Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Сугор

Сторінок: 1 2 [3] 4 5 ... 624
31
Сугор, Яку розрахункову потужність на 1 квартиру без газу нам слід взяти з наступними параметрами.
Площа квартири: 35-40м.кв.
Електрокотел: 3кВт
Бойлер: 1,5-2кВт
andery, 10+3+2=15кВт
І тут знову встає проблема
згідно норм (рекомендацій) треба робити трифазний ввід, автомат перед лічильником обленерго захоче 25А, а при мінімальній несиметрії навантажені в квартирі він буде вибивати.
І вирішити цю проблему можна або домовлятися з обленерго про 1ф автомат 80А, або передбачати підключення 3ф плити

На вводі в що? Автомати на ввід в будинок ми же проектуємо і вибираємо.
звістно на вводі в будівлю
Квартири площею до 50 м2.
на мою думку 3кВ опалення на квартиру площею 50м2 недостатньо, бо якщо будуть сильні морози то 3кВт не вистачить і мешканці будуть вмикати додаткові опалювальні пристрої
Брати для бойлера Код такий же як для проточного водонагрівача також вважаю неправильним. В данному випадку для 15 квартир на вводі в будинок проточники мають Код=0,33. На мою думку для бойлера треба брати щонайменше 0,5, а можливо і 0,8. Тобто для для 15 квартир (3,33+2х0,5+3)х15=110кВт

32
Жоден замовник не погодить дану потужність і я як спеціаліст не пораджу замовнику на квартиру до 50м.кв. брати 21кВт.
andery, проточний водонагрівач було взято як приклад. Яка буде потужність квартири і якім буде водонагрівач вирішує замовник. Я лише хотів сказати що брати результуючий Код з Д.2 не коректно, бо опалення має враховуватись з К=1. тобто якщо зменшується потужність опаленя то і результуючий Код буде меншим
Квартира з електроплитою, електроопаленням та бойлером не може мати потужність 11,5кВт. При такому розкладі заменшується потужність не тільки на квартиру, а і на весь будинок, що призведе до постійного вибивання автоматів на вводі.


33
Я б рахував по таблиці Д.2
11.5*0,53*15=91,425 кВт
andery, розрахунок в Д.2 - це приклад для квартири 70м2. Брати з цієї табл. Код=0,53 некоректно, бо це результуючий Код. Розрахункова потужність складається з потужності побутового навантаження та навантаження електроопалення яке приймаеться з Код=1
тобто на одну квартиру з проточним водонагривачем (8кВт як в Д.2) 10+8+3=21кВт, а для 15 квартир - (3,33+2,66+3)х15=134,85кВт. Код=0,42 (для однієї квартири)
Якщо проточного водонагрівача не буде зовсім то 10+3=13, для 15 квартир (3,33+3)х15=94,95кВт Код=0,49

34
LarenMc, шукай типові проекти

35
Alexandrrr, потужність електроопалення мають надавати ОВшники. За звичай приймають 80-100В/м2 (залежить від багатьох факторів)

36
AutoCAD / Re: AutoCAD
« : 06 Березень 2023, 17:37:38  »
TZ, скоріш за все на панелі в правому нижньому куті натиснута кнопка "отображение/скрьітие веса линий"

37
Andrey_ka, проблем з "заточкой" не бачу, саме просте в специфікації робиш примітку "або аналог", колега казав що можно і якось по іншому, але я вже не пам"ятаю як, при цьому додаток автоматично креслить схеми щитів і виконує якісь розрахунки бо допомогає вибрати номінал автомату. Втім на той час коли я цікавився шнайдер не малював схеми ВРП, але автори обіцяли це виправити

38
Andrey_ka, я почав пробувати працювати в ревіті чи то в 2009, чи то в 2012, тоді вім мені також не зайшов, бо не було гідних уроків у ютубі а по мануалу було не все зрозуміло. Потім десь у 2014-2015 довелося швидко опановувати коли замовник захотів проект у Ревіті. На той час в юбубі вже почасо щось з"являтися.
Зараз є додатки до Ревіта Шнайдер Електрик, та МеджикКад, а ле я їх не юзав.

https://www.youtube.com/@VisikPro/playlists
https://www.youtube.com/c/VysotskiyconsultingRussia/playlists
Тут про електрику дуже мало, але достатньо щоб зрозуміти принцип роботи

https://www.youtube.com/@user-vc2ti3iy2n/videos
тут в основному про електрику як робити сімейства

https://www.youtube.com/@Pashasevkav/playlists
тут про електрику зовсім нічого але є про оформлення


39
Andrey_ka, монтажнику пофіг в чому зроблено проект, він отримує проект на папері.
Кабельний журнал можно робити по різному, починаючи з Ревіт 2018 є інструмент "провід" якій дозволялє редагувати трасу кабеля, але повороти тількі під прямим кутом і до лотка він не прив'я зується. Бачив проекти де "короб" (трубу) позначали як кабель.
Навть при моєму скромному рівню володіння Ревітом не сказав би що в Автокаді проект викоеується скоріше. Так на певних етапах додаються "зайві" рухи, але потім коли необхідно вносити певні зміни все стає значно веселіше, бо проект робиться в єдиній моделі. Тобто якщо в тебе нормально зроблені сімейства, то при зміні кількісті обладнання зміни автоматично відображаються у специфікації, при зміні обладнання якщо в якості виносок ти викорисовуєш маркери, то автоматично змінюються данні які відображаються на виносці. 

40
CC19, головний недолік Ревіту - ціна. Замовнику за звичай все одно, але є замовникі які бажають бачити проект саме у Ревіт. Перед війною вийшов наказ що проекти які виконуються за бюджетні кошти мають виконуватися тільки в Ревіт.
Стосовно сецифікації - все залежить від того як зроблені сімейства і рівня деталізації.
На стадії опанування Ревіту - проект може виконуватись досить повільно, але по мірі опанування та наповнювані бібліотекі сімейств все становиться не такім сумним. Рекомендую опановувати поступово від простого до складного, тобто спочатку лотки, світильники електрообладнання, кабелі креслити лініями.
Зараз на ютубі багато уроків по Ревіту, я починав з Висоцького, є ще офіційний форум Автодеск але він російький, там є багато інфи.
Як робити сімейства для електрики можна подивитись на каналі Левіцкого. Це все для початку. Обов'язково треба використовувати "файл общих параметров" в нього можна додавати параметри якіх немає в Ревіті.
"Тренуватися" варто на невеликіх проектах.
В специфікацію потрапляє лише те що є в моделі. Наприклад яко лоток малювати в одну лінію то з'еднувальні елементи в спеціфікацію не потраплять тому треба або окремо робити сімейства, або мудрувати зі спеціфікацією по іншому.
Головна перевага Ревіту це перевірка на перетин з іншими інженерними мережами.
Якщо проект виконується в загальній моделі з іншими розділами то дуже швидко відслідковуються зміни в суміжних розділах. Якщо сімейства обладнання розробляє ВІМ фахівець то можно зробити так що сімейство, наприклад, вент обладнання зразу можна використовувати як елемент проекту ЕТР. Але тут є один мінус і іноді дуже суттєвий. іноді, колеги з суміжних розділів можуть внести такі зміни, що в тебе може щось "зникнути". Тобто якщо архітектор змінить певним чином розташування стіни на якій ти встановив щит, то при відкритті файлу Ревіт попередить тебе про зміни і запропонує видалити цей щит без усякої альтернативи.
Дуже допомогає інструпент "розріз"
Ще дуже зручно малювати вузли для завдання на закладні в бетоні.
Розповідати модно бескінечно. Тож якщо потрібна якась допомога зветрайся, спробую допомогти. Тільки я роки 2 нічого не робив в Ревіті а в нових версіях можуть бути якісь зміни про які я не в курсі

41
CC19, я також, але потім може так скластися що потреба у спеціалістах відпаде

42
Andrey_ka, я зараз не працюю в Ревіті, а старі проекти залишилися на попередніх роботах. Останній раз в Ревіті працював два роки назад
Для серйозних проектів в проекті має приймати участь ВІМ менеджер, треба розробляти внутришні стандарти, сімейства бажано щоб розробляв ВІМ спеціаліст, ну і архітектура обов'язково повинна розроблятися в Ревіт.
Розрахунок навантаження, теретично, також можна робити в Ревіт, але в мене постійно не вистачає часу та натхнення щоб остаточно розібратися.

43
Andrey_ka, проектування електрики в Ревіт гемор не більший ніж в Автокад. Чи Ви хочете робити проект натисканням однієї кнопки?
Один з моїх коллег користувався додатком Шнайдера, так він також на російській, але з перекладом у колегі проблем не було.
Головні переваги Ревіту:
1. 3Д. Любий проблемний вузел можна розглянути з усіх боків.
2. Миттєва побудова розрізів
3. Можливість сумістної роботи фахівців різних розділів
4. Специфікація, але для треба попрацювати з сімействами
Звісно є і пені мінуси. На опанування Ревіту треба витратити певний час.
Розрахунки простіше робити в Екселі. Розрахуноки ткз та падіння напруги роблю тільки для окремих ліній, стосовно яких є сумніви.
Проектуванням займаюсь з часів коли ще небуло людського Автокаду і всі креслення доводилося робити на папері.

44
andery, задача майже немає рішення. щоб акумулювати 25кВт на 1 годину треба приблизно 25 акків 100А*г. В зимку сонячних днів майже не має, світловий день короткий, тобто якщо ти купиш 100 аків щоб вистачило на 4 кодини, то потім не зможеш їх зарядити. Втім, якщо аккі заряджати від мережі то чи вистачить перетину кабелю і номіналу відного автомату щоб пропустити не тільки струм від споживачів, але ще й додатковий струм на заряджання. якщо я не помиляюсь гелеві акумулятори на 100 Аг допускають ток заряджання до 30А на 12В

45
saveleva, питомих навантажень для промисловості не існює.

Сторінок: 1 2 [3] 4 5 ... 624