Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - y_pal

Сторінок: [1]
1
От власне, для того щоб не перераховувати, треба визначити відповідального.
І ще один важливий момент: отримує проектувальник завдання для проекту, яке суперечить нормам. Чи слід виконувати йому проект по цьому завданню? Звісно що ні. Треба повідомити замовника про порушення норм у отриманому завданні і чітко вказати відповідний документ і пункт. Бо цілком імовірно що горе-дизайнер може не знати норм, а проектувальник не просто ставить підпис на кресленні, а відповідає за відповідність своєї роботи існуючим нормам.
"Підключив і забув" - пора залишити такий підхід у минулому. Такий лозунг не допоможе в роботі.

2
До тих пір, поки не буде встановлено чітких правил, ми можемо розглядати різні варіанти і погоджуватись або не погоджуватись із ними.
Особисто я бачу два основні варіанти + ще один:

Перший – дизайнер займається виключно інтер’єром і може передбачити у приміщенні декоративну під світку (картин, меблів і т.д.). У такому випадку він надає потрібну інформацію проектувальнику електромереж, щоб той передбачив живлення підсвітки у своїй частині проекту.

Другий – дизайнер займається освітленням. У такому випадку він повинен знати норми і вміти провести відповідні розрахунки. Для чого? Щоб вибрати типи світильників, які відповідають встановленим нормам. Щоб забезпечити нормовану освітленість у приміщеннях і розрахувати кількість світильників. І тоді не буде таких ситуацій:
-   дизайнер вибирає світильники, які не можна використовувати у даному випадку;
-   дизайнер вибирає недостатню кількість світильників, яка не дає потрібної освітленості, або навпаки – надмірну.
У другому випадку дизайнер повинен оформити розрахунки і разом із планами з розміщенням світильників надати проектувальнику електромереж. А вже той у свою чергу допрацьовує частину ЕО (проводка, АО, щити …).

Третій, запропонований  Корсаковим  Д. Ю. – спільна робота дизайнера і проектувальника електромереж. Тут все зрозуміло, хто за що відповідає.

І тоді все буде і красиво (відповідно до задумів дизайнера) і правильно (відповідно до встановлених норм).

3
Сугор, за останню пораду дуже вдячний.
Справа в тому що усі переговори веде мій керівник, який не хоче щоб я своєю наполегливісттю бува образив замовника. Але Ваша порада це хороший аргумент для нього.

Так чи інакше, зроблю так. Відмовлятись від проекту за який мені заплатять не буду. А от коли не отримаю потрібних даних/розрахунків, то на своїх кресленнях у примітках напишу приблизно таке: "Величини освітленості, кількості і типи світильників прийняті згідно наданого дизайн-проекту ". А далі хай із цим розбирається замовник, який надав мені таке завдання.

4
У мене виникла ситуація, описана у створеній мною темі "Дотримання норм освітленності у громадських будівлях".
Ситуація полягає в наступному: Виконую робочий проект з електропостачання кінотеатру (внутрішні мережі). Для проектування частини ЕО отримав завдання від замовника - плани з розміщенням світильників. Попросив надати мені розрахунки освітленості. Відповіли, що мені досить і тих планів. Провів розрахунки освітленості за допомогою програми Електрик 7.0. Виявилось, що у більшості приміщень освітленість перевищує нормовану згідно ДБН В.2.5-28 в рази. Для прикладу: у тамбурі 3,6х2х4 м (ДхШхВ) у завданні є два растрові світильники з ЛЛ 4х18 Вт. Тобто замість нормованих 100 лк отримав усі 400. Склав табличку із нормованими і розрахованими освітленостями і відіслав її замовнику. На що отримав відповідь - замовник не розуміє що ми від нього хочемо, є завдання (план з розміщенням світильників), по ньому і треба виконувати проект.

У мене виникла ідея внести пропозицію на розгяд шановних розробників цього нормативного документу. Пропозиція така. Якщо дизайнер розробляє дизайн-проект з освітлення громадської будівлі, то має провести світлотехнічний розрахунок із забезпеченням усіх показників і норм освітленості, згідно з вимогами оформити свій проект. І надавати розрахунки розробникам проектної документації ЕО. Тоді не буде жодних непорозумінь. Бо мені, як проектувальнику електричних мереж, часто важко отримати таку інформацію від дизайнерів (замовника). І чомусь я упевнений у тому що такі розрахунки часто не проводяться.

5
Сугор, я вимагав світлотехнічний розрахунок, на що отримав таку відповідь: "Вам достаточно схемы размещения светильников". Тому розрахунку я не дочекаюсь, і навряд чи такий розрахунок проводився. А проект виконувати треба.

6
Дякую усім за відгуки.
Перечитав ще раз ДБН B.2.5-28.2006.
Сугор, Ви абсолютно праві у тому що там наведені мінімальні значення освітлення. І щодо показника дискомфорту теж. Це єдине обмеження, котре я зміг виловити з ДБНу.
Там ще є обмеження по питомих затратах потужності для забезпечення освітленості, але воно дійсне тільки у тому випадку, коли маємо величину освітленості, прийняту для приміщення. У моєму ж випадку прийняті величини освітленості невідомі. Тобто "дизайнер" розробив плани з розміщенням стель і світильників не утруднюючи себе забезпеченням певних величин освітленості для різних типів приміщень.
На цьому сайті бачив приблизно такий заголовок "Візьміть участь у розробці нового видання ДБН B.2.5-28.2006".
У мене одразу виникла ідея внести пропозицію на розгяд шановних розробників цього нормативного документу. Пропозиція така. Якщо дизайнер розробляє дизайн-проект з освітлення громадської будівлі, то має провести світлотехнічний розрахунок із забезпеченням усіх показників і норм освітленості, згідно з вимогами оформити свій проект. І надавати розрахунки розробникам проектної документації. Тоді не буде жодних непорозумінь. Бо мені, як проектувальнику електричних мереж, часто важко отримати таку інформацію від дизайнерів (замовника). І чомусь я упевнений у тому що такі розрахунки просто не проводяться.

Щодо грошей і витрат потужності. Замовником проекту на цьому об'єкті у мене є генпідрядник, котрий виконуватиме усі роботи. І йому на все це начхати (я вже озвучував це питання і отримав просту відповідь, що це не моя справа). Тобто йому важливі об'єми робіт і витрати матеріалів, з чого він матиме заробіток. Ось так воно є. ))

Тому раз немає порушення норм, беру ці плани з розміщенням світильників і виконую розводку. На планах вказую освітленості, які вийшли по розрахунках.

7
Виконую робочий проект з електропостачання кінотеатру (внутрішні мережі). Для проектування частини ЕО отримав завдання від замовника - плани з розміщенням світильників. Попросив надати мені розрахунки освітленості. Відповіли, що мені досить і тих планів. Провів розрахунки освітленості за допомогою програми Електрик 7.0. Виявилось, що у більшості приміщень освітленість перевищує нормовану в рази. Для прикладу: у тамбурі 3,6х2х4 м (ДхШхВ) у завданні є два растрові світильники з ЛЛ 4х18 Вт. Тобто замість нормованих 100 лк отримав усі 400. Склав табличку із нормованими і розрахованими освітленостями і відіслав її замовнику. На що отримав відповідь - замовник не розуміє що ми від нього хочемо, є завдання (план з розміщенням світильників), по ньому і треба виконувати проект.
Чи маю я виконувати проект по завданню, так як хоче замовник, який не сприймає аргументи про норми освітленості? Чи є нормативні документи, які чітко регламентують таку ситуацію?
Чекаю порад.


Сторінок: [1]