Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - iop

Сторінок: [1] 2 3 ... 20
1
"ПОРЯДОК здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях"

2
ППБУ, Кодекс цивільного захисту, Конституція.

3
розділ 5.   РОЗРАХУНОК СИЛ ТА ЗАСОБІВ ДЛЯ ГАСІННЯ ПОЖЕЖ НА РІЗНИХ ОБ'ЄКТАХ

Час вільного розвuтку nожежі ...т віл =    т д.с. + т зб.в. + т прям  + т о.р.,
 


Час прямування до місця пожежі (т прям) пожежно-рятувальними автомобілями залежить від відстані, умов прямування та визначається за формулою: т прям =  L60 / Vруху , хв,
де L - відстань від частини до місця пожежі, км; Vруху - середня швидкість руху пожежно-рятувальних автомобілів (в практичних розрахунках приймають на дорогах з твердим покриттям - 45 км/год, на (рунтових дорогах - 30 км/год, на складних ділянках з інтенсивним рухом - 25 км/год).


ДОВІДНИК КЕРІВНИКА ГАСІННЯ ПОЖЕЖІ


4
По вогнестійким - раніше інформація про те, як саме випробовувалася кабельна лінія на вогнестійкість, з якими тримачами, з яким кроком та якого виробника, наводилась в додатках до сертифікату, ось наприклад  - 300мм, у вкладанні.

Також, ця відстань (0.3м) зустрічається в брошурі Draka, яку тут викладали на форумі (у вкладанні).

Але, останнім часом часто зустрічається ось ця картинка, де макс. - 600мм. . Звідки дані - не знаю.


5
ВСН 25-09.68-85. Установки охранной и охранно-пожарной сигнализации.    Действующий, однако.

4.7.10. Кнопочные извещатели ручного действия применяют в установках пожарной сигнализации.

Щось не бачу такого пункта в ВСН 25-09.68-85*  Study


6
На якій максимальній відстані один від одного належить встановлювати ручні пожежні сповіщувачі. Якими нормами регламентується?
Цитата: rga
В перекладі, який обіцяли зробити, але так і не встигли, ці відстані спробували ввести. Але там щось зовсім незрозуміле та ще і з картинками, наскільки пам'ятаю.
ДСТУ CEN/TS 54-14:20XX:
"Розміщення ручних пожежних сповіщувачів має бути таким, щоб відстань від будь-якої точки, яку потрібно подолати, аби дістатися до них, не
перевищувала 45 м."

7
Якщо коридори довгі, я би додала поруч з ПК, наприклад, а також поруч з приміщеннями, які захищають додатково ГПТ або ППТ.
Як, на вашу думку, чи потребують встановлення ручних пожежних сповіщувачів та покажчиків "Вихід" на виходах з приміщення спортивної зали та актової зали в школі або садочку, які є приміщенням з можливим значним скупченням людей, що означає наявність особливого ризику?

Мав такі зауваження від експертів, з посиланням на ДСТУ-Н CEN/TS 54-14:2009 п. 6.5.4; А.6.5.4, ДБН В.2.5-56:2014 дод. Б табл. Б.2 та ДБН В.2.5-28:2018 п. 8.9.10; 8.9.11.

8
А сами огнестойкие кабели, прокладывайте хоть открыто, хоть закрыто, хоть трубах, хоть в лотках. Все зависит от других требований, но никак не по огнестойкости. И самое главное, чтобы эти линии, ну типа огнестойкие, не валялись в итоге под ногами спасателей, когда все несущие стены и перекрытия целые.

Требования нового ЕН54-14 касаются шлейфов СПС.

Ок, передбачено кільцеві шлейфи кабелем Е30 (згідно з EN 54-14), у пластиковому міні-каналі, на діючому об'єкті. Тільки кабель має бути вогнестійким, чи вся лінія? Якщо вся лінія, то як мінімум, потрібно цей кабель кріпити в коробі спец. тримачами типу UDF та спец. дюбелями? Так? (не кажучі вже про пластикові сповіщувачі) Цікаво.

9
Помітив, що у цій версії документу (англомовній) відсутні вимоги щодо відстані, яку людина повинна подолати до найближчого ручного пожежного сповіщувача (не менше 30 м у старій версії 2009 року).
Може хто підкаже, де ще це питання регламентується?

А ось у проєкті, першої редакції "перекладу", додано вимогу - не менше 45 м ( п.6.5.4 ДСТУ CEN/TS 54-14:20XX)..

10

iop, не понял на счет РН 30, это имеется ввиду Е30? Если да, то непонятно как пластиковая труба может увеличить огнестойкость кабеля?
Та я сам не понял. Не понял, можно ли, например прокладывать открыто по основному перекрытию НГ (безгалогенный) кабель за подвесным потолком (или в гофре, стойкой к распространению огня?). Смотрю проект, первую редакцию перевода, - там в этом пункте "пластмасовий лоток" а не "plastic conduit". 

11
По цьому пункту теж незрозуміло, нібито гофра обов'язково якщо немає спеціальних лотків?
6.12.1.3 Захист від механічних пошкоджень
Кабелі повинні бути належним чином захищені.
Якщо кабелі встановлені в кабельних лотках, магістралях, каналах тощо, їх слід відокремлювати від інших кабелів. Їх не слід встановлювати в одному лотку з низьковольтними кабелями. Якщо є лише один лоток для кабелів наднизької та низької напруги, вони повинні бути відокремлені від кабелів низької напруги металевим фізичним бар'єром.
Якщо кабелі встановлюються безпосередньо на стелі або на стіні, вони повинні бути вкладені в пластиковий трубопровід, який закріплений на стіні або стелі кожні 50 см горизонтально або 75 см вертикально, якщо тільки кабелі не мають РН 30.
Spoiler (click to show/hide)12
Конечно, для б/а систем ничего не меняется, но в требованиях нет деления на адресные и б/а, то есть это ко всем относится.
В результате нежданчик - огнестойкий кабель для всех адресных систем.
Правда, еще не до конца дочитала.

Колеги, може, хтось уже стикався з експертизою з цього питання?
Або все ж, якщо передбачені ізолятори, - то нічого не змінюється для звичайних адресних кілець з автоматичними та ручними сповіщувачами в їхньому складі?

Тобто виконується п. 6.2.2.2 Невогнестійкі кабелі
Одна помилка на шляху передачі не повинна перешкоджати правильній роботі більше однієї з наступних функцій в одній зоні:
- функція ініціювання вручну;
- функція автоматичного виявлення пожежі:
- функція оповіщення про пожежу.
Принаймні один пристрій сигналізації повинен бути залишений в роботі.
Spoiler (click to show/hide)

13
Пожежна безпека / Re: КВЕД
« : 22 Лютий 2022, 16:00:39  »
Этот подходит.

14
А де цей кабінет?

15
Пожежна сигналізація / Re: Стилобат
« : 01 Жовтень 2021, 10:37:41  »
"хозяйственно-питьевым, противопожарным и горячим водоснабжением, канализацией, отоплением, вентиляцией, электроснабжением и устройства санитарных узлов".
Вот, тоже считаю, что это больше про технологическую часть - отдельные системы ПДЗ, отдельные секции ПТ и т.д.

Сторінок: [1] 2 3 ... 20