Відповідь

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.
Ім'я:
   
Email:
Тема:
Іконка повідомлення:
Вкладення:
(Вкладення)
Restrictions: 4 per post, maximum total size 5120KB, maximum individual size 5120KB

підказка: натисніть alt+s для відправлення або alt+p для перегляду повідомлення


Повідомлення в цій темі

Автор: grossel
« : 23 Серпень 2016, 18:45:55  »

Роздули тему , ніби ідеться про заземлення ракетної пускової  установки  :D і немає ніяких нормативних документів .
Это точно.
Автор: Roman3R
« : 23 Серпень 2016, 17:41:36  »

Роздули тему , ніби ідеться про заземлення ракетної пускової  установки  :D і немає ніяких нормативних документів .
Автор: grossel
« : 23 Серпень 2016, 15:06:37  »

Біда з термінологією призводить до плутанини. Немає у стандарті такого контура. Кільцевий електрод у ґрунті на відстані 1 м від споруди та на глибині принаймні 0,5 м - це Система земляного закінчення
ДСТУ Б В.2.5-38 6.5.4 В случае невозможности использования естественных заземлителей для молниеотводов, которые имеют молниеприемники из сеток или металлической кровли, по периметру здания или сооружения следует прокладывать в земле на глубине не менее чем 0,5м внешний контур из искусственных горизонтальных заземлителей.
6.5.6 Во всех случаях, за исключением использования отдельно стоящего молниеот-
вода, заземлитель молниезащиты следует совмещать с заземлителями электроустановок и
средств связи. Если эти заземлители должны быть разделены по любым технологически-
ми соображениям, их следует объединить в общую систему с помощью системы уравнивания потенциалов, согласно ДБН В.2.5-27 или ПУЭ".
ПУЭ 1.7.101. В наружных электроустановках напряжением выше 1 кВ вокруг площади, занятой электрооборудованием, на глубине не менее 0,5 м следует прокладывать замкнутый горизонтальный заземлитель, к которому присоединяют открытые заземляющие проводящие части.
Автор: grossel
« : 23 Серпень 2016, 14:24:20  »

На мою думку, сентенції про "металлоконструкции перекрытия в качестве молниеприёмников" вигадали одесити
Что-то вас понесло не в ту степь.
 ДСТУ Б В.2.5:2008:
6.3.3 Для обычных объектов как естественные молниеприемники могут рассматриваться следующие конструктивные элементы зданий и сооружений:
б) металлические конструкции крыши (фермы, соединенная стальная арматура);
Автор: Evgen Koc
« : 23 Серпень 2016, 14:01:02  »

Там заземляется арматура железобетонных перекрытий.
Не дозволяється використовувати у якості провідників  відведення струму блискавки попередньо напружений риштунок залізобетонних конструкцій. Плити перекриття - типовий приклад таких конструкцій. А вже ловити блискавку з температурою у її каналі під 30 000 градусів на ці плити - то вже повна безвідповідальність. У Греції удар блискавки так послабив несний трос моста (близьк 0,5 м! у діаметрі) Ріон-Антиріон, що він за 40 хвилин обірвався.
Автор: Evgen Koc
« : 23 Серпень 2016, 13:51:19  »

И присоединяется молниезащита к внутреннему контуру заземления.
Заводити струм блискавки досередини приміщення не можна. По-перше, це небезпечно. По-друге - не піде від туди (скін-ефект витісняє його на периферію).
Автор: Evgen Koc
« : 23 Серпень 2016, 13:48:50  »

если не используются в качестве молниеприемника металлические несущие конструкции перекрытия

Сітка, вкладена на покрівлі, захищає лише те, що знаходиться ПІД нею. Сумніваюся, що гідроізоляційне покриття даху не потребує захисту від блискавки. Металеві конструкції покрівлі можуть слугувати для кращого розтікання струму вже перехопленої блискавки.
На мою думку, сентенції про "металлоконструкции перекрытия в качестве молниеприёмников" вигадали одесити  :thumbsup:. Погляньте лише на їхній ПРИВОЗ: http://www.navigator-ukraina.com.ua/media/k2/galleries/77/privoz1.jpg]
Автор: Evgen Koc
« : 23 Серпень 2016, 13:39:13  »

Микропроцессоры установленные в сетях выше 1 кВ имеют свойство питаться (оперативные цепи напряжением 220В переменного тока) с этой же установки с подключением к совмещенному PEN проводнику на который вы подаете прямой разряд молнии
Якщо ми не хочемо, аби частковий струм блискавки НЕ заходив до провідників живлення, належить влаштувати ізольовану LPS. Для цього належить виконати розрахунки мінімальної роздільної відстані s для усіх критичних точок. У більшості випадків ізольована LPS є недоцільною. Але у цьому випадку належить вживати заходів для зменшення шкідливого впливу імпульсів. І встановлення SPD на цих лініях - то не єдиний з можливих заходів. Якщо не приєднати провідник PEN до системи еквіпотенційних сполучень (а значить - до уземлення LPS), наївно вважати, що  частина струму блискавки туди не затече. Просто проб'ються ізоляційні проміжки електрообладанання і струм затече тим шляхами, якими схоче. Саме тому краще зробити ці шляхи наперед та приготуватися відповідно.
Автор: Evgen Koc
« : 23 Серпень 2016, 13:25:46  »

с контуром выравнивания потенциалов
Біда з термінологією призводить до плутанини. Немає у стандарті такого контура. Кільцевий електрод у ґрунті на відстані 1 м від споруди та на глибині принаймні 0,5 м - це Система земляного закінчення Тип В.  Для її перетворення на систему уземлення належить влаштувати систему еквіпотенційних сполучень. Приєднання сталевого риштунку залізобетону і є одним з кроків побудови такої системи. Те, що у дискусії називають "внутренним контуром" насправді є "кільцевий сполучний провідник", за допомогою якого корпуси устатковання (та ще можливо струмопровідні конструкційні елементи) приєднуються до головної сполучної шини (ГСШ). Вирівнювання потенціалів - це захисний засіб зниження ризику електротравм внаслідок появи крокової напруги. Виконується вкладанням металевої сітки під поверхню, де можуть знаходитися живі істоти. Також є технічні рішення з влаштування додаткових кільцевих провідників навколо споруди (кожен наступний закладається глибше за попередній).
Автор: Сугор
« : 22 Серпень 2016, 21:29:48  »

grossel, во первых пример был чисто теоритический, во вторых почему Вы уперлись именно в АВБбШв? есть куча кабелей с бумажной изоляцией типа
http://www.kabel-rus.ru/kabel-provod/kabel-silovoj-v-bumazhnoj-izolyatsii-aashv-aabl-asb-asbl-sbl/kabel-asbg
http://www.kabel-rus.ru/kabel-provod/kabel-silovoj-v-bumazhnoj-izolyatsii-aashv-aabl-asb-asbl-sbl/kabel-sg
http://www.kabel-rus.ru/kabel-provod/kabel-silovoj-v-bumazhnoj-izolyatsii-aashv-aabl-asb-asbl-sbl/kabel-tssbg
но даже если забыть о броне и оболочках кабелей есть еще фундамент как естественный заземлитель там тоже может быть не самый прямой путь для тока молнии...
как по мне это не столь важно. При попадании молнии, точно также как и при аварии на стороне ВН на ГШЗ будет возникать потенциал, который грозит пробоем изоляции между РEN (PE) и фазными проводниками и другими нехорошими последствиями 
Автор: grossel
« : 22 Серпень 2016, 19:55:15  »

ну когда отменят, тогда и уточним условия задачи, пока же эта норма действует.
Но тут возникает еще один глупый вопрос: алюминиевые оболочки запрещено использовать в качестве естественных заземлителей, по присоединив оболочку к ГШЗ она (оболочка) все равно начинает выполнять роль ЗУ
Каким образом? Она ведь в шланге ПВХ (АВБбШв например) или джгутовой оплетке и не имеет контакта с грунтом. Ее присоединяют к ГЗШ для исключения наводок (вторичных проявлений молнии).
Я думаю, что для вас не действует, потому как вряд ли вы будете в не сейсмичном районе г.Киева использовать дорогостоящие голые кабели в свинцовой оболочке.
Автор: Сугор
« : 22 Серпень 2016, 18:42:45  »

Но поскольку взамен скоро выходит новый ДБН, то этой нормы и в нем не будет.
ну когда отменят, тогда и уточним условия задачи, пока же эта норма действует.
Но тут возникает еще один глупый вопрос: алюминиевые оболочки запрещено использовать в качестве естественных заземлителей, по присоединив оболочку к ГШЗ она (оболочка) все равно начинает выполнять роль ЗУ
Автор: grossel
« : 22 Серпень 2016, 18:08:20  »

К сожалению не смог найти это требование в ПУЭ, хотя помню что оно было, но в ДБН В.2.5-27-2006
В новом ПУЭ требования по использованию свинцовых оболочек кабелей проложенных открыто в роли естественных заземлителий-убрали. А броню и раньше никогда нельзя было использовать в этой роли.. Осталась только эта норма в ДБН В.2.5-27-2006. Но поскольку взамен скоро выходит новый ДБН, то этой нормы и в нем не будет.
Автор: grossel
« : 22 Серпень 2016, 17:51:19  »

Якщо металева КТП - не бачу сенсу робити блискавкоприймач.
Для металевої КТП і не роблять блискавкоприймач. Досить подвійного заземлення металевої конструкції КТП приєднаного до заземлюючого контуру навколо КТП.
Автор: p23asae
« : 22 Серпень 2016, 16:25:12  »

Якщо ЗТП - є сенс робити сітку або стрижні на покрівлі. Якщо металева КТП - не бачу сенсу робити блискавкоприймач. Спуски повинні виконуватись ззовні ТП. Контур заземлення потрібно виконувати навколо ТП на глибині 0,5(він виконує подвійну роль- заземлення та зрівнювання потенціалів) Як мені казав експерт не все повинно бути прописано в НД - деякі рішення повинні бути логічними.