Thank You Posts

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you become a Thank You from an other users.

Messages - Evgen Koc

: 08 Травень 2019, 11:34:20 17 Корисні матеріали / Обговорення норм / СПЗ. Підтримання експлуатаційної придатності.

До уваги тих, хто експлуатує та обслуговує системи пожежного захисту.
21.05.2019 спливає термін надсилання відгуків й зауважень до першої редакції
ДСТУ ХХХХ:201_ Системи протипожежного захисту. Підтримання експлуатаційної придатності
Проект національного стандарту в електронному вигляді можна отримати на офіційному веб-сайті УкрНДІЦЗ, на який покладено функції секретаріату Технічного комітету ТК 25 «Пожежна безпека та протипожежна техніка» www.undicz.dsns.gov.ua або за адресою e-mail: s_ponomarev@ukr.net

: 28 Лютий 2019, 13:53:16 18 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Присоединение всех выступающих металлоконструкций

Металлоконструкция ДОЛЖНА быть присоединена к СУП и к молниеприемной сетке, которая тоже ДОЛЖНА быть присоединена к СУП.
Якщо метлоконструкції дійсно заслуговують того, аби бути приєднаними до провіднків LPS, то з рамами та корпусами устатковання на покрівлі не є все так просто.
Ситуація 1.
Можливо влаштувати систему перехоплення і відведення струму блискавки таким чином, аби забезпечити дотримання такої відстані d від устатковання (струмопровідних частин захищуваної споруди) до проводів громовідхильника, аби вона була більшою за іскробезпечну відстань s. У такому випадку метал устатковання приєднується до місцевої шини РЕ (до металевих конструкцій даху споруди). Захист електроніки від перенапруг забезпечується виснажниками (ПЗІП Тип 2).

Ситуація 2.
Неможливо влаштувати ізольовану від устатковання на даху систему перехоплення і відведення струму блискавки. У такому випадку належить забезпечити надійні з"єднання устатковання з проводами громовідхильника. Захист електроніки від перенапруг забезпечується блискавичниками (ПЗІП Тип 1)

З огляду на те, що (як правильно помічено acidfly) до рами устатковання впритул підходить профнастил (уздовж якого закріплено провідник сіткової системи перехоплення), ми тут маємо Ситуацію 2. Хоча, влаштування системи перехоплення на безпечній відстані від устатковання таки має рацію. Струми, що затікатимуть до живильної електромережі суттєво зменшаться і захиститися від них можна буде з SPD Тип 1+2.

У всякому разі помилкою є навмисне приєднувати корпуси устатковання до провідників сітки перехоплення.
Сітка перехоплення дійсно приєднується до системи еквіпотенційних сполучень блискавкозахисту (ЕВ), але лише тому, що доземні провідники, які йдуть від сітки, приєднано до того ж потенціалу, що й система уземлення. Але то вже на рівні землі, а до неї треба відпровадити струм блискавки таким чином, аби він менше кудись ще затікав іншими (можливо небезпечними) шляхами.

: 28 Лютий 2019, 13:30:29 19 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Присоединение всех выступающих металлоконструкций

Просто я считал, что практически в совершенстве владею техническим украинским языком... Не понял разницы между "виснажники" и "блискавичники"... Мне показалось, что какой-то некорректный перевод... А росiйською мовою як буде?
Лише українська мова дає можливість мати різні назви SPD (Surge Protective Device). Блискавичники-SPD, випробувані за Типом 1 (імпульсами струму форми 10/350 мкс), тобто здатні витримати проходження часткових струмів блискавки. Виснажники - випробувані за Типом 2 (імпульсами струму форми 8/20 мкс), тобто здатні витримати лише перенапруги (а не струми блискавки). Українське "виснага" є перекладом російського "разряд". Слово "розряд" відсутнє в українській мові - його використання є суржиком (змішування слів різних мов). Надто співзвучне з ним слово "розрада", яке має зовсім інше значення. Приклади суржику можемо бачити не лише в Україні, але й серед наших емігрантів до Канади: "Поглянь-но у виндов, як там наші чілдренятка джампають по гардені".  :o Охочим раджу заглядит до живого російсько-українського словники - https://r2u.org.ua/

: 10 Січень 2019, 13:36:46 20 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Использование молниеприемного стержня со стабилизатором

Якщо буде дотримано розідльної відстані s до уземлених конструктивних елементів та інженерних систем (які можуть бути під покрівлею) - струм блискавки буде відведено від точки, яка знаходиться ВИЩЕ покрівлі. Таким чином буде виключено небезпеку як від іскріння, так і від термічних ефектів. Також можна закрпити щоглу до ізолювальної конструкції (склопластик, дерево), а усю металеву частину стрижня перехоплення розмістити над покрвлею. Можливе також застосування ізольованих систем перехоплення та відведення блискавки. Хоча для шиферної покрівлі пасуватимуть найбільш бюджетні рішення (з яких і починалися пропозиції).

: 10 Січень 2019, 12:19:17 21 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Использование молниеприемного стержня со стабилизатором

Точно так, як закріплюється трубстояк тієї антени, яку належить захистити - до несних конструкцій покрівлі. Пропустити крізь гідроізолювальні шари покрівлі (шифер) та ущільнити за допомогою "антенного уводу" (продаються багатьма постачальниками покрівельних систем). Дотримати при цьому роздільної відстані s.

: 10 Січень 2019, 11:44:05 22 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Заземлитель по периметру здания

Щодо Ст. 2 ЗУ "Про стандартизацію".
Будівельні норми - це ДБН (а не ДСТУ). На сьогоднішній день Мінрегіонбуд уповноважений бути замовником розроблення лише ДБН. ДСТУ залишено за Мінекономрозвитку. Конкретно - за УкрНДНЦ, яке виконує роль національного органу стандартизації (НОС або UAS). Впровадження, внесення змін та відміна НД здійснюється наказами УкрНДНЦ - за поданнями технічних комітетів стандартизації (ТК). Їхня дільність регламентується ДСТУ 1.14:2015. Зокрема, у п. 8.2.1, серед повноважень ТК зазначено:
     е) погодження і надання пропозицій щодо скасування та відновлення дій національних НД згідно з ДСТУ 1.2;
     ж) надання роз'яснень щодо положень національних НД , об'єкти стандартизації яких належать до сфери дільності відповідного ТК;
Наказом УкрНДНЦ від 06.12.2018 № 468 сферу дільності за кодом 91.120.40 ДК004 "Захист від блискавок (в частині будівль і споруд)" надано ТК 315 "Засоби техногенної безпеки будівель і споруд". Відомості щодо усіх ТК є у вільному доступі на сайті УкрНДНЦ (розділ "Стандартизація")
http://uas.org.ua/ua/services/standartizatsiya/tehnichni-komiteti-ukrayini/

: 09 Січень 2019, 15:29:37 23 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Использование молниеприемного стержня со стабилизатором

Закликаю перейти на розрахунки механічної стабільності стрижнів перехоплення за ЄВРОКОДАМИ. Приклад такого підходу знаходиться тут:
http://eom.com.ua/index.php?action=downloads;sa=downfile&id=3408

: 13 Липень 2018, 16:33:01 24 Слабострумні мережі / Пожежна сигналізація / Re: Обережно, фальсифікат!

Розглядаючи документи виробників, якими вони підтверджують відповідність своєї продукції, варто брати до уваги судження того, у чиєму веденні знаходяться відповідні НД з СПЗ (лист у додатку).

: 06 Березень 2018, 19:25:34 25 Слабострумні мережі / Обговорення "пожежних" норм / Re: Об отмене сертификации

КОРИСНІ РЕСУРСИ ДЛЯ ВІДСЛІДКОВУВАННЯ ПЕРЕБІГУ ПОДІЙ Study

Реєстр акредитованих Органів Оцінювання Відповідності (ООВ) - https://naau.org.ua/reyestr-akreditovanix-oov/

Спеціальні вимоги до призначених органів з оцінки відповідності згідно з технічними регламентами (модулі оцінювання відповідності) - https://naau.org.ua/zagalnyj-dokument-naau-spetsialni-vymogy-do-pryznachenyh-organiv-z-otsinky-vidpovidnosti-zgidno-z-tehnichnymy-reglamentamy/

: 29 Грудень 2017, 11:17:50 26 Слабострумні мережі / Пожежна сигналізація / Re: Обережно, фальсифікат!

Співчуваю, що на Вашому шляху траплялися такі "спілки та організації". Звертаю Вашу увагу на можливості, передбачені нормативними документами для "фізичної ... особи, яка має безпосередній інтерес щодо діяльності у сфері стандартизації" (а на цьому обговоренні зійшлися якраз небайдужі і обізнані).
ДСТУ 1.14:2015.
5.7 Якщо будь-яка фізична або юридична особа, яка має безпосередній або опосередкований інтерес щодо діяльності у сфері стандартизації та/або застосування її результатів або ТК, не згодні з рішеннями, діями чи бездіяльністю національного органу стандартизації (далі – НОС), зокрема які стосуються питань створення, діяльності та припинення діяльності ТК, вони мають право податі апеляцію відповідно до Положення про комісію з апеляцій, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 09.02.2015 № 103, зареєстрованим в Мін’юсті 23.02.2015 за № 208/26653 та Порядку розгляду апеляцій комісією з апеляцій, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 09.02.2015 № 103, зареєстрованим в Мін’юсті 23.02.2015 за № 209/26654.
       Тобто, існує унормована можливість втручання у діяльність сфери стандартизації не лише "членам", що здатні пред"являти "документи", але й будь-якої фізичної особи. Якщо справа йде до повномасштабного ринкового контролю на підставі затверджених технічних регламентів, то дуже важливо, аби нормативна база відповідала тим принципам збалансованості, які задекларовано у цитованому напередодні ЗУ "Про стандартизацію".
        На завершення цого пасажу пропоную поглянути на задеклароване у вищецитованому ДСТУ широчезне представництво у технічних комітетах - для урівноваження впливу виробників продукції та послуг (на чиї гроші і передбачено Законом провадження цієї самої діяльності):
9 ЧЛЕНСТВО В ТК
9.1 До роботи в ТК залучаються уповноважені представники органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та їх громадських об’єднань, організацій роботодавців та їх об’єднань, наукових установ та навчальних закладів, науково-технічних та інженерних товариств (спілок), громадських організацій споживачів (об’єднань споживачів), інших громадських об’єднань, професійних спілок, провідних науковців і фахівців.

 

: 27 Грудень 2017, 13:42:29 27 Слабострумні мережі / Пожежна сигналізація / Re: Обережно, фальсифікат!

Ой, незадачка получилась - алайовский кабель, значит, по словам официального представителя ОBO Bettermann на Украине, не совместим с коробками OBO -  E30, E90 DIN 4102 Part12 ихнего же производства!
Firetuf, прошу пояснити, на чому грунується це Ваше твердження. До того ж, вимагаю змінити тон Ваших текстів. Якщо Ви не володієте нормальним технічним лексиконом та не знайомі з правилами хорошого тону, мені шкода форуму проектувальників, на якому надалі звучитиме брудна лайка замість корисної та виваженої інформації.

: 08 Вересень 2017, 22:57:37 28 Проєктування / Блискавкозахист та заземлення / Re: Уровень молниезащиты здания пожарной части

Чем лучше защитить вторую? Прикрепить штырь на другой стороне здания и соединить тросом со штырем на трубе? Или лучше распределить на крыше сетку?
- прокласти сталевий провідник 8 мм гребенем покрівлі (та під краями покрівлі, якщо ринштока немає, або він неметалевий);
- влаштувати 4 доземних провідники;
- на івері та на кутах країв покрівлі випустити стрижні 700 мм під кутом 45 градусів, зробивши їх з того ж таки провідника;
- зробити кільцевий уземлювач, до якого приєднати доземні провідники та трубу, яку перетворено на блискавкоприймальну щоглу.

: 31 Березень 2017, 14:53:57 30 Слабострумні мережі / Пожежна сигналізація / Re: Обережно, фальсифікат!

еще чуть-чуть уточнить - с какими типами кабелей были проведены испытания?
Я виклав усю інформацію щодо виробників кабельної продукції, з якою проводилися випробування несних систем OBO BETTERMANN, що була у моєму розпорядженні. Там відсутні докладні відомості щодо типів кабелів. Якщо це так важливо для вирішення практичних питань влаштування ліній Р30/Р90 у нас в Україні, я спробую вислати запит до Німеччини.
Сторінок: 1 [2] 3 4 ... 7