Автор Тема: Прокладка мереж електроосвітленя  (Прочитано 3702 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Lucio30

  • *
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 9
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Доброго дня всім! Стикнувся з наступним питанням: маю дві мережі - розподільну, яка живить групові щити освітлення, і власне групову мережу що йде до світильників. Так складається, що на значній відстанні вони проходять разом. Чи можна їх прокласти спільно в металевому лотку??? Почитуючи ПУЕ, відповіді на своє питання поки що не знайшов. Може хтось з форумчан підкаже.

Offline boss

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 23
  • -Receive: 134
  • Повідомлень: 1 127
  • Country: ua
  • BOSS
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Прокладка мереж електроосвітленя
« Reply #1 : 14 Листопад 2011, 17:15:27 »
Можно.

Offline O.S.

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 118
  • -Receive: 316
  • Повідомлень: 1 895
  • Country: ua
  • Всем успехов и удачи. 07.01.2013
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Серебрянная сова (250 благодарностей + 1000 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Прокладка мереж електроосвітленя
« Reply #2 : 14 Листопад 2011, 17:19:05 »
Можна, головне щоб робоче з аварійним не йшло в спільному лотку без перегородки.

Offline Lucio30

  • *
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 9
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Прокладка мереж електроосвітленя
« Reply #3 : 14 Листопад 2011, 17:20:02 »
Можно.
А чим підтвердити вашу відповідь? Ви зсилаєтесь на якийсь документ?

Offline Lucio30

  • *
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 9
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Прокладка мереж електроосвітленя
« Reply #4 : 14 Листопад 2011, 17:23:40 »
Можна, головне щоб робоче з аварійним не йшло в спільному лотку без перегородки.
Дякую, за вашу відповідь.
Але ж я в поясненні до проекту я не напишу, що мені у форумі сказали, що можна!
От наприклад про живильну мережу в ПУЕ чітко все написано. Тай про групову також. А от про розподільну нічого (Глава 6.2.)

Offline Electrician

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 142
  • -Receive: 559
  • Повідомлень: 2 331
  • Country: ua
  • У меня примерно такие же очки :-)
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Прокладка мереж електроосвітленя
« Reply #5 : 14 Листопад 2011, 17:39:29 »
А меня немного смущает такое соседство (правда, мое смущение, не подтверждено нормами) - неотключенное КЗ на кабеле групповой линии и мы "поджариваем" кабели питания других щитков  ;)
я знаю не все, а только половину

Offline O.S.

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 118
  • -Receive: 316
  • Повідомлень: 1 895
  • Country: ua
  • Всем успехов и удачи. 07.01.2013
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Серебрянная сова (250 благодарностей + 1000 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Прокладка мереж електроосвітленя
« Reply #6 : 14 Листопад 2011, 17:58:15 »
Але ж я в поясненні до проекту я не напишу, що мені у форумі сказали, що можна!

Ну по-перше, що не заборонено, те дозволено. А прямої заборони в нормах немає.
По-друге, з досвіду проектування можу сказати, що таке рішення застосовувалось не раз і жодних зауважень ні від кого не було.
По-третє, в п. 4.45 і 4.46 ДБН В.2.5-23-2010 чітко написано, що не можна прокладати спільно (якщо це об"єкт цивільного призначення).

Offline Lucio30

  • *
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 9
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Прокладка мереж електроосвітленя
« Reply #7 : 15 Листопад 2011, 10:04:07 »
А меня немного смущает такое соседство (правда, мое смущение, не подтверждено нормами) - неотключенное КЗ на кабеле групповой линии и мы "поджариваем" кабели питания других щитков  ;)
От і мене це також турбує.
Але чіткого підвердження в документі цьому я поки що не знайшов.
Об'єкт промислового призначеня, тому якщо і прокласти ці дві мережі окремо, то це вплине лише на кількість матеріалу для спорудження кабельної траси. Маю на увазі лоток.
Але чи це буде доцільно? Зрештою якщо документи не забороняють такого виконання, то мабуть, економічніше буде прокладати ці дві мережі в спільному лотку.

Offline Lucio30

  • *
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 9
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Прокладка мереж електроосвітленя
« Reply #8 : 15 Листопад 2011, 10:16:28 »
Але ж я в поясненні до проекту я не напишу, що мені у форумі сказали, що можна!

Ну по-перше, що не заборонено, те дозволено. А прямої заборони в нормах немає.
По-друге, з досвіду проектування можу сказати, що таке рішення застосовувалось не раз і жодних зауважень ні від кого не було.
По-третє, в п. 4.45 і 4.46 ДБН В.2.5-23-2010 чітко написано, що не можна прокладати спільно (якщо це об"єкт цивільного призначення).

Як кажуьть "гаряче" .  :)
Дякую за відповідь. Одне але об'єкт таки промислового призначення. Тому керуватися ДБН В.2.5-23.2010"Проектування електрообладнання об'єктів цивільного призначення" ,мабуть, таки не буде правильним.
Зрештою, там написано лише про те, що розподільні мережі без перегородок прокладати не допускається. А от про їх взаємодію з груповими мережами не говориться.
Але то інше питання. Мене турбує інше: маю чималу кількість групових мереж робочого і аварійного освітлення. Вони прокладатимуться в спільному лотку з перегородкою, це чітко зрозуміло.
Маю розподільчу мережу до групових щитів робочого освітлення, яка конструктивно має проходити по лінії прокладання групових мереж. Тому і виникло питання, чи можна розподільчу мережу робочого освітленя прокласти спільно з груповою мережею робочого освітлення? Чи краще спорудити паралельно ще одну трасу з лотку?

Offline Roman3R

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 83
  • -Receive: 1106
  • Повідомлень: 4 470
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность III-3й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) III по максимальному времени on-line пребывания на форуме За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Прокладка мереж електроосвітленя
« Reply #9 : 15 Листопад 2011, 10:31:33 »
Одне але об'єкт таки промислового призначення. Тому керуватися ДБН В.2.5-23.2010"Проектування електрообладнання об'єктів цивільного призначення" ,мабуть, таки не буде правильним.
Аналогічні вимоги є в ПУЕ і вони стосуються усіх споруд а не тільки цивільного призначення . ПУЕ п.2.1.15 та 2.1.16 .
Вчаться на своїх помилках, а на чужих роблять кар’єру

Offline Lucio30

  • *
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 9
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Прокладка мереж електроосвітленя
« Reply #10 : 15 Листопад 2011, 10:48:52 »
Одне але об'єкт таки промислового призначення. Тому керуватися ДБН В.2.5-23.2010"Проектування електрообладнання об'єктів цивільного призначення" ,мабуть, таки не буде правильним.
Аналогічні вимоги є в ПУЕ і вони стосуються усіх споруд а не тільки цивільного призначення . ПУЕ п.2.1.15 та 2.1.16 .
Дякую. Читав я і ці пункти ПУЕ.
Пункт 2.1.15 дозволяє спільне прокладання проводів і кабелів силових і контрольних кіл декількох панелей, щитів, пультів тощо пов'язаних технологічним процесом.
З цього зрозуміло, що декілька розподільчих ліній до щитків можна прокласти спільно в одному лотку. А от чи можна їх прокласти в спільному лотку разом з колами груп робочого освітлення???
Тут так, якщо прийняти за те, що розподільча мережа пов'язана з груповою мережею технологічним процесом (яким є внутрішнє освітлення комплексу), то тоді можливе їх спільне прокладання в одному лотку.
Але чи це буде вірно???  :(

oipop

  • Гість
Re: Прокладка мереж електроосвітленя
« Reply #11 : 15 Листопад 2011, 12:36:39 »
К питающим и групповым линиям рабочего освещения никаких особых требований нет, т.к. есть (или должны быть) сети аварийного питания.

Offline Shturman

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 56
  • -Receive: 55
  • Повідомлень: 675
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Прокладка мереж електроосвітленя
« Reply #12 : 19 Листопад 2011, 13:24:04 »
А меня немного смущает такое соседство (правда, мое смущение, не подтверждено нормами) - неотключенное КЗ на кабеле групповой линии и мы "поджариваем" кабели питания других щитков
Ну с такой логикой каждый кабель тогда надо прокладывать на отдельном лотке.  =-0

Offline Electrician

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 142
  • -Receive: 559
  • Повідомлень: 2 331
  • Country: ua
  • У меня примерно такие же очки :-)
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Прокладка мереж електроосвітленя
« Reply #13 : 19 Листопад 2011, 21:02:45 »
Ну с такой логикой каждый кабель тогда надо прокладывать на отдельном лотке
потому я и говорю -
немного смущает
я знаю не все, а только половину

Offline Lucio30

  • *
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 9
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Прокладка мереж електроосвітленя
« Reply #14 : 21 Листопад 2011, 10:33:01 »
Дякую, всім за ваші відповіді!  :)  :thumbsup:
Дійсно таки в нормативах і ПУЕ конкретики, щодо цього питання не знайшов. Так близько...
В принципі, мабуть, таки можна прокласти розподільну мережу разом з груповою. Але погоджуся з Electrician, що якщо КЗ буде в якісь з мереж, то це пошкодить кабелі іншої. Це якось з точки зору практики і здорового глузду. Але часто густо доводиться таки прокладати все в спільному "пучку".
І тому щоб ніяких питань щодо правильності рішення, я зробив саме так як пише Shturman. Заклав лоток для прокладки робочої мережі. Тому, поки що, питання знялося, але без уваги, мабуть, цю тему я не залишу...   8)

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: