Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - dimon-ru-80

Сторінок: [1] 2 3 ... 9
1
Колеги доброго дня.
Підкажіть, з яким косінусом ви розраховуєте навантаження від сушарок для рук та побутових фенів для
волосся. Потужність кожного з пристроїв не більша за 1.5 кВт.

2
Дякую, спробую знайти щоб подивитися що воно таке.
А як Ви вважаєте з приводу - ДБН В.2.5-23:2010 п.11.10 "Після засобу обліку, включеного безпосередньо в живильну мережу, має бути встановлений апарат захисту якнайближче до засобу обліку, але не далі ніж 10 м по довжині електропроводки ..." Вищче писали.
Якщо робити облік з трансформаторами струму у ТП чи розповсюджується вимога   ДБН В.2.5-23:2010 на приміщення ТП? В ПУЕ пункт 1.5.36:
Для безпечного встановлення і заміни лічильників у мережах напругою
до 380 В потрібно передбачати можливість вимкнення лічильника за допомогою
встановленого до нього на відстані, не більшій ніж 10 м, комутаційного апарата
або запобіжників. Зняття напруги треба передбачати з усіх фаз, які приєднують
до лічильника.
Про аппарат після лічильника нічого не сказано. Наприклад на трансформатори струму буде заходити кабель, й виходити з них. При цьому небуде знижуватись перетин, навіщо автомат після лічильника? Теоретично, перед ним у збірці автомат буде захищати кабельну лінію.
Тут на форумі бачив декілька схем де у вузлах обліку стояла така послідовніть АВТОМАТ - ТРАНСФОРМАТОРИ СТРУМУ - КАБЕЛЬНА ЛІНІЯ, навідь АВТОМАТ - ЛІЧИЛЬНИК БЕЗПОСЕРЕДНЬОГО ВВІМКНЕНЯ - КАБЕЛЬНА ЛІНІЯ.
Що Ви думаєте з цього приводу?

3
за мене це робить програма
А що за програма, якщо не секрет.

4
КЗ по ГОСТ 28249-93
Ікз1мін,макс; Ікз2мін,макс; Ікз3мін, макс - це ви розрахували струми одно, двох, та трифазних кз, в якій точці? Після автоматичного вимикача у ТП?
У ГОСТІ тому є приклад якраз із тисячником трансформатром 6/04 трансформатором, там max значення струму трифазного кз відрізняється від min значення не на так
багато. Там начеб то у формулі розрахунку мінімального значення враховується опір дуги. Можете трохи пояснити як ви рахували?
Якщо направду, я для того щоб прикинути автомати в шафі на ділянці по максимальній комутаційній здатності при 3ф.кз скористувався калькулятором https://oncad.ru/kz
Ще хтось тут на форумі викладав таблицю Excel в яку вбиваєш дані, та отримуєш струм 3ф КЗ. Результат доречі співпав. У кінці кабелю 35мм.кв довжиною 105м
струм трифазного кз нарахувало 3,92 кА.
А однофазне кз разрахував, щоб розуміти чи спрацює автомат при однофазному кз в кінці лінії... 


5
Якщо по міді, Р=53кВт, І = 96А, кос 0,8, то приблизно:
Ікз1мін - 2,34кА, макс - 24,71кА; Ікз2мін - 3,59кА, макс - 20,35кА; Ікз3мін - 4,06кА, макс - 23,49кА, падіння - 1,93%
О, це вже цікавіше. Якщо можна трохи подробніше. Я рахував струми однофазного КЗ програмою Аvral, та за Шаповаловим. Оскільки це приблизні розрахунки, значення  + - співпали
Отримав при трансформаторі 1000кВа T/Y-0, кабель у ПВХ ізоляції по міді 5х35, довжина 105 метрів. Струм однофазного кз вийшов біля 1486А.
Автомат 100А при характеристиці 5-10Iном. повинен спрацювати з холодного стану при струмі 1 фазного кз 1270А (По шаповалову вводився коефіцієнт запасу з врахуванням розбросу характеристик автоматичних вимикачів та гарантованої точності уставок автоматичних вимикачів).
Тобто 100А автомат з  5-10Iном буде чуттєвим до однофазного кз у кінці лінії. Якщо взяти уставку 125А з такою ж характеристикою то він повинен спрацювати при струмі біля 1587А тобто з такою уставкою автомат не буде чуттєвим до струму однофазного кз у кінці лінії. Чи я щось плутаю?

6
В процесі виникло ще декілька питань.
- Який мінімальний ступінь захисту IP для шаф зовнішнього встановлення? Чи можна встановвити IP54?
- Замовник хотів щоб його шафа вимикалася без відкриття дверці, з'ясувалось, що
усілякі рукоятки, що виходять назовні за шафи знизять її ступінь IP. Тільки но розмовляв
з техвідділом ПРОМФАКТОР.
- В ПУЕ вказано, що відстань між стінками шафи та лічильником повинна бути не меньша за 0,05м,
дивлюсь на готові шафи, не дуже та незавжди виконується ця вимога.
 Якщо ставити лічильник У ТП, то треба буде придумати, як під'єднати до NIK2303 кабель з жилами 35мм.кв (там максимум 25)
при тих умовах що є (відстань 100м, потужність трансформатора, та необхідність уникнути хибних спрацювань при пускових струмах
обрано характеристику автомату 5-10 Iном), для забезпечення чуттєвості при однофазних струмах к.з. потрібен кабель з жилами саме з 35 мм.кв.
 

7
Дякую за відповідь.
Облік поки що буде внутрішній (технічний), хоча можливо цю стоянку здадуть далі арендарю.
Про "Безпосередньо в мережу" не звсім зрозуміло це трактування. Перед лічильником буде автомат у збірці (в метрі від шафи з лічильником).
На цю тему прочитав тут на форумі декілька топіків, Roman3R відповів в одному з постів якось так - "В ТП лічильник прямого включення на 100 А на відходячій до вас лінії . Перед лічильником комутаційнозахисний апарат на 100 А".

Якщо ставити автомат після лічильника, буде типу - автомат у збірці - лічильник- лінійний автомат ----лінія---- ввідний автомат/вимикач у шафі на ділянці.

Мені чітко не визначили місце розташування вузла обліку. Схиляюсь всетаки до шафи IP65 з лічильником на ділянці. Меньше прийдеться плодити автоматичні вимикачі на цій лінії.
Автомат в збірці - кабельна лінія - Ввідний вимикач навантаження у ШОР (на ділянці).

Але все ж таки є бажання почути від коллег, як вони роблять коли завдання подібне - встановити в ТП вузол обліку, на майбутнье, щоб прийняти для себе вірний варіант і робити як треба.

Підкажіть, чи треба ставити ОПН у шафі обліку на ділянці, якщо лінія буде прокладена на тросі по опорах існуючих трубопроводів (зі збереженням норм зближення)?


8
А чтому б не використати якийсь FMC від Промфактора Струм від 10А, гранична робоча відключаюча здатність Icu, 35kA? - https://promfactor.com/product/1572

10
Доброго дня.
Потрібна порада з організації обліку у ТП 6/04.
У ТП стоять 2 сухих трансформатори 1000 кВА (Д/Yн-11), РУ-0,4 кВ комірки з автоматичними вимикачами типу АВМ чи подібними.
Біля РУ-0,4 метрах у 2-х стоїть кабельна збірка (розподільча шафа) з вимикачем нагрузки на вводі 400А та лінійними автоматичними вимикачами
, живиться від однієї з комірок.
В одному з варіантів мені потрібно встановити вузол обліку в цьому ТП на лінію із сумарним струмом біля 96А. Відстань до об'єкту
біля 100 м (довжина кабелю). Для того щоб автоматичний вимикач захисту лінії був чуттєвим до однофазного кз у кінці цієї живлячої линіі
обрано кабель ВВГнг 5х35 (3L + N + PE). Характеристика спрацювання автоматичного вимикача 5-10Iном. Номінал 100А.
Така характеристика обрана для запобігання хибного спрацювання при пускових струмах обладнання на на об'єкті.
Там є прилади з пусковими струмами і рекомендація від виробника обладнання ставити на ці прилади автоматичні вимикачі С32.
Кабель буде прокладено у металорукаві на тросі.
Є декілька питань:
1. Якщо у збірку встановити автоматичний вимикач для захисту кабелю і після нього, всередині ТП, на стіну встановити шафу з лічильником прямого включення на 5-120А (відстань монтажу шафи із лічильником - у метрі від збірки). І потім під'єднати після лічильнику кабельну лінію. Чи має таке рішення право на існування? Теоретично, автомат у збірці буде як пристрій захисту кабелю від КЗ та як пристрій відключення лічильника при його заміні.
2. Як виконується захист лічильника, наприклад NIK2303 від надструмів?
3. Чи можна не робити повторне заземлення в розподільчий шафі на об'єкті, якщо потянути туди не 5х35 а 4х35 i розділити там PEN провідник? Вимоги до перерізу PEN виконуються.
Давно була схожа тема, відповіді там чіткої не побачив - http://eom.com.ua/index.php/topic,5671.15.html

Питання поставив тому що, вирішую для себе де краще поставити шафу обліку, на об'єкті у  шафі IP65 (там буде крита стоянка на подвір'ї), чи у ТП...
Буду вдячний за ваші відповіді або поради.





11
Це внутрішній облік. Як я зроблю, так і буде. Мені тільки видали ТП з якого можна живитись. Тут більше мені цікаво як вважають інші фахівці, де б вони поставили цей облік в ТП чи на дворі в шафі ip65, виходячи із власного досвіду beer

12
Доброго дня.
Тільки но хотів зробити пост, побачив цей. У якомусь ступеню моє питання + - поряд.
Питання в тому чи будуть нормально працювати лічильники, наприклад NIK2303 в подібних шафах IP65?
Задав питання представникам NIK, вони мені скинули паспорт лічильника з розділом 1.2.6 Вимоги до умов експлуатації:
"Лічильник призначений для експлуатації в закритих приміщеннях (об’ємах) з природною
вентиляцією без штучно регульованих кліматичних умов, де коливання температури і
вологості повітря і вплив піску і пилу істотно менше, ніж на відкритому повітрі, наприклад, в
металевих з теплоізоляцією
, кам'яних, бетонних, дерев'яних приміщеннях (відсутність впливу
атмосферних опадів, прямого сонячного випромінювання; істотне зменшення вітру; суттєве
зменшення або відсутність впливу розсіяного сонячного випромінювання і конденсації
вологи)."



В ПУЕ 1.5.27 дозволяється ставити лічильники в шафах зовнішнього установлення.
По місту бачу багато лічильників зовні, приватний сектор так взагалі всюду на фасадах осель втановлені
в шафах із ступенем захисту.

Справа в тому, що потрібно виконати живлення об'єкту від існуючої ТП (все належить одному підприємству якщо що).
Підключення дали з однієї з розподільчих шаф ТП. Ідея була в цю шафу поставити автоматичний вимикач розрахункової уставки
для захисту лінії від КЗ, а на обєкті (крита стоянка автомобілів) встановити Обліково-розподільчу шафу.
Потім десь побачив рекомендації встановлювати прилади обліку в ТП (там доречі висить вже декілька) і тепер думаю як краще реалізувати....
Якщо ставити вузол обліку в ТП, знова цей холівар з дообліковими рубильинками/автоматами. Типу автомат в розподільчий шафі - ввідний рубильник перед лічильником у шафі обліку-лінійний автоматичний вимикач-----лінія----ввідний рубильник/автомат в шафі розподілу...Схиляюсь до першого варіанту з обліком у шафі IP на подвір'ї.
Чи не буде встановлення лічильнику в шафі порушенням якихось нормативів?

13
Красиве фото. Там складність ситуації в тому, що токопідвод повинен бути знизу, але візок ставлять
таким чином, що його шлях перетинає існуючий кабельний канал з задіяними кабелями, які не можна
чипати. Ось такий ребус. Взагалі не розумію, наприклад якщо ми прокладаємо кабелі під рейковими чи автошляхами
кабель заглиблюють на 1 метр від рівня шляху, чи можна тут в цеху просто пересікти шляхом передаточного візка
існуючий кабельній канал з кабелями на полках, які теоретично не будуть заглиблені від пересікаючих рейок?
Чи то різні речі, як на вашу думку?

14
Дякую за відповідь  beer
Так, гарно написали))) Відстані приводяться як у таблицях в більш старих виданнях, але назвали це: "2.3.145 Кабельні споруди повинні мати такі мінімальні габарити:"
Щось сплутали або не дописали слово "проходу". Якщо вірити тому що написано, можна сприймати це як габарити самих споруд а не габарити ширини проходу (раніше - По горизонтали в свету от конструкции до стены при одностороннем расположении (ширина прохода).  Ото вже напишуть так напишуть... Є буквоїди, які будуть доказувати що це все ж мінімальні габарити каналів....

15
Дякую.
ПУЕ читав, нажаль в останній українській редакції не нормують горизонтальні відстані від полиць
до стінки каналів, тільки мінімальна ширина каналів при вказаній глибині.
2.3.144 - б) кабельні канали і подвійні підлоги:
1 ) висота (глибина) - не більше ніж 1,2 м;
2) ширина 0,3 м - за глибини до 0,6 м;
3) ширина 0,45 м - за глибини понад 0,6 м до 0,9 м;
4) ширина 0,6 м - за глибини понад 0,9 м до 1,2 м. Дозволено в окремих місцях
звужувати проходи до 0,8 м у просвіті або знижувати висоту проходу до 1,5 м за
довжини 1,0 м із зменшенням на 15 % (порівняно з таблицею 2.3.3) відстані між
кабельними конструкціями по вертикалі за одно- і двостороннього розташування
конструкцій.
Раніше в пуе нормувались горизонтальні відстані від полиць до стінка каналу. та між полицями
при двосторонньому розміщенні полиць.

Можливо щось не дочитав..
З ПТЕ раніше співпрацювали трохи, не знайшов на їх сайті матеріалу по кабелевкладачам,
у них вони були як "Кабеленесущая цепь траковая".
Не зрозуміло, як вірно зробити, на полицях в каналі встановити якийсь лоток в якому буде складатися
кабелевкладач, чі можливо прям на підлозі невеличкого каналу це зробити, шукаю якісь рекомендації.

Сторінок: [1] 2 3 ... 9