Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Topics - CC19

Сторінок: [1] 2 3 ... 7
1
Є котеджне містечко. Живлення котеджів передбачається підземники КЛ. Для обліку та розподілу електроенергії по містечку планується встановлення великих ел.шаф ІР65 (400х1600х2000мм), в яких встановлюються ел.лічильнки та розподільчі автомати (по 8-15 лічильників в шафі). Зараз виконали розділ газопостачання, по якому, перед кожним котеджем на заборі встановлюються газові лічильники. Оскільки забудова дуже щільна, то деякі газові лічильники розміщуються дуже близько до моєї шафи (є навіть 1м).
Якщо розглядати газовий лічильник, як зовнішню вибухонебезпечну установку, то згідно Таблиця 4.11 НПАОП 40.1-1.32-01, відстань до моєї шафи повинна складати 25м (якщо розглядати шафу, як РП). Але це нереально, таких відстаней немає на площадці.
Чи можливо, все таки, мій щит не РП, а газ лічильник - не вибухонебезпечна установка, і можна меншу відстань? яку?

2
Звертаються комерційні організації з проханням розробити проект на встановлення ДЕС зовнішнього виконання для подальшого погодження з ОСР. Питаю в якому об'ємі робити: чи просто зробити розділ "ЕП", чи потрібно додатково розділи АБ ,ОВНС, рішення по зберіганню палива; ніхто не знає. Намагався вияснити по телефону в ОСР, також ніхто не знає (перекидають з одного номера на інший). На сайті свого ОСР знайшов таку інформацію: Перед введенням в експлуатацію АДЖ, споживач повинен розробити та узгодити з електропередавальною організацією інструкцію про порядок включення її в роботу та положення про взаємовідносини з електропередавальною організацією, що включатиме розділ «Оперативне керування». Тут взагалі нічого не бачу про необхідність розроблення проекту, як на мене достатньо розробити схему комутацій і погодити з ОСР.
Можливо хтось вводив в експлуатацію ДЕС по правильному. Яка процедура?

3
ДСТУ EN 62305-3 2021 Блискавкозахист. Частина 3. Фізичні пошкодження будівель (споруд) та небезпека для життя

http://eom.com.ua/index.php?action=downloads;sa=view;down=4339

4
Якось не стикався з харчовою промисловістю, але чомусь в мене уявлення, що кабельні конструкції повинні бути з нержавіючої сталі і відповідно все інше електрообладнання повинно мати якийсь "санітарний" сертифікат. З деяких переглянутих галузевих норм по харчовій промисловості знайшов тільки, що конструкція світильників повинна не допускати випадінню ламп і більше ніяких особливих вимог.
В мене лінія по розливу напоїв. Чи допустимо застосування оцинкованих лотків, кабелів ВВГнг, та звичайні промислові світильники та вимикачі  ІР54?
Де почитати?

5
Проектую ВЛ-0,4кВ. У замовника є старі з/б опори, які він хоче повторно використати. Звісно рішення - так-собі, але він задає питання, чому не можна? Можливо в нормах десь прописано, що потрбіно використовувати тільки нові, а можливо опори можна віддати на експертизу, щоб вона дала заключення, що опори задовільняють вимогам?

6
В неофіційному перекладі IEC 62305-3-2006 була табл. 6, в якій висувалися вимоги до мінімальних розмірів та площі поперечного перерізу доземних провідників. Так, для гарячеоцинкованої сталі, була вимога в 50мм2, та мінімальна товщина 2,5мм. В оригінальному документі ДСТУ EN 62305-3:2012 в табл. 6, вимоги по товщині - відсутні. А тому виникло декілька питань:
1. Чи можна каркас арочного складу (що виконаний з металевого профілю із оцинкованої сталі товщиною 1мм) використовувати в якості природніх доземних провідників?
2. Чи можна використовувати обшивку з суцільного профнастилу (товщина по сталі 0,5мм) в якості природніх доземних провідників? (рішення - нерозумне, просто теоретично)
3. Чи можна використовувати гнучкий сталевий оцинкований трос перерізом більше 50мм2 в якості штучних доземних провідників?

7
З захистом мереж 10кВ не мав справи, а тому прошу допомоги.
Є кабельна лінія ААБл-3х150 від РП-10кВ до КТП. Існуюче навантаження на кабель 165А. В РП-10кВ стоїть вакуумний вимикач в якому виконується двоступеневий захист: струмова відсічка - Ісв=8450А та максимальний струмовий захист - Імсз=520А. В КТП також стоять вакуумні вимикачі, але налаштувань захисту не знаю. Тривало допустимий струм на даний кабель - 246А. Який максимальний струм можна передати по даному кабелю за умови переналаштувань захисту Імсз та селективності?
Потужності в РП-10 достатньо, втрати напруги в кабелі незначні.
 

8
Є лікарня, з замкнутим по колу коридором. По коридору за підвісною стелею прокладаю лотки. В цьому лотку прокладаю магістраль ОСЗП - ПВ-1х16 до якої за допомогою відгалуджуючих зжимів (без розриву!) та проводу ПВ-1х6 приєдную всі метелеві елементи, що підлягають ОСЗП. В якості ГЗШ прийнято РЕ шину ввідного пристрою, до якої і приєднується магістраль ПВ-1х16. Також в лікарні є декілька санвузлів з металевими ваннами, які необхідно приєднати до ДСЗП. Питання: чи можна приєднати ванни за допомогою проводу ПВ-1х4 до магістралі ОСЗП, що проходе по коридору, чи все-таки необхідно тягнути окремі провідники від ванн до ГЗШ?

9
Є існуюче підприємство в центрі якого розміщена електрощитова від якої виконується управління і комутація всіх приводів. Ми доставляємо ряд обладнання, до самих крайніх приводів близько 170м. Для пуску вентиляторів потужністю 22кВт пропонують використати схему пуску "зірка/трикутник". Оскільки контактори встановлюються в електрощитовій, то до вентиляторів необхідно тягнути два силових кабеля.
Чи вірно я розумію, що при такій схемі втрати напруги будуть в 2 рази більшим ніж при схемі прямого пуску (при тому ж перерізі кабелів)?

10
Є площа парку з покриттям із тротуарної плитки. В це покриття передбачається вмонтувати близько 100 грунтових світильника ІР68. Світильники монтуються в спеціальний "стакан" діаметром 110м. Потужність світильників невелика - 5Вт, планується підключити їх шлейфом кабелем ВВГ 3х1,5. Ніколи не стикався з такими світильниками, як правильно виконати відгалудження кабеля? Спочатку думав використати клеми Wag, а потім подумав, з часом герметичність світильників буде порушуватися, і в один із цих стаканів набереться вода, і в цій лінії буде КЗ. Потрібні якісь герметичні роз'єми ІР68, але все що я находжу з труднощами поміщається в такий стакан (вільне місце: Ф110мм, h-115мм).
Хто стикався з такими світильниками, можливо проблема надумана, як їх правильно підключити?

11
Продовження теми "Чи потрібно об'єднувати заземлювачі? Будівля категорії Б"
Будівля невелика, 10х36м, висота 4м, стіни - цегла, перекриття - бетонні плити. Спочатку хотів використати окремо стоячі блискавкоприймачі, потім перейшов на встановлення блискавкоприймачів на будівлю, з кріпленням їх до цегляних стін.
Згідно додатку D, для даної будівлі потрібно приймати ізольовану LPS.
Згідно 6.3.1
Цитувати
Електричне ізолювання системи перехоплення або системи доземних провідників від металевих частин конструкції, металевого устатковання та внутрішніх систем може бути досягнуто шляхом створення роздільної відстані, s між частинами.
В моєму випадку, блискавкоприймачі та струмовідводи в звичайному виконанні я кріплю до цегляної стіни товщиною 640мм, що більше ніж s. Чи вважається дана система ізольованою?
Питання виникло тому що, згідно визначення
Цитувати
3.3 зовнішня LPS, ізольована від захищуваної будівлі (споруди)
LPS з системою перехоплення та системою доземних провідників, розміщених таким чином, що шлях струму блискавки не має контакту із захищуваною будівлею (спорудою)
Виходить, що струм блискавки має контакт з захищуваною будівлею, але при цьому забезпечується роздільна відстань до внутрішніх систем.

12
Будівля категорії Б в якій зберігаються вибухонебезпечні речовини. Прийнято рішення захищати будівлю блискавкоприймачами, що стоять окремо. Згідно ДСТУ EN 62305-3:2012 D.3.3 рекомендується в якості заземлювача використовувати кільцевий провідник. В такому випадку, даний кільцевий заземлювач буде проходити поруч з заземлювачем електроустановки. Чи можна/чи потрібно об'єднувати ці два заземлення?

13
Зразу кажу, питання дурне, але все-таки :)
Побудували будівлю (громадську), здали в експлуатацію, пройшло пів року, проект загубили. Хтось може вимагати проект в процесі експлуатації? Звісно, з посиланнями на норми.

14
Виносні зовнішні драйвери мають проводи типу ПВ максимум 0,5мм.кв. і довжиною 10-15см. Їх не підключиш до з'єднувальної коробки. Також ці проводи не можна замініти, бо прийдеться розбирати драйвер, а це - гарантія. Як вихід - бачу тільки доростити шматок всім нами нелюбимого ШВВП за допомогою пайки і вже його приєднувати до з'єднувальних коробок. Рішення якесь таке собі, а як правильно?

Для довідки. "Спеціалісти" просто кидають провід ШВВП (ПВС) на стелю з армстронга і підключають кожен драйвер за допомогою скрутки та ізоляційної стрічки.

15
Є котеджне містечко на 70 будинків. На стадії проектування було прийнято по 16 кВт на будинок. По розрахунку вийшло 187кВт, плюс накинули ще резерв, і запросили 250кВт в ОСР на все містечко. Передбачалося, що розрахунок за ел.ен. буде проводитися власниками будинків з кооперативом котеджного містечка по своїм лічильникам, а кооператив з ОСР по загальному лічильнику, що встановлений на ТП. Тепер є в планах, щоб кожен власник заключив договір напряму з ОСР. Консультувалися з ОСР,  і нам сказали, що вони можуть так зробити, але вони будуть підключати почергово кожен будинок (по мірі будівництва і здачі) і будуть додавати по 16кВт договірної потужності на будинок, і коли підключать 17 будинків (17х16=256кВт), на остальних потужності не залишиться. Наскільки це законно?

P.S. Прошу не посилатися на ДБН та розрахунки, питання сугубо бюрократичне.

Сторінок: [1] 2 3 ... 7