , же не проходить експертизу .

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 11 травня 2011 р. № 560
Київ

Про затвердження Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України
10. Обов'язковій експертизі підлягають проекти будівництва об'єктів, що:
належать до IV і V категорії складності, - щодо дотримання вимог до їх міцності, надійності, довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки;
Автор: Сугор
« : 27 Жовтень 2016, 13:47:39  »

Коллеги, по моему мы ушли от темы. Вопрос был о экспертизе, а не про сдачу в эксплуатацию. Что же касается экспертизы, то нормы не требуют на стадии П и РП (у утверждаемой части) выполнять планы подключения оборудования, на экспертизу представляются только схемы.
Автор: Roman3R
« : 27 Жовтень 2016, 13:14:34  »

От и не подписывают акт требуя деньги
В вашій практиці таке було чи це лише припущення ? У нас за рік без проблем проектується і приймаються десятки таких багатоквартирних будинків . Головне , щоб це було прописано і затверджено замовником в завданні на проектування .
Автор: grossel
« : 27 Жовтень 2016, 11:58:32  »

за  умови відповідності їх санітарним, протипожежним  і технічним
вимогам
От и не подписывают акт требуя деньги, мотивируя, что нет проекта и сложно сделать вывод "умови відповідності їх санітарним, протипожежним  і технічним вимогам" выполнены или нет.
Автор: Андрюха РЗА
« : 26 Жовтень 2016, 16:25:14  »

Мы года полтора назад купили квартиру в новостройке. Электрика была сделана, но лучше бы ее не делали. Все равно, переделывалось все на 100%.
Автор: Roman3R
« : 26 Жовтень 2016, 14:29:22  »

А как сдаете?

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 13 квітня 2011 р. No 461
Київ
Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів

8.  Житлові  будинки,  побудовані  за  кошти  юридичних  і  фізичних  осіб,  можуть  прийматися  в експлуатацію  без  виконання  внутрішніх  опоряджувальних  робіт  у  квартирах  та  вбудовано-прибудованих приміщеннях, які не впливають  на експлуатацію будинків,  якщо це обумовлено договором про будівництво,  за  умови відповідності їх санітарним, протипожежним  і технічним
вимогам. Перелік внутрішніх опоряджувальних робіт, без виконання яких можливе прийняття в експлуатацію  житлових  будинків,  визначається  Міністерством  будівництва  та  житлово-комунального господарства.

НАКАЗ

11.01.2014  № 2

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 січня 2014 р.
за № 160/24937

Про затвердження Переліку внутрішніх опоряджувальних робіт, без виконання яких можливе прийняття в експлуатацію житлових будинків

Внутрішні опоряджувальні роботи, без виконання яких можливе прийняття в експлуатацію житлових будинків, зазначаються у проектній документації (крім квартир, побудованих за кошти державного та місцевих бюджетів для інвалідів, учасників Великої Вітчизняної війни, багатодітних сімей, громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших соціально незахищених верств населення, в яких внутрішні опоряджувальні роботи виконуються в повному обсязі).
Автор: grossel
« : 26 Жовтень 2016, 13:52:00  »

А это плохо. Потому-как заказчик в случае если например электрика, вода и т.д приняты и все это на дом подано, а газ например нет и Акт не подписан платит солидные бабки за энергоносители, хотя дом и не заселен ( на переданы квартиры владельцам).
Да и повторюсь, заказчику нужна проектная документация полностью, потому-как на этапе строительства ГАСК постоянно требует ее, а в случае отсутствия приостанавливает строительство. Заказчику выбрасывать постоянно деньги на решение вопроса зря, тоже как-то не с руки...
Автор: andery
« : 26 Жовтень 2016, 13:40:05  »

А как сдаете?
Например: пожарникам, энергонадзору, охране труда, энергосбыту
Этот этап строительства бюрократии для меня покрыт мраком (хотя слухи кое какие доходят, как это делается  :D),  т.к. мы как проектировщики за него не отвечаем.
Автор: grossel
« : 26 Жовтень 2016, 13:37:40  »

grossel, В разных городах, регионах по разному.
У нас в основном все жилье до 3 категории, соответственно экспертизу проходит только архитектуру и конструктив.
А как сдаете?
Например: пожарникам, энергонадзору, охране труда, энергосбыту
Автор: andery
« : 26 Жовтень 2016, 13:37:34  »

Я в своей практике голых концов кабеля не встречал.
Сугор, я в своей практике встречал когда ниши и штрабы под этажные щиты выдалбливали, а квартиры уже покупали и делали ремонт.
Автор: andery
« : 26 Жовтень 2016, 13:33:56  »

grossel, В разных городах, регионах по разному.
У нас в основном все жилье до 3 категории, соответственно экспертизу проходит только архитектура и конструктив.
Да и экспертиза экспертизе - рознь :)
Автор: Roman3R
« : 26 Жовтень 2016, 13:19:55  »

Этот момент нужно оговаривать заранее тут и нормы не причем.
що вказується в завданні на проектування
Автор: Сугор
« : 26 Жовтень 2016, 13:19:05  »

т.е. вводной кабель до предполагаемого места установки квартирного щита.
кабель должен чем-то заканчиваться. Покупатель квартиры, по идее, должен иметь возможность убедится что в квартиру заведено электричество. Я в своей практике голых концов кабеля не встречал. Минимум что было в квартире - квартирный щит с вводным автоматом (выключателем нагрузки), узо на розетку (розетка в щите), автомат на освещение, лампочка и выключатель перед дверью, звонок и кнопка.