Відповідь

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.
Ім'я:
   
Email:
Тема:
Іконка повідомлення:
Вкладення:
(Вкладення)
Restrictions: 4 per post, maximum total size 5120KB, maximum individual size 5120KB

підказка: натисніть alt+s для відправлення або alt+p для перегляду повідомлення


Повідомлення в цій темі

Автор: Oleksandr_R
« : 25 Квітень 2023, 15:49:05  »

6. Низький рівень пульсацій світлового потоку

     Пульсації світлового потоку оцінюють як відношення різниці між максимальним і мінімальним значеннями світлового потоку до суми цих значень:
     

     Доволі поширеною є думка, що людське око відчуває тільки світлові пульсації, частота яких не перевищує всього декількох десятків Герц. На цьому припущенні побудовано відтворення відеозображень у кіно та на телебаченні, де частота зміни кадрів складає 25 Гц, 50 Гц і більше, що сприймається оком людини як цілісне в часі з поступовою зміною зображення. Однак медичні дослідження показали, що органи зору та мозок людини продовжують сприймати і реагувати на зміни сприйнятої зорової інформації аж до частоти 300 Гц. В залежності від індивідуальних особливостей людини пульсації помітні до 60 Гц, а в окремих випадках навіть до 100 Гц. Пульсації з частотою 60-300 Гц теж сприймаються нервовою системою і здійснюють вже невізуальний вплив на організм. Найнебезпечніше в невізуальній дії світла те, що ми не відчуваємо його прямий вплив на наш організм і тому не вживаємо належних заходів, щоб зменшити негативні наслідки такого впливу на наше здоров’я. Може з’явитися напруження очей, підвищена втомлюваність, головний біль. Більше того, невізуальна дія пульсацій може спричинити розлад біологічних ритмів людини і «циркадні стреси», які у свою чергу можуть стати причиною депресій, безсоння та патологій серцево-судинної системи. Для дитячого зору та організму в цілому ризики особливо великі, тому даний параметр повинен обов’язково бути врахованим і не перевищувати допустимих значень.
     Згідно з діючими санітарними нормами для більшості шкільних приміщень кількісний показник коефіцієнту пульсацій не повинен перевищувати 10%, а для приміщень, в яких учні працюють за комп’ютерами або з рухомими об’єктами – не більше 5%. Вимірювання пульсацій необхідно проводити за допомогою спеціальних приладів – люксметрів-пульсметрів, повірених і затверджених у спеціальних акредитованих центрах стандартизації, метрології та сертифікації.
     Сучасні світлодіодні світильники відомих виробників, як правило відповідають вимогам нормативних документів, що встановлюють допустимі норми коефіцієнту пульсацій освітленості та яскравості.
     Однак на ринку присутня велика кількість неякісних освітлювальних приладів, у яких коефіцієнт пульсацій перевищує встановлені норми в значній мірі.
Нижче наведено приклади осцилограм з високими коефіцієнтами пульсацій (рисунок 6, рисунок 7, рисунок 8 ) та таким, який відповідає нормам (рисунок 9):

     
     Рисунок 6 – Осцилограма високого рівня пульсацій світлового потоку


     
     Рисунок 7 – Осцилограма високого рівня пульсацій світлового потоку


     
     Рисунок 8 – Осцилограма високого рівня пульсацій світлового потоку


     
     Рисунок 9 – Осцилограма високого рівня пульсацій світлового потоку

     Оскільки основною причиною виникнення пульсацій у світлодіодних освітлювальних приладах є неякісний драйвер, рекомендуємо встановлювати лише сертифіковані світлодіодні освітлювальні прилади із заявленими параметрами, які відповідають вимогам щодо рівня пульсацій.