Thank You Posts

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you become a Thank You from an other users.

Messages - Evgen Koc

: 03 Січень 2012, 14:06:46 76 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Молниезащита заправки

Для освоения проектирования молниезащиты можно также (изучив предварительно РД 34.21.122-87 и СО-153-34.21.122-2003):
- обзавестись электронным 17 М каталогом "TBS Системы молниезащиты и защиты от импульсных перенапряжений", где приведены азы проектирования, скачав его здесь: http://www.obo-bettermann.com/ru/pdf_kataloge_ru.shtml
- получить консультацию http://www.obo-bettermann.com/ru/hotline.shtml
(если не произошли изменения в персонале "ОБО Беттерманн Россия", этими вопросами ведает г-н Соловьев).

: 20 Грудень 2011, 10:33:16 77 Офіційні представництва на форумі / VBS. Системи для з’єднання і закріплення / Заливочний компаунд OBO AQUASIT для герметизації розподільчих коробок.

      Компаунд OBO AQUASIT, будучи залитий до розподільчих коробок, забезпечує їхній захист до IP 68. Такі коробки можна  встановлювати у вологих приміщеннях та розміщувати у грунті. На відміну від звичайних часто застосовуваних герметиків, OBO AQUASIT постачається у двокомпонентній одноразовій тубі і наноситься за допомогою звичайного кртриджного пістолета. Одна туба містить достатньо компаунду, аби заповнити коробку типу Т40 "OBO Bettermann" 77x77x46 мм.
      OBO AQUASIT являє собою м'яку еластичну субстанцію бурштинового вигляду на основі вуглецевоводневих смол. Під час загустіння компаунд не нагрівається. Він пасує до таких вологих умов, як от:
      - автомийки (особливо автоматичні);
      - низинних ділянках, які заливає водою;
      - морські умови;
      - портові споруди;
      - тонелі та метро.
      Придатний OBO AQUASIT також і для повсякденного застосування, скажімо, у помпових приямках, присадибних ставочках, басейнах. Цей компаунд є нейтральним по відношенню до грунтових вод (не містить ізоціанату), не завдає шкоди довкіллю і через це не потребує нанесення маркування.
      Докладні відомості для формування замовлення Ви знайдете тут: http://eom.com.ua/index.php?action=downloads

: 19 Грудень 2011, 11:12:21 78 Офіційні представництва на форумі / Семінари / Re: Учбово-практичні семінари

offtop:
petro_p, вверху этой страницы нажмите кнопку "Уведомить" и на вашу почту будет приходить письмо всякий раз, когда в этой теме будет появляться сообщение


      Семінари з блискавкозахисту у НТУУ «КПІ» у грудні 2011.
      1-го та 13-го грудня 2011 р. в учбовому центрі ТОВ "ОБО Беттерманн Україна", що у НТУУ «КПІ», відбулися довгоочікувані семінари з блискавкозахисту .
      Учасники збагатилися знаннями про сучасні системи захисту від імпульсних перенапруг і від ударів блискавичних .
      Найбільш уважні отримали невеличкі сувеніри від ОБО «Беттерманн» за свої влучні відповіді на запитання з прослуханого матеріалу. Під час короткої перерви на чай та каву була можливість оглянути стенди учбової лабораторії, обладнаної ТОВ "ОБО Беттерманн Україна", де студенти набувають навичок практичної роботи із сучасними системами прокладення інженерних комунікацій споруд.
      Насамкінець бажаючі отримали консультації з проблемних питань виконуваних ними проектів блискавкозахисту. Для одного з запропонованих учасниками семінару реальних об’єктів, за допомогою спрощеного калькулятора МЕК, було проведено розрахунок основних ризиків від ударів блискавичних для кількох варіантів виконання блискавкозахисту. Ці відомості мають допомогти проектувальникові у переговорах з замовником.

      Тепер наспіла пора заглибитися у такі спеціальні питання, як протиімпульсний захист мереж живлення (USS-En «Проектування і монтаж систем захисту мереж живлення об’єктів від імпульсних перенапруг» та ізольовані системи блискавкозахисту (InsLP «Проектування і монтаж ізольованих громовідхильників»). Будемо сподіватися, що наприкінці січня збереться достатня кількість охочих взяти участь у цих семінарах. Слідкуйте за оголошеннями.

: 24 Листопад 2011, 10:33:21 79 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Блискавкозахист і урівнювання потенцівлів

Якщо до заборони з'єднувати дві системи уземлення не додається перелік "спеціальних заходів захисту від ураження електричним струмом, які зазначаються в технічних умовах або інструкції з експлуатації цього обладнання" - виконуйте вимоги ПУЕ 1.7.

: 19 Листопад 2011, 19:48:44 80 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Молниезащита крышной котельной

      Запроектуйте прокладення вздовж 80-метрової труби блискавкоприймального проводу 8 мм діаметром з гарячепоцинкованої сталі на хомутах з кроком у 2 м. Таким чином захищаються несні троси вантових конструкцій мостів. У такому випадку контактувати з розпеченим до 30.000 градусів каналом блискавки буде не стінка труби, а сталевий провід. До труби затече якась частина струму спійманої блискавки, але це не становить небезпеки, оскільки переріз стінок труби набагато перевищує мінмальні 50 мм кв., передбачені ДСТУ для струмовідводів. Нижній кінець сталевого дроту приєднайте до уземллення (шпилькове вертикальне 9 м глибиною). Спеціальне з'єднання з ГЗШ є зайвим, оскільки основний струм піде у землю, а рештки зрівняються завдяки існуючому приєднанню газової труби до ГЗШ.
      А от у що влучатиме блискавка на фасадах, де не передбачено "голого" металу, це є загадка. Лущитиме бетон, аби дістатися до риштунку (рос. арматура железобетона)? А у газовій котловні доведеться щороку замінуювати спалену блискавкою електроніку (я не кажу, що Ви чогось не врахували - просто наше ДСТУ не опікується такими "дрібницями"). Якщо Вас послухають, найкраще допоможе ізольований блискавкозихист котловні. Тобто, приєднати її метал до місцевої ШЗП, але забезпечити роздільчу відстань від проводів і стрижнів блискавкозахисту. Поставте кілька ферореєстраторів ударів блискавичних "PCS-card" на проводах блискавкозахисту. У конторі "ОБО Беттерманн Україна" Вам безкоштовно зчитають записи з цих карток після грозового сезону (або якщо була підозра прямого ураження). Це або підтвердить ефективність вжитих заходів, або схилить власників замовити Вам допрацювання системи блискавкозахисту.

: 11 Жовтень 2011, 11:02:38 81 Офіційні представництва на форумі / Семінари / Re: Учбово-практичні семінари

А можливо відзняти семінар і виложити його в неті для всіх інших хто не зможе відвідати їх в Києві?

На жаль, зробити цього не можемо, оскільки презентації є переважно адаптацією на українську оригінальних розробок (інтелектуальної власності) "OBO Bettermann". Натомість можемо приїхати для проведення семінару за наявності 12-15 охочих.

: 11 Жовтень 2011, 10:58:36 82 Офіційні представництва на форумі / Семінари / Re: Учбово-практичні семінари

Перепрошую формучан за прикру помилку щодо способу запису на семінар. Дійсно, ось-ось буде доступною форма для визначення набілш запотребуваного семінару і охочих повідомлять про дату, час та місце.

: 01 Вересень 2011, 18:46:42 83 Проєктування / Блискавкозахист / Re: п.6,3,3

      Використовувати у якості БЛИСКАВКОПРИЙМАЧА ферми конструкції даху, на які спирається покрівля - нісенітниця і невігластво, зведена у статус національної норми. Як СТРУМОВІДВІД - будь ласка. Дуже вдале, безпечне і економічно обгрунтоване рішення. Стример назустріч лідеру, який спускається від тучі на захищуваний об'єкт, буде "стріляти" не з "ферм конструкції даху", а з випадкових металевих частин зовнішніх елементів покрівлі. Туди ж блискавка і влучить, пропалюючи, проплавляючи і розтрощуючи.
       На ангарах "АНТОНОВа" справді можна бачити ферми, які правлять за блискавкоприймачі. Але дах там почеплено ПІД фермами. Тобто все - як належить.

: 18 Серпень 2011, 17:45:16 84 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Устройство молниезащиты админ. здания в ценре города

посоветуйте что делать в этом случае
uksusXIII, у земли проволка защищается ПВХ трубой.
А ну поделитесь у кого берете катанку оцинкованную "отечественную"
uksusXIII, чесно признаюсь, я не закупаю оборудование, и что у кого и по чем берут я  незнаю. Но все таки мне кажется, что отечественная оцинковка должна быть дешевле немецкого алюминия

      Зрозуміло, що дієвих порад на такі ситуації ми у ДСТУ не знайдемо. Тож звернемося до IEC 62305:
У звичайних умовах знаходження підчас грози поблизу down conductors LPS зовні споруди може становити небезпеку для життя навіть за умови, що цю LPS було спроектовано і змонтовано відповідно до вищенаведених рекомендацій.
   Небезпеку можна знизити до прийнятного рівня, якщо:
а) вірогідність знаходження людини, або термін її перебування зовні споруди та поблизу down conductors є дуже низькими;
б) система “природних” down conductors складається з кількох колон міцної металевої конструкціїї або кількох сполучених між собою металевих елементів споруди з умовою безперервного електричного їх з’єднання;
в) провідність поверхневого шару ґрунту на відстані до 3 м від down conductor є не меншою ніж 5 кОм·м.
ПРИМІТКА: Шар ізоляційного матеріалу, як от 5 см асфальту або 15 см ріни (рос.: гравий) дієво знижують небезпеку до прийнятного рівня.
   Якщо жодну зцих умов виконати не вдається, належить вдатися до таких запобіжних заходів:
 ізолювати видимі down conductors з огляду на електричну міцність ізоляції від імпульсів 100 кВ, 1,2/50 мкс, тобто щонайменше 3-мм шаром зшитого поліетиле-ну;
 відгородити або обладнати попереджувальними написами з метою зменшити вірогідність дотику до до down conductors.

      Ізольований доземний провідник OBO isCon якраз і відповідає цим вимогам, оскільки має ізоляцію зі зшитого поліетилену 3 мм завтовшки.
      Додаю файл з поясненнями і прикладом технічного рішення на одному з київських об'єктів.

: 16 Серпень 2011, 16:38:22 85 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Устройство молниезащиты админ. здания в ценре города

      Шановний alemmir,

      1) Можете прокласти опасання "поблизу поверхні землі", заховавши їх до горизонтальних жолобків (рос. обломы, мулюры) у цокельній частині стін. Навіть алюміній краще захистити пластиковою оболонкою від корозії (наприклад арт. 5021332 у "ОБО" - білий ПХВ; арт. 5021162 - сталь у чорному ПХВ).
      Таким чином Ви мінімізуєте руйнування вкритого ФЕМами хідника навколо споруди лише тими ділянками, де будете забивати стрижні. У всякому випадку я не радив би нікому підходити до доземних провідників ближче, ніж на 3 м з грозової погоди. Проте там нема де дітися: на краю хідника МЕТАЛЕВИЙ парканчик. Пастка та й годі!
      2) Якщо вентканали не мають електропровідного (металевого) продовження досередини споруди - можете використовувати їхні дашки з металочерепиці у якості блискавкоприймачів згідно п. 6.3.3 д) ДСТУ. Адже під ними немає спалимих матеріалів.
       Якщо у вентканалах є димососи або металева футеровка, належить обчислити роздільчу відстань S для запобігання небезпечного іскріння.
      3) На фото фасадів видно відтяжки тролейбусних контактних проводів, які вочевидь закрплено до стін захищуваної Вами споруди. Не забудьте приєднати гаки, забиті у стіни для утримання цих відтяжок, до найближчих доземних провідників. Інакше, коли тролейбусна лінія спіймає блискавку, її струм може завдати суттєвої шкоди і людям і електрообладнанню.
      4) Краєм даху влаштовано балюстраду. Не забудьте захистити її, проклавши провідник вздовж неї. І вра***те утворену цим провідником зону захисту методом С,ЩК (сфери). Це дуже заощадить Вам на кількості блискавкоприймачів. На всіх кутах даху та архітектурних надбудов на даху виставте півметрові відрізки проводу під кутом 45 град. для перехоплення блискавкок.
      5) У внутрішньому дворі робіть уземлення без вагань. Туди піде лише незначна частка струмів блискавки (скін-ефект).

: 05 Серпень 2011, 16:07:01 86 Офіційні представництва на форумі / TBS. Захист від імпульсних перенапруг та блискавки. Системи зрівнювання потенціалів. Заземлення / Публікації

      Публікації

      Повій вітре на Вкраїну... Євген БАРАННИК
Методика комплектації стрижневих блискавкоприймачів на бетонних блоках 10 та 16 кг для захисту надбудов та устаткування на пласких дахах. Методика комплектації і монтажу щогл 4-8 м заввишки на триногах і на фасадах (надбудов і споруд).
http://eom.com.ua/index.php?action=downloads;sa=downfile&id=1735

      Блискавкозахист. Протиімпульсний захист мереж передачі даних. Частина 4. Євген БАРАННИК
      http://molnia.kiev.ua/uk/stati/110-molniezashita/1210-zashita-peredachi-dannih-chast-4.html

: 27 Липень 2011, 15:27:09 87 Офіційні представництва на форумі / TBS. Захист від імпульсних перенапруг та блискавки. Системи зрівнювання потенціалів. Заземлення / Каталоги

TBS. Системы молниезащиты и защиты от импульсных перенапряжений (рус.)
      http://www.obo-bettermann.com/downloads/ru/kataloge/katalog_tbs_ru.pdf

KTS. Кабеленесущие системы (рус.)
      http://www.obo-bettermann.com/downloads/ru/kataloge/katalog_kts_ru.pdf

UFS. Системы прокладки кабеля под полом (рус.)
      http://www.obo-bettermann.com/downloads/ru/kataloge/katalog_ufs_ru.pdf

LFS. Системы кабельных коробов (рус.)
      http://www.obo-bettermann.com/downloads/ru/kataloge/katalog_lfs_ru.pdf

VBS. Системы креплений и монтажа (рус.)
      http://www.obo-bettermann.com/downloads/ru/kataloge/katalog_vbs_ru.pdf

BSS. Системы, препятствующие распространению огня (рус.)
      http://www.obo-bettermann.com/downloads/ru/kataloge/katalog_bss_ru.pdf

: 27 Липень 2011, 13:03:32 88 Проєктування / Блискавкозахист та заземлення / Re: Молниезащита и заземление ГРП

      1. Ізольований блискавкоприймач, який стоїть окремо, мусить мати свій власних уземлювач, який не має електричного контакту з захищуваним об'єктом (типовий приклад - АЗС).
      2. Ніякі окремі уземлювачі систем автоматики ГРП не врятують її від ушкодження імпульсами навіть від близьких ударів блискавичних. Ваше рішення про єдиний спільний уземлювач є правильним рішенням. ПУЕ Глава 1.7. пункт 1.7.84. Основна система зрівнювання потенціалів у електроустановках до 1 кВ повинна з'єднувати між собою такі провідні частини:
...
      3) металеві труби комунікацій (водопостачання, каналізації, теплофікації, тощо). Якщо якийсь трубопровід має ізолювальну вставку на вводі в будівлю, то до основної системи зрівнювання потенціалів приєднують тільки ту частину трубопроводу, що знаходиться з боку будівлі відносно ізолювальної вставки;
      ...
      5) систему блискавкозахисту, якщо вона є , а нормативні документи, які стосуються блискавкозахисту, не забороняють приєднувати її до захисного заземлення;

      У каталогу ОБО Беттерманн http://www.obo-bettermann.com/downloads/ru/kataloge/katalog_tbs_ru.pdf на стор. 248 показано, що ізолювальну вставку рекомендовано шунтувати герметизованим іскровим проміжком (арт. 5240034, 5240077, 5240069). Якщо такий стик розташовано під землею, надається підземний іскровий проміжок арт. 5239914. Інакше можливі вибухи і пожежі внаслідок іскріння на ізолювальних стиках (хоча цього і не знайти у нормах).
      Ви, як електрик, виконуєте вимоги нормативних документів. І, якщо у цих випадках продовжує "горіти" апаратура газовиків, Ви можете порадити (чому б не за окремим договором - адже це вже за межами норм) встановити ПЗІП (блискавичники і виснажники. Практично, газовики мають визначитися, що їм дешевше: продовжувати міняти пошкоджену апаратуру або встановити протиімпульсний захист.
      Можете встановити на громовідхильнику реєстратор струму блискавки PCS-Card арт. 5091322 (УВАГА! Під цим артикулом набір з 10-ти карточок.) У конторі ОБО Беттерманн Вам безкоштовно зчитають записаний імпульсний струм і випишуть протокол. Може статися так, що пошкодження буде наслідком затікання струму блискавки газовою трубою, а на карточці буде нуль кА.

: 25 Липень 2011, 17:42:16 89 Офіційні представництва на форумі / Семінари / Учбово-практичні семінари

         Семінари проводяться на учбовій базі ТОВ "ОБО Беттерманн Україна" у НТУУ "КПІ".
      Слідкуйте за оголошеннями у цій темі.
      ТОВ "ОБО Беттерманн Україна" приймає заявки на проведення семінарів у містах України за наявності бажаючих (від 15 осіб).


       Семінари з тематики блискавкозахисту проводить Євген Баранник:
       – керівник департаменту з блискавкозахисту ТОВ "ОБО Беттерманн Україна";
       – учасник міжнародних конференцій з блискавкозахисту «ICLP 2002» - «ICLP 2012»;
       - член Робочої групи 1 "Блискавкозахист" ТК 315 "Системи техногенної і пожежної безпеки будівель і споруд";
       – автор численних публікацій з тематики захисту від перенапруг і блискавки.

ТЕМАТИКА СЕМІНАРІВ

ExtLP „Проектування і монтаж систем захисту від блискавки та перенапруг” (4 години з перервою на каву).

   
      Виклад має чітку практичну скерованість, враховує вимоги нещодавно прийнятого (без перекладу, мовою оригіналу) ДСТУ EN 62305:2012 «Блискавкозахист» у 4-х частиних та провадиться із застосуванням сучасної медійної техніки.
      Буде представлено зразки продукції, технічну документацію, надано час для запитань.

Зміст:
Вступ
1. Стандарти з блискавкозахисту будинків і споруд. ДСТУ Б В.2.5-38:2008.
2. Стандарт ДСТУ EN 62305-1:2012  62305. Частина 1. Ґенеральні засади.
3. Стандарт ДСТУ EN 62305-2:2012  62305. Частина 2. Порядкування ризиками.
4. Стандарт ДСТУ EN 62305-3:2012  62305. Частина 3. Фізичні пошкодження і загроза для життя.
4.1. Зовнішня система захисту від блискавки (призначення, вибір виду, “природні” компоненти).
4.1.1. Система перехоплення блискавки (стрижні, троси, сітка).
4.1.2. Роздільна відстань. Ізольований блискавкозахист.
4.1.3. Система доземних провідників. Ізольований доземний провідник isCon®.
Перерва „Кава-брейк” – 15 хв.
4.1.3. Система уземлення.
4.2. Внутрішня система захисту від блискавки (генеральні засади). Блискавкозахисне зрівнювання потенціалів (генеральні засади).
4.3. Обслуговування та перевірка громовідхильників (задачі, порядок та обсяги).
4.4. Заходи запобігання загрозі життю внаслідок повстання напруги дотику і кроку.
5. Стандарт ДСТУ EN 62305-4:2012  62305. Частина 4. Електричні і електронні системи всередині споруд.
5.1. Проектування внутрішнього блискавкозахисту споруд.
5.2. Вземлення і з’єднання.
5.3. Магнетне екранування і рекомендації щодо прокладення електрокомунікацій.
5.3. Координований захист від імпульсів перенапруг.
6. Реалізація вимог національних і міжнародних норм на прикладі комплектуючих “OBO Bettermann” для влаштування систем захисту від блискавки.
7. Приклади виконання систем захисту від блискавки.
Запитання і відповіді з тематики блискавкозахисту.

Буде висвітлено, зокрема, такі питання:
- які аргументи потрібні проектувальнику і монтажнику для продуктивної розмови із замовником;
- чи дійсно, так звані, „активні” блискавкоприймачі краще захищають об’єкти;
- чяк поєднувати два стандарит з блискавкозахисту, які одночасно діють в Україні, і де знаходити технічні рішення;
- як можна зменшувати вартість блискавкозахисту залученням „природних” компонентів;
- як визначати зони захисту від блискавки методом сфери, що котиться;
- як прокладати доземні провідники, уникаючи небезпеки напруги дотику і кроку;
- які особливості і рекомендації існують щодо геометрії систем уземлення типу „А” і типу „В”;
- якими засобами можна захистити електронні засоби у спорудах від пошкоджень блискавкою;
- як добрати і правильно встановити пристрої обмеження імпульсів (блискавичники і виснажники);
- чи є блискавичники і виснажники пристроями одноразової дії;
- чи завжди належить захищати блискавичники і виснажники додатковими запобіжниками.

Про дату і час проведення чергового семінару буде повідомлено на нашому форумі проектувальників. Там же можна буде зареєструватися для участі у семінарі.
Участь у семінарі безкоштовна.


USS-En „Проектування і монтаж систем захисту мереж живлення об’єктів від імпульсних перенапруг з використанням продукції "OBO Bettermann GmbH & Co." .

      З введенням у дію ДСТУ EN 62305-4:2012 „Блискавкозахист. Електричні і електронні системи всередині споруд.” (методом обкладинки, без перекладу, мовою оригіналу) з’явилася унормована можливість захисту мереж живлення від згубних імпульсів перенапруг. Відсутність докладних посібників і недобросовісна конкуренція сприяли появі спотворених відомостей щодо методики добору і застосування відповідних пристроїв захисту. Численні запитання, з якими до ТОВ "ОБО Беттерманн Україна" звертаються проектувальники і монтажники, послужили однією з підстав для проведення цих занять.
      Виклад має чітку практичну скерованість, враховує вимоги нових технічних норм та провадиться із застосуванням сучасної проекційної техніки.
Буде представлено зразки продукції, технічну документацію, надано час для консультацій.

Зміст:
       - Головні відомості щодо блискавки.
       - Стандарти з блискавкозахисту будинків і споруд. Сучасний стан в Україні, Європі і світі, перспективи розвитку.
       - Чотири частини ДСТУ EN 62305:2012 „Блискавкозахист. Короткий огляд.
       - ДСТУ EN 62305-4:2012 Електричні і електронні системи всередині споруд.
       - Внутрішня система захисту від блискавки.
       - Блискавкозахисне зрівнювання потенціалів.
       - Вземлення і з’єднання.
       - Магнетне екранування і рекомендації щодо прокладення електрокомунікацій.
       - Координований захист від імпульсів перенапруг.
       - Будова блискавичників і виснажників. Головні принципи.
       - Чи правда, що блискавичники і виснажники є одноразовими пристроями?
       - Блискавичники і виснажники “OBO Bettermann” для систем захисту від імпульсів мереж живлення.
       - Добір блискавичників і виснажників з огляду на особливості захищуваних об’єктів.
       - Приклади встановлення блискавичників і виснажників у мережах TN-C і TN-S.
       - Чи завжди потрібно встановлювати запобіжники у схема захисту від імпульсів?
       - Захист від перенапруг у мережах передачі даних. Головні відомості.
       - Запитання і відповіді.

Про дату і час проведення чергового семінару буде повідомлено на нашому форумі проектувальників. Там же можна буде зареєструватися для участі у семінарі.
Участь у семінарі безкоштовна.


InsLP Проектування і монтаж ізольованих громовідхильників "OBO Bettermann" (2 години без перерви).

     Виклад розраховано на слухачів, які вже мають базову підготовку з проектування або монтажу систем захисту від блискавки та бажають опанувати цей новий прогресивний метод блискавкозахисту складних сучасних об’єктів.
Буде представлено зразки продукції, технічну документацію, надано час для запитань.

Зміст:
Вступ
1. Методи визначення захищених зон за ДСТУ EN 62305:2012.
2. Визначення ізольованого блискавкозахисту у діючій національній нормі.
3. Закріплення ізольованих громовідхильників до захищуваних споруд.
4. Роздільна відстань за стандартом ДСТУ EN 62305:2012.
5. Згубні наслідки недотримання роздільчої відстані.
6. Готові комплекти "OBO Bettermann" для влаштування ізольованих систем блискавкозахисту.
7. Суцільнометалеві блискавкоприймальні щогли isFang 4-8 м заввишки. Комплектація і монтаж.
8. Особливості закріплення щогл isFang до фасадів споруд і надбудов.
9. Ізольований доземний провідник isCon®. Витоки цього технічного рішення та рекомендовані сфери застосування.
10. Високовольтні випробування провідника isCon® як запорука його безпечного використання.
11. Порівняння попередніх систем прокладення ізольованих систем блискавкозахисту і таких, де застосовується провідник isCon®.
12. Конструкція провідника провідник isCon® та його відповідність до вимог стандарту ДСТУ EN 62305:2012.
13. Струм зсунення і необхідність втановлення хомутів зрівнювання потенціалу у кінцевих зонах isCon®.
14. Проектування і монтаж громовідхильників з isCon®. Головні засади.
15. Приклади виконання систем захисту від блискавки із застосуванням isCon®.
16. Особливості регулювання потенціалу на кінцях isCon®.
17. Комплектуючі для влаштування ізольованих систем з isCon® та подробиці прийомів їх монтажу.
18. Використання ізольованих систем з isCon® за неможливості виконання вимог щодо безпечної відстані від доземних провідників.
19. Умови експлуатації провідників isCon®.
20. Маркетингові матеріали "OBO Bettermann GmbH&Co." та інформаційна підтримка.


Запитання і відповіді з тематики ізольованого блискавкозахисту.

Про дату і час проведення чергового семінару буде повідомлено на нашому форумі проектувальників. Там же можна буде зареєструватися для участі у семінарі.
Участь у семінарі безкоштовна.



PV „Системи захисту фотоелектричних генерувальних установок від блискавки та перенапруг” (2 години без перерви).
       
        Бурхливий розвиток сонячної енергетики потребує її надійного захисту від імпульсних перенапруг та блискавки. Національна нормативна база не встигає за практичними потребами проектувальників і монтажників, не враховує зацікавленість інвесторів у безаварійній роботі, яка є запорукою  швидкого повернення вкладених коштів. Європейський досвід допоможе слухачам семінару опанувати ефективні прийоми такого захисту.
   
Зміст:
      - Вступ
      - Нормативи щодо захисту від блискавки.
      - Основні терміни і визначення. Концепція зон захисту від блискавки.
      - Як вибирається рівень блискавкозахисту споруд.
      - Стадії проектування зовнішньої системи захисту від блискавки.
      - Способи визначення захищених зон.
      - Влаштування доземних провідників.
      - Види уземлювачів, типові конструкції з комплектуючих "OBO Bettermann GmbH & Co."
      - З’єднання для захисту від вторинної дії блискавок.
      - ДСТУ EN 62305-4:2012 Електричні і електронні системи всередині споруд.
      - Вземлення і з’єднання з огляду на захист електричних і електронних систем всередині споруд..
      - Магнетне екранування і прокладення електрокомунікацій.
      - Координований захист від імпульсів перенапруг.
      - Приклади виконання систем захисту від блискавки на комплектуючих “OBO Bettermann” для влаштування систем захисту від блискавки фотоелектричних генеруючих установок

      - Запитання і відповіді з тематики презентації.

Про дату і час проведення чергового семінару буде повідомлено на нашому форумі проектувальників. Там же можна буде зареєструватися для участі у семінарі.
Участь у семінарі безкоштовна.


WT „Системи захисту вітроелектричних генерувальних установок (ВЕГУ) від блискавки та перенапруг” (2 години без перерви).

      - Вступ. Шкідливі фактори блискавок.
      - Оцінка грозоуражуваності промислових ВЕГУ.
      - Загальна концепція зовнішнього блискавкозахисту.
      - Головні елементи сучасних промислових ВЕГУ та їхня уражуваність блискавкою.
      - Комплексний підхід до захисту від блискавки та імпульсних перехідних напруг.
      - Головні елементи промислових ВЕГУ з огляду на їхню уражуваність блискавкою.
      - Фінансові наслідки та технічні аспекти грозових уражень лопатей ротора.
      - Блискавкозахист трас силових та інформаційних кабелів.
      - Зонна концепція блискавкозахисту стосовно ВЕГУ.
      - Комплектуючі для систем зрівнювання потенціалів.
      - Шини зрівнювання потенціалів.
      - Хомути для приєднання інженерних комунікацій.
      - Блискавичники і виснажники для захисту електронних і електричних систем ВЕГУ.
      - Особливості влаштування уземлювачів промислових ВЕГУ.
      - Прилади для контролю стану систем зрівнювання потенціалів.
      - Запитання і відповіді з тематики презентації.

Про дату і час проведення чергового семінару буде повідомлено на нашому форумі проектувальників. Там же можна буде зареєструватися для участі у семінарі.
Участь у семінарі безкоштовна.



USS-Data „Проектування і монтаж систем захисту мереж передачі даних об’єктів від імпульсних перенапруг з використанням продукції "OBO Bettermann GmbH & Co." .

     - Вступ. ДСТУ EN 62305-4:2012 Електричні і електронні системи всередині споруд.
     - Виснага блискавична - наймогутніше природне джерело перенапруг.
     - Причини появи перенапруг та шкідливі наслідки їх дії.
     - Захист від грозової діяльності та її впливів:
          - блискавкозахисне зрівнювання потенціалів;
          - зонна концепція.
      - Типи виснажників та їхнє застосування у інформаційних мережах.
      - Принципи добору типів виснажників інформаційних мереж.
      - Монтаж і схемні рішення щодо встановлення виснажників.
      - Захист мереж і телекомунікаційного обладнання.
      - Приклади застосування.
      - Висновки.
      - Запитання і відповіді з тематики семінару.

Про дату і час проведення чергового семінару буде повідомлено на нашому форумі проектувальників.
Участь у семінарі безкоштовна.

Зареєструватися на семінари в м.Київ: http://eom.com.ua/obo/seminars/

: 21 Липень 2011, 09:25:58 90 Проєктування / Блискавкозахист / Re: Молниезащита базовых станций мобильной связи

Шановний ZoloS9479,
       На другій сторінці доданого файлу показано, як доповнити вертикальний стрижень поземним (рос. горизонтальным), щоби сфера не торкнулася антени.
Evgen Koc, благодарю за конкретный ответ и иллюстрацию! С одиночным штырем-молниеприемником теперь принцип прояснился.
Возник попутный вопрос: судя по части доклада Хрвата и Вашей цитаты
Сфера може або "намертво" стати, спершися на три точки, або котитися, торкаючись блискавкоприймачів двома точками
если БС защищается несколькими вертик.стержнями, то дополнительный горизонтальный (поземний)уже не нужен? Или же сферу в любом случае требуется покатать по всем поверхностям мачты?
Рішення почерпнуто з вищезгаданої доповіді, проте воно є досить відомим з інших публікацій.
просто смущает меня то, что чес слово, ни разу не довелось видеть такого рода решение МЗ БС, ни в методичках/инструкциях, ни в фактическом исполнении
Или же это следствие решения
формально виконати вимоги ДСТУ з блискавкозахисту (щось неодмінно у нього згорить =-0, зате дешево)
?
      Дозволю собі таку аналогію. Шуліка погнався за горобчиком, а той - гульк у густий кущ! Бачить шуліка горобця, і так і сяк намагається до нього пробитися, та густі гілки не дають йому доступу. Не пролазить та й годі!
      Уявіть собі, що з неба спускається куля радіусом у 20 м, готова потовкти все, чого торкнеться. Ви сховали антени за стрижнями БЗ (до речі, позаду антени може стояти не 1, а 2 стрижні обабіч). Ретельно, з усіх боків, покатайте сферу верхівкою щогли таким чином, щоби вона чогось торкалася принаймні 2-ма точками. Спробуйте розташувати мінімальну кількість стрижнів (тросів) таким чином, щоби куля не "потовкла" захищувані антени.
Сторінок: 1 ... 4 5 [6] 7