Просмотр сообщений

В этом разделе можно просмотреть все сообщения, сделанные этим пользователем.

Сообщения - Evgen Koc

Страниц: [1] 2 3 ... 39
1
его огнестойкий  кабель окажется полным "Г" , которое завернуто в красивых фантик сертификата, который на него выдан
А чи можна сказати те ж саме стосовно кабелів вищеназваних у цьому обговоренні європейських виробників?

2
Ніхто у цій дискусії не захищав фальсифікаторів кабельної продукції та не схвалював їхніх дій.
Було наведено численні приклади недобросовісності на ринку спеціальних кабелів.
Усі погодилися з тим, що проектувальнику зле поводиться за таких умов.

Проте є різниця у поглядах на те, хто і якими методами вичищатиме наш ринок, аби й споживач був захищений й проектувальнику не підставлятися. Ось громадське об'єднання "У" взялося за цю справу. Критика може бути як конструктивною, так і деструктивною. Якщо не "У" (не так, як "У"), то хто і як? Якщо у когось є позитивні приклади - просимо до мікрофона. Якщо ж немає але залишається бажання "прикрутити гайки" фальсифікату, то або вітаємо тих, хто щось намагається покращити, або пробуємо зробити то самі.

3
Минулого місяця у Харкові, на кабельному заводі проходила науково-технічна конференція, організована регіональним осередком НТСЕУ www.ntseu.net.ua/news/341-kharkivxv
Для того, аби продавати у Європу український кабель, заводу довелося викласти кругленьку суму за проведення випробувань у закордонній лабораторії, яка має відповідну акредитацію. Бо жодна наша тої акредитації не має.

buffone13, кожен виробник сам визначає, на якому ринку йому розміщувати свою продукцію. Якщо названий Вами бренд ще на закидав Європу своєю продукцією за смішною ціною, то причина цього може бути у тому, що ціна на випробування у акредитованих європейських лабораторіях й буде визначати ціну на саму продукцію. Хоча, звичайно, про це краще спитати того самого виробника (це якщо він ще погодиться розповідати про свої комерційні плани). Якщо Ви пишете, що в Україні до цього кабелю немає питань, тому що він пройшов усі випробування, можна вибирати вітчизняну або імпортовану продукцію. Це вже залежить від особистих уподобань. На те й ринок та конкуренція - нам належить звикати.

4
Ну ну, жду не дождусь , как они будут подтверждать свои классы огнестойкости на кабель в печке ПОЖТЕСТ в Броварах
Уточніть, будь ласка, "вони" - це по-Вашому виробники кабелів з ЄС, які мають пересвідчитися у задекларованих ними характеристиках своєї продукції саме у ПОЖТЕСТ?

5
А хтось скаже, чи враховуюсться інші фактори довкілля, окрім температури. Приміром, та обставина, що для внутрішного світильника ризик пошкодження перехідним імпульсом блискавки є відчутно меншим, ніж для зовнішнього. Відповідно до Таблиці 2.1.17 (ПУЕ-2015 ),  імпульсна стійкість внутрішнього може бути на рівні 1,0-1,5 кВ, тоді як для зовнішнього - принаймні 4,0 кВ. Навіть відкидаючи ризик пошкодження безпосереднім ураженням прожетора спалахом блискавки. Хоча часто-густо його встановлено на виступній точці будівлі/споруди й ничим не захищено.

6
или использовать активную молниезащиту
Побережіть діточок! Нащо ж їм таке горе? Робіть краще відповідно до вимог стандартів.

7
Система захисту від блискавки (LPS) має включати у себе такі складові:
- система перехоплення;
- система доземних провідників;
- система еквіпотенційних сполучень;
- система уземлення;
- система захисту від імпульсних перехідних напруг.
Чомусь головну увагу приділяють саме першій з них. Добре. Спіймали. А що далі? Воно ж наробить шкоди, якщо не каналізувати струм належним чином та не захистити електрику/електроніку. Чи до решти питань не виникло (або над різними складовими LPS працюють кілька спеціалістів)?

9
Evgen Koc, просто необхідно приймати нормативні документи не порушуючі Закони України. Не хочу знову починати дискус, про це вже досить написано на цьому форумі
Цілком підтримую Вашу позицію щодо дотримання Законів України.
Наказом про затвердження ТК 22 "Електромагнітна сумісність та стійкість радіоелектронних, електронних та електротехнічних засобів", відповідно до ДК 004, за ним закріплено розділ "Захист від блискавок" 91.120.40. З цією метою у ТК 22 створено підкомітет ПК 6 „Блискавкозахист”. Таким чином, відповідь щодо статусу двох НД, які одночасно стосуються одного й того ж об"єкту стандартизації, належить шукати саме у ТК 22.
        Маю підстави сподіватися, що невдовзі ми з вами таку відповідь отримаємо. До того часу погоджуюся, що не варто починати дискус, та ще й на обговоренні іншої теми. 

10
За вийнятком сумнівного ДСТУ EN 62305
Прикро чути про таке ставлення до стандарту, який готувався протягом 5-ти років найкращими спеціалістами з цілого світу та був прийнятий у якості національного стандарту України 2012 року (без якихось обмежень або умовностей щодо його використання у цьому статусі). Можна зрозуміти тих проектувальників та експертів, яким важко сприймати впровадження НД методом визнання. Але дивує впертість, з якою багато ще хто продовжує вибирати з двох одночасно діючих НД на один і той же об"єкт стандартизації саме ДСТУ Б В.2.5-38:2008, сумнівної якості текст якого складено шляхом невдалої компіляції з "інструкції" РФ працівником, що мав справу переважно з протипожежними дверима. Якщо вже стільки поту (і крові) пролито за те, аби наблизитися до європейських цінностей у багатьох аспектах нашого повсякденного життя, то й стандарти вибирати належить за тим же принципом.
       Невже більшість сяде за кермо "Таврії", маючи у кишені ключі ще й від VW, який стоїть тут-таки поруч! Чи я щось не так розумію?

11
ДСТУ ЕN 62561 прийнято методом підтверження, тобто переклали тіьки тітул, за 5 років з моменту прийняття цього документу я в жодному з проектів не посилався на нього
Погляньте-но уважніше, про який саме НД йдеться. Його не було прийнято в Україні методом визнання. Програмою національної стандартизації передбачено розроблення національного стандарту методом IDT - ідентичний переклад.
ДСТУ ЕN 62561-2:20___
(ЕN 62561-2:2012, IDT)
КОМПОНЕНТИ СИСТЕМИ БЛИСКАВКОЗАХИСТУ
Частина 2. Вимоги до провідників та уземлювальних електродів
ЗМІСТ

Національний вступ
ВСТУП
1 Сфера застосування
2 Нормативні посилання
3 Терміни та визначення
4 Вимоги
5 Випробування
6 Електромагнітна сумісність (EMC)
7 Структура і зміст протоколу випробувань
Додаток A (обов’язковий). Кліматичні випробування для проводів, стрижнів перехоплення та стрижнів уводу до уземлення
Додаток В (обов’язковий). Вимоги до площі поперечного перерізу, механічні та електричні характеристики, застосовні випробування
Додаток C (обов’язковий). Вимоги до розмірів, механічні та електричні характеристики, застосовні випробування
Додаток D (довідковий). Типовий приклад розрахунку питомого опору провідника
Додаток E (довідковий). Типовий приклад розрахунку міцності на розтяг матеріалу з покриттям

12
 ДСТУ ЕN 62561-2:20___
(ЕN 62561-2:2012, IDT)
КОМПОНЕНТИ СИСТЕМИ БЛИСКАВКОЗАХИСТУ
Частина 2. Вимоги до провідників та уземлювальних електродів

13
При цьому використання вітчизняних залізяк дає роботу співвітчизникам, а використання ОВО та ДКС збагачує закордоння

Минулого місяця у Харкові, на кабельному заводі проходила науково-технічна конференція, організована регіональним осередком НТСЕУ www.ntseu.net.ua/news/341-kharkivxv
Для того, аби продавати у Європу український кабель, заводу довелося викласти кругленьку суму за проведення випробувань у закордонній лабораторії, яка має відповідну акредитацію. Бо жодна наша тої акредитації не має. Так що, як бачимо, багато критичних висловлювань на адресу вітчизняних сертифікатів, якими пістрявіє наше обговорення, таки мають підстави. Ситуація врівноважиться з підписанням угоди "АК" (Одна лабораторія. Один сертифікат. Одна ЄС.). На заваді підписанню АК стоять вітчизняні  виробники. Адже тоді уся продукція з ЄС (вона ж і так відповідає вимогам техрегламентів) заполонить український ринок. Цей потік змиє тих національних виробників, які за 25 років незалежності лише висмоктували кошти з пострадянських підприємств, нічого туди не вкладаючи й не оновлюючи. Результатом стали примітивні робочі місця з низькою ефективністю, яка не дозволяє пристойно платити робітникам. На жаль, це багато у чому стосується й проектної роботи. Примітивні проекти за мізерну платню із застосуванням найдешевших комплектуючих, які нічому не відповідають. Найекологічніша країна, споруджувана зі сміття.
     Багато хто зі мною погодиться - є у нас сучасні проектні організації, що мають замовлення як не з цілого світу, то від інвесторів з тих країн, які ризикують вкладати до України. Їхні працівники користуються не лише міжнародними НД, але й технічними нормами країн-замовників. То кожен може запитати в себе, з ким він.

14
SANYA84, по-перше, дякую за небайдужість до вирішення актуальних проблем. Далі по суті:
    - вкотре раджу поглянути на сайті УкрНДНЦ перелік проектів НД, опублікованих для обговорення. Ви здивуєтеся, але їхні автори майже не отримують зауважень та пропозицій щодо виправлення помилок. Вгадайте, чому. Щоправда, коли йдеться про ідентичний переклад, не обійтися без тексту мовою оригіналу (а його, дійсно, видають безкоштовно лише розробникам, та й то лише на період виконання перекладу). З цієї причини ТК 315 практикує видання НД у формі білінгви. Ліва колонка - оригінальний текст, права - ідентичний переклад;
     - у ДСТУ 1.14:2015 немає такої вимоги, аби член робочої групи мав платити за право участі у розробленні НД;
     - колективний член (наприклад ВУИГИП) технічного комітету може призначити лише одного представника, на термін до 2-х років. Рішення щодо подання розробленого НД, навіть для першого оприлюдення, приймається взагалі не робочою групою, а засіданням ТК з персональним голосуванням принаймні 2/3 членів ТК "за". Важкувато буде у таких умовах комусь проводити чиїсь вузькокорпоративні інтереси;
     - NFPA слідкує, серед іншого, за тими експертами та спеціалістами, яких вона готує й атестує. І позбавляє, у випадку поважних порушень. Щодо дотримання норм, то у Канаді навіть самому лампочку не можна замінити, не маючи ліцензії. Причому штрафувати ніхто не буде - просто будинок, у якому це зроблено, втратить страховку;
      - Польща позиціонується у Європі, як країна з одним з найвищих рівнів патріотизму. Але й вона пройшла етап прийняття національних стандартів за методом "обкладинки". Минулого року, будучи на конференції з блискавкозахисту у Португалії, поцікавився у польського колеги, чи й надалі гармонізовані НД вони перекладають польською. "Ні - відповів той - інженер, який не володіє англійською, сьогодні нікого у нас не цікавить" (це ще й до слова про можливий відплив інженерних кадрів з України до західного сусіда);
      - щось я почав сумніватися у дієвості "сарафанного радіо", читаючи репліки деяких учасників цього обговорення, які послуговуються далеко не технічною термінологією. Як на мене, критерій якості один - відповідність вимогам технічних регламентів. Звичайно, різні виробники намагаються полегшити роботу проектувальників і монтажників (прикладів не навожу - усі вони будуть від ОБО-Беттерманн). Тут уже можна вибирати, але на цьому обговоренні ми заточені на виявленні саме фальсифікату;
     - якщо талановитий хірург спромігся створити школу своїх послідовників, обійнявши керівну посаду,честь йому і хвала!;
     - щодо нових задач. Європейське об"єднання EURALARM збирає нараду з обговорення нового напрямку - "активний протипожежний захист", який має, за допомогою динамічних систем, виявляти джерела запалення на перших секундах існування та точково, прицільно їх придушувати. Цього у жодних нормах ще немає, перші кроки, але громадська організація з України вже братиме участь. Звичайно, для цього гроші потрібні. Членські внески у EURALARM, відрядження. А їх важко заробити, коли на ринку систем протипожежного захисту - заметіль продукції "no name" та виконавців, які до ладу не знають, що і як належить робити.

15
Сугоре, "чорну" штабу закопувати у землю виходить принаймні у 6 разів дорожче, аніж гарячепоцинковану (мене самого здивували результати розрахунків). Сталь з відповідним протикорозійним покриттям прослужить років 20, а "чорну" за цей час доведеться 2 рази перекласти. У ДСТУ EN 62305-3:2012 є розлогий розділ щодо захисту від корозії. Там багато ще й інших корисних відомостей щодо різних матеріалів та їхніх сполучень у різних умовах.

Страниц: [1] 2 3 ... 39