Thank You Posts

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you become a Thank You from an other users.

Messages - Oleksandr_R

: 24 Квітень 2023, 13:02:18 1 Офіційні представництва на форумі / VTN / Світильник ефективністю 154лм/Вт і світловим потоком 8800лм

Розпочато виробництво нової моделі високоефективного світильника B36-8850-V1R з світловим потоком 8800лм, ефективністю 154лм/Вт.

Технічний паспорт світильника: https://vtnled.com/sites/default/files/media_files/B36-8850-L1R.pdf
IES: https://vtnled.com/sites/default/files/media_files/B36-8850-L1R.ies

Контакти для замовлення:
+380 50 777-31-73
+380 67 888-55-71
led@vtn.ua


: 18 Квітень 2023, 12:44:46 2 Офіційні представництва на форумі / Правильне світло в кожну школу / 5. Спектральний склад випромінення, індекс кольоропередачі

5. Спектральний склад випромінення, індекс кольоропередачі

     Світлодіодні освітлювальні прилади, як і люмінесцентні (на відміну від ламп розжарювання), дозволяють отримувати широкий діапазон колірних температур. Однак, порівнюючи графіки спектральних характеристик люмінесцентних ламп (рисунок 4) та світлодіодного освітлення (рисунок 5), бачимо, що за якісними характеристиками ближчим до сонячного спектру (рисунок 3) є спектр світлодіоду:

     
     Рисунок 3 – Графік спектральної характеристики сонячного світла

     
     Рисунок 4 – Графік спектральної характеристики найпоширеніших люмінесцентних ламп

     
     Рисунок 5 – Графік спектральної характеристики світлодіодного освітлення

     Нерівномірний спектр відмінний від суцільного сонячного спектру, внаслідок чого деякі кольори просто «випадають» зі спектру зорового сприйняття світла. Даний фактор не є важливим для дорослих людей, окрім тих, які працюють в сфері з підвищеними вимогами до спектрального складу світла (наприклад, в поліграфії, художніх студіях тощо). Однак для дитячого несформованого зору природне й об’єктивне сприйняття кольорів є одним з ключових факторів у формуванні цілісного образу об’єктів на все майбутнє життя.
     Для оцінки повноти сприйняття всієї палітри фарб при світлі того чи іншого джерела світла був введений індекс передачі кольору (Ra або CRI). Даний коефіцієнт є відносною величиною від 0 до 100, яка характеризує рівень відповідності кольору, отриманого при освітленні певним освітлювальним приладом, до природного кольору тіла. Показнику 100 відповідає повний збіг спектру світла освітлювального прибору зі спектром сонця, тобто кольори від такого джерела світла передаються максимально правильно. Тому, чим вищий показник кольоропередачі, тим краще.
     При організації / реорганізації освітлювальних систем у шкільних закладах потрібно застосовувати світлодіодні світильники зі значенням загального індексу передачі кольору CRI (Ra) ≥ 80, для молодших класів – CRI (Ra) ˃ 90.

: 28 Березень 2023, 11:16:33 3 Офіційні представництва на форумі / Правильне світло в кожну школу / 2. Освітленість, яка необхідна для забезпечення здорової працездатності дітей

2. Освітленість, яка необхідна для забезпечення здорової працездатності дітей

     Згідно діючих Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу в Україні, із вересня до травня необхідно підвищувати рівень освітлення навчальних приміщень за допомогою штучного освітлення.
     Джерела штучного освітлення повинні забезпечувати достатнє та рівномірне освітлення всіх приміщень. Використання освітлювальних приладів повинно узгоджуватись із територіальними центрами держсанепіднагляду та відповідати санітарно-гігієнічній оцінці і лабораторним дослідженням із відповідним документальним підтвердженням.
     Рівень освітленості на робочій поверхні є основним якісним показником освітлення. Світло через сітківку ока впливає на робочі процеси мозку, тому в залежності від рівня освітленості наш організм реагує по-різному: недостатнє освітлення робочих місць чи інших необхідних зон напряму впливає на фізичний стан та знижує концентрацію уваги, викликає порушення рівня працездатності;   надмірна освітленість також є великим негативним подразником, і може навіть спричинити небезпечні травми;
     В міжнародній системі CI освітленість вимірюється в Люкс (лк) (від лат. lux – «світло»): 1 люкс – це освітленість світловим потоком 1 люмен, рівномірно розподілена на поверхні площею 1 м². Вимірюють дану величину за допомогою люксметра.
     В процесі експлуатації будь-якого освітлювального приладу можливий спад освітленості, зумовлений зниженням ефективності випромінюючих елементів. Для компенсації цього спаду часто при проектуванні системи освітлення вводиться коефіцієнт запасу (КЗ) – просте збільшення потоку світла відносно потрібного рівня. Однак найкраще обирати світлодіодні світильники із вбудованою корекцією «старіння» світло діодів.
     Також суттєвим є спад освітленості, зумовлений запиленістю поверхні розсіювача світла. При багаторазових циклах зміни температури (і відповідного розширення/стиснення повітря всередині світильників) приводить до циркуляції повітряних потоків і випадання пилу на розсіювач. Ця досить проста та банальна проблема є критичною, та в світильників з відсутністю спеціальних захистів може приводити до зниження освітленості на десятки відсотків в межах гарантійного терміну експлуатації.
     Нормовані значення освітленості визначаються в залежності від точності та рівня складності зорових робіт. Показники освітленості в навчальних закладах, що мають відповідати ДСТУ EN 12464-1:2016 (EN 12464-1:2011, IDT), наведено в таблиці 1.

     Таблиця 1 – Показники освітленості
     
     
     Однією з проблем, що сьогодні виникає при реконструкції системи освітлення є те, що досить часто старі люмінесцентні світильники замінюються на світлодіодні у співвідношенні 1:1, не враховуючи різницю діаграм направленості та величин світлового потоку. Такий спосіб заміни є помилковим, адже часто кількість світлодіодних світильників відповідно до розрахунків повинна бути меншою, ніж попередня кількість люмінесцентних, а розташування взагалі іншим. Неправильним є також спосіб замірів освітленості в кількох випадкових точках, не враховуючи перепади освітленості поверхні. Щоб уникнути непорозумінь в обрахунках, заміри рекомендується проводити у певних базових точках. Рівень кваліфікації спеціалістів має бути достатнім для проведення таких замірів. Також в обов’язковому порядку повинні здійснюватись проектні та розрахункові роботи (наприклад, в програмі «Dialux») – це допоможе забезпечити рівномірну освітленість та вбереже зір і здоров’я дітей. Такі вимірювання в навчальних приміщеннях варто проводити не менше 1 разу на рік, а також після кожного внесення змін до системи освітлення.

: 16 Березень 2023, 13:40:52 4 Офіційні представництва на форумі / VTN / Про компанію ВТН

Про компанію ВТН
Науково-виробниче підприємство «ВТН» — український виробник світлодіодних світильників із повним циклом виробництва, який включає: лиття деталей із пластмас на сучасних термопласт-автоматах Arburg, штампування якісних металевих корпусів, монтаж світлодіодів, виготовлення електронних драйверів власної розробки та тестування всієї готової продукції.
Високопродуктивні автоматичні лінії поверхневого монтажу Philips та Mirae, професійний колектив і висока якість продукції – все це візитна картка науково-виробничого підприємства «ВТН».
Потужним фундаментом для розвитку напрямку LED став багаторічний досвід лідерства ВТН на ринку виробів автомобільної електроніки країн СНД. З 1992 р. продукція поставляється на заводи-виробники генераторів і автоскладальні заводи багатьох країн.
Основні вимоги до продукції ВТН – надійність і відповідність всім заявленим параметрам. В якості елементної бази у виробництві використовуються високоякісні електронні компоненти провідних світових виробників: OSRAM, Samsung, STMicroelectronics, NXP, IR, On Semiconductor, Freescale, Microchip, AVX, Epcos (TDK) та ін.
Гарантійний термін експлуатації на всі моделі світильників — 5 років з дати продажу. Термін служби світильників — не менше 50 000 годин.

Наші контакти:
ТОВ «ВТН»
Адреса: м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25
Телефони: +380 432 46-75-16, +380 50 777-31-73, +380 67 888-55-71
Електронна адреса: led@vtn.ua
Сайт: www.vtnled.com


Сторінок: [1]