Відповідь

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.
Ім'я:
   
Email:
Тема:
Іконка повідомлення:
Вкладення:
(Вкладення)
Restrictions: 4 per post, maximum total size 5120KB, maximum individual size 5120KB

підказка: натисніть alt+s для відправлення або alt+p для перегляду повідомлення


Повідомлення в цій темі

Автор: Alexandrrr
« : 04 Грудень 2018, 11:05:02  »

1. Отменен согласно приказу от 14.12.2015 № 186.
Дякую!  Термін відміни перенесли відповідно до наказу № 169 від 10.07.2017.
 
Вы мне кажется не до конца понимаете
мені теж так іноді здається  ;)
Автор: grossel
« : 04 Грудень 2018, 10:03:17  »

Цитата: grossel от 03 Декабрь 2018, 14:21:45
сопротивление его не нормируется.
варто звернути увагу на п. 2.6.2 ГОСТ 12.4.124-83

1. Отменен согласно приказу от 14.12.2015 № 186.
2. Вы не внимательно читаете пункты ГОСТа на который ссылаетесь. А там сказано:
   2.6.2… "Величина сопротивления заземляющего устройства, предназначенного
исключительно для защиты от статического электричества, должна быть не выше100 Ом"
   Отличаете защиту от статического электричества и, что такое статическое электричество и природа его возникновения и рассматриваемый в этой теме вопрос.
В нормах МЭК, ТКП Беларуси и ПУЭ 7-изд. РФ есть норма относительно вашего вопроса:
1.7.61. "При применении системы TN рекомендуется выполнять повторное заземление РЕ- и РEN-проводников на вводе в электроустановки зданий, а также в других доступных местах. Для повторного заземления в первую очередь следует использовать естественные заземлители. Сопротивление заземлителя повторного заземления не нормируется".
Вы мне кажется не до конца понимаете назначение заземления, системы уравнивания потенциалов, защитного автоматического отключения их физический смысл и действие в сетях с глухозаземленной нейтралью (система ТN).



Автор: Alexandrrr
« : 03 Грудень 2018, 14:45:48  »

з"єднані 4 жилою
повністю згоден
норми необхідно читати повністтю
за винятком провідних частин кабелів


якщо заземлювач природній
, прошу вибачення за мою некомпетентність, нічого не можу Вам відповісти
Автор: Alexandrrr
« : 03 Грудень 2018, 14:40:46  »

Для чего и для какой цели?
На мою думку, два об"эднані заземлювачі більш ефективні (меньший опір) ніж ці ж два заземлювачі окремо.

сопротивление его не нормируется.
варто звернути увагу на п. 2.6.2 ГОСТ 12.4.124-83

только лишние финансовые затраты
я не можу порівняти економічний ефект від виконання і не виконання будівельних норм. Так 10,5 м полоси сталевої 25х4 мм + прокладання в траншеї на глибині 0,7 м - так звичайно це додаткові витрати. Тут, мабуть, теж зекономили - https://strana.ua/news/174436-obval-kryshi-shkoly-v-vishnevom-politsija-zaderzhala-trekh-prichastnykh.html.
Автор: Сугор
« : 03 Грудень 2018, 14:39:06  »

Alexandrrr, норми необхідно читати повністтю, а не вибірково. У наведеному Вами п. 1.7.59 є наступне:
Quote (selected)
Для об’єднання заземлювальних пристроїв різних електроустановок в один спільний заземлювальний пристрій слід використовувати заземлювачі та (або) провідні частини (провідники), які підлягають заземленню (залізничні рейки, металеві конструкції шинних мостів, металеві кабельні споруди тощо), електричну безперервність яких перевірено належним чином, за винятком провідних частин кабелів (металеві захисні та екрануючі оболонки, заземлені провідники). Кількість об’єднувальних провідних частин має бути не менше двох. Якщо міжелектроустановками розташовано будівлю будь-якого технологічного призначення, то кількість об’єднувальних провідних частин має бути не менше чотирьох; при цьому дві з них мають знаходитися поблизу стін цієї будівлі з протилежних боків.
Тобто ці контури вже з"єднані 4 жилою кабелів яки приєднуються до РЕN шини в ТП та до РЕ шини у ВРП на вводі в будівлю
в кого на балансі будуть ці 5м штаби?
Хто буде нести відповідальність за цілістність цього шматка заліза?
Якщо в будівлі пердбачаєтья штучний заземлювач,
а якщо заземлювач природній то не треба? Чому? звідки така дискримінація?
Автор: grossel
« : 03 Грудень 2018, 14:21:45  »

Якщо в будівлі пердбачаєтья штучний заземлювач, то враховуючи, що між ТП і будівлею відстань 5 м = теріторіально зближені -> п. 1.7.59 ПУЕ-2017 -> заземлювачі ТП і будівлі необхідно з"єднати двома об"єднувальними провідниками (наприклад, штаба сталева прокладена в землі)

Для чего и для какой цели?
И что это дает в физическом смысле? Штучный заземлитель в электроустановке здания, нужен только для выполнения СУП согласно гл.1,7, отвода опасного потенциала с СПЧ и снижения его до безопасной величины, и сопротивление его не нормируется.
Это с точки экономики, только лишние финансовые затраты.
Автор: Alexandrrr
« : 03 Грудень 2018, 13:42:37  »

уземлювач будівлі — це шина РЕ ГРЩ будівлі

зазелювач - це провідна частина або сукупність провідних частин, що перебувають в електричному контакті з землею безпосередньо, див. п. 1.7.16 ПУЕ-2017. Шина РЕ ввідного щита наврядчи безпосередньо перебуває в контакті з землею.
Автор: Alexandrrr
« : 03 Грудень 2018, 13:38:39  »

Якщо в будівлі пердбачаєтья штучний заземлювач, то враховуючи, що між ТП і будівлею відстань 5 м = теріторіально зближені -> п. 1.7.59 ПУЕ-2017 -> заземлювачі ТП і будівлі необхідно з"єднати двома об"єднувальними провідниками (наприклад, штаба сталева прокладена в землі). Свою думку нікому не нав"язую  ;)
Автор: grossel
« : 03 Грудень 2018, 10:52:36  »

п. 1.7.59 ПУЕ-2017

Это немного с другой оперы.
Это касается "будівлі або споруди" в которой есть или могут быть заземляющие устройства других электроустановок или различного фунционального назначения таких например как: объекты связи, молниезащиты, резервных источников питания (ДЭС) этого здания и т.п.
В питающем кабеле РЕN (PE) несет функцию защитного проводника который при к.з в электроустановке отдельного здания должен обеспечить эффективное автоматическое отключение места аварии (тоесть выполняется расчет сопротивления петли "фаза-ноль" и срабатывания защиты), повторное же заземление выполняется с целью отвода опасного потенциала со сторонних проводящих частей (например: строительных конструкций и металлических инженерных коммуникаций). В качестве заземлителей в зданиях должны в первую очередь использоваться естественные заземлители: вводимые в здание в земле металлические трубы инженерных коммуникаций, стальная арматура фундаментов и только при отсутствии всего этого для выполнения основной системы уравнивания потенциалов выполняется искусственное заземляющее устройство.
В вашем случае ТП и отдельностоящее здание это 2 фунционально разных объекта и тянуть ст. полосу от внутреннего контура (шины РЕN ТП) при наличии совмещенного РЕN-проводника не требуется. Как же и не требуется объединять заземляющее устройство ТП и отдельностоящего здания так-как в системе уравнивания потенциалов одного и другого объекта на каждое из них возлагаются свои задачи по обеспечению безопасности. Тоже касается и других отдельностоящих жилых или административных зданий если они не являются единым сооружением.
Автор: Alexandrrr
« : 03 Грудень 2018, 09:30:43  »

п. 1.7.59 ПУЕ-2017
Автор: Сугор
« : 03 Грудень 2018, 00:28:04  »

Відомі мені норми рекомендують об'єднувати всі уземлювачі, якщо інше не передбачено технологією виробництва.
my_move, процитуйте повністтю цю вимогу, там написано трохи не так як Ви кажете. І ще раз запитую в кого на балансі будуть ці 5м штаби?
Як би це був промисловий цех заводу і ТП цього ж заводу, хіба б їх уземлювачі не об'єднали?
А чому Ви вирішили що на заводі їх об"єдналиб? За звичай (як рекомендують норми), в якості ЗП вікористовують арматуру фундаменту.
В чому тут логіка спротиву об'єднанню уземлювачів?
а в чому лигіка в об"єднанні? Ніхто ж не чинить опір, хочте - об"днуйте. Але на віщо?
 
Автор: my_move
« : 02 Грудень 2018, 21:47:28  »

Сугор прав.
Чому? Як би це був промисловий цех заводу і ТП цього ж заводу, хіба б їх уземлювачі не об'єднали? Якби ТП було прибудоване чи вбудоване (навіть за різних власників),  хіба б їх уземлювачі не об'єднали? Якби від ТП йшла 5-ти провідна мережа, хіба б виникали питання про об'єднали чи ні? Чому ж тоді в тут, в випадку L. (щільної міської забудови) питання про об'єднання викликає... питання? В чому тут логіка спротиву об'єднанню уземлювачів? До того ж уземлювач будівлі який не який, а ще й уземлювач блискавкозахисту, тобто уземлювач про який пишуть що його бажано сполучати з усіма іншими уземлювачами.
це вимагають норми? процитуйте.
Почніть цитувати самі, вразьте оточуючих прикладом гідної поведінки.
Відомі мені норми рекомендують об'єднувати всі уземлювачі, якщо інше не передбачено технологією виробництва. В даному випадку про "інше" нічого невідомо.
Автор: grossel
« : 02 Грудень 2018, 20:50:54  »

Не треба. Навіщо? Вони і так з"єднані 4 жилою кабеля

Сугор прав.
Автор: Сугор
« : 02 Грудень 2018, 19:15:16  »

А мені здається що - треба.
От так от просто? коли здається... :) це вімагають норми? процитуйте. Якщо у будинка та ТП був би один власник, то, можливо, в цьому був би сенс.... На чийому балансі будуть ці 5 метрів штаби?
Автор: my_move
« : 02 Грудень 2018, 14:21:37  »

Не треба.
От так от просто? Типу, ми, Сугор, цар Електротехнічний, син Сонця і Місяця та істинний голос ПУЕ, кажемо вам: "НЕ ТРЕБА!", - і зразу стає "не треба"??  :)
А мені здається що - треба. Від "робочої землі" ТП до "захисної землі" будівлі лише п'ять метрів на диво провідного ґрунту, який і без людського втручання, утворює електричний зв'язок між контурами... інстинкт електрика-проектувальника так і тягне вирівняти потенціали цих різних контурів, пардон, уземлювачів. Чому б ні?