Відповідь

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.
Ім'я:
   
Email:
Тема:
Іконка повідомлення:
Вкладення:
(Вкладення)
Restrictions: 4 per post, maximum total size 5120KB, maximum individual size 5120KB

підказка: натисніть alt+s для відправлення або alt+p для перегляду повідомлення


Повідомлення в цій темі

Автор: Vladimir_51700
« : 12 Жовтень 2016, 08:17:29  »

Дуже дякую усім! ДБН те що треба, тепер можливо хоч трохи аргументувати наявність/відсутність тих чи інших позицій.
Стосовно ж:
4.4   До специфікації не включають окремі види виробів і матеріали, номенклатуру та кількість яких визначає будівельно-монтажна організація, виходячи з чинних технологічних та виробничих норм.
Цих норм в мене немає і що в них я теж не знаю  :) ,а ВКБтаР легше сказати що це повинно бути в проекті чим знайти НТД і виконати згідно вимог. Ось і доводиться знаходити іх документацію, щоб "тикнути носом" та хоч якось захиститися від сурових монтажників у яких закінчилися витратні матеріали :D
Автор: Сугор
« : 11 Жовтень 2016, 17:50:21  »

ДСТУ Б А.2.4-10_2009

Quote (selected)
4.2   До специфікації включають все обладнання, вироби та матеріали, що передбачені робочими кресленнями відповідного основного комплекту.
...
4.4   До специфікації не включають окремі види виробів і матеріали, номенклатуру та кількість яких визначає будівельно-монтажна організація, виходячи з чинних технологічних та виробничих норм.

Не знаю, действует этот документ или нет, но вдруг поможет
http://www.znaytovar.ru/gost/2/VSN_43783_Obshhie_proizvodstve.html
В программе сметчиков забиты данные из
http://aer.net.ua/public/files/OSBB/zakonodavctvo/DBN/DBN%20D.2.4-17-2000.pdf
Автор: rga
« : 11 Жовтень 2016, 17:49:22  »

Взагалі не розумію як виконуються роботи монтажниками та де вони беруть витратні матеріали.
На складе. :) Там обычно есть запас разной востребованной мелочи.
В принципе, грамотные монтажники знают сколько и чего надо.

Мы с такой проблемой тоже сталкивались. Ссылались на расценки. Не удалось отбиться от следующих вариантов.
1. Разрабатывали конструкции для крепления шкафов и стойки для датчиков. Согласно ЕСКД на чертеже должны быть обозначения всех компонентов сборки, ну и спецификация к ним. Т.е. болты, гайки, шайбы и т.п. Отвертеться не удалось. Но это не для монтажников, а для списания заказчику.
2. При сборке шкафов приходится указывать практически все, включая резисторы, предохранители, маркировочные таблички и т.п. Долгое время склад монтажникам верил на слово, а потом начал спрашивать: а на каком основании? Да и всякую нечасто используемую комплектовку на складе никто не держит, а купить - время.

Т.е. ресурсы для стандартного монтажа расписаны в нормах. Для нестандартного монтажа или сборки нужно указывать всякую мелочь.
Автор: Vladimir_51700
« : 11 Жовтень 2016, 16:53:20  »

Якщо в специфікацію вносити всякі болтики/гаєчки/гвоздікі, це можна звихнутись
Я ж за це і кажу - електроди на зварювання, ізоляційна стрічка і навіть металовироби для прокладки кабелів їм знайшов. Чому для шаф і т.д. треба закласти не розумію, а в них тільки одне... "ви раніше це вказували". До їх кошторису добратися не виходить, там завжди якісь попередні версіії, не остаточні варіанти і ще багато різних &$#&&#&$. Взагалі не розумію як виконуються роботи монтажниками та де вони беруть витратні матеріали.
Автор: Shturman
« : 11 Жовтень 2016, 16:40:42  »

Сам не кошторисник, але стикався з даною ситуацією, як і ви. В розцінках сидять вже деякі матеріали такі як цвяхи, ізоляційна стрічка і т.п. тому в специфікацію їх і не вносили. Потрібно дивитись конкретну розцінку в программі кошторисній. Якщо в специфікацію вносити всякі болтики/гаєчки/гвоздікі, це можна звихнутись
Автор: Vladimir_51700
« : 11 Жовтень 2016, 16:13:35  »

Доброго дня! Перечитавши ДСТУ Б А.2.4-10_2009 Правила виконання специфікації обладнання, виробів і матеріалів так і не знайшов відповіді стосовно матеріалів які повинні бути відображені в специфікації.
Те що необхіно відобразити електрообладнання, кабельно-провідникову продукцію, труби, короба, металопрокат... питань не виникає, це в специфікації відображено. Виникає питання чи необхідно відображати такі матеріали як металовироби (метизы) для шаф з електрообладнанням, тієї ж салевої полоси на стіні по периметру цеху (ЗП).

Ситуація:
Проектний відділ на підприємстві (виконуємо проекти для потреб самого підприємства) після чого проекти потрапляють до відділу капітального будівництва та ремонту (вони і виконують кошторис) і це два структурних підрозділа (один одному не підкоряються). Прйшовши пару років назад в специфікації відображали вагу фарби для заземлюючой полоси, кількість металовиробів для кріплення кабельного каналу/кабелю/труби і т.д. Методики розрахунку (окрім як здорового глузду) ніде знайти не міг, а на питання "чому в специфікації" отримував "завжди ви давали кількість"! З часом знайшов НПРМ (нормативный показатель расхода материалов) на основі якого розроблюється кошторис довів що ці металовироби відображені в кошторисі та в специфікації перестав вказувати металовироби які необхідні для прокладки кабельно-провідникової продукції та фарбу.
Допоможіть розібратися з необхідністю занесення металовиробів для кріплення шафів з електрообладнанням (2/4/6 шт), полоса -40х4 / -25х4 чи наприклад анкера для тртосової прокладки кабелю.
Підкажіть будь ласка де можливо подивитись в СПДБ необхідність внесення даних матеріалів в специфікацію; чи, якщо є люди що працюють з кошторисами, можливо ці метеріали вже сидять в кошторисі. Допоможіть, бо постійне "У нас залишилось зайве, нащо так багато" чи "Знову не вистачило! Як рахуєте?" набридло, і аргументувати метод розрахунку немає чім. Лише моє слово проти їх.
Дякую!