Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Evgen Koc

Сторінок: 1 2 [3] 4 5 ... 61
31
Это неправда - у них нет никаких испытаний.
Пропоную цьому аноніму надалі утримуватися від такого роду необачних заяв (розповсюдження неправдивих чуток). Випробування кабелю OBO isCon проводилися у "BET Test Center" (акредитована лабораторія) та у Технічному університеті, м. Дармштадт, ФРН. Уповноважений представник в Україні ТОВ "ОБО Беттерманн Україна" надає декларацію відповідності кабелю OBO isCon до вимог IEC TS 62561-8:2018 Lightning protection system components (LPSC) - Part 8: Requirements for components for isolated LPS (Компоненти систем захисту від блискавки (LPSC) – Частина 8: Вимоги до компонентів для ізольованих LPS).

32
ДСТУ EN 62305-3:2012
6   Внутрішня система блискавкозахисту

6.1   Загальні положення


Внутрішня LPS має запобігати виникненню небезпечного іскріння у споруді, що захищається, через струм блискавки, що протікає у зовнішній LPS або в інших струмопровідних частинах конструкції.

Небезпечне іскріння може виникати між зовнішньою LPS та іншими компонентами, такими як:

-   металеві конструкції;
-   внутрішні системи;
-   зовнішні струмопровідні частини та лінії, підключені до конструкції.

Термін з коренем "еквіпотенц" зустрічається у цьому ДСТУ 19 разів.

33
Дякую усім, хто долучився до вирішення питання захисту вибухонебезпечних зон!
Насправді це питання знаходиться на стику кількох відомств:
- НОС/ТК (ДСТУ 62305, ДСТУ EN 60079-10-1:2018);
- Держнаглядохоронпраці  (НПАОП 40.1-1.32-01);
- МінРозвГром. (ДБН В.1.1-7.. Автозаправні станції. Основи проектування та будівництва. Розробник „УкрНДІінжпроект”, недержавна власність).
- Мінінфраструктури (див. перелік регуляторних актів: https://mtu.gov.ua/content/perelik-regulyatornih-aktiv.html).
Блискавка однаково згубно діє на усе, що "регулюють" ці відомства (люди, АЗС, автобусні зупинки та світлові табло на міжміських шляхах, газове господарство, нафтобази). Проте взаємокоординація між цими відомствами робить свої перші дитячі кроки. Кожен діє за принципом "Хто на що гаразд", не лише не звертаючи уваги на "сусідів", але навіть не маючи уяви про те, що вони теж щось тямлять у їхній царині. 

Щодо вибухових зон над викидними патрубками газових установок. Довелося мати справу з газоперекачувальними агрегатами. Виявилося, що на вершечку патрубка є клапан, який відвертає розповсюдження вибуху досередини патрубка/установки. Виникає враження, що той патрубок навмисне вивели достатньо високо над об'єктом, аби за вибуху тієї вибухової суміші не було шкоди для самої установки. Далі захист цих об'єктів почали обкладати регуляторними актами ті, хто мало розумілися на вибухових зонах, але добре розумілися на регулюванні. Ось ми з шановними проєктувальниками, замовниками, власниками та інспектуючими особами опинилися між тими відомствами, як шлюпка між айсбергами.

Між тим технічний прогрес надає нові можливості. З появою ізольованих доземних провідників з'явилася можливість провести струм спійманої блискавки навіть крізь вибухові зони 1/21, спіймавши ту блискавку на зовнішній межі зони 2/22. Приміром, кабель OBO isCon у додатковій сірій оболонці було успішно випробувано у таких умовах. Це дозволяє замінити високі металеві щогли, розміщені поза вибуховими зонами, на щоглу перехоплення з ізолювальною вставкою та кабелем OBO isCon. Щоглу можна встановити майже по центру вибухової зони, що суттєво зменшує її висоту. Коли OBO isCon вже вийшов з вибухової зони десь у нижній її частині, дали можна перейти на звичайну неізольовану "вісімку". Постачальник ізольованих компонентів LPS має надати декларацію про їхню відповідність до вимог IEC TS 62561-8:2018 Lightning protection system components (LPSC) - Part 8: Requirements for components for isolated LPS (Компоненти систем захисту від блискавки (LPSC) – Частина 8: Вимоги до компонентів для ізольованих LPS).

Про небезпеку павільонів очікування під час грози можна прочитати тут: http://eom.com.ua/index.php?action=downloads;sa=downfile&id=1882
Приклад ізольованої LPS: http://eom.com.ua/index.php?action=downloads;sa=downfile&id=3161

34
Використання LPS сусідньої споруди може мати сенс лише у частині захисту від прямих спалахів блискавки. Для цього необхідно:
- дослідити стан LPS сусідньої споруди та її відповідність до діючих стандартів;
- перевірити, чи входить "ваша" споруда до об'єму, захищеною LPS сусідньої споруди.
Окрім того, для "вашої" споруди належить влаштувати:
- систему еквіпотенційних сполучень блискавкозахисту;
- систему захисту від імпульсних перенапруг.
У всякому разі, теж доведеться виконати оцінювання ризиків (ДСТУ IEC 62305-2:2012).

35
Чи означає це, що до того моменту, поки в ДБН не з'явиться посилання на новий нацстандарт, то викладені в ДСТУ вимоги не є обов'язковими та носять рекомендаційний характер?
Дотримання стандартів, насамперед, надає Вам конкурентні переваги перед тими, хто їх не виконує. Вирішує це споживач. Оскільки йому важко буває зрозуміти, яких стандартів дотримуватися, на допомогу приходять громадські об'єднання. Серед них є такі, що мають статус організацій саморегулювання (ОСР). Кожен член ОСР зобов'язується дотримувати не лише "обов'язкових" норм, але ще й тих, які визнала необхідними ця ОСР. Зокрема, ОСР відшкодовує потерпілим матеріальну шкоду, заподіяну недбалим виконавцем. А далі вже справа споживача - обирати виконавця з котроїсь із таких ОСР, або "з вулиці" - хто дешевше надасть/продасть. У США та Канаді до цього підключається страховий бізнес. Достатньо доручити роботи випадковому виконавцю, і страховку на нерухомість буде втрачено. Саме тому, за європейськими та світовими тенденціями, стандарти не є обов'язковими також і в Україні. До речі, у США за поважне порушення ПДР у водія відбирають не водійське посвідчення, а саме страховку. Але, за відсутності ОСР та корумпованості тих, хто слідкує за дотриманням "обов'язкових" вимог усі намагаються зрозуміти - які ж з нормативних вимог є обов'язковими. Нездатен допомогти у цьому також і страховий бізнес. Більшість сприймає страхування, як обов'язкову нав'язану вимогу і уникає його за всякої можливості. Так і живемо далі у світі викривленої свідомості.

36
И где там такое написано?
IEC 62305-3:2010
Раздел - FOREWORD
В конце раздела, несколькими строками выше примечания (IMPORTANT) относительно того, что необходимо распечатывать этот стандарт в цвете. Упоминается несколько стран:
- In the United States ...
- In France and Portugal ...
- In Russia ...
- In Japan ...

37
Стукають у двері ВІМ-технології, покликані передовсім спростити та прискорити процеси утримання будівель і споруд. А ми тут ламаємо списи у дискусії на тему - потрібно чи ні мати техдокументацію на будівлю/споруду. Може буде краще зосередитися саме на тому, що здатне забезпечити конкурентні переваги нам з вами? Нормативна база України невідворотно гармонізується з європейською. Очікується зняття бар'єрів для надання можливості спеціалістам виходити за рамки власної країни у своїй діяльності. Так що реальною стає поява тут закордонних конкурентів.

38
З огляду на те, що текст запитання викладено не українською, а на кресленні проглядає посилання на РД, може бути так, що проєкт реалізується не в Україні. Якщо ця здогадка є вірною, належить керуватися приміткою, що міститься у IEC 62305-3:2010: "В России использование труб и ёмкостей, содержащих легковоспламеняющиеся или взрывоопасные  материалы, в качестве естественных компонентов молниеприёмников или токоотводов не разрешается ни в коем случае".
Для України такої примітки немає ані у IEC, ані у EN. Якщо їхати потягом від аеропорту Відня до міста, дорогою можна бачити нафтобазу, де ємності з нафтопродуктами захищено стрижнями, що механічно на них закріплені.
Японці опікуються не стільки захистом самих ємностей від блискавки (з термічною дією включно), а більш поважними проблемами, пов'язаними із впливом блискавки на те, що у цих ємностях знаходиться.

39
Катать чиновников по заграницам деньги были, а на перевод за 8 лет не наскребли? Так в ТК315 входят представители не бедных организаций.
Такі кваліфікації, як "спеціяліст", "проєктувальник", "експерт" передбачають обізнаність з особливостями національної стандартизації. Наш форум призначений, зокрема, для допомоги цим спеціалістам у набутті відповідних знань та обміну практичним досвідом. У нинішні часи вседоступність інформаційних ресурсів вимагає від спеціалістів ще й навичок віднаходити корисні джерела серед потоку відомостей, у якому тепер плаває ще й бруд та всякий непотріб. Оскільки на нашому форумі переважає корисна інформація, достатньо скласти для себе певний рейтинг дописувачів і не звертати уваги на відомі стічні труби, з яких регулярно викидають забруднення. Дозволимо ж їм пропливти у небуття та поступитися місцем чистим, корисним та перевіреним відомостям, яких так багато на цьому ресурсі.

40
Запитуйте у технологів. Відповідно до ДСТУ EN 62305-3:2012
D.3.2    Необхідні відомості
Проєктувальника/монтажника системи захисту від блискавки необхідно забезпечити кресленнями захищуваного підприємства (підприємств) із зазначенням ділянок, на яких відбуватиметься обробка або зберігання твердих вибухонебезпечних матеріалів або небезпечні ділянки, позначені належним чином відповідно до IEC 60079-10-1 та IEC 60079-10-2.


Вихід стандарту з друку суттєво залежить від успішного збирання коштів для оплати обов'язкових послуг Національного органу стандартизації. Адже роботи з ідентичного перекладу проводяться без бюджетного фінансування. Досить багато спеціалістів та організацій займаються проєктуванням блискавкозахисту, тому навіть невеликі внески від кожного можуть швидко вирішити справу.

41
Наведіть, будь ласка, якийсь стандарт щодо "хімічних уземлювачів" систем блискавкозахисту. Поки що відомим є лише стандарти серії 62561, про які зазначено у ДСТУ EN 62305-3:2012:
- ДСТУ EN IEC 62561-2:2019 Компоненти системи блискавкозахисту (LPSC). Частина 2. Вимоги до провідників та уземлювальних електродів (EN IEC 62561-2:2018, IDT; IEC 62561-2:2018, IDT)
- IEC 62561-7:2018 Lightning protection system components (LPSC) - Part 7: Requirements for earthing enhancing compounds Компоненти систем захисту від блискавки (LPSC) – Частина 7: Вимоги до сумішей для поліпшення уземлення

42
Відповідно до ДСТУ EN 62305-3:2012, стосовно системи захисту від блискавки
E.7    Технічне обслуговування та огляд LPS

   Е.7.1    Обсяг оглядів
   Огляд LPS повинен проводити фахівець з блискавкозахисту згідно рекомендацій, наведених у параграфі E.7.

   Інспектору необхідно надати звіт про проєкт LPS, що містить необхідну документацію щодо LPS, приміром, критерії проєктування, опис конструкції й технічні креслення. Інспектору LPS також необхідно надати звіти про попередні технічні обслуговування та огляди LPS.


43
Вам відомо, якими  аргументами  українські та російські науковці відмовилися від застосування ЕSE, ознайомте й нас.
У Інтернеті достатньо публікацій. Шукати за посиланням "ESE lightning rod" або "NFPA 780".
За останнім посиланням знаходимо на https://infostore.saiglobal.com/en-us/standards/nfpa-781-1994-829311_saig_nfpa_nfpa_1976019/
повідомлення, що стандарт NFPA 781 : 1994 LIGHTNING PROTECTION SYSTEMS USING EARLY STEAMER EMISSION AIR TERMINALS скасовано. У моїй публікації наведено декілька публікацій. Також у статті Фрідхельма Ноака також є відповідна аргументація.

44
класичного та активного методів блискавкозахисту
Нормативного та ненормативного методів (так само, як літературна мова, або технічна - та ненормативне лексіка).

45
молниезащита перестала быть противопожарной системой... По сути ее можно вообще не выполнять
Напевне можна розшукати та притягнути до відповідальності особу, яка систематично анонімно закликає інженерних працівників ігнорувати вимоги нормативних документів щодо влаштування систем захисту від блискавки будівель і споруд.

Сторінок: 1 2 [3] 4 5 ... 61