Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Topics - Roman

Сторінок: [1] 2 3 4
1

З 1 листопада 2023 року набуває чинності новий  ДБН В.2.2-5:2023 «Захисні споруди цивільного захисту» (https://dreamdim.ua/wp-content/uploads/2023/08/DBN_V_2_2_5-2023.pdf).
 
В ньому запроваджена наступна вимога: аварійне освітлення віднесено до особливої групи першої категорії (табл.11.10). І далі, відповідно до п.11.5.6: «Для електроприймачів особливої групи І категорії надійності електропостачання необхідно передбачати додаткове живлення від незалежного джерела живлення, що забезпечує електропостачання впродовж не менше 48 годин поспіль. Таким джерелом живлення можуть бути генераторна установка (зокрема, ДЕС), акумулятори безперебійного живлення (АБЖ), акумуляторні батареї тощо».





2
Добрий день, товариство.
Потрібна консультація щодо необхідності обладнання системою пожежної сигналізації та оповіщення вбудованих споруд цивільного призначення шкіл.
Мова про найпростіші укриття та/або споруди подвійного призначення із захисними властивостями протирадіаційного укриття. Хто в темі, хто вивчав цю тему? Допоможіть, будь ласка (з посиланнями на норми, постанови, листи ДСНС та ін.).

3
Добрий день, товариство.
Потребую консультації представників SE.
Потрібно забезпечити комутацію мережі постійного струму після зварювального випрямляча. Напруга зварювальної мережі 60DC, струм – не більше 1250А. Від вихідних шин випрямляча з чотирма болтами М12 відходять чотири одножильних кабеля (мідь, 95 кв.мм) паралельно, тобто вихідний струм 1250А розподіляється по чотирьох кабелях. Планую для комутації застосувати вимикач-роз’єднувач INTERPACT INV400 4P. А саме, кожен кабель підключити на окремий полюс. З вихідних зажимів вимикача також чотири кабеля будуть підключені у монтажному ящику на спільну шину для подальшого розподілу гнучкими кабелями до баластних реостатів. Питання в тому, чи можливий такий варіант підключення INV400 4P?

З тої інформації, яку мені вдалося знайти у каталогах, випливає наступне:
- Полюси Compact INV в мережі постійного струму можуть бути паралельно з’єднані (2,3 або 4 полюси). Що дозволяє збільшити, відповідно,  у 2, 3, 4 раза пропускну спроможність аппарата, тим самим зменшити вартість електроустановки.
Наприклад, паралельне з’єднання чотирьох полюсів вимикача-роз’єднувача INV 400 збільшує пропускну спроможність апарата до 1280А.
- При напрузі менше 63В DC показана схема паралельне з’єднання двох та трьох полюсів вимикача-роз’єднувача (https://download.schneider-electric.com/files?p_Doc_Ref=LVPED221002EN&p_enDocType=Catalog&p_File_Name=LVPED221002EN.pdf стор.33 (А-9)). Можливість паралельного з’єднання чотирьох полюсів також зазначена в тексті під цією схемою.
- Паралельне з’єднання двох або трьох полюсів здійснюють через дво-, триполюсну контактну пластину. Паралельне з’єднання чотирьох полюсів не є поширеним, тому відсутні комплектні контактні пластини для такого підключення. Хоча для автоматів NSХ DC 400 є рекомендація по виготовленню подібної чотириполюсної контактної. Напевно, вони потрібні для розподілу між полюсами апарата, коли до входу підходить один кабель/шина і для моєї схеми вони не обов'язкові. Хоча це теж питання, по якому потрібна консультація.

PS. Схожу тему я вже порушував http://eom.com.ua/index.php/topic,31282.msg206049.html#msg206049, але сформульовано там було якось кострубато.

4
Добрий день.
Потрібен аналог світильника ДББ26У-20-БАЖ-106У1 (Ватра, для зовнішнього встановлення, з блоком аварійного живлення, температура до -20гр).
Які знаєте варіанти?

5
Промислові будівлі / Зварювальна мережа
« : 07 Листопад 2022, 11:48:15  »
Вітаю.
Є задача: організувати зварювальну мережу. Зварювальний випрямляч приєднується до мережі 380В, 50Гц. На виході – постійна напруга, вихідний струм 1250А. Конструктивно на виході випрямляча чотири болти М12. Питання в тому, чи можу підключити на виході рубильник із запобіжниками так, як показано на схемі. Тобто, увесь вихідний струм розподіляється між чотирма полюсами рубильника (паралельне включення полюсів). Наскільки це припустимо. Після рубильника одножильні кабелі приєднуються до спільної шини (на схемі на не показано). 

6
Необхідно провести заміну світильників у школі, світильники з лампами розжарювання і з ЛЛ 4х20 замінити на енергоощадні. Наприклад із світлодіодами, або на 4х14 (Т5). Заміни електропроводки не передбачається, тобто залишається алюміній 2х2,5 кв.мм. Хто може порекомендувати світильники класу захису II? Поки що знайшов лише такі https://www.kbisaev.com/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3/armstrong.

7
Таблиця А.1 п.13.1.1 - умови обладнання будинку АСПГ:
-усі приміщення або усі приміщення за наявності приміщення площею більше 1000 кв.м? Як правильно?

8
У ДБН В.2.5-56:2014, у п.9.2.9 міститься вимога наступного змісту: „Оповіщення повинно виконуватись у всіх приміщеннях будинків (споруд) із постійним та тимчасовим перебуванням людей та, за необхідності, на прилеглій до будинку території”. Отже, умовою необхідністі оснащення приміщення системою оповіщення, є перебування у ньому людей, постійне чи обмежене у часі (тимчасове). Оскільки тривалість відрізку часу, який відповідає тимчасовому перебуванню не визначена нормами, то виходить, що оповіщення слід виконувати в усіх приміщеннях. Адже перебування людей можливе в усіх приміщеннях. Так?

9
В межах існуючої будівлі виконуються роботи по реконструкції певної частини приміщень. Пожежна сигналізація повинна проектуватися лише для зазначених приміщень чи для будівлі в цілому?

11
Обговорення "пожежних" норм / Приписи ДСНС
« : 21 Березень 2016, 10:06:46  »
Будівля лабораторного складу ЛЗР. Побудована у 1980 році, не обладнана системою пожежної сигналізації. Категорія складу - А, не змінювалась на протязі усього часу експлуатації. Капітальних ремонтів чи переоснащення не було. У 2015 році інспектор ДСНС складає припис про необхідність обладнання складу системою пожежної сигналізації, посилаючись на п.1.2 розділу V НАПБ А.01.001-2015. Як вважаєте, чи достатньо обґруновано припис?

12
Розроблено проект "Обладнання приміщень будівлі операторної засобами автоматичної пожежної сигналізації".
У будівлі є приміщення насосної з перекачування ЛЗР.
Проект виконано на підставі завдання замовника, у якому чітко зазначено СПЗ - система пожежної сигналізації.
Завдання розроблено на підставі припису, дослівно: "Приміщення операторної та насосної обладнати установкою автоматичної пожежної сигналізації."  Тобто для усунення порушення, зазначеного у приписі, замовник замовив проект, який і був розроблений.
Але при погодженні проектної документації інспектор написав зауваження: "В проекті не передбачено обладнання приміщення насосної автоматичною системою пожежогасіння (п.7.25 таблиці В.2 додатку В ДБН В.2.5-56:2010)".
Питання: виконувати комплект креслень автоматичного  пожежогасіння (з цим виникають деякі труднощі) чи відписатися, що проект виконано згідно з завданням на проектування для усунення порушення, про яке йдеться у приписі?

13
Які на даний момент є сертифіковані теплові сповіщувачі для встановлення на резервуарах з нафтопродуктами?
Про одеські СП-103 не знахожу ніякої інформації. Можливо, Спецавтоматики в Одесі вже не існує?

14
Прошу викласти завдання, яке успішно пройшов експертизу у держ.службі МНС

15
Виконую проект обладнання діючої будівлі системою пожежної сигналізації.
Постало питання визначення складу проектної документації, а саме - необхідність включення до проекту пояснювальної записки.
Керівник посилається на ДБН А.2.2-3-2012 "Склад та зміст проектної документації на будівництво".
Сфера застосування норматива "... нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення будинків..."
Отже, перед тим, як перейти до самого змісту документу, необхідно визначитися під яке з визначень підпадає виконання системи пожежної сигналізації в діючій будівлі. ПотОму, робити висновок про можливість застосування вказаного ДБН. Власне кажучи, питання моє виділене червоним кольором.

Сторінок: [1] 2 3 4