grossel,
Сугор, ви взагалі читали п.8.9.13?
Живлення світлових покажчиків в нормальному режимі повинно проводитися від джерела, незалежного від джерела живлення робочого освітлення; в аварійному режимі перемикатися на живлення від третього незалежного джерела, наприклад, – вбудованої в світильник акумуляторної батареї.
Тривалість роботи світлових покажчиків повинна бути не менше ніж 1 год.
ПУЕ
1.2.9 незалежне джерело живлення
Джерело живлення, на якому зберігається напруга в межах, регламентованих цими Правилами для післяаварійного режиму, у разі її.зникнення на іншому або інших джерелах живлення.
До незалежних джерел живлення належать дві секції або системи шин однієї чи двох електростанцій та підстанцій за одночасного дотримання таких двох умов:
1) кожна з секцій або систем шин у свою чергу має живлення від незалежного джерела живлення;
2) секції ( системи) шин не пов' язані між собою або мають зв' язок, що автоматично вимикається в разі порушення нормальної роботи однієї з секцій ( систем) шин.
До незалежних джерел живлення належать також агрегати безперебійного живлення, акумуляторні батареї та інші джерела електричної енергії, які здатні в автономному режимі забезпечувати електроприймачі необхідною електричною енергією
А тепер уявіть, наприклад, сільську амбулаторію, у якій на виходом стоїть світловий показчик. Живлення амбулаторії виконано повітряним вводом ~220В -
перше незалежне джерело, акумулятор в світильнику -
третє незалежне джерело. А де взяти друге
незалежне джерело
Як бути в цьому випадку? звісно робити все по старому, хоч це і неправильно згідно нового ДБН В.2.5-28:2018