Автор Тема: Використання підшивок при роботі з проектами  (Прочитано 3892 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Shturman

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 56
  • -Receive: 55
  • Повідомлень: 675
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Доброго дня. Вирішив створити дану тему для обміну досвідом по використанню підшивок в автокаді при роботі з проектами. Я, особисто, давно використовую підшивки і це дуже зручно. Єдине, що я не можу вирішити так це питання роботи з текстовими документами (пояснювальна, титулки, специфікації). Хочеться ці документи виконувати в ворді ну або в екселі для специфікацій, так як автокад не заточений під роботу з текстами особливо великими, якими бувають пояснювальні і специфікації. Так як підшивка працює лише з листами автокада виникає питання як можна виконувати текстові документи в ворді і додавати їх в підшивку автокада щоб мати в підшивці повну структуру проекту зі всіма аркушами?
   Зараз, я, всі аркуші, в тому числі і текстові, виконую в автокаді, але хотілось би текстові виконувати в призначеній для цього програмі. Якщо хтось має якісь ідеї, то поділіться. І взагалі робота з підшивками не заслужено обходиться багатьма проектувальниками, але реально це дуже крута штука. Ну але потребує роботи в автокаді з листами, а не все в моделі ліпити.

Offline IgorS

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 74
  • -Receive: 54
  • Повідомлень: 606
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Доброго дня.
Так само використовую підшивку, зручна штука, також для заповнення рамкі на кресленях. Текстові документи в офіс і хл, а прив'язати до підшивкі не вдається, а булоб зручно

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Також вже давно використовую підшивку. Дуже зручно друкувати та робити автоматичну відомість листів.
При потребі, таблички екселя вставляю з екселя.
Можна і тексп вставляди вордовським документом (ОЛЕ об'єктом), але треба навчитись то правильно робити, але може виявитись проблематично.

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 322
  • -Receive: 854
  • Повідомлень: 6 523
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Я, особисто, давно використовую підшивки і це дуже зручно.
Пробачте, а для чого?
Підшивка дозволяє висмикнути окремі аркуші з різних файлів и опублікувати їх разом, і то, якщо вони одного формату. В яких випадках та як часто це знадобляється?

Offline Yurik

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 45
  • -Receive: 213
  • Повідомлень: 1 695
  • Country: ua
  • Awards II по максимальному времени on-line пребывания на форуме Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
rga, а навіщо робити аркуші, якщо можливо працювати тільки у моделі? Якщо файл з планами завеликий (наприклад підоснова зйомка), то зручніше схеми - в одному файлі, плани в іншому.
Shturman, Excel легко вставляється в Autocad та дозволяє оновлювати зміни у файлі excel
« Останнє редагування: 10 Липень 2023, 15:52:04 від Yurik »

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
rga, підшивка дозволяє генерувати перелік креслень, і міняти одночастно назву креслення та номер креслення на аркуші та в загальних даних. Ще, якщо певним чином зробити блокі позначень розрізів та видів можна робити посилання з одного аркуша на інший і при зміні номера аркуша, виду або розрізу в менеджері підшивки усі зміни будуть автоматично обновлятися.
Якщо зробити біліотеку креслень типових рішень, то можна вставити у шаблон підшивки посилання на бібліотеку і полегшити вставляння необхідних креслень.
Друкувати можна аркуші різних форматів необхідно лише один раз налаштувати друк кожного аркуша

Offline Shturman

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 56
  • -Receive: 55
  • Повідомлень: 675
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Підшивка дозволяє висмикнути окремі аркуші з різних файлів и опублікувати їх разом, і то, якщо вони одного формату. В яких випадках та як часто це знадобляється?
тут ви не праві. Але признаюсь чесно до початку роботи з підшивками я думав десь так само як і ви, але розібравшись з підшивками і їх функціоналом зрозумів який я був не правий працюючи тільки в моделі. А взагалі в автокаді все взаємопов'язано. Якщо хочеш працювати з підшивками треба вже працювати з листами, а не в моделі відповідно і з листами треба розбиратись. Одним словом треба прикласти трохи зусиль, але воно того варте.
Можна і тексп вставляди вордовським документом (ОЛЕ об'єктом)
Я пробував ті ОЛЕ об'єкти і прийшов до висновку що краще вже тексти в автокаді робити ніж паритись з ОЛЕ. Коли аркуш лише один, то ще можна, а коли їх декілька починається головняк.
Shturman, Excel легко вставляється в Autocad та дозволяє оновлювати зміни у файлі excel
Ну це то зрозуміло. Я хочу подружити саме роботу з підшивками і роботу з текстовими/табличними редакторами. Але напевно я забагато хочу.
От наприклад в мене є блок штампу де атрибутом прописано назву проекту. Я цю назву забиваю один раз у властивоті підшивки і всі листи цієї підшивки на яких є блок штампу отрумують цю назву проекту, хоча ці листи можуть знаходитись в різних файлах. Вся біда в тому що при редагуванні великих текстів в автокаді виникають незручності у вигляді гальмування комп'ютера так як автокад не є текстовим редактором, а той редактор який в ньому вбудований виконує базові функції. От я і хотів щоб пояснювальні виконувати в ворді але мати весь функціонал підшивки в автокаді працюючи з цими аркушами.
rga, а навіщо робити аркуші, якщо можливо
працювати тільки у моделі?
Я вам скажу так. Працюючи в тільки в моделі вам не доступні потужні функції автокада які в ньому закладені. От все що я можу на таке сказати. Це схоже коли купляєш машину в повній комплектації і не використовуєш в ній ті функції які передбачені цією повною комплектацією.

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
rga, а навіщо робити аркуші, якщо можливо працювати тільки у моделі?
Щоб зробити файл проекта з 90 аркушів в пдф одним натиском клавіши.
Щоб друкувати проект одним натиском клавіши.
Я як згадаю як, на почту роботи, все в моделі робив... скільки часу на друк уходило....  :wall:
« Останнє редагування: 11 Липень 2023, 09:42:39 від andery »

Offline Shturman

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 56
  • -Receive: 55
  • Повідомлень: 675
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
А от хто як виконує текстові документи для проектів? У ворді в автокаді, інші варіанти?

Offline Unvip

  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 2
  • Повідомлень: 2
    • Перегляд профілю
    • Awards
Вже багато років працюю з підшивками, і зараз вже навіть не уявляю, як люди обходяться без даного інструмента, коли вони працюють з великими проектами (30+ креслень). Це ж чистої води мазохізм робити таке без підшивок. Але то справа кожного. Ну а текстові частини проектів оформлюю в ворді, і потім додаю їх ручками в основний файл ПДФ. Ну не призначений автокад для роботи з великими обсягами тексту, не для цього він. Як на мене, то і не треба тягнути всякі пояснювальні записки в автокад. Зазвичай, це 1-2 вордовських документи, тож це не займає так вже й багато часу: додати їх руками. Звісно, хотілося б і це автоматизувати.

Ще одним важливим плюсом підшивки є її браузер (?), чи інакше перелік креслень. Трошки його оформлюєш і в кінці отримуєш гарну структуру проекту. Таким чином, ти не зможеш загубити ніякі аркуші, не наплутаєш з назвами, з номерами аркушів, зможеш дуже швидко знайти необхідний аркуш, навіть якщо відкриєш проект, який робив роки 3 назад. Ну і публікація в один клік — без коментарів.

Offline Shturman

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 56
  • -Receive: 55
  • Повідомлень: 675
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Ну і публікація в один клік — без коментарів.
так от в один клік весь проект можна пустити тільки при умові коли всі аркуші проекту, в тому числі і текстові аркуші, виконані в листах автокада. Дуже зручно мати структуру всього проекту у менеджері підшивок, а не шукати листи пояснювальної чи специфікаці окремо через ворд чи ексель. Ідеально було б зробити пояснювальну в ворді і якимось чином прикрутити ці аркуші до підшивки, але от як, я і не можу способу придумати.
Коли я всі аркуші виконую в автокаді, то мій структура мого проекту має такий вигляд. От як би вигляд залишився таким самим але текстові документи виконувати в ворді ось до чого я веду

Offline Shturman

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 56
  • -Receive: 55
  • Повідомлень: 675
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
до речі, якщо може хтось нумерує листи в підшивці вручну, то можу поділитись примочкою яка автоматично нумерує листи. Дуже класна штука. Ну, а номера листів з підшивки атрибутами проставляються в блокові штампа на кожному кресленні.
« Останнє редагування: 11 Липень 2023, 12:41:22 від Shturman »

Offline rga

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 322
  • -Receive: 854
  • Повідомлень: 6 523
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
rga, підшивка дозволяє генерувати перелік креслень, і міняти одночастно назву креслення та номер креслення на аркуші та в загальних даних.
Наскільки я зрозуміла, в відомість попадає назва Листа та його порядковий номер, а не назва з штампу та номер звідти. Може, є посилання на щось біль-менш внятне про це?

Друкувати можна аркуші різних форматів необхідно лише один раз налаштувати друк кожного аркуша
У мене не вийшло, коли гралася з публікаціями. Кожен Лист налаштовано, але А3, А2, А1 разом не друкує. Тільки те, що йде на один принтер і в одному з форматів. Перед першою ж зміною формату (якщо все в ПДФ) зупиняється і каже, що все зробив.

Offline Yurik

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 45
  • -Receive: 213
  • Повідомлень: 1 695
  • Country: ua
  • Awards II по максимальному времени on-line пребывания на форуме Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Щоб зробити файл проекта з 90 аркушів в пдф одним натиском клавіши.
Щоб друкувати проект одним натиском клавіши.
Це була іронія. Якось посварився з колегою яка працювала тільки у моделі. Я налаштував їй аркуші та попрохав вносити зміни у відкоригованому файлі, але знов прийшов файл тільки з моделью.
У мене не вийшло, коли гралася з публікаціями. Кожен Лист налаштовано, але А3, А2, А1 разом не друкує. Тільки те, що йде на один принтер і в одному з форматів. Перед першою ж зміною формату (якщо все в ПДФ) зупиняється і каже, що все зробив.
Це налаштовується у "диспетчер параметрів листів"

Offline Shturman

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 56
  • -Receive: 55
  • Повідомлень: 675
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Наскільки я зрозуміла, в відомість попадає назва Листа та його порядковий номер, а не назва з штампу та номер звідти.
блок штампу повинен містити атрибут назви креслення. Цю назву креслення атрибут за допомогою відповідного поля отримує з назви креслення в підшивці. Таким чином встановлюється зв'язок між назвою креслення на штампі і назвою листа в підшивці. Коли міняємо назву листа в підшивці автоматом міняється назва цього креслення в штампі. Формуючи відомість листів з підшивки все відповідає один одному. При внесенні змін в назву листа в підшивці все автоматом міняється також. Ну корочє тут треба досить грунтовно розібратись з тим всім і все буде працювати. В мене всі графи в блокові штампа беруть інформацію з підшивки.

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: