Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Andrey_ka

Сторінок: [1] 2 3 ... 8
1
Тобто, у мене на вводі три фазні по 16 ---=48
А навищо ця математика? Тобто якщо 3 фази, то потрібно 3N+3РЕ?
Ні, достатньо 1х16мм2.
І десь бачив, що для з'єднання контуру необхідно мінімум дві точки.
Вище відповили, не потрібно.
Бо на сходах не можна розміщувати щити
Згідно ДБН: "Забороняється установлювати ВП, ВРП, ГРЩ у сходових клітках...", а якщо назвати ЩР(ЩС то що), припустимо, то може прокотити. В мене прокатувало. Ну і звісно краще вбудований, щоб не виступав зі стіни...

2
Тепер питання - як з'єднати цей контур з шиною РЕ щитка?
Дойти до фасаду будівлі полосою 40х4, встановити коробку для фасадного контрольного з’єднання, а далі можна гнучким проводом 1х16 (ж/з) дойти до щита. Для більш детальної відповіді потрібно план будівлі дивитися, як введення організовано.

3
З якого документу ці схеми?

Мовою оригинала:
"Приемники и потребители электрической энергии систем электроснабжения"
Глава 6. ОСВЕТИТЕЛЬНЫЕ УСТАНОВКИ И СЕТИ
Схемы питания осветительных установок
Суворин А.В.
Год издания: 2014
ISBN: 978-5-7638-2973-0

4
А чи є норми, де вказується конкретно де потрібно аварійне освітлення?
ПУЕ, ДБН В.2.5-23:2010, можна ще подивитися ДСТУ EN 1838-2019, ДСТУ EN 50172-2019

5
все більше відмовляюся від світильників з автономним джерелом живлення (через їх ціну), на користь стаціонарного дбж.
Так то воно так, а що потім кажуть пожежники? Де брати сертіфікати на ці всі "ЕкоФлоу" та їм подібні? Ватровські світильникі дуже дорогі, якісні, но дорогі. У звичайному офісі можна використовувати щось дешевше, може ІЕК якись...

6
Я гадаю, що підключення щитів аварійного освітлення на схемі виконане не вірно
Все вірно ви говорите, Заказчик взяв на себе всі ризики... У експертизі теж получив зауваження тільки по ПУЕ - 2017, п. 6.1.24. Но чомусь з такою схемою екперт погодився, а я не заперечував ))).
Хоча є і такі схеми електроживлення споживачив:

7
Як ховати картинки під спойлер???

8
Доброго дня, на мій погляд треба. Як віконати: від ВРП окремим кабелем до щита ЩАО + світильники з автономним джерелом живлення. Меня заставили робити аварійне освітлення у школі, у спортзалі та столової наполягаючи на те, що у зданії можуть знаходится діти з категорії МГН.
Погодили таке рішення:

9
Скоріше за все мова йде про обов'язкове розділення вихідної нейтралі з землею
Дякую за відповідь, тепер стало більш менш зрозуміло.

10
Добрий день, колеги!
Стовкнувся з такою проблемою, маємо житловий будинок, ввід виконан 4х жильним кабелем, на вводі виконано розділення PEN на N та РЕ. Тобто класичну TN-C-S. На вхіді у будивлю виконане повторне заземлення РЕ провідника (опір близько 4 Ом).
Маємо гібрідний інвертор AXIOMA 6000Вт 48В ISMPPT BFP DOU 6000, який треба включити в мережу. Поки що без соняшніх панелей, генерація в мережу зайвої електроенергії не буде. Маємо 2 інструкції по підключенню, в одної (п.10) написано (дослівно): "ІНСТРУКЦІЇ ЗАЗЕМЛЕННЯ - Цей інвертор/зарядний пристрій має бути підключено до системи постійного заземлення. Підключення заземлення здійснюється виключно в системі TN-S / TT. Занулення обладнання(TN-C / TN-C-S) недопустимо. Інакше це може призвести до пошкодження інвертора", а у іншої такої вимоги намає!
Питання, що може трапитись з інвертором прі підключенні у мережу з заземленням TN-C-S? Де взяти, в Україні чисту (тобто від підстанції 3ф+N+РЕ) TN-S?

12
З'єднувач називається "прямий увід".

Під гофротруби краще використовувати от цей:
https://shop220.com.ua/products/kabelnyi-vvod-pg-16-s-gaikoi-ip68-52900-dkc

13
А ніяких запречень і не може бути... Як ви збираєтесь з'єднувати лоток з гофрованою трубою? Може мається на увазі відгалуження? Тоді, як варіант, так:

P.S. не розумію як сховати картинки під спойлер  :wall:

14
Є такі документи (но там нічого цікавого):
ДБН В.2.2-42:2021 СПОРУДИ ХОЛОДИЛЬНИКІВ
ДБН В.2.2-43:2021 СКЛАДСЬКІ БУДІВЛІ
а норми для розрахунку я бт запитав технологів та порахував би по ДСТУ-Н Б В.2.5-80:2015, якщо такого немає можна: ДБН В.2.5-23:2010 Таблиця 3.9...."Сантехнічного і холодильного обладнання, холодильних установок систем кондиціонування повітря згідно з табл. 3.10"

15
А до "ДСТУ 9243.10:2023 Система проектної документації для будівництва. Правила виконання специфікації обладнання і будівельної продукції" ні у кого не визиває питань? Особливо по нової форми спеціфікації:
"у колонці 4 - додаткові відомості;" - що за відомості таки?
" у колонці 5 - код обладнання та/або будівельної продукції за відповідним класифікатором;" - що за класифікатор такий?
і куди попівався "виробник"?

Сторінок: [1] 2 3 ... 8