Thank You Posts

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you give a Thank You to an other users.

Messages - Evgen Koc

: 09 Серпень 2022, 16:37:41 1 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Розрахунок ризиків згідно з ДСТУ EN 62305 в excel

На смак та колір... я намагався під кожною формулою дати пояснення та вказати параметри, які в ній використовуються, може ви можете запропонувати більш інформативний варіант?
до того ж, це просто звіт, всі параметри поступово вводяться в екселівському файлі.

: 07 Серпень 2022, 23:31:15 2 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Розрахунок ризиків згідно з ДСТУ EN 62305 в excel

Дякую за відгук. Аналізував цей розрахунок, там є помилка. Зв'язувався з розробниками, вони підтвердили, але поки що не виправили. Та й хотілося зробити самому, з тим оформленням, яке мені до вподоби і зрозуміле для замовника. У мене виводить звіт у цьому вигляді, поки що сирий, але хід моїх думок має бути зрозумілим.

: 07 Серпень 2022, 19:43:34 3 Проєктування / Блискавкозахист / Розрахунок ризиків згідно з ДСТУ EN 62305 в excel

Доброго вечора шановні форумчани. Вирішив автоматизувати розрахунок ризиків за допомогою exel. На вашу думку викладаю "рибу", тобто. без формул і звіту, дуже хочеться дізнатися про вашу думку, чи зручно зроблено, чи все враховано, чи буде корисна така робота і т.д. У робочому файлі все автоматизовано, дані вибираються з таблиць, вручну заносяться лише розміри будівлі та Ng. Поки що зроблено тільки для однієї зони. Дані для розрахунку ДСТУ ІЕС 62305-2:2012, E.2.1, Заміський будинок.

: 29 Липень 2022, 16:21:41 4 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Молниезащита отдельно стоящей дымовой трубы

E.5.2.4.2.4 Захист прихованих або виступних конструкційних елементів покрівлі
Димарі з не струмопровідного матеріалу має бути захищено за допомогою стрижнів або кілець перехоплювачів, якщо вони знаходяться поза зоною захисту системи перехоплювачів. Стрижень перехоплювача на димарі має бути такої висоти, щоби весь димар знаходився у зоні захисту стрижня.
Влучання блискавки у не струмопровідний димар є можливим, коли димохід не знаходиться у зоні захисту системи перехоплювачів, через те, що внутрішню поверхню димаря вкрито сажею, яка є струмопровідною, так що навіть за відсутності дощу,  вона здатна проводити струм стримерної виснаги великої довжини.

п.с. Але всерівно без розрахунку ризиків не обійтися, для того щоб обрати правильний кут захисту БП

: 28 Квітень 2022, 16:10:40 5 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Контур заземления в пятне здания

vadim_g, в качестве заземления можно использовать арматуру фундамента

: 14 Березень 2021, 19:59:28 7 Проєктування / Блискавкозахист та заземлення / Re: Молниезащита взрывоопасных зон по ДСТУ EN 62305:2012

зоны 2 и 22 это зоны в которых взрывоопасная концентрация возникала только при аварийных ситуациях, и эти зоны и раньше не требовалось защищать
А сейчас требуется защищать?
        НПАОП 40.1-1.32-01, п.4.5.4. "Вибухонебезпечна зона класу 2 - простір, у якому вибухонебезпечне середовище за нормальних умов експлуатації відсутнє, а якщо воно виникає, то рідко і триває недовго. У цих випадках можливі аварії катастрофічних розмірів (розрив трубопроводів високого тиску або резервуарів значної місткості) не повинні розглядатися під час проектування електроустановок."
        То-есть зона 2 не образуется только в аварийных ситуациях. Она может при нормальной работе возникать редко и недолго, а не постоянно как в 0 или 1. Суть в том, что учитывать последствия аварий не нужно при проектировании, что бы это ни значило...
        НПАОП 40.1-1.32-01, п.4.5.7. "Вибухонебезпечна зона класу 22 - простір, у якому вибухонебезпечний пил у завислому стані може з'являтися не часто й існувати недовго або в якому шари вибухонебезпечного пилу можуть існувати й утворювати вибухонебезпечні суміші в разі аварії."
        То-есть зона 22 так же может образовываться нечасто и недолго (видимо во время своей штатной работы). Или взрывоопасная смесь может быть или образоваться только в случае аварии. Как-то витиевато вставлено это "або в якому", но оно же и говорит, что не только при аварии есть зона 22.
, то Вы должны защитить зону указанную технологами
Извините, всё же не понимаю, почему нужно защищать именно взрывоопасную зону?    Где есть/было такое требование ?
Если у Вас есть резервуар с СГ или ЛВЖ который не удовлетворяет требований норм, то Вы его защищаете
        Я так понял Вы имеете ввиду под требованием к резервуару - наличие зоны 0 и(или) 1.
        Почему зону 0 или 1 нужно защищать, а например зону 2 не нужно?
то как по мне требование было излишним, габариты взрывоопасных зон должны определять технологи
        Технологи должны определять зоны. А мы, электрики, должны применять электрооборудование и электропроводку соответствующую этим зонам. И "по возможности" отодвигать от этих зон элементы молниезащиты. Других требований в нормативах я не нашел.

: 02 Березень 2021, 14:03:59 8 Слабострумні мережі / Обговорення "пожежних" норм / Re: ДСТУ 9047:2020 Системи протипожежного захисту. Настанова з підтримання експлуатаційної придатнос

В европейской спецификации CEN/TS 54-14:2018 имеется своя трактовка национального стандарта, в которой имеется свой определенный смысл, который определяется одним словом "гармонизация":

3.31
national document
document, published by a national standards body which is not a European harmonized standard

: 02 Лютий 2021, 16:46:03 9 Проєктування / Про все / Re: Чи потрібен проект на будівлю після здачі в експлуатації? Хто може вимагати?

Так що реальною стає поява тут закордонних конкурентів
Виходячі з реальної оплати праці в Україні та у Європі, то це їм потрібно боятися. Бо наші проєктувальники отримують заробітну платню набагато меньшу за аналогічну роботу за кордоном. Ми дуже недооцінені.

: 01 Лютий 2021, 14:13:08 10 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Молниезащита резервуара РВС 400 м.куб

Ув. Елена.Ш, Вам надо руководствоваться не 4-й частью, а наоборот всеми кроме 4-й.
Вам для начала требуется расчёт рисков выполнить. И на основании результатов уже выбрать уровень защиты и типы всех элементов системы молниезащиты.
Кстати уже согласно ДСТУ Б В.2.5-38 уже нельзя было использовать корпус резервуаров з ЛВЖ и ГЖ как естественных молниеприёмников...

: 26 Січень 2021, 22:25:04 11 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Захисна зона активного БП

Это так для информации потому как слишком часто звучат угрозы всякие ответственностью...
Так вот Уголовный кодекс Украины
t-100, вот как-то не понятно Вы ЗА или ПРОТИВ активной молниезащиты?

: 26 Січень 2021, 13:35:13 12 Проєктування / Про все / Re: Чи потрібен проект на будівлю після здачі в експлуатації? Хто може вимагати?

Чи можуть якісь контролюючі органи притягнути до відповідальності власника громадської будівлі, якщо у нього відсутній проект?
Думаю, да. Любая проверка может объявить все это самостроем, за который есть ответственность.
К слову, в ЗУ Про регулювання містобудівної діяльності есть статьи о Реєстрі будівельної діяльності (в частности, 22.2), куда должна быть передана проектная документация. Может, ее оттуда можно добыть?

В общем-то, проект надо было требовать при покупке как часть эксплуатационной документации. Но раз прохлопали, то надо восстанавливать. Иначе абстрактный вопрос однажды превратится во вполне конкретные проблемы. А поскольку проблемы обычно приходится решать срочно, то добывание проекта обойдется дороже.

: 21 Січень 2021, 10:02:49 13 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Захисна зона активного БП

активний блискавкозахист, це шулерство. Де про нього щось сказано у ДСТУ EN 62305?

: 20 Січень 2021, 14:19:25 14 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Захисна зона активного БП

Погодженняв в МНС було ?
що це таке? та яким Законом передбачено? дякую!
Вы у себя в экспертизе пропускаете проекты МЗ с активными молниеприемниками?) Мы пока не рискуем.
т.е. если есть совершенно противозаконное "погодження МНС", то можно?

: 18 Січень 2021, 10:24:28 15 Слабострумні мережі / Обговорення "пожежних" норм / Re: ДБН В.2.2-40:2018

Уважаемый Сбал!
Работать надо с разработчиками нормативных документов и предлагать свои редакции тех или иных пунктов или ссылочных документов для очередной корректировки этого норматива!
Под лежащий камень вода не течёт.
В 56-том ДБН-е нет, например, ссылки на 25 часть еэна, который действует в стране более 10 лет, но это вовсе не означает, что нельзя применять в пожарке радиоканальные компоненты, имеющие сертификаты по ДСТУ EN54-25.
Но вносить предложения по корректировке ДБН просто необходимо, иначе они сами собой не появятся!
Сторінок: [1] 2 3 4