Автор Тема: Чи потрібна ліцензія на проектування засобів протипожежного захисту?  (Прочитано 5888 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн mika_xud

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 26
  • -Receive: 9
  • Сообщений: 165
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Awards
У кого які думки на рахунок вищезазначеного питання, в перепитії глобальних змін у проектуванні :D

Оффлайн rga

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 204
  • -Receive: 664
  • Сообщений: 5 250
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
А что, ее кто-то отменял?
Терли-терли... Разве что-то изменилось?

Оффлайн sbal

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 110
  • -Receive: 234
  • Сообщений: 3 674
  • Country: ua
  • Awards Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
перепитії глобальних змін
поподробнее, пожалуйста, а то многа водки утекло за последнее время, боюсь чего пропустил?
Не думай   о  секундах  свысока,  наступит  время,  сам  поймешь, наверное...

Оффлайн mika_xud

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 26
  • -Receive: 9
  • Сообщений: 165
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Awards
Судячи з того, що ліцензію для проектування об'єктів І-ІІІ категорії складності не потрібно (її також ніхто не відміняв-для rga :D). На мою думку для проектування СПЗ необхідно тільки сертифікат по напрямку ПБ
+
Посилання http://security-ua.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=3842:dsns-namagaetsya-protyagnuti-poryadok-provedennya-ekspertiz-proektiv-bez-antikoruptsiynoyi-ekspertizi&Itemid=556&lang=ru
ДСНС хоче притягнути постанову щодо проведення експеримзи проектів
« Последнее редактирование: 02 Апрель 2013, 21:10:41 от mika_xud »

Оффлайн Berayi

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 3
  • -Receive: 16
  • Сообщений: 110
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Awards
Судячи з того, що ліцензію для проектування об'єктів І-ІІІ категорії складності не потрібно (її також ніхто не відміняв-для rga :D). На мою думку для проектування СПЗ необхідно тільки сертифікат по напрямку ПБ

Ага щас...  :thumbsup:Забыли в какой стране жтвете :wall::
ЗУ "Про пожежну безпеку" (Чинний. Остання редакія. Втрата чинності відбудеться 01.07.2013)
Стаття 11. Господарська діяльність, пов'язана з наданням послуг і виконанням робіт протипожежного призначення, провадиться на підставі ліцензій, що видаються в порядку, встановленому законодавством.
Діяльність, пов'язана  з  наданням  послуг і виконанням робіт протипожежного призначення, включає: проектування, монтаж, технічне обслуговування засобів протипожежного захисту та систем опалення, оцінку протипожежного стану об'єктів;

Оффлайн rga

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 204
  • -Receive: 664
  • Сообщений: 5 250
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Судячи з того, що ліцензію для проектування об'єктів І-ІІІ категорії складності не потрібно (
Так это же строительная лицензия. Пожарная - это совсем из другой оперы. И ее никто, вроде, не трогал. И не собирался, вроде?

Оффлайн mika_xud

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 26
  • -Receive: 9
  • Сообщений: 165
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Awards
А чим проектні роботи на будівництво відрізняються від проектних робіт засобів протипожежного захисту, що на них потрібно аж цілу ліцензію (невже вони-проектні роботи засобів протипожежного захисту такі особливі 8))?

Оффлайн rga

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 204
  • -Receive: 664
  • Сообщений: 5 250
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
А чим проектні роботи на будівництво відрізняються від проектних робіт засобів протипожежного захисту
:'( И это спрашивает эксперт?!

Оффлайн mika_xud

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 26
  • -Receive: 9
  • Сообщений: 165
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Awards
А чим проектні роботи на будівництво відрізняються від проектних робіт засобів протипожежного захисту
:'( И это спрашивает эксперт?!
Це я запитую з іронією шановна, хотів почути у кого які думки з даного приводу, на підході лист роз'яснення мінрегіону по даному питанню, але бачу не має сенсу його тут викладувати, тому що експерт запитав у шановних проектантів  :), а вони і так все знають ;)
« Последнее редактирование: 03 Апрель 2013, 21:11:03 от mika_xud »

Оффлайн Виктор

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 272
  • -Receive: 453
  • Сообщений: 1 867
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
А чим проектні роботи на будівництво відрізняються від проектних робіт засобів протипожежного захисту, що на них потрібно аж цілу ліцензію (невже вони-проектні роботи засобів протипожежного захисту такі особливі 8))?

Тут такой нюанс.
Есть Закон "О лицензировании определенных видов хозяйственной деятельности"
http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1087.527.64&nobreak=1.
Этим законом (статья 9, п. 28) "пожарная" деятельность подлежит лицензированию, причем по методике этого же закона.
Этим же законом (статья 9, п 11) строительная деятельность подлежит лицензированию, но по специальным законам (если интересно, то открываем по выше приведенной ссылке Закон "О лицензировани..." и гуляем по связанным с ним документам :thumbsup:
Это ситуация на сегодняшний день :o

Оффлайн mika_xud

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 26
  • -Receive: 9
  • Сообщений: 165
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Awards
ЗДІЙСНЕННЯ АРХІТЕКТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
 
Стаття 17. Ліцензування та професійна атестація виконавців робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури Господарська діяльність, пов'язана із створенням   об'єкта архітектури, підлягає ліцензуванню відповідно до законодавства. Порядок ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури,   визначається Кабінетом Міністрів України. Органами ліцензування є   Державна   архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи. Відповідальні виконавці   окремих   видів   робіт   (послуг), пов'язаних   із   створенням   об'єктів   архітектури,   проходять професійну атестацію. Перелік таких видів робіт (послуг) і порядок професійної атестації ( 554-2011-п ) встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Професійна атестація виконавців робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, проводиться центральним органом виконавчої влади з питань   будівництва,   містобудування   та архітектури. Повноваження щодо   проведення професійної атестації можуть бути делеговані   саморегулівним організаціям   у   сфері архітектурної   діяльності.   Саморегулівна   організація   набуває делегованих їй повноважень з дня опублікування центральним органом виконавчої   влади   з   питань   будівництва, містобудування та архітектури рішення про надання (делегування) таких повноважень в офіційному виданні, визначеному таким органом.

До професійної атестації допускаються громадяни, які: здобули вищу   освіту   за освітньо-кваліфікаційними рівнями  спеціаліста, магістра за напрямом професійної   атестації, мають стаж роботи за фахом не менш як три роки; не здобули вищої   освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліст, магістр за напрямом професійної атестації, але мають стаж роботи у сфері містобудування не менш як десять років.

Громадянам, які   пройшли   професійну атестацію, видається відповідний кваліфікаційний сертифікат. Громадяни, які   одержали     відповідний     кваліфікаційний сертифікат,   можуть   виконувати   окремі види робіт   (послуг), пов'язані із створенням   об'єкта архітектури, без   відповідної ліцензії, мають особисту   печатку та несуть відповідальність за неналежне виконання робіт (послуг), право виконання яких визначено кваліфікаційним сертифікатом, та   порушення вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил. Відомості про особу, яка отримала кваліфікаційний сертифікат, вносяться до реєстру атестованих осіб.

Форма кваліфікаційного сертифіката, порядок внесення плати за проведення професійної атестації та   її розміри затверджуються центральним   органом   виконавчої   влади з питань   будівництва, містобудування та архітектури.

{ Стаття   17 із змінами, внесеними згідно із Законами N 3370-IV ( 3370-15 ) від 19.01.2006, N 509-VI ( 509-17 ) від 16.09.2008; в редакції Закону N 3038-VI ( 3038-17 ) від 17.02.2011 }

Оффлайн Виктор

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 272
  • -Receive: 453
  • Сообщений: 1 867
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
mika_xud, статья 17 приведена Вами как вопрос или как разъяснение?

Оффлайн mika_xud

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 26
  • -Receive: 9
  • Сообщений: 165
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Awards
mika_xud, статья 17 приведена Вами как вопрос или как разъяснение?
як дискусія в будівельному коллапсі :)

Оффлайн mika_xud

  • ***
  • Спасибо
  • -Given: 26
  • -Receive: 9
  • Сообщений: 165
  • Country: ua
    • Просмотр профиля
    • Awards
Ось саме сьогодні і нарив лист роз'яснення мінрегіону шановні колеги :D

Оффлайн Виктор

  • ******
  • Спасибо
  • -Given: 272
  • -Receive: 453
  • Сообщений: 1 867
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Просмотр профиля
    • Awards
Ось саме сьогодні і нарив лист роз'яснення мінрегіону
Обратите внимание на последний абзац приложенного письма - МЧС должно привести свои нормативно-правовые акты в соответствие Закону "О регулир. градостр. деятельности".
А пока из деятельности по предоставлению услуг и выполнению работ противопожарного назначения Госслужба по ЧС (как преемник МЧС) не исключит проектные работы (изменив лицензионные условия), то лицензия на проектирование "пожарных" дел нужна.
Причем указанное письмо Минрегиона для Госслужбы по ЧС никакой силы не имеет.
Так что ждем перемен, и я не зря написал:
Это ситуация на сегодняшний день

 

Предупреждение: в данной теме не было сообщений более 150 дней.
Если Вы не уверены что хотите ответить, то лучше создайте новую тему.

Имя:     Email:     Я не спамер