Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Evgen Koc

Сторінок: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 61
556
Новий маленький зручненький підлоговий лючок GES R2 2016 від “OBO-Ackerman” https://youtu.be/628pEBOg5tw. Вишуканий дизайн. Мультиверсія кришки: ХРОМ, НІКЕЛЬ, МІДЬ, ЛАТУНЬ, ПЛАСТИК. Євген Скотаренко (050) 68-77-22-1, технічний консультант «ОБО Беттерманн Україна», надає конкретну кваліфіковану допомогу з комплектації, проектування та монтажу систем електропровідні у товщі підлоги (UFS).

557
Новий маленький зручненький підлоговий лючок GES R2 2016 від “OBO-Ackerman” https://youtu.be/628pEBOg5tw. Вишуканий дизайн. Мультиверсія кришки: ХРОМ, НІКЕЛЬ, МІДЬ, ЛАТУНЬ, ПЛАСТИК. Євген Скотаренко (050) 68-77-22-1, технічний консультант «ОБО Беттерманн Україна», надає конкретну кваліфіковану допомогу з комплектації, проектування та монтажу систем електропровідні у товщі підлоги (UFS).

558
У зв’язку з переходом України на стандарти, гармонізовані з ЄС, вітчизняні спеціалісти з проектування та монтажу інженерних систем будівель (споруд) потребують інформаційної підтримки. З цією метою, у період проведення у Львові XII-ї спеціалізованої виставки «ЕЛЕКТРИКА 2016»,ТОВ "ОБО Беттерманн Україна" спільно з ЛДУ БЖД проводить учбово-практичний семінар

„Системи захисту від блискавки за стандартами EN. Проектування, монтаж, експертиза”.

Семінар проходитиме у середу 23 березня з 15:00 по 16:30 за адресою м. Львів, вул. Клепарівська, 35, ЛДУ БЖД http://www.ldubgd.edu.ua/

Запрошуємо проектувальників, експертів, монтажників, постачальників та замовників.

559
По металлическим (токоведущим) покрытиям провода молниезащиты следует прокладывать исключительно на МЕТАЛЛИЧЕСКИХ держателях. Это обеспечит регулирование потенциалов в местах прохождения этих проводов. Иначе будет искрение, т.к. при токе молнии в 100 кА падение напряжения на каждых 10 м проводника от последующего импульса составит 750 000 В :o Кроме того,внешний и внутренний слои металла сандвич-панели нужно электрически соединить.

560
Доброго дня усім! Кому цікаво - відмазатись від блискавкозахисту не вийшло. У 1989р був капітальний ремонт будинку і чому пожежники з того часу не помічали що відсутній блискавкозахист незрозуміло. Будівля відноситься до ІІІ ступеню вогнестійкості. Тепер питання трохи не по темі.
Дивлячись па п. 6.5.4, у мене немає можливості використовувати природні заземлювачі, необхідно по периметру прокласти горизонтальний заземлювач на глибині не менш як 0,5м. І це наче б то не проблема, але п. 6.5.5 який забороняє прокладати заземлювач в місцях де зазвичай знаходяться люди (далі 5 метрів). В моєму випадку це зовсім не можливо - з двох сторін будинку пішохідні доріжки парку, третя сторона - центральний вхід і біля нього площа, четверта ж сторона - центральна вулиця міста і також тротуар.
Хотілось би запитати у більш простому випадку як всетаки виконати заземлювач по периметру коли у будинків "зазвичай" є вхід і там зазвичай є люди. На мій погляд п.6.5.4 та п.6.5.5 протиречать один одному. Поясніть хтось, може я не правильно щось розумію?
Перед поверненням на місце тротуарної плитки вкладіть під неї сталеву сітку 50х50 см із прутка 6 мм. Так роблять на в'їздах до підстанцій для ВИРІВНЮВАННЯ потенціалів, що суттєво знижує ризик ураження кроковою наругою. Сітка має бути приєднана до головної сполучної шини (у ввідній розподільні споруди). ДСТУ EN 62305:2012 передбачає ще й такі можливості захисту людей від напруги дотику і кроку, як: а) фізичні обмеження доступу ближче 3 м до струмовідводів; б) попереджувальні написи; в) встановлення на нижніх 3-х метрах ізольованих ділянок струмовідводів - приміром OBO isCon (5408004). Останнє поки ще задорого для нас, але воно минеться, коли: а) опануємо методики оцінювання ризиків R1-R4; б) побачимо реальні випадки реалізації # відповідальності "відповідальних осіб".

561
Як таке можливо   Таким чином порушуємо ДСТУ, цілу купу пунктів...
життя людини - найдорожче!
Для оцінювання ризику втрати людського життя (R1) якраз й служить методика, викладена у ДСТУ EN 62305-2:2012. Зокрема, R1 може бути знижено "організаційними" заходами. За наявності прогнозу грози:
- обмежити наближення людей до споруди;
- обмежити до мінімуму вхід-вихід людей тими шляхами, які можуть перетинати трасу прокладення кільцевого уземлювача (наближатися до струмовідводів);
- перевірити доступність засобів пожежогасіння, посилити спостереження у споруді;
- не користуватися дротовими телефонами;
...
можете доповнити цей перелік.

562
uksusXIII, нехватит, если зону защиты расчитывать методом сферы, то при сетке 10х10м и R=30м, чтобы сфера некасалась кровли растояние до сетки должно быть не мение 420мм. Если R=45м, то растояние не меньше 280мм
RSM застосовують для проектування сіткових систем перехоплення лише у тих випадках, коли застосовуються ІЗОЛЬОВАНІ LPS. Але для цього належить опанувати метод розрахунків мінімальної роздільної відстані s та попередити власника споруди про уважне поводження з такою LPS.

563
Молния не будет искать сетку а если выберет ваш объект то может влупить как в сетку так и в металическую крышу .
А от і ні! У ДСТУ EN 62305-3:2012 дозволено не захищати від ПУМ струмопровідні елементи на покрівлі, якщо вони виступають за межі захищеного об'єму менше, ніж на 0,3 м. Щоб блискавка кудись влучила, їй треба вислати назустріч верхобіжний стример з неслабою енергією. Для цього потрібно: 1) створити таку напруженість поля, аби позривати електрони з їхніх орбіт; 2) мати малоіндуктивний зв'язок з великим об'ємом землі, аби "висмоктати" звідти заряд протилежного тучі знаку й піддати енергії тому стримеру. Все то є у сітки, а немає у металевої покрівлі. У цьому й полягає захисна дія LPS.

564
Вообще-то металлическая крыша выполняет функции молниеприемной сетки....
... у Новій Зеландії та Австралії. У нас поки що, за Таблицею 8, ДСТУ Б В.2.5-38:2008, від товщини бляхи у 4 мм. Такою покрівлі не криють. Отже, належиь або сіткою (що дешевше), або стрижнями.

565
21 січня 2016 р. у ТОВ «ОБО Беттерманн Україна» пройшов заздалегідь оголошений семінар „Проектування і монтаж систем захисту від блискавки та перенапруг за стандартами CENELEC серії ДСТУ EN 62305:2012”.

У затишній світлиці, наповненій зразками виробів та технічних рішень «від ОБО» учасників семінару привітав Генеральний директор ТОВ «ОБО Беттерманн Україна», керівник РГ-1 (Блискавкозахист) ТК-315 Ткаченко Г.О. Він повідомив про вихід найближчим часом ідентичного перекладу ДСТУ EN 62305:2012 «Захист від блискавки» та представив доповідача – менеджера ТОВ Баранника Є.Я., який є також секретарем РГ-1 та Головою Українського комітету захисту від блискавки НТСЕУ.

Семінар відкрився коротким вступом, у якому йшлося про історію компанії “OBO Bettermann”, що випускає комплектуючі систем захисту від блискавки від 1918 р., та огляду головних груп продукції. Далі учасники заглибилися  Study у тонкощі методик захисту електричних/електронних пристроїв усередині будівель (споруд), які вміщено у ДСТУ EN 62305-4:2012. Вкластися у напружений графік допомагали зразки SPD, які заздалегідь було викладено на просторому столі разом з каталогами та іншими допоміжними друкованими матеріалами «від ОБО».
Запитання учасників щодо першої частини доповіді стосувалися координації SPD Тип І та Тип ІІ (Тип ІІІ), способів влаштування LPZ, методик вибору SPD відповідного типу, визначення необхідності захисту SPD топкими запобіжниками.
Перерву «Кава-брейк» було урізноманітнено для учасників збиранням проспектів та буклетів, а також сувенірів «від ОБО». З огляду на свята, які щойно минули, з запасів ТОВ «ОБО Беттерманн Україна» вдалося видобути навіть цукерки до кави ::).
Далі мові пішла про структуру решти трьох частин стандарту. Окрім технічних аспектів розглядалися економічні підстави  $$ обґрунтування доцільності влаштування громовідхильників. Наголошувалось на необхідності приділяти належну увагу системам еквіпотенційних сполучень та ширше впроваджувати фундаментні системи уземлення. Було подано численні приклади таких уземлювачів, висвітлювалися особливості їхнього влаштування у випадках гідро ізольованих фундаментів.
Обмежений час семінару не дозволив ґрунтовно вивчити методики розрахунку роздільної відстані s, а також особливості влаштування ізольованих систем перехоплення. Проте для запитань учасників часу було відведено достатньо. Їх цікавили, зокрема:
-   особливості струмовідведення на будівлях (спорудах) зі струмопровідними фасадами;
-   спосіб прокладення кільцевого сполучного провідника на двоскісних покрівлях без ринштоків;
-   влаштування фундаментних уземлювачів у пальових фундаментах «острівного» типу.

Подякувавши організаторам семінару переважна частина учасників розійшлася  :thumbsup:. Залишилися ті, хто сподівалися отримати відповіді на конкретні запитання, що виникли у них підчас виконання проектів конкретних об’єктів. Ніхто з них не пішов без докладного пояснення, що ґрунтувалося на положеннях чинних стандартів  Bow.

Оскільки аудиторія була затісною для всіх охочих, вирішено призначити повторний семінар з тієї ж тематики найближчого четверга 28.01.2016 о 10:00. Запис вже відкрито.

Дзвоніть нам: (044) 494-30-89; 494-41-53.

566
Вихід такий, що належить оцінити рівень ризику для цього будинку за існуючої системи захисту. Та запропонувати спеціяльні (хай навіть організаційні) заходи для зменшення ризику ураження людей. Грозових годин протягом року усього 50.

567
1. Будь ласка, ми відкриті для пропозицій щодо проведення семінарів у містах України.
2. З вебінарами нам доводиться почекати через обмеження нашого сервера. Шукаємо вихід.

568
об отмене упоминания в ДСТУ Б Д.1.1-7:2013 ведомственных сборников цен 1990г и за одно остального, что касается расчета оплаты труда проектировщика. А то эти сборники "загоняют" проектировщиков в гроб.

Відповідно до нового ЗУ "Про стандартизацію", стандартами опікуються технічні комітети (ТК) стандартизації. Належить знайти відповідний ТК та з'ясувати його позицію з цього питання. Почитайте уважно згаданий Закон. Для того Президент (чи хто його знає хто) наполягає на прийнятті ВРУ "європейських" законів, аби ми з вами І НІХТО ІНШИЙ взялися за цю справу. Приміром в УСПТБ http://usptb.org/uk/ прийнято рішення - розробити такий документ, про який Ви пишете, - у частині проектування й монтажу систем пожежної безпеки. Це буде ГАЛУЗЕВИЙ нормативний документ і належати він буде розробнику. Тобто всі члени УСПТБ зможуть вільно його використовувати. Усі інші мусять домовлятися з власником про умови використання НД. Я спробую додати у наш файловий архів публікацію з теми перспектив стандартизації в Україні та двійко Протоколів, які здатні живописати форумчанам перипетії цієї "картины маслом" у царині нормотворення.

569
Весь кабель огнестойкий (E30-E90) или нгд
Шановний Bobertigra, чи можна вважати кабельні лінії, про які Ви ставите запитання, за такі, що підпадають під визначення Р30/Р90 згідно Згідно ДБН В.1.2-7-2008 (де Р-граничний стан за ознакою втрати безперервності енергопостачання)?
У всякому разі, закріплювати пластиковими стягелями кабель, який має вогнетривкі властивості, не має сенсу.
У ДБН В.2.5-23:2010, п.4.36 зазначено, для живлення яких саме систем належить застосовувати кабельні лінії Р30/Р90.
Також важливими є дві Примітки:
Примітка 1. Межа вогнестійкості кабельних ліній визначається згідно з ДСТУ Б В.1.1-11.
Примітка 2. Необхідна межа вогнестійкості кабельних ліній живлення і керування систем протипожежного
захисту може бути забезпечена власною вогнестійкістю кабелів та систем їх утримування/підвішування або
шляхом захисту їх від вогню іззовні, наприклад, застосуванням для них вогнезахисних покриттів або прокладанням у шахтах, каналах, огороджених протипожежними перешкодами.

Отже, використовувати у проектах в Україні можна лише ті технічні рішення кабельних ліній Р30/Р90, які витримали відповідне ВИПРОБУВАННЯ та отримали СЕРТИФІКАТ. У такому випадку жодні розрахунки  не є потрібними - "всё учтено могучим ураганом" - стандартною пожежею у випробувальній камері.

570
Спробуємо оцінити безпечну відстань від струмовідводів до уземлених струмопровідних частин будівлі (електроустаковання, встановленого на покрівлі, конструкційних елементів, внутрішніх інженерних систем, внутрішньої електропровідні, тощо). Для РБЗ 3 та 4 Kj=0.04. Для 2-х струмовідводів Kc=0,66. Оскільки  іскріння може відбуватися вздовж поверхні бетону (муру) приймаємо Km=0,5. Довжину від місця іскріння до уземлювача (там зрівнюються потенціали струмовідводів й того, на що може пробити) L=50 м. Нескладний підрахунок дає значення s=2,64 м. Тобто проб'є на все, що буде ближче за це s до струмовідводів (стрижнів перехоплювачів та провідників, які "об'єднують їх у групи по 2-3"). Проб'є крізь товщу стін на металеві радіатори опаленння, внутрішню електропровідню, перекриє все, що є на тій експлуатованій покрівлі, якою так опікується замовник.
Може я песиміст. Погляньте на докладні плани будівлі й зацініть наявні ізоляційні проміжки.

Сторінок: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 61