Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - ivk

Сторінок: [1] 2 3 ... 7
1
Тут контрольно-індикаційний ріваень (2) напряму зв'язаний і з виявленням (А), і управлінням протипожежним захистом (G).

EN 54-2 1997 A1 2006
"The CIE may have provision for the transmission of fire alarm signals to controls for automatic fire protection equipment (item G of Figure 1 of EN 54-1)"

2
Тобто, можна гуляти, тотальність СО4 відмінена.

А в чому новина ?
http://eom.com.ua/index.php/topic,27124.105.html

3
Проєктуємо ПС в інкубаторі.
Если это птицефабрика, то
ДБН В.2.5-56 табл.А1 п.15.7
СПС - Усі приміщення. Допускається використання технологічних датчиків автоматичного контролю температури

4
У разі неможливості на діючих об’єктах здійснити підтримання експлуатаційної придатності - если можно продолжать эксплуатацию, то не обьязательно менять через 10 лет
Оригинально. Тогда в чем (и зачем) был вопрос ?

5
Все правильно. Только редко кто это делает.

ДБН В 2.5-56
п.5.2 У разі неможливості на діючих об’єктах здійснити підтримання експлуатаційної придатності (забезпечити працездатність) СПЗ в проектних межах, що були чинні на той час, технічне переоснащення СПЗ виконуються відповідно до цих норм.

а ранее до 07.2015  в ДБН было
Л.6.4 Технічне обстеження СПЗ щодо технічної можливості та економічної доцільності її використання за призначенням проводиться після 10 років з моменту здавання системи до експлуатування (і далі з періодичністю, що встановлюється після проведення вказаного огляду). Компоненти СПЗ перевіряються на їх відповідність технічним умовам виробників, ГОСТ та ДСТУ. За результатами вказаного технічного обстеження складається акт технічного обстеження СПЗ (форма Л.8.). Устаткування і обладнання, параметри яких не відповідають заявленим у паспортах виробників (постачальників), ГОСТ та ДСТУ, повинні замінюватись. У разі відсутності резервних виробів СПЗ підлягає демон-туванню і заміні.

Затем значение срока убрали, а оставили срок установл. в тех.док. на изделие и составление акта.

И сейчас в ДСТУ9047 сказано что после срока установл. в тех.док. на изделие, а это редко больше 10 лет, необходимо провести инспекцию и составить акт.

6
Согласен, но на сайте будстандарта статус ДСТУ 4490:2005 - действующий. кому верить?
Обязательным является тот ДСТУ, на который указывает ДБН. А старый (не отмененный) теперь только как рекомендации.

7
ДСТУ 4490:2005
Да Но по изм.№1 ДБН В.2.5-56 п.8.2.3, система должна соответствовать только ДСТУ CEN /ТR 15276-2.

9
Изменения к ДБН В2.2-40 (как и многие другие) вводится в действие с 1.09.2022.
СО4 из-за МГН отменяется.
А ссылочку?
все там же. на сайте https://www.minregion.gov.ua/

10
Изменения к ДБН В2.2-40 (как и многие другие) вводится в действие с 1.09.2022.
СО4 из-за МГН отменяется.
Цитувати
"Пункт 10.13 Викласти у новій редакції: "Громадські будівлі і споруди повинні бути обладнані системами керування евакуюванням людей в частині систем оповіщення про пожежу та покажчиків напрямку евакуювання згідно з ДБН В.2.5-56".
Доповнити новим абзацом наступного змісту:
"Система оповіщення про пожежу в місцях можливого нічного перебування осіб з інвалідністю із порушенням слуху у громадських будівлях повинна забезпечувати можливість їх оповіщення у стані сну (наприклад, за допомогою стробоскопів)".

11
і їх потрібно враховувати для всіх будівель (споруд)
Не совсем так. Посмотрите ДСТУ EN 62305-1 (есть даже проект перевода) пп.6.1, 6.2.
"Для того, аби оцінити, потрібен чи ні захист від блискавки будівлі (споруди), належить здійснити оцінювання ризику R1, R2, R3.
Ризик R4: належить оцінити ризик економічних втрат у разі необхідності економічного обґрунтування захисту від блискавки.
Окрім оцінювання необхідності захисту від блискавки будівлі (споруди), яка підлягає захисту, може бути корисним оцінити економічні вигоди від вжиття заходів захисту для зниження економічних втрат L4. У цьому випадку необхідно оцінити ризик R4 економічних втрат."

12
И ни как не учитываем площадь помещения и не рассматриваем вариант что будет гореть все помещение (тогда никакой воды не хватит).
Стоп. Для этого случая есть дренчерные системы.

13
Понятие "прямой свет" вполне себе присутствует и толкуется в различных пособиях и книгах по охране труда. И больше нигде.
Еще есть, например, ДСТУ EN 1838-2019. Світлотехніка. Освітлення аварійне
п.4.1.1.
"... Під час проектування аварійного освітлення потрібно передбачати найгірші умови (наприклад, мінімальний рівень випромінювання світла, максимальний рівень відблиску), що наявні в умовах експлуатації світильників упродовж строку служби, та враховувати безпосередньо пряме світло зі світильників. До уваги не беруть відбиття світла від поверхонь приміщення. Однак у системах освітлення зі світильниками, такими як аварійні світильники відбитого світла, або з тими, що випромінюють світло догори (які використовують як постійно функціонуючі світильники), у яких світильник і відбивна поверхня є елементами цієї системи, перше відбиття світла обирають за пряме, а подальші відбиття світла не враховують. ...."

14
А что касается этого, то читайте ЗУ "О строительных нормах" которые ограничивают сферу применения ДБН сферой строительства (новое строительство, реконструкция, капитальный ремонт).
Единственное что обязывает его применять на принятых в эксплуатацию объектах, это ссылка на него в ППБУ.

Но сейчас пробуют расширить действие ДБН-ов
В Законе "Про будівельні норми" появилась новая статья
"Стаття 7-2. Основні вимоги до будівель і споруд
1. Під час проектування, будівництва та експлуатації об’єктів повинно бути забезпечено дотримання основних вимог до будівель і споруд з урахуванням їх функціонального призначення.
2. Основні вимоги до будівель і споруд конкретизуються у будівельних нормах, нормативних документах на конструктивні та інженерні системи.
................"
Интересно, когда доберутся до внесения согласованных изменений в каждый ДБН.

15
С громкоговорителями от Сенко, типа Плай 1.4, на мой вкус, можно экспериментировать на маленьких объектах. Но на маленьких никто речевое оповещение, вроде, и не требует. На средних уже заморишься их связывать и организовывать управление. Веллез же прост и функционален.
Кроме этого, на него нет ни декларации ни сертификата на соответствие ДСТУ EN 54-24 (по информации на сайте), т.ч. для речевого оповещение (СО-3 ...) он не может быть применим.

Сторінок: [1] 2 3 ... 7