Автор Тема: Розрахунок сумарної потужності для житлових комплексів та погодження потужності в обленерго.  (Прочитано 4228 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Житловий комплекс 4 секції, в кожній секції по 50квартир, в сумі в 4 секціях - 200 квартир по 16кВт. Для спрощення, ліфти та інших споживачів опустимо.
Розрахункова потужінсть ВРП одніє секції = 50*16*0,45 = 360кВт

Варіант 1. (як я вважаю правильний)
Розрахункова потужність комплексу = 200*16*0,39 = 1248 кВт

Варіант 2. (як хоче рахувати обленерго)
Розрахункова потужність комплексу =  360кВт * 4 = 1440 кВт

Різниця 200кВт. За які замовник має заплатити немалі гроші.

Який варіант вірний? 
« Останнє редагування: 01 Грудень 2022, 15:57:24 від andery »

Offline Andrey_ka

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 37
  • -Receive: 28
  • Повідомлень: 101
  • Country: ua
  • Харків... Салтівка
    • Перегляд профілю
    • Awards
Розрахункова потужінсть ВРП одніє секції = 50*16*0,45 = 360кВт

Доброго ранку. А звідки такий коефіцієнт (0,45)?

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Варіант 1. (як я вважаю правильний)
Розрахункова потужність комплексу = 200*16*0,39 = 1248 кВт
Цей вірний, з інженерної точки зору.
Але як показує практика, обленерго його не погодить, і тому потрібно рахувати по другому варіанту.
Питання в тому, як буде вводитися в експлуатацію житловий комплекс, і як буде обмежуватися дозволена потужність?
Якщо весь комплект буде вводитися в експлуатацію одночасно, і якщо ви зможете обмежити потужність на рівні 1248кВт, то чому б і ні. Але як це зробити...?
А якщо введуть в експлуатацію спочатку першу секцію (її підключать окремими кабелями від ТП, яка зазвичай знаходиться на балансі замовника), на неї виділять 360кВт, потім другу + 360кВт, і третю +360кВт. То вийде так, що на четверту залишиться: 1248 - 3*360=168кВт. Така логіка в обленерго.
Звісно, якщо порахувати 360кВт * 4 = 1440 кВт, то ТП буде з необґрунтованим запасом, але іншого боку, обленерго заключає з кожним ОСББ договір на 360кВт і гарантує, що забезпечить ці 360кВт по кожній секцій.

Offline Andrey_ka

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 37
  • -Receive: 28
  • Повідомлень: 101
  • Country: ua
  • Харків... Салтівка
    • Перегляд профілю
    • Awards
Цей вірний, з інженерної точки зору.
Доброго ранку. А звідки такий коефіцієнт?

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Доброго ранку. А звідки такий коефіцієнт?
Чесно кажучи я не вникав так глибоко :) Але більш за все, це будинки з електроплитами, електроопаленням, та бойлерами, а тому коефіцієнти з табл. Д2

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Доброго ранку. А звідки такий коефіцієнт (0,45)?
так
Але більш за все, це будинки з електроплитами, електроопаленням, та бойлерами, а тому коефіцієнти з табл. Д2

обленерго заключає з кожним ОСББ договір на 360кВт і гарантує, що забезпечить ці 360кВт по кожній секцій.
ОСББ одне на весь комплекс.

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Якщо весь комплект буде вводитися в експлуатацію одночасно, і якщо ви зможете обмежити потужність на рівні 1248кВт, то чому б і ні. Але як це зробити...?
А чому замовник має цим "паритись" ?
Межа балансової належності в РП-0.4кВ.
Якщо обленерго хоче обмежувати - нехай обмежує. Але не треба "вішати" це на замовника. Або прописує це в ТУ.
 
« Останнє редагування: 02 Грудень 2022, 10:58:18 від andery »

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Ми проектували комплеси і 3.5мВт
і там ця різниця становить вже 800кВт.

Offline Andrey_ka

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 37
  • -Receive: 28
  • Повідомлень: 101
  • Country: ua
  • Харків... Салтівка
    • Перегляд профілю
    • Awards
Але більш за все, це будинки з електроплитами, електроопаленням, та бойлерами, а тому коефіцієнти з табл. Д2
Дякую, не відразу зрозумів, що з повним електроопаленням...
Варіант 1 - я вважаю правильний, як для загального розрахунку для ТП, а 50*16*0,45 = 360кВт - як для ВРП секції
« Останнє редагування: 02 Грудень 2022, 12:04:26 від Andrey_ka »

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Ми проектували комплеси і 3.5мВт

А ТП на чиєму балансі була?
Якщо обленерго хоче обмежувати - нехай обмежує. Але не треба "вішати" це на замовника. Або прописує це в ТУ.

Іноді мій обленерго прописує, але не прямо. Але якщо навіть не прописує, то при погодженні документації, посилається на п.1.5.30, ПУЕ.
Взагалі, я з тобою солідарний, ось моя подібна тема http://eom.com.ua/index.php?topic=29094.0. Але, зазвичай, мої замовники не готові йти на суперечки з обленерго, не хочуть/не розуміють суті проблеми. І тому, оскільки, я не придумав як обійти п.1.5.30, вирішив, що дешевше/швидше погодитися на такі вимоги обленерго.

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Житловий комплекс 4 секції
andery, це один будинок чи 4? якщо 4 будинки за різною адресою то треба рахувати за варіантом 2.
і я також не зрозумів що і як ти ра***ш. можеш дати більше інфи? бо якщо ти проектуєш будинок з повним електроопаленням, то тазрахунки в табл.Д.2 надані як зразок і брати звідти результуючий Кодн. некоректно, його необхідно вираховувати з урахуванням потужності електроопалення та проточного водонагрівача тим більше що в таблиці для однієї квартири вказана потужність 25кВт
Якщо ти рахуєш за табл 1.3, то для 50квартир Кодн. виходить приблизно 0,19 а для 200 - 0,135


Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
і я також не зрозумів що і як ти ра***ш. можеш дати більше інфи? бо якщо ти проектуєш будинок з повним електроопаленням, то тазрахунки в табл.Д.2 надані як зразок і брати звідти результуючий Кодн. некоректно, його необхідно вираховувати з урахуванням потужності електроопалення та проточного водонагрівача тим більше що в таблиці для однієї квартири вказана потужність 25кВт
Так це квартири з повним електроопаленням та електричними плитами з табл. Д2.
я розумію, яле якщо ти будеш рахувати як ти кажеш - то в тебе +- такі самі коеф. вийдуть.

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
andery, не зовсім, в квартирах з різною площою буде дві складові: 1. Електрообладнання квартири. 2. Електроопалення та ГВП. Для 1 коефіцієнт береться як для звичайних квартир, для 2 к=1. Для квартир з різною площаю 1= константа, 2 - залежить від площі, тобто співвідношення 1 та 2 буде різним, тож і коевфіцієнт буде різним. В табл.Д2 дана інфа для квартир площею 70м2. Якщо в тебе квартири більшої площі то коефіцієнт буде більшим, якщо менше то відповідно і коефіцієнт буде меншим. І тут щоб точно все розрахувати треба мати завдання від ОВ, на скількі я зрозумів опалення в розрахунках Д2 приймалося приблизно 50Вт/м2. Потужність опалення ОВ розраховуються з урахуванням багатьох факторів, тож в тебе потужність опалення може відрізнятися від того що приведено в Д2, відповідно і кофіцієнти будуть іншими.

Offline andery

  • Administrator
  • ******
  • Thank You
  • -Given: 1166
  • -Receive: 573
  • Повідомлень: 3 238
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
2 - залежить від площі
Залежить від завдання розділу ОВ та ВК.
І як правило вони є однотипними, для квартир умовно 40-60м.кв. будть одинакові, до прикладу Електрокотел 6кВт та бойлер 1.5кВт буде як в квартирі 50м.кв так і в квартирі 60м.кв. 

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Оффтоп. З досвіду, можу сказати, що всі проектувальники (будь то сантехник, чи конструктор, чи електрик) люблять перестраховуватися, і тому роблять запаси. ОВшник порахував тепловтрати на квартиру, взяв невеликий запас, округлив до більшої стандартної потужності котла, і прийняв ці котли як для квартир більшої площі, так і меншої. А електрик вже бере цю потужність котла за вихідні дані, і робить розрахунок навантажень, з врахуванням коеф. одночасності 1 для опалення, що в подальшому призводе до завищення дозволеної потужності на 50-100%. Як показує практика, для сучасного утепленого будинку достатньо 50Вт/1м.кв. А з вересня цього року ще й норми по опору теплопередачі огороджувальних конструкцій збільшили.

Звісно, я ні до чого не агітую, в даному випадку необхідно рахувати те, що дають суміжники. Але просто цікаво, оскільки, ще не доводилося робити ж/б з електроопаленням. Чи можеш взнати загальні тепловтрати на опалення ж/б і на скільки вони менші ніж загальна потужність встановлених електроопалювальних приладів?
« Останнє редагування: 19 Грудень 2022, 16:00:28 від CC19 »

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: