Автор Тема: Курси ревіт для електрика  (Прочитано 3692 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Курси ревіт для електрика
« : 26 Січень 2023, 11:27:04 »
Порадьте, будь ласка, чи є в україні курси по ревіту для електриків?
Можливо хтось проходив?
Або порадите доступний курс на англійскій мові.

Дякую!
« Останнє редагування: 27 Січень 2023, 15:35:53 від andery »

Offline Unvip

  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 2
  • Повідомлень: 2
    • Перегляд профілю
    • Awards
То по автокаду, чи по ревіту ? :)

Як раз співпало, що зараз сам освоюю ревіт — роблю свою першу квартирку в ньому. Вже четвертий тиждень страждаю з цими постійними відключеннями світла...

Я продивився швиденько на ютубі маленькі курси Левіцького (кацап начебто), продивився по діагоналі курс ще один кацапський Мєркулова (ревіт на 100%) — є на торентах. А далі вже сам розбираюся, тикаю, гуглю окремі нюанси.

Також на ютубі постійно дивлюсь крутого американця — Mike Taylor (@miketaylor8211). Він не електрик, але розповідає дуже багато цікавих моментів щодо ревіту.
Інший крутий канал в ютубі — The Electrical Department (@theelectricaldepartment). Тут вже хлопак, американський проектант-електрик, який працює тільки в ревіті і розповідає про нього. Це не курс, а просто добірка різних уроків, в яких він розповідає про різні нюанси праці електрика в ревіті.


Offline Andrey_ka

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 37
  • -Receive: 28
  • Повідомлень: 101
  • Country: ua
  • Харків... Салтівка
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #3 : 27 Січень 2023, 16:07:24 »
Проектувати ЕТР у ревіт ще те "задоволення"... А специфікація та розрахунки - це окрема тема

Offline Oleksandr

  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
  • Повідомлень: 6
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #4 : 24 Лютий 2023, 11:33:53 »
А для електричних креслень у Ревіт шаблон вже є, чи треба самому все налаштовувати?

Offline Andrey_ka

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 37
  • -Receive: 28
  • Повідомлень: 101
  • Country: ua
  • Харків... Салтівка
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #5 : 25 Лютий 2023, 14:47:52 »
Шаблони є, всі російською мовою, наприклад ADSK, також є плагіни, без яких нікуди, наприклад, TeslaBim, Connect2ElPanel, ModPlusInstaller та інші. Ще раз повторюся, проектування електрики в Ревіті поки що дуже великий геморой... У ньому немає розрахункового модуля, тобто. неможливо порахувати навантаження ні згідно з ДБН В.2.5-23-2010, ні згідно з ДСТУ-Н Б В.2.5-80-2015. Виконання кабельного журналу перетворюється на пекло. Струми КЗ не вважає, падіння напруги тільки з його якогось, одного йому відомого алгоритму... Можна без кінця перераховувати те, що він не вміє. Лотки красиво малює, все...

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #6 : 04 Березень 2023, 14:13:19 »
Andrey_ka, проектування електрики в Ревіт гемор не більший ніж в Автокад. Чи Ви хочете робити проект натисканням однієї кнопки?
Один з моїх коллег користувався додатком Шнайдера, так він також на російській, але з перекладом у колегі проблем не було.
Головні переваги Ревіту:
1. 3Д. Любий проблемний вузел можна розглянути з усіх боків.
2. Миттєва побудова розрізів
3. Можливість сумістної роботи фахівців різних розділів
4. Специфікація, але для треба попрацювати з сімействами
Звісно є і пені мінуси. На опанування Ревіту треба витратити певний час.
Розрахунки простіше робити в Екселі. Розрахуноки ткз та падіння напруги роблю тільки для окремих ліній, стосовно яких є сумніви.
Проектуванням займаюсь з часів коли ще небуло людського Автокаду і всі креслення доводилося робити на папері.

Offline Andrey_ka

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 37
  • -Receive: 28
  • Повідомлень: 101
  • Country: ua
  • Харків... Салтівка
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #7 : 04 Березень 2023, 15:05:55 »
1. 3Д. Любий проблемний вузел можна розглянути з усіх боків.
2. Миттєва побудова розрізів
3. Можливість сумістної роботи фахівців різних розділів

З цим згоден... Я теж застав часи кульмана... Якщо говорити про зручність, на смак і колір усі фломастери різні. Я освоїв програму нанокаделектро, на жаль, теж російського виробництва. Про ексель забув, про специфікації, ткз, падіння теж. Так, безперечно, там є свої особливості. Все досить просто, досить складні однолінійки - одним кліком, а головне, по суті - це той самий автокад.

P.S. Досі не бачив жодного проекту (серйозного), виконаного в ревіт. Якщо є можливість, можете в личку скинути? Можливо моя суто суб'єктивна думка зміниться...

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #8 : 04 Березень 2023, 15:34:12 »
Andrey_ka, я зараз не працюю в Ревіті, а старі проекти залишилися на попередніх роботах. Останній раз в Ревіті працював два роки назад
Для серйозних проектів в проекті має приймати участь ВІМ менеджер, треба розробляти внутришні стандарти, сімейства бажано щоб розробляв ВІМ спеціаліст, ну і архітектура обов'язково повинна розроблятися в Ревіт.
Розрахунок навантаження, теретично, також можна робити в Ревіт, але в мене постійно не вистачає часу та натхнення щоб остаточно розібратися.

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #9 : 04 Березень 2023, 15:42:19 »
Чи Ви хочете робити проект натисканням однієї кнопки?
Не бачу тут нічого поганого :)
« Останнє редагування: 04 Березень 2023, 15:43:50 від CC19 »

Offline Andrey_ka

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 37
  • -Receive: 28
  • Повідомлень: 101
  • Country: ua
  • Харків... Салтівка
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #10 : 04 Березень 2023, 15:43:58 »
Сугор Дякую за відповідь

Offline Andrey_ka

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 37
  • -Receive: 28
  • Повідомлень: 101
  • Country: ua
  • Харків... Салтівка
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #11 : 04 Березень 2023, 15:46:03 »
Не бачу тут нічого поганого
я теж...
Чи Ви хочете робити проект натисканням однієї кнопки, ні, звичайно, але я не бачу нічого поганого в тому, що програма допомагає автоматизувати рутинні операції.
« Останнє редагування: 04 Березень 2023, 15:47:52 від Andrey_ka »

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #12 : 04 Березень 2023, 15:46:34 »
CC19, я також, але потім може так скластися що потреба у спеціалістах відпаде

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #13 : 04 Березень 2023, 15:55:15 »
CC19, я також, але потім може так скластися що потреба у спеціалістах відпаде
Все одно потрібні будуть спеціалісти з правильного натискання кнопки, це на робота для керівництва :)

Сугор, можеш з досвіду розповісти, якщо робив подібні об'єкти в ревіт та автокаді, плюси мінуси? Особливо цікавить, затрачений час, якість кінцевого результату (проекту в ПДФ чи на папері), точність специфікацій, які проекти краще розуміє замовник/монтажник.
« Останнє редагування: 04 Березень 2023, 15:56:46 від CC19 »

Offline Andrey_ka

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 37
  • -Receive: 28
  • Повідомлень: 101
  • Country: ua
  • Харків... Салтівка
    • Перегляд профілю
    • Awards
Re: Курси ревіт для електрика
« Reply #14 : 04 Березень 2023, 16:22:30 »
Особливо цікавить, затрачений час, якість кінцевого результату (проекту в ПДФ чи на папері), точність специфікацій, які проекти краще розуміє замовник/монтажник.
моя суто суб'єктивна думка:
1. затрачений час - у рази більше;
2. точність специфікацій - не витримує критики;
4. які проекти краще розуміє замовник - невідомо;
5. які проекти краще розуміє монтажник - автокад;
6. кабельний журнал- не витримує критики (у ревіті немає прив'язки траси (лотка) до кабелів, прокладених у ньому);
7. у ревіті немає розрахункового модуля, тобто неможливо порахувати навантаження ні згідно з ДБН В.2.5-23-2010, ні згідно з ДСТУ-Н Б В.2.5-80-2015
8. як правильно сказав Сугор: "для серйозних проектів в проекті має приймати участь ВІМ менеджер, треба розробляти внутришні стандарти, сімейства бажано щоб розробляв ВІМ спеціаліст". як мені здається, для будь-яких об'єктів, ну може крім приватного будиночка;
9. крім курсів ніхто так і не показує жодних робіт з електропостачання виконаних у ревіті до кінця.

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: