Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Евген Коч

Сторінок: 1 2 [3] 4 5 ... 11
31
Цитата: Electrician
Мокрый, вертикальный объект на горизонтальный поверхности - ИМХО телефон здесь ни при чем
Підчас аналізу таких от випадків неодмінно звертайте увагу на те, звідки і як могли бути доставлені позитивні електричні заряди до місця влучення блискавки. У згадуваному випадку ноги постраждалої особи знаходилися на вологому березі (як не у воді) - невичерпне джерело енергії назустріч лідеру, який стрімко падав від тучі.
     З цього випливає порада для тих, хто шукає прихистку у грозу: звертайте увагу ще й на те, що маєте під ногами. Належить остерігатися всяких там рейок, трубопроводів, каналізаційних люків, залізобетонних конструкцій, парканів з металом, струмочків.

32
Цитата: florien
чи можна вважати природним струмовідводом блискавкозахисту мідні труби для відводу з даху дощової води?

Можна, якщо забезпечено надійне електричне з'єднання у місцях стиків окремих фрагментів ринви (рос.: водосточная труба) - так, як про це сказано у ДСТУ. У Швеції ми з колегою бачили такий приклад на споруді університету Уппсала.
Цитата: florien
До речі, проектую на обладнанні DEHN, хтось вже застосовувавв в Україні це обладнання?

У "ОБО Беттерманн" для забезпечення електричного контакта з ринвою є хомути D=80-120 мм (арт. 5350689-5350727) http://www.obo-bettermann.com/downloads/de/kataloge/tbs_fang.pdf
А для приєднання круглого провода до хомута належить додати шрубу (рос.: болт; англ.: bolt) з хрестоподушкою арт. 5304113. Якщо на даху блискавкоприймачі виконано з поцинкованої сталі або алюмінію, перехід на мідь потребуватиме біметалічних злучників (наприклад 5311535, 5336074).
   

33
Дякую пану модератору за вчасну і влучну підтримку.

34
Цитата: Sergey U.
На территории предприятия "Укрхимтрансаммиак" в г. Горловка установлена мачта связи высотой 90 м, рядом с ней цех (в 15 м), высотой 12 м. По всем расчетам ДСТУ, РД и IEC мачта перекрывает цех на 300%, но молния попадает в цех и убивает двоих человек. 
      Тому що у цеху не було дієвої системи ВНУТРІШНЬОГО блискавкозахисту! Отже, починати треба саме з цієї системи:
- зрівнювання потенціалів;
- коректне прокладення електрокомунікацій;
- дотримання захисної відстані (або примусові електричні з'єднання);
- встановлення блискавичників і виснажників (у ДСТУ - ПЗІП).
      До того ж, спробуйте вирахувати, чи було дотримано сепараційну відстань S від радіощогли до цеха. Формули є каталогу Беттерманн TBS українська версія, стор. 159 з такими уточненнями (зла якість перекладу, виконаного у Росії!?):
- S - сепараційна відстань у м;
- L - відстань у м від того місця, де Вам треба визначити S, і до того місця, де зрівнюються потенціали блискавкоприймача (радіовежі) і захищуваного об'єкта (цех);
- Kj - к-т "надійності", залежить від обраного Вами РБЗ;
- Km - к-т матеріалу (у випадку цеха - повітря);
- Kc - к-т геометрії струмовідводів. Залежить від кількості струмовідводів n (а не кількості "розрядників"!). Уземлювач "А" - "свій" стрижень у грунті під кожним доземним провідником. "В" - контур навколо споруди.


35
Цитата: Сугор
Евген Коч, т.к. никто не может помочь, может Вы скажете как мне поступить?
Каюсь, пізно помітив запитання. Чи ще актуально?

36
О, а я увидел "наш немецкий" флаг и раскатал губу на иностранные инвестиции на Вашем объекте! Sorry!         
      Специально для Вас щас позвонил в авторитетную проектную (профильную) организацию. Не знаю, как в России, а у нас все профильные нормы отменены, советуют пользоваться ДСТУ. Действительно, защитить такое сооружение, как ректификационная колонна, отдельно стоящими молниеотводами - нереально. Рекомендуют согласовать Ваши технические решения с изготовителями защищаемой установки. В первую очередь обратите внимание на лестницы и площадки обслуживания, как возможные места закрепления молниеприемников.
      Уверен, что квалифицированную консультацию, приближенную к нормативным реалиям Вашего отечества, можно получить у коллеги Сергея Соловьева из "ОБО Беттерманн Россия" (Москва, 783-9517. office@obo.com.ru).
      Сегодня услышал сообщение о том, что министр культуры России обеспокоен тлетворным влиянием на чистоту русского языка со стороны эмигрантов. Так что мой патриотический порыв как раз в тему  :)

37
Цитата: SKlim
Якщо автомат - то ставити треба обов'язково через небезпеку зварювання контактів.
А яка різниця, від якої причини автомат буде змушений обривати струм КЗ: чи то блискавичник закоротить, чи то екскаватор кабель перерубає. Величину струму визначає тип мережі і відстань до джерела напруги. Шо ж то за автомат, який не годен врятувати від наслідків КЗ (і нащо такий потрібен)!?
      Отже (якщо мова йде про рекомендації Беттерманна):
      - у технічних характристиках обраного Вами блискавичника знайдіть "максимальне запобігання", А);
      - якщо автомат, за яким Ви встановлюєте блискавичник, менше, ніж це "запобігання", додаткових запобіжників не треба;     
      - якщо інакше, то на проводах, які з'єднують захищувану мережу з блискавичником, встановлюйте запобіжники 63 А gG/gL.

38
Цитата: NeON2K
Если можно , то по-русски пожалуйста, а то я не совсем понял... 
Поздоровляю співвітчизників: ще один об'єкт на нашій території, який загрожує вибухом і пожежею, буде мати громовідхильник, спроектований людиною, яка не розуміє мови цієї країни. При всій повазі до конкретної особи і її кваліфікації. І до власників об'єкта (які, мабуть, також не розуміють). Сподіваюся, багато з відвідувачів форума пройшли нелегкий (і коштовний) шлях до отримання ліцензії від МНС на проектування блискавкозахисту. То це як, не розуміючи мови, на якій ту ліцензію писано!? Чи може і ліцензії немає?
      Тепер по суті: напевне, існують спеціяльні нормативні вимоги з блискавкозахисту саме з галузі нафтопереробки. Дійсно, такі установки існують у багатьох країнах і успішно експлуатуються. Проте, є досить багато повідомлень про важкі наслідки грозових уражень. І не обов'язково - прямих ударів. Достатньо потужному імпульсу спалити всередині цієї колони якийсь там датчик температури і все "хазяйство" у повітря злетить.
      Барежіть себе - бо ж грозовий сезон, відпустки, шашлики, рибалка, гриби, байдарки...

39
Цитата: sashkomtm
які мають велику господарську цінність (тваринницькі і птахівницькі приміщення, склади, гаражі тощо);
    Раджу додавати до таких от нормативних рекомендацій техніко-економічно-моральні аспекти. Скажімо, маємо справу з відділенням інтенсивної терапії у медичному закладі. Не синарник і не гараж, нібито, та якщо позбудеться живлення - у хворих позупиняються штучні легені, серця і нирки. Люди, все-таки. Шкода!
      Сміливіше пишіть Ваші обгрунтування у супровідних текстах до Ваших проектів. Не кожен, так як досвідчений проектувальник, здатен передбачити можливі наслідки від деяких "бюджетних" рішень. Звичайно, вирішуватиме той, хто тримає руки на зав'язках торбочки з грішми, але наш, технарів, обов'язок: роз'яснити, попередати, запропонувати варіанти.

40
Цитата: Aleksey 23
В ТУ вказано "В разі виконання повітряного вводу, передбачити встановлення обмежувачів імпульсних перенапруг"
Це - найважчий випадок з точки зору небезпеки імпульсних перенапруг. Зазвичай, енергопостачальна організація має встановлювати на повітряних ЛЕП блискавичники (колишній клас "А") у місці відгалуження до споживача. Всередині споруди, у ввідному пристрої, встановлюється блискавичник Тип І, розрахований на чималий струм блискавки. Наприклад, Ваш об'єкт кваліфіковано Вами як клас 3 щодо блискавкозахисту. За даними табл. 1 ДСТУ Б В.2.5-8:2009, амплітуда струму першого імпульса блискавки для РБЗ-3 може становити 100 кА. У стандарті МЕК подано такий розподіл цього струму: 50% - в уземлювач споруди; 50% - розподіляються між всіма металевими комунікаціями, які входять до споруди. Якщо всю санітарію заведено пластиком ділимо ці 50% між 4-ма проводами (3 фази і  PEN). Таким чином, на кожен з цих проводів припадає 100*50%/4=12,5 кА. Зазирнувши до каталога ОБО (група TBS) знаходимо на стор. 20-21 Вашу ситуацію із живленням повітряною лінією. Тут для приватного будинка пропонується комбінованй "В+С" (Тип І+ІІ) пристрій арт. 5083654. Заглядаємо на стор. 50, де міститься докладніша інформація. Максимальний імпульсний струм (форма 10/350) - 12,5 кА. О, і попередні підрахунки дали ту саму цифру. Це не випадково, розробники виходили з тих самих мінімально необхідних міркувань. Щоправда, 4-й (синій) елемент є зайвим, оскільки маємо справу з 4-провідною системою живлення TN-C (Combine), де N і PE зібрано у єдиний провід PEN. У таких умовах "синій" є зайвим, тож обираємо сусідній виріб 5093643. Рівень захисту <1,3 кВ є достатнім навіть для електронної техніки. На стор. 18 каталога звертаємо увагу на запобіжник F3 (позначений пунктиром), то ставти чи ні? Повертаємось на стор. 50: "максимальне запобігання" - 125 А. Цебто, якщо ввідний "автомат" не більше, як на 125 А, то цей CombiController захистить себе від проблем КЗ самостійно. Тобто, додатковий запобіжник F3 не потрібен.
Гадаю, у випадку промспоруди (інші рекомендаціїї на стор. 20-21) Ви зробите вибір самостійно. Звертаю увагу на те, що встановлення ПЗІП (мені до душі більш українські назви "блискавкичник" і "виснажник") є останнім кроком у низці заходів із внутрішнього блискавкозахисту. Все починається із системи зрівнювання потенціалів. Також важливо прокладати внутрішні електролінії так, аби вони менше наражалися на наведені імпульси. Належить визначити зони захисту від блискавки, використовуючи екрануючі властивості будівельних конструкцій.
     Бажаю успіхів в опануванні прийомів з ЕМС (електромагнетної сумісності) - здобудете запотребовувану спеціалізацію!

41
Цитата: Aleksey 23
РП вимогає встановлення обмежувачів імпульсних перенапруг в шафах обліку, при підключені нових споживачів до мереж 0,4кВ.
Напред дякую за уточнене посилання на нормативний документ, який містить ці вимоги.

42
Громадські будівлі / Re: Разрядники и УПС
« : 30 Червень 2009, 13:12:24  »
За нормами на ці пристрої, "за плечима" ступені "С" (Тип ІІ) достатньо обмежити імпульс до 2,5 кВ. Проте, це може бути надто багато для UPS, який здатен витримати не більше 1,5 кВ. Погляньте на технічні характеристики виснажника Тип ІІ. До того ж треба зважати на форму імпульса, який здатен опрацювати блискавичник ("В" або Тип І), там може бути струм 10/350 (частковий струм блискавки), або 8/20 (вторинні перенапруги, що може не відповідати його призначенню). Наприклад, трифазний "В+С" від ОБО арт. 5093627, розрахований на струм форми 10/350, має захисний рівень <1,3 кВ і у цьому випадку "D" (Тип ІІІ) є зайвим. Порівняйте з тим, який Ви обрали.

43
Раджу пошукати схеми за гаслом "Surge Protection". У Беттерманна є таблиця добору пристроїв захисту від імпульсів (блискавичники і виснажники) на початку файла: http://www.obo-bettermann.com/downloads/de/kataloge/tbs_energie.pdf
Щоправда, німецькою, але допоможуть рисунки і посилання на подальші сторінки.
Можете уточнити Ваш запит (ставити-не ставити, що захищати, де підключати, чи потрібні доаткові запобіжники й т. ін.).

44
Блискавкозахист / Re: Горизонтальные пояса
« : 30 Червень 2009, 12:50:15  »
Цитата: Сугор
только нужно незабывать давать задания на закладные, в том числе и для присоединения конструкций вентилируемого фасада.
Закладні ми з Вами побачимо, от тільки куди і як відведеться від закладної струм у товщі залізобетону, наскільки надійними і довговічними є з'єднання, які робив аж ніяк не електрик!?
      У всякому разі, дякую за розуміння необхідності ощадливого підходу до проектування громовідхильника. У стандарті МЕК це йменується "використання природних компонентів".

45
Цитата: Сугор
чем руководствоваться при выборе метода определения хоны защиты, "угол"или "сфера"?
Цитата: Сугор
зоны защиты то получаются разными.
За ДСТУ обидва методи є легальними і правомірними. Ви можете обрати "бюджетний" варіант (напр. захисний кут потребує менше "заліза"), або "надійний" варіант із застосуванням С,ЩК. Правильно, зони захисту виходять різні. Причина - неможливість змоделювати блискавку для її ретельного дослідження і вироблення однозначних рекомендацій. Тому до стандарта МЕК було включено кілька методів, які взаємно доповнюють один одного. Не варто перевіряти один метод за допомогою іншого. Звикайте до свободи вибору замість однозначних вказівок.

Цитата: Сугор
НУ вот как определить уровень РБЗ для офисного здания 1 или 2?
Ваші польські колеги, у розпорядженні яких - майже дослівний переклад польською стандарта IEC62305 у 460 сторінок, виконують обчислення 154-х показників на першому етапі визначення необхідності влаштування громовідхильника. Для спрощення процедури МЕК пропонує програму-калькулятор. Свої програми розробили німці, поляки. Наше ДСТУ - це якби Вам дали їздити "Мерседесом", але без підсилювача гальм, щоб включити задню швидкість - треба відкривати капот і повороти рукою доводиться показувати  :)
Цитата: Сугор
И о чем думали авторы когда предлагают под тротуар укладывать сетку с шагом 5х5м и это при плотной городской застройте и насыщености коммуникаций?
В оригіналі - це система ВИРІВНЮВАННЯ потенціалів (не плутати із зрівнюванням), яка влаштовується у тому випадку, коли немає можливості прокласти доземний провідник на безпечній відстані (3 м) від перехожих. Виглядає вона не так "тупо", як у ДСТУ, а трошки вигадливіше. Німці намірялися впровадити таку вимогу до своїх норм, та бач хохли їх обігнали. У більш простих випадках потреби у такому вирівнюванні немає.
Цитата: Сугор
В итоге, если мне чтони-будь не понятно то делаю по РД
Розумію Ваші труднощі з опануванням велосипеда, але раджу запастися йодом, лейкопластирем і терпінням і таки навчитися. Тому що рано чи пізно пішоходів обженуть ті, хто педалі крутити навчиться.

Сторінок: 1 2 [3] 4 5 ... 11