Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - ejen

Сторінок: 1 [2] 3 4 ... 23
16
В поверхових щитах будуть роздільні PE та N шини, від цих щитів підуть 3-жильні кабелі в квартири. РЕ жилу не підключати "до кращих часів"

Якби всі квартири були 2- провідними і одночасно робився іх перевід на 3-провідну мережу - так. В проекті можна було б написати, що у звїязку з тим, що існуючі квартири 2-провідні, то один провід закладаємо на перспективу (не забуваючи про переріз PEN-провідника 10 або 16 мм.кв.)

Але ситуація: деякі квартири 3-провідні, деякі залишились 2-провідні. 3-провідні будуть утворювати повноцінну мережу TN-S. До якого провідника цієї системи підключати нуль 2-провідних квартир? До N - точно ні (див. п.1.7.147 ПУЕ). До PE? Де-факто, думаю можна. Але де-юре це порушення ПУЕ? Адже це вже не буде PE-провідник, ми перетворимо його на PEN.

17
виконувати розділення PE та N провідників в поверхових щитах
В цій ситуації - цілком нормальне рішення. Теж так доводилось робити. Тут ТN-C переходить в TN-S, тобто PEN ділиться на PE і N, що є абсолютно нормальним. Далі замінять розподільну мережу і все буде ок.

Щодо мого проекту - тут навпаки схоже на те, що до TN-S треба підключити ТN-C, тобто нульовий провідник квартир (який одночасно виконує функції робочого нуля і захисту) треба підключити або до PE або до N, що змінить їх функцію, або спеціально тягти окремий PEN від щитової, але це взагалі буде таке, що чорт не розбере.

18
Доброго дня!
Маю замовника, який пропонує виконати проект капітального ремонту електричних мереж існуючого 9-поверхового житлового будинку 80-х років будівництва (взагалі, це гуртожиток, перероблений бід будинок, але це неважливо).
В обсяг роботи буде входити заміна ВРП, поверових стояків, поверхових щитів і уводів від ЩП в квартири.
Капітальний ремонт квартирних мереж в обсяг проекту замовник включати не бажає, оскільки фактично власники квартир ремонт робити не будуть.
Перше питання щодо того чи пройде в такому вигляді проект експертизу я замовнику озвучив.
Маю інше питання. У відповідності до чинних норм електричні мережі я маю виконати за системою заземлення TN-S. В багатьох же існуючих квартирах - двопровідна мережа із зануленням (назвемо її TN-C). Чи можливо приєднати існуючі квартири з TN-C до запроектованих будинкових мереж з TN-S з дотриманням чинних норм?

19
В Полтаве обл вовсю требует интервальные. Первый раз с толкнулся - позвонил представителям НИКа - те долго чесали репу, но так внятного ничего не сказали. Обл рекомендует Ландисы и ЕМН, но ценник там не очень гуманный для мелкого потребителя.
Мб кто-то знает подешевле варианты?

20
Добрый день!
Попросили сделать проект на фактически проложенную КЛ-0,4 кВ.
Первая проблема - проложен кабель 3-жильный (АВБбШв-3х95), что не соответствует ПУЕ 2.3.49. Монтажники сейчас думают что им с этим делать.
Второй вопрос - кабель закреплен на опорной конструкции рельса кран-балки. Заказчик потребовал от монтажников проект, т.к. он где-то сталкивался с запретом такого варианта монтажа. Но в ПУЭ я как-то ничего не встречал запрещающего.

21
andery, на 1-й странице темы ответ №6 - есть ссылка на щитки ЕКМ

22
Roman3R, табл. 15.9 - 7 метрів?
Окрім згаданого ДБН - як стосовно ПУЕ п.4.2.65 (останій абзац "Вимоги цього пункту поширюються також на КТП, установлені просто неба") - цей пункт слід брати до уваги?

23
Добрый день! Подскажите, где регламентируется расстояние от КТП-10/0,4 кВ (вводы кабельные) до здания электрощитовой и операторской (категоря Д), расположенной на территории промпредприятия?

25
Сугор, КЛ-0,4 кВ, кабель АВБбШв-5х16, защита автоматами 10 А. Данных питающей сети нет, но прикинул по среднепотолочному - при минимальном КЗ чувствительности должно хватить

26
ОК, всем спасибо за разбор полетов, буду советовать провести измерения при участии Горсвета, заказчика, исполнителя работ и проектной организации. Длать ЗУ на каждой опоре - не вариант, однозначно.
Тут еще такая штука, по моему объекту Горсвет устно предлагает сделать повторные заземления в конце каждой линии освещения. Вот думаю - ругаться с ними или нет, вроде как с главным инженером Горсвета отношения не хочется портить

27
Андрюха РЗА, был в свое время диспетчером и все эти вещи хорошо понимаю. К примеру, есть подозрение на повреждение в отсеке трансформатора (характерный звук, запах) - до разъединителя в начале отпайки бежать 300 метров, а перед этим нужно еще отключить нагрузку автоматами на всех КТП со стороны НН.
Просто, на мой взгляд, вариант монтажников, вроде как, ПУЭ не противоречит, хотя противоречит условиям нормальной эксплуатации это однозначно.

28
Андрюха РЗА, вот от руки набросал.
Вариант монтажников тоже не отбрасываем, но в РУ ВН на всех КТП ставим выключатель нагрузки либо разъединитель.
Насчет замены вставки тоже хороший аргумент


30
То, что где-то утечка на металлическую часть - это вполне понятно. Я так понимаю, даже при надежном выполнении соединений РЕ-проводника в опорах и его повторном заземлении в питающем щите, при наличии утечки на корпус опоры, она будет щипаться, т.к. потенциал опоры и потенциал земли в месте ее установки будет хоть и незначительно, но отличаться?

Насчет TN-S - я тоже считаю перебор, т.к. есть п.6.3.14 ПУЭ "Освітлювальні мережі зазвичай виконують із системою заземлення TN-C". Но Горсвет после этого случая стал прописывать TN-S в ТУ (на их взгляд это решит проблему).
И вот как раз делаю проект по парковому освещению для этой же фирмы и, чувствую, Горсвет включит песню насчет выполнения повторных заземлений опор  :wall:

Сторінок: 1 [2] 3 4 ... 23