Автор Тема: Чи потрібно об'єднувати заземлювачі? Будівля категорії Б  (Прочитано 3085 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Будівля категорії Б в якій зберігаються вибухонебезпечні речовини. Прийнято рішення захищати будівлю блискавкоприймачами, що стоять окремо. Згідно ДСТУ EN 62305-3:2012 D.3.3 рекомендується в якості заземлювача використовувати кільцевий провідник. В такому випадку, даний кільцевий заземлювач буде проходити поруч з заземлювачем електроустановки. Чи можна/чи потрібно об'єднувати ці два заземлення?

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
CC19, на сколько я помню и ПУЭ и ДБН по електробезпеці требуют общее ЗУ для всего

Offline grun

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 106
  • -Receive: 82
  • Повідомлень: 359
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
На мою думку тут ДСТУ EN 62305-3:2012 D.3.3 мова йде про вибухонебезпечну будівлю на якій встановлено блискавкоприймачі та навколо якої переважно слід влаштовувати замкнений контур, у Вас же окремі блискавкоприймачі, тому для них можна влаштувати окремі вертикальні заземлювачі
« Останнє редагування: 11 Березень 2021, 09:20:17 від grun »

Offline grun

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 106
  • -Receive: 82
  • Повідомлень: 359
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
В п.6.2.2 ДСТУ EN 62305-3:2012 сказано, що для ізольованої LPS еквіпотенційні сполучення блискавкозахисту здійснюються лише на позначці грунту - це відносно металевих конструкцій, що знаходяться поряд я так розумію
« Останнє редагування: 11 Березень 2021, 09:16:28 від grun »

Offline my_move

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 9
  • -Receive: 71
  • Повідомлень: 725
  • Country: ua
    • Перегляд профілю
    • Awards
Прийнято рішення захищати будівлю блискавкоприймачами, що стоять окремо.
А ви перевіряли чи є в ДСТУ EN 62305-3:2012 визначення окремо розташованого блискавкоприймача? Бо якщо немає, то прийняте вами рішення хибне.

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
CC19, на сколько я помню и ПУЭ и ДБН по електробезпеці требуют общее ЗУ для всего
В ПУЕ - так. Але в старому ДСТУ Б В.2.5-38:2008 була вимога:
Quote (selected)
6.5.6 У всіх випадках, за винятком використання блискавковідводу, що стоїть окремо, заземлювач блискавкозахисту слід суміщати із заземлювачами електроустановок і засобів зв'язку.
Тому і уточняю.
На мою думку тут ДСТУ EN 62305-3:2012 D.3.3 мова йде про вибухонебезпечну будівлю на якій встановлено блискавкоприймачі та навколо якої переважно слід влаштовувати замкнений контур, у Вас же окремі блискавкоприймачі, тому для них можна влаштувати окремі вертикальні заземлювачі
Спочатку хотів установити блискавкоприймачі на будівлі, але в D4 рекомендується використовувати ізольовану систему, тому вирішив краще поставити окремо стоячі блискавкоприймачі. Виходить, що в обох варіантах блискавка не буде "контактувати" з будівлею, навіщо тоді писати таку вимогу в D.3.3 про кільцевий заземлювач...?
В п.6.2.2 ДСТУ EN 62305-3:2012 сказано, що для ізольованої LPS еквіпотенційні сполучення блискавкозахисту здійснюються лише на позначці грунту - це відносно металевих конструкцій, що знаходяться поряд я так розумію
Так а який тип заземлювача використовувати тоді?
А ви перевіряли чи є в ДСТУ EN 62305-3:2012 визначення окремо розташованого блискавкоприймача? Бо якщо немає, то прийняте вами рішення хибне.
Quote (selected)
5.2.1
Молниеприемники могут состоять из любой комбинации слудующих элементов:
а) стержней (включая отдельно стоящие мачты)
Чим це не підходить?

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
CC19, прошу прощения не заметил про отдельностоящие...  если мачты стоят так близко, то нужно проверить выдержано ли безопасное растояние. И помоему хранение взрывоопасных веществ и взрывоопасные зоны это не одно и тоже

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
нужно проверить выдержано ли безопасное растояние
Можна детальніше?
Ось ще вичитав:
Quote (selected)
Е.5.1.2 Изолированные системы молниезащиты
Изолированные СМЗ также устанавливают на конструкциях из изоляционного материала, например кирпичной кладке или деревянных зданиях, где в соответствии с 6.3 настоящего предстандарта обес-печивается безопасное расстояние и отсутствуют соединения с токопроводящими частями здания, а также с установленным в нем оборудованием, за исключением соединений с системой заземления на уровне земли.
В моєму випадку, окремо стоячі блискавкоприймачі якраз і є ізольована СМЗ, і виходить, що потрібно об'єднувати блискавкозахисне заземлення з заземленням електроустановок?

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
CC19, в старых РД и ДСТУ были ограничения и расчет растояния от отдельностоящего молниеприемника до здания. В новом ДСТУ, помоему, тоже есть какие-то ограничения. Как по мне отдельно стоящий молниеприемник не обязательно становится изолированым. И опять же лично мое мнение, если это изолированая от здания система, то она с зданием ни как не должна соединяться. Я не совсем понимаю о каком здании идет речь, но на сколько я помню нормы не требуют для заземления электрооборудования делать кольцевое ЗУ вокруг здания. Если ввод кабельный то ЗУ не нужно, если ВЛ то ЗУ мижно сделать таких габаритов что оно не будет больших размеров и необходимость даже думать об соединении двух ЗУ просто не возникнет

Offline CC19

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 104
  • -Receive: 301
  • Повідомлень: 1 913
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
В новом ДСТУ, помоему, тоже есть какие-то ограничения.
Є розрахунок відстані між елементами блискавкозахисту та металевими частинами будівлі, а от відстань до заземлювача щось не знайшов.
И опять же лично мое мнение, если это изолированая от здания система, то она с зданием ни как не должна соединяться.
Та і я такої ж думки. 
Е.5.1.2 Изолированные системы молниезащиты
Изолированные СМЗ также устанавливают на конструкциях из изоляционного материала, например кирпичной кладке или деревянных зданиях, где в соответствии с 6.3 настоящего предстандарта обес-печивается безопасное расстояние и отсутствуют соединения с токопроводящими частями здания, а также с установленным в нем оборудованием, за исключением соединений с системой заземления на уровне земли.
Тобто, вважаєш, шо тут йде мова тільки про блискавкозахисне заземлення?

Моя будівля підпадає під додаток D3, а в ньому сказано:
Quote (selected)
Система В-типу для систем земляного закінчення, відповідно до 5.4.2.2, є переважною для усіх систем блискавкозахисту вибухонебезпечних
споруд.
сделать таких габаритов что оно не будет больших размеров и необходимость даже думать об соединении двух ЗУ просто не возникнет
Та зробити то можна, але ж потрібно визначити як правильно. От ПУЕ каже, що зазвичай заземлення потрібно об'єднувати, старий ДСТУ казав, що в даному випадку не потрібно об'єднувати, а от що каже новий ДСТУ  так і не зрозумів поки що.

Offline grun

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 106
  • -Receive: 82
  • Повідомлень: 359
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Не знаю як там згідно норм, але думаю, що у випадку вибухонебезпечних приміщень бажано об'єднати контури заземлення, оскільки якщо блискавка вдарить у блискавкоприймач, то між заземлювачем блискавкоприймача і заземлювачем електроустановки буде певний потенціал і скажімо в розетці будівлі може виникнути іскріння, що подібне давно було до мене на роботі (мені розповідали), там теж стоїть окремий блискавкоприймач газорозподільчої станції (у який вдарила блискавка) і є окремий заземлювач будівлі

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
CC19, на сколько я помню в ПУЕ написано несколько по другому - типа контур должен быть общим для всего, в старом ДСТУ писалось тоже самое при использовании сетки. И опять, на сколько я помню, ЗУ отдельностоящих молниеприемников ни к чему присоединять не требовалось
grun, как-то не понял физику процесса. Если ЗУ не объединять то на ЗУ здания возникнет потенциал, а если соединить то потенциала не будет?

Offline grun

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 106
  • -Receive: 82
  • Повідомлень: 359
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
grun, как-то не понял физику процесса
Если не объединять, то будет разность потенциалов, а если объединить то так сказать выполним уравнение потенциалов

Offline Сугор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 931
  • Повідомлень: 9 360
  • Country: ua
  • Awards ЕОМактивность I - 1й по числу постов в день=(? сообщений)/(? времени пребывания) I по максимальному времени on-line пребывания на форуме Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
grun,  в земле? Все равно не понимаю... если ЗУ оъединить то высокий потенциал перейдет ЗУ здания и будет большая разность потенциалов между фазой и нулем. Если не объединять, то разность потенциалов тоже вырлстет, но меньше т.к. грунт имеет сопротивление больше чем кусок металла

Offline grun

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 106
  • -Receive: 82
  • Повідомлень: 359
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Я так понимаю, что если контуры заземления не объединять, то между ними будет циркулировать ток при ударе молнии в молниеприемник, а если объединить, то потенциал уровняли, как-бы циркулировать не должно и ток должен пойти просто в землю по заземлителю

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: