Автор Тема: Яку трубу використовувати для прокладки кабля малого січення 3х1.5 в землі?  (Прочитано 460 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Яку гнучку трубу (ПНД, ПВХ) використовувати для прокладки кабелів малого січення в землі? 3х1.5 або 3х2.5? Для освітлення або інших потреб.
Іноді я заню, використовують водопровідну, але це не завжди зручно, особливо для освітлення.
Якщо можна посилання, тому що в жодного виробника конкретно не зустрічав в описі, до прикладу, що труба діаметром 20мм для прокладки кабеля в землі. 
Дякую!

Offline Muta

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 41
  • -Receive: 14
  • Повідомлень: 177
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
взагалі то металеві труби самі по собі в землі не застосовують.
В старій редакції ПУЕ-86 п.2.1.78 це забороняв. Я б узяв щось штибу дкс 60 мм поліетиленову

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
взагалі то металеві труби самі по собі в землі не застосовують.
Так я не про металеву питаю (ПВХ, ПНД).

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Я б узяв щось штибу дкс 60 мм поліетиленову
Так в 60мм трубу засовувати кабель 3х1.5, як на мене це інженерно не правильне рішення.

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 322
  • -Receive: 854
  • Повідомлень: 6 523
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Яку гнучку трубу (ПНД, ПВХ) використовувати для прокладки кабелів малого січення в землі? 3х1.5 або 3х2.5?
E.Next Система прокладки кабелю в грунті
https://enext.ua/uk/catalog/sistema_prokladki_kabelyu_v_grunti/

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 322
  • -Receive: 854
  • Повідомлень: 6 523
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Так в 60мм трубу засовувати кабель 3х1.5, як на мене це інженерно не правильне рішення.
Якщо знадобиться докинути ще один кабель в ту саму трубу, або замінити його, ріщення одразу стане мудрим.  ;)
І не трба економити на колодязях або якихось прохідних коробках (з чітким позначеням на кресленнях їх місця). Може, і не знадобиться ніколи, але якщо знадобиться, зекономите монтаникам купу часу.

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Важко замовнику і мені зрозуміти навщо треба труба 60мм для живлення приводу воріт 3х2.5.
Як ви собі уявляєте трубу 60мм для живлення освітлення території? Ось до прикладу такого:

 

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
E.Next Система прокладки кабелю в грунті
https://enext.ua/uk/catalog/sistema_prokladki_kabelyu_v_grunti/
Дякую, я тільки не розумію чому такі труби починаються з діаметру 32мм/40мм.
Чому виробники не роблять хочаб 25мм?

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 322
  • -Receive: 854
  • Повідомлень: 6 523
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Важко замовнику і мені зрозуміти навщо треба труба 60мм для живлення приводу воріт 3х2.5.
Як ви собі уявляєте трубу 60мм для живлення освітлення території? Ось до прикладу такого:
Я не наполягаю саме на 60 мм. Але 40-50 - це нормально.
Бо завтра він захоче ще що-небудь на перимерті поставити, ну там відео, охорона, що також буде потребувати живлення, і ви будете прокладати ще одну трубу. Дві труби д25, здається, дорожче, ніж одна д40.
Але можна і так.

Взагалі, кабелі по териториї ми прокладаємо або в п/е трубах, або в асбестоцементних.
« Останнє редагування: 11 Березень 2024, 11:23:24 від rga »

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Важко замовнику і мені зрозуміти навщо треба труба 60мм для живлення приводу воріт 3х2.5.
А ви вже говорили, що кабель потрібно закопувати на 0,7м? :)
Жорстка технічна ПНД 25мм точно не підходе? В неї доволі невеликий радіус вигину. Я коли підключав точкові світильники на тротуарі, нічого не знайшов кращого ніж звичайна гофра важкого типу 25мм

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Дякую, я тільки не розумію чому такі труби починаються з діаметру 32мм/40мм.
Чому виробники не роблять хочаб 25мм?
Мабуть тому, що кабелі перерізом 1,5-2,5мм.кв, не зовсім правильний вибір для прокладки в землі, з нормативної точки зору. Так як прокладку в землі регламентує гл.2.3 ПУЕ, а вона для кабелів перерізом більше 16мм.кв. :)

Offline Muta

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 41
  • -Receive: 14
  • Повідомлень: 177
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
проложите без трубы...
 ГОСТ 16442  не запрещает, только рекомендует чтоб кабель типа ВВГ , был с заполнением (ВВГз)
Тяжпромовские рекомендации м788-1072 кабели АВВГ, ВВГ допускают применять в траншеях в непросадочных грунтах

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Мабуть тому, що кабелі перерізом 1,5-2,5мм.кв, не зовсім правильний вибір для прокладки в землі, з нормативної точки зору.
Цікаво, яким кабелем мені підключити 5 світильників по 7Вт.
Я коли підключав точкові світильники на тротуарі, нічого не знайшов кращого ніж звичайна гофра важкого типу 25мм
Можна посилання? Я майже впевнений, що в описі до цієї труби буде відсутня фраза для прокладки кабеля в землі.
проложите без трубы...
Можна в деякиї місцях і без труби, але труба, це хоч якийсь мінімальний захист.

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 322
  • -Receive: 854
  • Повідомлень: 6 523
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Можна в деякиї місцях і без труби
Кроти з'їдять. А п/е навіть для них неїстівний.
Або кабель з відповідною оболонкою, але тоді його заміна буде вимагати знов перекопування всьго городу.

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Можна посилання? Я майже впевнений, що в описі до цієї труби буде відсутня фраза для прокладки кабеля в землі.
Звісно ж ніякої фрази про можливість використання цієї гофри для прокладання в землі немає. Але не думаю, що це критично для приватного будівництва... :)
А взагалі, яка ціль використання труби: механічний захист, чи можливість заміни кабелю?
Можна в деякиї місцях і без труби, але труба, це хоч якийсь мінімальний захист.
Можливо є сенс розглянути броньований кабель (якщо зможете знайти таку позицію). Броня значно краще справиться з механічним захистом ніж двостінна гофра, перевірено на практиці за допомогою лопати, на своїй земельній ділянці :)
« Останнє редагування: 11 Березень 2024, 20:33:54 від CC19 »

 
Ім'я:     Email: