Автор Тема: Подсветка лестницы  (Прочитано 1429 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline vasiliyod

  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 4
    • Перегляд профілю
    • Awards
Подсветка лестницы
« : 01 Листопад 2023, 19:54:44 »
Доброго дня. Вопрос к знатокам. Нужно сделать подсветку каждой ступени лестницы. Ступенек 18 шт. Блок питания планируется поставить посредине лестницы. Т.е. от него будет идти провод к каждой ступеньке, 18 проводов. К самой дальней ступеньки 5 метров. Следующея к БП 4.5 пом 3 ит.д. Длина ленты на каждой ступеньки будет около 80 см мощность 15 Вт. Вопросы такие:

1. Какого сечения брать повод.

2. Как эти все повода, а их получится 18 шт подключить к БК.

3. Как длина этих 18 проводов(примерно 60 метров) повлияет на мощность БП.

4. Какой мощности взять БП. Или лучьше два?

Есть свои мысли, но хочется услышать мнения других.

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Подсветка лестницы
« Reply #1 : 02 Листопад 2023, 12:03:14 »
Моя думка:
1. 2х1, 2х0.75
2. Передбачити місце для з'єднання любим з дозволених методів біля блока живлення, я би з'єднувава клемними з'єднаннями ваго, січення проводу до блоку живлення та сам клемник вибирати згідно дозволеного струму.
3. У вашому випадку - ніяк.
4. Тут треба подумати. У вашому випадку треба блок живлення мінімум 350-360Вт, це не є щось незвичне, але вони вже йдуть з примусовим охолдженням, тобто з вентилятором, а він може створювати шум, який не буде комфортний для замовника + вентилятор збирає пил. Але є перевага в тому, що вся стрічка буде включатись одночасно. Я б вибарав це рішення, якщо б ця стрічка включалась не на довгий час, шум від вентилятора не був чутний та було б зручне місце обслуговування блока для прочистки його від пилюки через рік-два.
Бо якщо брати два блока живлення то час включення стрічки може бути різним (а може і не бути), іноді це замовників не влаштовує.

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Подсветка лестницы
« Reply #2 : 02 Листопад 2023, 14:46:49 »
А чи не забагато 15х18=270Вт світлодіодного світла для підсвітки сходів? Це вже не підсвітка а повноцінне освітлення :)

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: