Форум проєктувальників електричних та слабострумних мереж
Проєктування => Електропостачання => ТП, КТП, силові трансформатори => Тема розпочата: Shturman від 22 Серпень 2023, 16:03:41
-
Доброго дня. Є стандартне РП-10 кВ радянського зразка з комірками ксо-272 з двома вводами, секційним вимикачем ну все як завжди. Стоїть задача організувати третю секцію шин з третім вводом. Відповідно потрібно встановити додатково ще один секційний вимикач, ввідну комірку, комірку з ТН ну і там одну лінійну. Я з таким стикаюсь вперше тому прошу допомоги хто таке робив. Як нову секцію шин подружити з двома існуючими? Наскільки я розумію це треба влізати в схеми керування існуючих ввідних і секційної комірки? Так? Може хтось поділитись якоюсь козою з подібними рішеннями.
І попутно питання. Чи є можливість в одній комірці сумістити ТН і скажімо секційний вимикач? Бо фізично вже комірка з ТН не влізає в існуюче приміщення.
-
РП-10 кВ радянського зразка з комірками ксо-272 з двома вводами, секційним вимикачем
у комірках роз'єднувачи чи вакуумні вимикачі?
-
у комірках частково масляні вимикачі і частково вакуумнікі (там де був проведений ретрофіт)
-
Існуючі секції з АВР, чи ручне перемикання вводів? Існуючі ввода робочі, чи робочий і резервний ?Яке призначення третього ввода ?
-
Я такі РП іноді зустрічав.
Зазвичай там 2 основні секції під АВР-ом 10 кВ (на СВ-10 1-2), а 3-я секція або працює окремо (при увімкненому вводі і вимкненому СВ-10 3-2, чи 3-1, дивлячись куди її підключено), або навпаки: ввід №3 вимкено, а СВ від 3 секції увімкнено - і вона де-факто є продовженням 1-ї або 2-ї секції. А 3 ввід вмикаєтсья, тільки коли зникає живлення по 2-м основним.
АВР-10 на 3 вводи і 2 СВ я не зустрічав - теоретично це можливо мабуть зібрати, але схема буде ну дуже складна, тому обмежуються стандартним АВР на 2 вводи та СВ-10 1-2.
Щодо доцільності 3-го вводу. Рішення ІМХО таке собі, хоча треба дивитись на схему живлення РП. Якщо це РП висить тупіком 2-ма з 1-єї ПС, а 3-й ввід - з якоїсь іншої, тоді так, є сенс, але для городських РП - це точно не потрібно, там набагато простіше забезпечити надійність мережевими засобами.
Щодо сумісності ТН та СВ - то точно ні.
Можна спробувати поставити 3хЗНОЛП-10 в комірку СР-10, але то вже треба розмальовувати конструктив комірки, або звертатись на завод.