Thank You Posts

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you become a Thank You from an other users.

Messages - Evgen Koc

: 20 Березень 2017, 14:32:11 31 Проєктування / Блискавкозахист / Re: молниезащита жилого дома

1. Забудьте та відкладіть у історичне минуле ВСН.  hmmmm Скачайте переклад стандартів серії 62305 на сайті УСПТБ (розділ "Новини"). Study Ваш випадок з антенами представлено на Рис. Е.32а та Е.32b. 3. Будь-які ізолятори між провідниками LPS та металом покрівлі (навіть пластикові тримачі) призведуть лише до небезпечного іскріння. Тому ставте металеві. 4. Про ізолювання Вам доведеться потрубуватися, влаштовуючи захист антен.  :slap:Належить опанувати методику розрахунку роздільної відстані s. 5. У стандарті 62305-3 є вказівки щодо того, які надбудови покрівлі можна не захищати (як для струмопровідних, так і для діелектричних надбудов). 6. Не забудьте про систему еквіпотенційних сполучень блискавкозахисту (ЕВ) та координовану систему SPD.
З побажаннями успішного завершення Вашого проекту та сподіваннями на безпеку для мешканців 2-поверхового будинку від грозової діяльності. :thumbsup:

: 17 Березень 2017, 09:49:40 32 Слабострумні мережі / Пожежна сигналізація / Re: Обережно, фальсифікат!

всем органам звонит чтоб не сертифицировали Дортмунд,
Дуже цікаво, як на це реагують органи, які мають діяти відповідально, у межах своїх повноважень та з дотриманням вимог нормативних документів. Адже нелегко так швидко перейти від Сталіна (через Брежнєва, Андропова, Черненко, Кучму ... , через епоху дикого накопичення капіталу) до сьогодення між совком та Європою.

: 13 Березень 2017, 17:01:43 33 Слабострумні мережі / Пожежна сигналізація / Re: Обережно, фальсифікат!

Але ж максимальна температура СТР дійсно є не меншою, ніж 750 за Цельсієм. Якби там було зазначено "до 750", тоді Ваше зауваження було б слушним.

: 10 Січень 2017, 23:58:02 34 Проєктування / Блискавкозахист / Re: ДСТУ EN 62305. Проект ідентичного перекладу у вільному доступі.

Остаточної сили цей переклад набуде разом з відміною 38-го ДСТУ (як це зазначено у плані національної стандартизації). Проте ДСТУ EN 62305:2012 продовжує бути національною нормою України (без перекладу, мовою оригіналу). Так що тепер цілком можливо використовувати багато чого з цього стандарту, маючи під рукою цю першу версію ідентичного перекладу для адекватного розуміння англійського тексту. Особливо це стосується технічних рішень, наведених у рисунках, а також даних з таблиць. Сподіваюся, що у контролюючих осіб та експертів буде тепер менше заперечень та зауважень до тих проектів, які виконано за цим ДСТУ EN.
Окрім того, досвід застосування проекту перекладу може показати ті місця у тексті, щодо яких немає єдності у розумінні і які потребують редагування або національних приміток. Якщо Україна й надалі продовжить рух у напрямку гармонізації технічного регулювання з рештою розвинутого суспільства, за 4-5 років перекладів буде все менше й хочеш-не-хочеш, а доведеться працювати з оригінальними текстами.

: 31 Грудень 2016, 15:33:35 35 Проєктування / Блискавкозахист / ДСТУ EN 62305. Проект ідентичного перекладу у вільному доступі.

Шановні проектувальники, монтувальники та експерти!

Технічний комітет стандартизації ТК-315 приготував для вас новорічний подарунок "під ялинку". beer
На сайті УСПТБ від учора доступні для скачування проекти ідентичних перекладів двох стандартів EN серії 62305 Блискавкозахист.
- ДСТУ EN 62305-1:201Х Блискавкозахист. Загальні положення
- ДСТУ EN 62305-3:201Х Блискавкозахист. Фізичні руйнування будівель (споруд) та небезпека для життя
http://www.usptb.org/uk/novini/111-proekti-identichnogo-perekladu-standartiv-z-bliskavkozakhistu-protokol-tk-315.html

ТК-315 очікує на ваші коментарі, зауваження та доповнення, які буде враховано за приготування 2-ї версії тексту перекладу.

Тим, у кого виникатимуть питання із застосуванням деяких українських слів, пропоную звертатися до міні-словничка у нашому файловому архіві http://eom.com.ua/index.php?action=downloads;sa=downfile&id=3272

: 11 Грудень 2016, 13:00:19 36 Слабострумні мережі / Пожежна сигналізація / Re: Обережно, фальсифікат!

Чи не виходить так, що лише А.П.Пушкар намагається покласти край злочинній діяльності "підіпільних" кабельних заводів. У той час, як решта лише тихо спостерігає, розуміючи, що все (як і раніше) закінчиться тихо і спокійно. Не так сталося, коли великі імпортери проштовхували обмеження $28 на ввезення фізособами товарів на мітну територію України. Громада стала дибки й лоббі відступило. Вчора, на конференції УСПТБ (деякі і йому монополізм закидають) А.П.Пушкар розповідав, як українські кабельники виконали усі вимоги щодо впровадження технічного регулювання у своїй галузі. Створили власні лабораторії та власним коштом акредитували їх на європейському рівні. Понад 100 стандартів EN щодо кабельної продукції було прийнято за їхнього подання в Україні методом визнання на заміну ГОСТів. То Ви й досі гадаєте, що після всього цього вони все так і дозволять спустити? Триває важка боротьба з совком за цивілізовані умови роботи. Відміняються десятки недолугих постанов, ведеться моніторінг їхньої дієвості, дається оцінка авторам цих опусів. Громадські об'єднання вже здатні зупиняти прийняття державних актів без урахування громадсьої думки. Будьмо ж щирі самі з собою. Якщо у когось не вистачає пороху, аби стати до лав тих, хто прокладає шлях прогресу, то нехай він собі сидить тихо й не робить нам песимістичних прогнозів. Марно намагатися щось пояснити тому, хто зневірився остаточно й тихо склав лапки. Бо нам час до нових справ. І перемог.

: 15 Вересень 2016, 14:58:57 37 Проєктування / Блискавкозахист / Другий альбом технічних рішень з блискавкозахисту від "OBO Bettermann"

 http://eom.com.ua/index.php?action=downloads;sa=downfile&id=3186
    До уваги проектувальників та монтувальників пропонується 2-ге видання технічних рішень щодо влаштування систем захисту від блискавки. Системи перехоплення зі стрижнями та щоглами, системи доземних провідників. Приклади використання природних елементів будівель (споруд) у ролі перехоплювачів та доземних провідників. Ізольовані системи перехоплення зі склопластиковими траверсами та з використанням спеціального кабелю OBO-isCon та щогл з ізолювальними вставками. Конструктивні вузли фундаментних уземлювачів та елементів системи еквіпотенційних сполучень блискавкозахисту.
    Для проектувальників, які використовують продукцію "OBO Bettermann", надаються також файли DWG. У заявці просимо зазначати сторінку каталогу.

: 02 Червень 2016, 11:58:13 38 Проєктування / Блискавкозахист та заземлення / Re: Фундаментный заземлитель

За ДСТУ EN 62305-3:2012:
1. Опір уземлення у 10 Ом вимагається для системи земляного закінчення LPS лише у тому випадку, коли йдеться про об'єкт, де знаходяться порошкоподібні вибухові речовини.
2. Об'єднання уземлювачів LPS та електробезпеки настійливо рекомендується. Погляньте ще ПУЕ п.1.7.59.
3. Результати вимірювання опору уземлення після того, як LPS змонтовано лише фіксуються й ні з чим не порівнюються. За наступних вимірювань отримані результати порівнюють з першим.

: 28 Травень 2016, 22:38:08 39 Проєктування / Блискавкозахист та заземлення / Re: Молниезащита дымовой трубы с кирпичным дымоходом от тв.т. котла

определить к какому типу молниеприемников относится данная дымовая труба (толщина стенки позволяет)?
Для перехоплення блискавки обладнайте вершечок димаря стрижнем, який електрично приєднайте до конструктиву цього димаря. Перерізу труби димаря буде достатньо для відведення струму. Зробіть додатковий уземлювач для димаря у його підніжжя. А з'єднання з існуючою системою уземлення старої котловні буде мати характер просто еквіпотенційного сполучення (50 мм кв., тобто поцинкована 8-ка). Для страховки можете виконати розрахунок мінімально необхідної роздільної відстані s між новим димарем і найближчим металом старої котловні (тобто чи вистачить довжини цегляного каналу). Формулу для s можна знайти, приміром, у каталогу TBS "OBO Bettermann".

: 12 Серпень 2015, 10:26:53 40 Офіційні представництва на форумі / EGS. Системи вбудовуваних приладів. розетки, вимикачі / Re: Монтажные коробки для деревянных домов

Цілком підтримую! Пригадую, як ще багато років тому, проходили із спеціялістом з OBO BETTERMANN підземним переходом на Бесарабці, де якраз будувалося "підземне місто". Я запитав, чи може OBO BETTERMANN виготовити металеві коробки для монтажу їх у систему електропровідні у металевих трубах (якраз ішов монтаж). Перша відповідь була: "А який інспектор дозволить ставити МЕТАЛЕВІ коробки?" (з огляду на електробезпеку це у Європі не застосовується). Пояснив, що так вимагають українські норми з пожежної безпеки. "Можна виготовити, але ці (металеві) коробки замовник неодмінно має купити, оскільки ВОНИ НІЧОМУ НЕ БУДУТЬ ВІДПОВІДАТИ" - була відповідь.
Так що я добре розумію Ваші турботи: проект європейський, а наші норми ще багато у чому "радянські". Марно сидіти, склавши руки у очікуванні, що "уповноважені організації" нам щось гармонізують. Ось деякі міркування, щодо шляхів вдосконалення українських стандартів: http://eom.com.ua/index.php?action=downloads;sa=downfile&id=2868

: 10 Серпень 2015, 13:11:43 41 Проєктування / Заземлення / Re: Глубинный заземлитель, помогите выбрать

Комплектующие (указаны артикулярные номера по каталогу TBS OBO BETTERMANN): 5000750 - 6 шт.; 3041212 - 1 шт.; 5001641 - 1 шт.; 2360055 - 1 шт.; 5021081 - 3 м; 3042200 - 1 шт. Трубка термоусадочная длиною 60 см на круглый прводник проводник D=8 мм.
Монтаж:
1. На расстоянии не менее 1 м от стены здания выкопать приямок глубиной 70 см.
2. От приямка до стены здания выкопать траншею глубиной 50 см для укладки проводника 5021081 до места его ввода в здание.
3. В отверстие стержня 5000750 вставить хвостовичок бойка 3041212 и лёгкими ударами молотка забить его (достаточно, чтоб держался).
4. Установить первый стержень бойком на дно приямка, надеть обушок 3042200 на верхний конец стержня (где у него цапфа).
5. Ударами кувалды по обушку загнать в грунт первый стержень.
6. Снять обушок, насадить на цапфу забитого стержня отверстие следующего стержня. Надеть обушок на цапфу второго стержня и ударами кувалды погрузить и его в грунт вслед за первым (и вместе с ним). Соединение предыдущего стержня с последующим произойдёт "само собой" в процессе забивания.
7. Повторять операцию п. 6 до погружения последнего стержня. Обушок является инструментом, закапывать его в землю не нужно.
8. Выгнуть круглый проводник по линии его прокладывания - от забитой в грунт штанги стержней до места ввода в здание.
9. Надеть на круглый проводник термоусадочную трубку таким образом, чтобы в месте выхода из земли половина её длины (30 см) была над поверхностью грунта, а вторые 30 см - под поверхностью.
10. Наживить соединение забитого стержня с круглым проводом соединителем 5001641. Проверить положение термоусадочной трубки (п. 9) и прогреть её до плотного прилегания к проводнику.
11. Затянуть соединитель стержня с проводом и обмотать его противокоррозионным бандажом 2360055 для предотвращения проникновения воды и кислорода воздуха.
12. Подсоединить второй конец проводника к соединительной шине (РЕ) внутри здания.
13. Засыпать грунтом приямок и траншею.
Ваш заземлитель готов к многолетней работе и подключён к системе эквипотенциальных соединений.

: 10 Серпень 2015, 12:07:05 42 Проєктування / Блискавкозахист / Задачи и перспективы гармонизации стандартов по молниезащите.

Минуло три роки з часу введення у нормативне поле України стандарту МЕК IEC 32305:2010 Lightning protection методом "обкладинки" (тобто без перекладу , мовою оригіналу). За цей час у наших проектувальників накопичився певний досвід з використання чотирьох частин ДСТУ EN 62305:2012 у своїй щоденній практичній роботі. За цей час Робоча група 1 "Блискавкозахист" ТК-315 розробила ідентичний переклад цього документу національною мовою. Відповідно до вимог п.4 Ст. 17 Закону України "Про стандартизацію", нам вже час було позбутися сумновідомого ДСТУ Б В.2.5-38:2008. Швидке вирішення цього питання залежить великою мірою також і від нашої з вами думки та спільних зусиль. Адже чиновники Мінрегіону нічого не знають про ті проблеми та неврегульовані питання, які виникають у вас під час проектування, проходження експертизи, обговорення з Замовником. На їхню думку, діючий досі ДСТУ Б В.2.5-38:2008 цілком задовольняє практичні потреби.
Конче необхідно якнайшвидше донести до цього відомства вашу думку щодо заміни "доморощеного" стандарту ідентичним перекладом технічної норми, перевагами якої користується більшість країн світу. Не зволікайте, відправляйте Ваші листи до цього відомства.
Ви, як й інші зацікавлені сторони, маєте право попередньо ознайомитися з проектом цього нового документу, висловити свої зауваження та побажання. Це положення закріплено у п. 3.2.2.5 ДСТУ 1.7-2001. Але за виконанням стандартів і законів, як багатьом стало зрозуміло останнім часом, належить слідкувати також і громадськості - тобто нам  з вами. У відомому журналі "Промислова електроенергетика та електротехніка" №3 (93) за червень 2015 р. надруковано статтю, присвячену технологіям переходу на сучасну, цивілізовану модель нормотворчої діяльності в Україні http://eom.com.ua/index.php?action=downloads;sa=downfile&id=2868.

: 27 Квітень 2015, 12:11:43 43 Проєктування / Блискавкозахист / Свежая публикация научной правды об "активной" молниезащите.

Ввиду приближения грозового сезона в помощь форумчанам приведены краткие сведения о давней истории неудачных попыток управлять молнией (в начале 20-го века - с изотопом "Америций-241", в его конце - с генератором Маркса). Раскрыт "рецепт" необоснованно большого объёма защиты ESE-устройств, толкающий проектировщиков на опасную дорожку использования ненормативного метода CVM. На примере простых расчётов показана пагубность сокращения числа токоотводов, ложно декларируемая в рекламе преимуществ "активных" систем. Сорвана вуаль с сертификатов полученных при испытаниях ESE-устройств - они прошли проверку на стойкость к ударам молнии, но никак не на способность их перехватывать. Дана надлежащая оценка аморальности использованя денежных стредств, вырученных от продажи "активных" систем, для преследования честных учёных и специалистов, что особенно чувствительно в обстановке нашей долгой и трудной борьбы с ложью и коррупцией.
Текст можно найти по ссылке: http://eom.com.ua/index.php?action=downloads;sa=downfile&id=2840

: 03 Квітень 2015, 14:36:30 44 Проєктування / Заземлення / Re: Сечение РЕ-проводника для металлических кабельных конструкций

Evgen Koc, смею вас обратит внимание на тему сообщения и на выложеный автором Елена.Ш
чертеж конструкции, которую вы невнимательно изучили. Данная конструкция состоит из кабельных стоек и полок на которые укладываются силовые кабели сечением больше 16 мм.кв., данная конструкция не имеет связывающих металлических элементов лотков, коробов и т.д, но требует
согласно п.1.7.77 (подпункт 5) ПУЭ, соединения с защитным проводником,  в системе заземления ТN отдельных кабельных стоек по которым проложены силовые кабели.
      Дякую за зауваження. Ви абсолютно праві щодо особливостей конструкції.  :-[ Трохи бентежить та обставина, що у товстелезному каталогу з кабельних конструкцій OBO Bettermann не знайшлося чогось подібного.   Study А я знаю, що ця компанія вельми прислуховується до порад та пропозицій споживачів. Напрошується висновок, що це - суто радянське технічне рішення. Наслідок низьких погодинних розцінок монтажників  $$ (адже їм доведеться перфорувати отвори під анкери кожні 800-1000 мм). Там, де монтажники отримують пристойну платню, виявляється дешевше ставити кабель-ростри з кроком полиць аж до 2 м. Відстань між поперечками кабель-рострів у 600 мм цілком дозволяє вкладати зазначені Вами кабелі, до того ж закріплювати їх до поперечок підкововидними скобами - там, де змінюється напрямок траси.
      Підкововидні тримачі на 1, 2 або 3 кабелі у поєднанні із С-видною рейкою являють собою конструкцію, наближену до тієї, що її подала шановна Елена.Ш. Тут дійсно належить з'єднати окремі С-рейки електрично. Для цього є й спеціяльна підкововидна скоба артикул 1167014, вміщена якраз там, де й треба - у каталогу TBS на стор. 308. Вона електрично сполучає кожну з С-видну стійку з провідником D=8-10 мм, який тягнеться вздовж усієї траси кабелів.  :thumbsup:

: 18 Березень 2015, 22:13:52 45 Проєктування / Блискавкозахист / Re: МЗ дымовой трубы из помещения котельной

Шановний Evgen Koc, чи могли б Ви порекомендувати програмне забезпечення для визначення зон захисту за методом сфери?
Не можу і ось з якої причини. У стандартах (ДСТУ ... 38 та IEC 62305:2010) немає затверджених програмних продуктів для визначення захищених об'ємів. Як немає й затверджених програмних продуктів для розрахунку ризиків R1 ... R4 (без огляду на існування чималого числа цих програм). Відповідальність покладається на проектувальника. Ви можете користуватися допоміжними інструментами на свій розсуд, але зверніть увагу на умови використання численних "софтів", які ми завантажуємо майже щодня: відмова від відповідальності за будь-які збитки, заподіяні внаслідок їхнього використання. Мабуть це не випадково.
Сторінок: 1 2 [3] 4 5 ... 7