Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - rga

Сторінок: 1 [2] 3 4 ... 435
16
Так в 60мм трубу засовувати кабель 3х1.5, як на мене це інженерно не правильне рішення.
Якщо знадобиться докинути ще один кабель в ту саму трубу, або замінити його, ріщення одразу стане мудрим.  ;)
І не трба економити на колодязях або якихось прохідних коробках (з чітким позначеням на кресленнях їх місця). Може, і не знадобиться ніколи, але якщо знадобиться, зекономите монтаникам купу часу.

17
Яку гнучку трубу (ПНД, ПВХ) використовувати для прокладки кабелів малого січення в землі? 3х1.5 або 3х2.5?
E.Next Система прокладки кабелю в грунті
https://enext.ua/uk/catalog/sistema_prokladki_kabelyu_v_grunti/

20
Колись ми встановлювали сповіщувачі полум'я в засклених нішах в стінах. Але це були російські сповіщувачі, досить якісні на той час, і зараз їх на ринку, зрозуміло, немає.  І такий нестандартний спосіб використання також бажано узгодити з виробником, бажано офіційно.
Ну і сповіщувачі полум'я - спрецифічні сповіщувачі, тут ще порібно довести, що ознакою пожежі буде саме полум'я.

21
Я вірно розумію, що йдеться про пароочисник Karcher ще й з хімією?
Тоді термркабель на 100 градусів парообробки буде реагувати, як на пожежу (якщо не зіпсується від хімії).
Якщо обрати такий, що спрацьовує, починаючи з 120, наприклад, то не факт, що такий тепловий сповіщувач влаштує замовника по швидкості реагування саме на пожежу.
Як варіант, погодити таку систему, яку можна буде відключати на час обробки. Але тут потрібен ще й той, хто буде систему відключати/включати.
З усіх боків виходить щось дуже нестандартне.

Що до водостійкості, у Омеги є тепловий вуличний  IP54, ставили колись на автомийці, ніхто, начебто, не жалівся  https://fire-stop.com.ua/alarm/heat-detectors/omega-sppta-01.html . Але проблеми щодо пари будуть (максимальна робоча температура +65), тобто, відключати треба. А про вплив хімії треба виясняти у виробника.

22
Це нормально, що вимагає обгрунтування, має право. До того ж, так підвищується саме наша кваліфікація.
Потужність ніхто не знає
В принципі, всі ці АТС мають заживлюватися від чогось бесперебійного, що має якусь потужність. Можливо, звідти можна дістати якусь інформацію. Бо п.4.1 явно недосконалий і в графі АСПГ мова йде само про потужність, а площа навіть не згадується.
І хочаб приблизно, але замовник має знати споживання, бо якось він з цим обладнанням працює, грощі платить за споживання електроенергії, електриків у себе, може, утримує. Вважаю, витрясти з когось можна. А потім вписати в ТЗ за підписом замовника.

Є в підвалі акумуляторна - 91 кв.м. - ПОЖЕЖОГАСІННЯ ??
В принципі, акумуляторні самі по собі в нормах під гасіння не попадають. Ось вибухозахист може бути.
А ППБ зв'язку в розділі ІV 4 п.14 каже про гасіння акумуляторних вогнегасниками. Так що, скоріш за все, обгрунтувати АСПГ не можна, навіть, якщо дуже хочеться.

Подивіться за призначенням будівлі. Якщо для будівлі є АСПГ "всі приміщення", то питання требо або ні взагалі знімається.

23
НАПБ В.01.053-2000/520. ПРАВИЛА пожежної безпеки в галузі зв’язку  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0684-16#Text

24
а по стробоскопах, поки знайшов тільки такий варіант:
Щось я дуже не впевнена, що цей оповіщувач можна назвати стробоскопом. 

25
в моєму розумінні люди із порушенням слуху можуть бути у любій палаті
Що до цього питання, я би розглядала декілька варіантів.
1. Замовник визначає в яких саме палатах він буде розміщувати людей з вадами слуху. Їх же може бути не так вже багато. На кшталт номерів для інвалідів в готелях.
2. Розетками для підключення подушок обладнуються всі койко-місця, а самих подушок може бути певна кількість, наприклад, 5-10. Поступає пацієнт, пристрій підключається. Але це збільшує кількість необхідних входів/виходів з певними наслідками по вартості.

Все це потрібно узгодити з замовником, бажано на рівні ТЗ.
Ще один варіант - стробоскопи в кожній палаті, як написано в ДБН-40. Але вони будуть бити по очах всіх інших пацієнтів і персоналу, що негарно.

26
В приципі, в таких випадках використовують віброподушки. У нас був один об'єкт з такими вимоги від замовника. Подушки вони мали поставити і підкючити вже самі, ми тільки дроти підводили, тому моделі невідомі.  Чи зробили це в кінці кінців, навіть, не знаю. Але такий звір, як віброподушка в природі існує, шукати треба.

27
Ще можете подивитися:
ЗУ Про ліцензування видів господарської діяльності https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/222-19#Text
ЗУ Про регулювання містобудівної діяльності  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3038-17#Text

Вони діючі і вимагають ліцензування "господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками".
Тобто, якщо ви збираєтися виконувати електромонтажні роботи на об'єктах СС2 або СС3, то ліцензія або декларація потрібні.
Доречі, якщо ліцензія була та закінчилася під час війни, то вона діє до закінчення військового стану + 90 днів.

28
Який закон можна почитати ?
Наскільки розумію, зараз все складно.
В 20 році скасували останні Ліцензійні умови в будівництві (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/256-2016-%D0%BF/page#Text), а нових не прийняли. Як розумію, відміна була пов'язана зі зміною категорування обїектів (категорії складності на класи наслідків).
Все це заблокувало вихід на ринок нових гравців, які не могли отримати ліцензій.
Зараз, начебто, тимчасово замість ЛУ ввели Декларації. Що це за звір, не розбиралася. Почитайте, наприклад тут: https://yur-gazeta.com/publications/practice/neruhomist-ta-budivnictvo/licenzuvannya-u-sferi-mistobudivnoyi-diyalnosti-nove-zhittya.html

29
Пожежна безпека / Re: Шрифти GOST
« : 09 Січень 2024, 19:58:09  »
GOST type А, GOST type B

30
Дякую за відповідь, пожежогасіння немає, є димовидалення, но на скільки я розумію додаткові датчики у разі використання адресною системи не потрібні. Вірно?
Не зовсім. Запуск ДВ здвйснюється, що найменше, від двох сповіщувачів в приміщенні (п.13.5.2). Чи буде подвоєння, вирішує проектувальник. Норми кажуть:
7.2.28 ...
Формування сигналів управління систем протидимного захисту, оповіщення про пожежу типів СО1 - СОЗ, хибне спрацювання якого не може привести до зниження рівня безпеки людей технологічним, електротехнічним та іншим обладнанням, яке блокується системами пожежної сигналізації, допускається здійснювати від спрацювання одного пожежного сповіщувача або технологічного датчика.

У випадку виробництва треба добре думати. Може і не варто економити.
Всі посилання з ДБН В.2.5-56:2014 зі зм.1.



Сторінок: 1 [2] 3 4 ... 435