Просмотр сообщений

В этом разделе можно просмотреть все сообщения, сделанные этим пользователем.

Сообщения - Evgen Koc

Страниц: [1] 2 3 ... 43
1
Ви помиляєтесь
СНиП 3.05.06-85 ЭЛЕКТРОТЕХНИЧЕСКИЕ УСТРОЙСТВА (діючий)
Я подав до відома форумчан один з результатів досить давньої наради у КИЇВЕЛЕКТРОМОНТАЖ спільно з КИЇВПРОЕКТ, де обговорювалися практичні аспекти впровадження в Україні системи TN-S, яка передбачала влаштування системи еквіпотенційних сполучень на сталевих трубопроводах будівель (споруд). Електрики відмовлялися торкатися труб, встановлених сантехніками.  Сантехніки - щось з'єднувати проводами. У підрадянські часи такі з'єднання (якщо вони були) виконувалися приварюванням провідників до труб. Сполучних шин не було - просто все переварювалося одне з одним. Цивілізований спосіб передбачав використання сполучних шин, провідників у жовто-зеленій оболонці та контактних хомутів з клемами. Оскільки на той час нікого, окрім OBO BETTERMANN, з такими хомутами в Україні не було, взялися застосовувати саме їх. Придбавали їх лише сантехніки (а не електрики). З часом з'явилися, звичайно, копії місцевого виробництва. Ця нарада відбулася явно пізніше 1985 р., коли з'явився цитований СНиП 3.05.06-85 (подальше існування якого яскраво живописує темпи процесів гармонізації нормативної бази у сфері будівництва). Згадані зміни у повноваженнях Мінрегіону щодо сфери стандартизації і були результатом невдоволення перебігом подій.

2
На скільки я розумію ДСТУ EN 62305 не вимагає застосовувати термоусаджувальну трубку, тобто ПУЕ протиречить ДСТУ EN 62305 і згідно з ЗУ про стандартизацію ПУЕ має бути скасованим?
ПУЕ взагалі стоїть осторонь технічних стандартів:
- відсутній такий ТК, до сфери діяльності якого може бути відненсено цей технічний документ;
- за обговорення та прийняття змін до ПУЕ не працюють принципи колегіальності прийняття рішень на основі консенсусу (ДСТУ 1.15:2015 (розділ 15 Процедура голосування).
Якщо ООВ, акредитовані НААУ, оцінюють відповідність ДСТУ, то за відповідністю ПУЕ слідкує Енергонагляд.

3
а хто Вам сказав що це мають робити електрики?
Будівельники (монолітчики) дотримують вимог проекту з огляду на несну спроможність конструкцій. Недоцільно доручати їм виконання електричних з'єднань, якими будуть проходити кілоамперні струми, це робота електриків. Таке розділення можна спостерігати за влаштування системи еквпотенційних сполучень всіляких трубопроводів. Контактні хомути на труби встановлюють сантехніки (газозвики). Натомість електрики приєднують клеми тих хомутів до сполучних шин.

4
какое отношение имеет МИНИСТЕРСТВО ТОРГОВЛИ которое "выпустило" ДСТУ EN 62305 к молниезащите которая относится к ПРОТИВОПОЖАРНЫМ СИСТЕМАМ ЗДАНИЯ?
У якості роз'яснення навожу тут цитату з листа Мінрегіонбуду, у якому йшося про стандарти з блискавкозахисту:
"... з 03 липня 2016 року припинено повноваження Мінрегіону щодо забезпечення розроблення, затвердження, перегляду, внесення змін і скасування національних стандартів за класами 91 і 93 Українського класифікатора нормативних документів (згідно з змінами до частини другої статті 9 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", які внесені Законом України "Про стандартизацію") та передано до Національного органу стандартизації.
Відповідно до частини 3 статті 15 Закону України "Про стандартизацію", роз'яснення щодо положень національних стандартів та кодексів усталеної практики надають відповідні технічні комітети стандартизації, а в разі їх відсутності - національний орган стандартизації".

Причетність Мінекономрозвитку до прийняття низки стандартів методом визнання, яке відбулося 2012 р., може бути пояснена декларованим у ті часи зближенням України з ЄЕС, зокрема виконанням зобов'язань України щодо гармонізації наших стандартів.  ДП УкрНДНЦ, яке продовжує бути структурною одиницею Мінекономрозвитку, на час впровадження ДСТУ EN 62306:2012 ще не було визначено національним органом стандартизацації.

5
Лично я за то чтобы, везде где это возможно, молниезащиту выполнять в строительных конструкциях (арматура, металлоконструкции)
Майже так і зазначено у ДСТУ EN 62305:2012. Починати варто від сталевого риштунку самого фундамента, але оскільки електриків на будмайданчику на цій стадї немає, таку можливість у нашій дійсності реалізувати важкувато.

6
А вы действительно думаете, что Заказчика интересуют его кап.вложения через 20-25 лет?
Мене не цікавлять такі замовники - без майбутнього. Тому на запитання: "Скільки коштує ваша система уземлення?" пропоную відповідати уточнювальним запитанням: "А Вам на скільки років воно потрібно?". Якщо виявиться, що на 2 роки - не псуйте собі репутацію та бюджет. Такі замовники викрутять з Вас найнижчу ціну та ще й кинути можуть. Нехай їм то роблять такі, що візьмуть аванс і зникнуть (вже випадало закінчувати монтаж після таких "субчиків".

7
Я думаю проще покрасить полосу битумным лаком (раз 20!
За жебрацьких зарплат наших працівників, які чомусь ще залишаються працювати на вітчизняних "працедавців"на примітивних робочих місцях з низькою ефективністю і доданою вартістю.

8
Лично я очень и очень сомневаюсь, что полоса из черного металла существенно пострадает в земле за 5-10 лет.
Спеціалісти НИПКИ "МОЛНИЯ" з ХПІ, які мають багаторічний професійний досвід виявлення рівчаків з іржею (на яку перетворилися уземлювачі) на електропідстанціях, швидко розвіють Ваші сумніви.

9
ПУЕ
ЗАЗЕМЛЮВАЛЬНІ ПРОВІДНИКИ
1.7.120, останній абзац
Заземлювальні провідники необхідно захищати від корозії ... а в середньо- та сильноагресивних грунтах додатково на переході грунт-повітря рекомендовано встановлювати термоусаджувальну трубку довжиною, не меншою ніж 0,6 м (0,3 м під землею та 0,3 м над землею).

10
а експертиза продовжує приймати та погоджувати проекти блискавкозахисту виконані виключно за ДСТУ Б В.2.5-38:2008.
То повідомте НААУ про порушення з боку акредитованого органу (який виставляє такі обмеження) Ваших законних прав - обирати, яким з двох діючих НД користуватися за проектування LPS. Чи замість має прийти "герой" аби викорчувати всохле дерево - ДСТУ Б В.2.5-38:2008? Де ж громадські об"єднання проектувальників, чому вони не захищають їхніх законних прав? А може Ви продовжуєте ходити по експертизу до ДСНС?

11
А в РД такої згадки не було?
От РД - то був цілком продукт совка.

12
Пора***те, скільки разів доведеться купляти "чорну" сталь, аби замінити контур уземлення за ті 20-25 років, поки корозія переїсть цинкове покриття у 75 мкм і дістанеться до сталевого осердя (штаби або вертикального електроду).

13
На якій підставі ви зробили такий висновок?
Ще 2009 року я поклав поруч два роздруковані сувої: зміст СО 153-34.21.122-2003 та ДСТУ-38:2008. Спробуйте - там повторення майже 1:1. У першій редакції цього опуса була згадка про зони вічної мерзлоти (в Україні)!

14
деякі його положення більш вимогливі
Але це не означає, що вони ефективні та економічно обгрунтовані.

15
Якщо буде дотримано розідльної відстані s до уземлених конструктивних елементів та інженерних систем (які можуть бути під покрівлею) - струм блискавки буде відведено від точки, яка знаходиться ВИЩЕ покрівлі. Таким чином буде виключено небезпеку як від іскріння, так і від термічних ефектів. Також можна закрпити щоглу до ізолювальної конструкції (склопластик, дерево), а усю металеву частину стрижня перехоплення розмістити над покрвлею. Можливе також застосування ізольованих систем перехоплення та відведення блискавки. Хоча для шиферної покрівлі пасуватимуть найбільш бюджетні рішення (з яких і починалися пропозиції).

Страниц: [1] 2 3 ... 43