Просмотр сообщений

В этом разделе можно просмотреть все сообщения, сделанные этим пользователем.

Сообщения - Evgen Koc

Страниц: [1] 2 3 ... 40
1
А почему бы им при сертификации кабелей не выбрать самим такой крепеж?
Я зрозумів, що у Вашій особі маємо неабиякого експерта з НД. Тому прохання підтвердити або спростувати наступні судження.
Кабельну продукцію випробовують за СТР "на кільцях". Якщо відповідний ДСТУ у якості кілець допускає скоби, тоді можна об'єднати такі випробування. На виході буде як протокол на кабелі, так і на скоби. До того ж належить пересвідчитися у тому, що випробувальни лабораторія погодиться розмістити у одній камері продукцію одразу двох виробників (а не вимагати заплатити за два випробування - спершу кабелю на "своїх"  кільцях, потім кабелю на скобах).

2
А дороговизна скоб определяется в сравнении стоимости отечественного кабеля и оборудования и импортного крепежа. Скобы для огнестойких кабелей наши предприятия тоже уже делают, но вот отечественные производителя кабеля не хотят с ними сертифицировать свою продукцию. А жаль.
Я отримав відповідь з авторитетного джерела щодо готовності вітчизняних виробників кабельної продукції проводити випробування на скобах вітчизняних виробників. Ось вона:
"Добрый день.
Нет проблем, первый раз слышу.
Мы все готовы, ведь испытание за счет производителей крепежа.
Нам всем выгодно сертифицировать и проходить испытание на  скобах, т.к. при этих самых жестких испытаниях согласно ДБН этот кабель может применятся с любыми сертифицированными крепежами".


3
Так скобы для крепления огнестойкого кабеля стоят столько же, сколько все остальное вместе взятое. И это по ценам из каталога неизвестно какого года.
КЛ Р30/Р90 не конче мають бути виконано з якихось особливих кабелів. Адже у ДБН В.2.5-56:2014 зазначено "5.16. Кабелі, що повинні функціонувати більше однієї хвилини в умовах стандартного температурного режиму (далі – СТР) відповідно до ДСТУ Б В.1.1-4, повинні зберігати працездатність під дією СТР протягом нормованого проміжку часу або бути захищені від дії СТР будівельними конструкціями, вогнестійкими матеріалами тощо з нормованими показниками вогнестійкості". Проблема дорговизни спеціальних кабелів та систем прокладення виникає через те, що "план В" щодо захисту КЛ "будівельними конструкціями, вогнестійкими матеріалами" виявляється ще дорожчим. Це і є ціна бепеки, яку не доводилося платити у минулі роки, доки не збудували ТЦ з заплутаною системою переходів та сходових маршів (у намаганні якнайдовше протримати там потенційних покупців, полегшуючи їхні гаманці) та висотного житла. Тому й так поважають пожежників у Японії, що там тиснява є ще більшою, ніж у нас.
   Після свят я сподіваюся дізнатися ціни на тримачі окремих кабелів та жмутів кабелів Р30/Р90 й оприлюднити їх.


4
Шановний rga, дякую за змістовну виборку щодо КЛ СПЗ!
Складається враження, що наші НД висувають досить повні вимоги щодо Р30/Р90 саме КЛ, а не кабелів.  Таким чином, випадки закріплення протестованих кабелів у невідповідний спосіб є порушенням вимог щодо КЛ СПЗ, які містяться у наведених Вами НД. І то вже не стільки проблеми проектування, як комлектування, монтажу та інспектування.
Тоді п.п. 2.15-2.16 ДБН В.2.5-56:2014 (де зазначено "кабелі" а не "кабельні лінії") виглядають певним дисонансом - хоча б у порівнянні з ДБН В.2.5023 (його писали професіонали від електрики - з ужиттям відповідної нормативної термінології).
Хвиля "надзвичайних новин" про фальсифіковані кабелі СПЗ вже майже спала на мас-медіа. Але ж заміна лише самих кабелів (без уваги до способів прокладення КЛ) не зробить наші будівлі і споруди достатньо захищеними від пожеж. Потрібна системна робота у багатьох напрямках, аби відчути позитивні зрушення.

5
9.6.5   Для з'єднання оповіщувачів потрібно використовувати кабельні лінії, що забезпечують функціонування системи в умовах пожежі.
Одним з заперечень спеціалістів з СПЗ на пропозицію прописати у ДБН "кабельні лінії" замість "кабелі" якраз було наступне: "Який сенс виконувати КЛ P30/P90 від сповіщувача (світильника аварійного освітлення, динаміка голосових повідомлень), коли самі ці пристрої не мають стійкості Р30/З90". Тому, у подальшому, дискусия точилася лише навколо тих КЛ, що живлять СПЗ. Нарешті в хід пішла версія про відсутність вогнестійких коробок (принагідно дякую rga за інформаційну підтримку), що завершилося відмовою у цих змінах до ДБН.

6
5.16.2   Кабелі живлення системи пожежної сигналізації та управління іншими протипожежними та інженерними системами згідно 6.1 повинні зберігати цілісність кіл під дією СТР не менше 30 хв або бути захищені згідно з 5.16.
Дякую за посилання. Так у тому-то й річ, що КАБЕЛІ таки витримують заявлений час за СТР. Але під час цих випробувань їх почеплено на сталевих кільцях з кроком у 300 мм. А потім, у будівлі/споруді умови закріплення можуть бути іншими (дуже часто - пластиковими). Виходить, що вимоги мають бути не до кабелів, а до кабельних ліній.

7
Еще бы скобы в штуках вписали, вообще бы был атас.
Шановні панове проектувальники, поки очікується відповідь від спеціаліста щодо "не більше, ніж 2 шт.", у мене таке запитання щодо способу закріплення кабелів. ДБН В.2.5-56:2014, п.п. 5.15-5.16. Там йдеться не про кабельні лінії (КЛ), а лише про кабелі. Гадаю, усім зрозуміло, що який би перевірений кабель не прокласти, на пластикових тримачах (пластикових дюбелях) він за СТК довго (Р30) не протримається. Але чомусь пропозиція: замінити у ДБН слова "кабелі" на "кабельні лінії" не знайшла підтримки від спеціалістів з СПЗ.

То запитання звучить так: які вимоги ДБН В.2.5-56:2014 чи ДБН В.2.523:2010 змушують проектувальника (монтажника) закріплювати відповідним чином кабелі, які живлять пристрої СПЗ. А також ставити там коробки Р30/Р90?

8
Дякую за роз"яснення. Повідомлю причину, як тільки довідаюся про це від тих, хто замовляв випробування.

9
тобто сертифікати вже не дійсні? но то - таке... мені інше не зрозуміло: "вогнетривких" коробок можна поставити не більше двох на лінію? А якщо на лінії аварійного освітлення біля кожного світильника стоїть така коробка то лінія вже не буде Е30?
1. Якщо таке обмеження є  у діючому НД України - виходить, що лінія з понад 2-ма коробками не відповідатиме вимогам Е30 для України.
2. Можна здогадуватися, що таке обмеження пов"язано з тим, що кожна наступна коробка підвищує ризик КЗ - тобто вихід з ладу цілої лінії. У стандартах Німеччини передбачено коробки із вбудованими топкими запобіжниками. Вони відключають лише окремі відгалужені лінії, на яких вібулося КЗ. Решта залишаться у робочому стані.
Проте, для національного ринку це - далека переспектива. Обговорення змін у одному з ДБН щодо кабельних ліній Р30/Р90 на недавньому поважному засіданні виявило, що присутні спеціалісти з СПЗ вперше чують про існування коробок Р30/Р90. Ау, професіонали!

11
Деякі відомості про зустріч з пресою 17.05.2018 щодо відповіді на звинуваченя у випуску недоброякісної кабельної продукції:
https://kriminal.ictv.ua/videos/tsentr-dsns-vidzyvaye-svoyi-sertyfikaty-yakosti-seriya-spetsreportazhiv-pro-prokladenu-smert-u-nashyh-budynkah/

12
Огляд конструкцій КЛ Р30/Р90 можна знайти тут: https://www.obo.de/produkte/brandschutz-systeme/
Каталог виробів можна скачати тут: https://www.obo.de/fileadmin/default/Downloads/Produkte/BSS/Katalog-BSS_de_2018.pdf
Про наявність сертифікатів можна довідатися у ТОВ "ОБО Беттерманн Україна", зазначивши у запиті 7-значний артикулярний номер виробу.

13
17.04.2018, за участі заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Льва Парцхаладзе відбулася відкрита галузева нарада BRDO «Безпечність будівельних споруд: проблеми застарілої нормативної бази та фальсифікату в будівництві»

За результатами наради було вирішено створити робочі групи для перегляду ДБН: http://www.minregion.gov.ua/press/news/partshaladze-bude-stvoreno-robochu-grupu-dlya-planuvannya-ta-sistemnogo-pereglyadu-normativnoyi-bazi-v-budivnitstvi/

Також є сподівання, що Мінрегіон поверне собі втрачені повноваження щодо замовлення стандартів: http://www.minregion.gov.ua/press/news/budivelniy-komitet-radi-shvaliv-viznachennya-minregionu-zamovnikom-robit-zi-standartizatsiyi-u-budivnitstvi/

Велика увага на нараді BRDO була приділена проблемі фальшування кабелів СПЗ. У виступах кількох авторитетних учасників наради прозвучали навіть назви тих загальнодоступних і відомих об'єктів Києва, у яких пожежні ризики зашкалюють.
Охочі можуть переглянути випуск новин, у яких висвітлено цю тему (дивитися від 35-ї хвилини):
https://kriminal.ictv.ua/videos/nadzvychajni-novyny-pidsumky-28-04-2018/

14
Відомості з авторитетного джерела щодо анульованих 2018 р. сертифікатів на деякі кабельні вироби можна скачати тут:
http://dcs.dsns.gov.ua/files/2018/5/3/May_2018.doc

15
КОРИСНІ РЕСУРСИ ДЛЯ ВІДСЛІДКОВУВАННЯ ПЕРЕБІГУ ПОДІЙ Study

Реєстр акредитованих Органів Оцінювання Відповідності (ООВ) - https://naau.org.ua/reyestr-akreditovanix-oov/

Спеціальні вимоги до призначених органів з оцінки відповідності згідно з технічними регламентами (модулі оцінювання відповідності) - https://naau.org.ua/zagalnyj-dokument-naau-spetsialni-vymogy-do-pryznachenyh-organiv-z-otsinky-vidpovidnosti-zgidno-z-tehnichnymy-reglamentamy/


Страниц: [1] 2 3 ... 40