Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Андрюха РЗА

Сторінок: 1 [2] 3 4 ... 235
16
Шабад Трансформаторы тока в схемах релейной защиты  2010

http://eom.com.ua/index.php?action=downloads;sa=view;down=4055

17
ну у 2-х словах так:
1) Цифри 1-2 наприклад біля запобіжника FU1 - це номери контактів;
2) з'єднання пустими або замальованими точками означають одне і те саме - просто з'єднання.
3) перемикач SA1. вертикальні пунктирні лінії означають положення його ручки. чорне точки на них - які при цьому положенні ланцюги замикаються.
До речі тут є невелика неточність. Строго кажучі перемикач місцеве/дистанційне повинен бути без 0 положення (середньої вертикальної пунктирної лінії), тому що коли він в нульовому положенні, то пускачем в принципі не можливо керувати. Хоча можливо це така логіка схеми, просто я такої логіки не зустрічав.
4)  хт2:11 - це клема №11 клемника ХТ2. цифра 110 над нею - маркування проводу.

Більш детально - додав книгу. хоч і стару, але можна дізнатись що і як. Щоправда с тих пір позначення елементів встигли змінитись, але базові принципи позначень лишились незмінними

18
Колеги, є наступне питаня.
Який максимальний переріз проводу можна підключити до колодки КП-25, а для КП-125?
Питання в тому, що трансформатори струму знаходяться досить далеко від лічильника (~100 м), тому для зменшення втрат напруги переріз буде великий.
А проміжні клемники не хоче ставити Обла.

19
yurets12, Якщо я вірно зрозумів, мова йде про ось ці роз'єднувачі (червоні).
Чи про ті що сині?

Розберемо обидва варіанти.
1) Червоні  (перед ЗРУ35) ставити смислу особливо немає. Оскільки роз'эднувачем можна оперувати тільки без навантаження, то для того, щоб його розімкнути, необхідно вимкнути вимикач на ПС. А додатковий видимий розрив - хіба що на випадо ремонту частини ввідної комірки до вимикача. Доцільність його встановлення мені видається сумнівною.

2) сині (між ЗРУ-35 кВ та трансформатором) - тут теоретично можливо говорити про те, що для виводу трансформатора в ремонт необхідно забезпечити видімі розриви із обох його боків. Хоча на практиці я такого не бачив. І розриви забезпечуються в комірках.
Ось наприклад фрагмент однолінейної схеми діючої ПС. Щоправда там з висого боку КРУЕ-110 кВ. Аля для викатних комірок 35 кВ принцип той самий.

20
yurets12, Не зовсім зрозуміло, про що саме йде мова. Можете схему, хоч орієнтовну, надати.

21
CC19, згоден, для 0,4 кВ знижуючі коефіцієнти - це актуально. То для 6-10 кВ з їх навантаженням в 30-40% в нормальному режимі вони майже не мають сенсу.

22
CC19, при такій кількості кабелів доцільніше вже будувати кабельну каналізацію аніж займати купу місця під траншеї.

23
andery, дійсно.
Позначення не досить чітке.
Коректніше буде зазначити "ввід1", "ввід2", або "ліня 1", "лінія 2", бо позначення 2х4х185 читається саме як спарені 4-жильні кабелі перерізом 185 мм2

24
Jmen, Я цим займався більше 15 років тому, тому зараз вже не згадаю де воно було зазначено. Вибачте.

25
Наверное я вляпался?
Не без того.
Наразі я бачу 2 виходи:
1) 100% Законний, але дорогий: Вийти на РЕС із пропозицією заміни їх масляних трансів 2х630 кВа на сухі. Але вони напевне забажають замість 630 кВА отримати 1000 кВА (формально на підставі того, що масляник можливо тривалий час перегружати на 50%, а сухарь - лише на 10-20% і лише обмежений час- до кількох годин). Це може бути трохи муторно, дорого, але ви в подальшому не матимеме проблем.
2) "компромісний" - влаштовувати той таки протипожежний відсік і обговорювати із пожежниками і СЕС можливість відходу від зазначених вище (пост №8) положень ДБНа.
Вірогідність успіху - відсотків 30. І в подальшому можуть виникати запитання. Хоча в разі успіху це буде дешевше ніж варіант №1.

Я б порадив спочатку проконсультуватись із пожежниками і СЕС (можливо ще ДАБІ) щодо варіанту 2, а потім приймати рішення.

26
Виталий19851002, "подвійну стіну" теоретично можливо, але це буде не зовсім подвійна стіна, а щось накшталт "пропипожежного відсіку" - хай пожежники сформулюють більш точно. Зрозуміло що його заборонено перетворювати на склад і заповнювати всяким мотлохом.
Але вірогіднсіть того, що цей варіант пройде - я би оцінив відсоків у 30.
Ну і там вимоги до стіни теж треба проговорити із пожежниками. Тут питання більше до них.

27
А що робити зі стаціонарним ремонтним освітленням, яке згідно із ГКД 341.004.002-94 має бути саме на 12В? Тому я повністю погоджуюсь із jordaned, стаціонарне (основне) - від ЯТП, додаткое - будь-ласка акумуляторне.

28
С праздником, Коллеги!  beer beer beer

30
Можливо.
Це робоча схема з так званими "виносними трансформаторами". Вона має достатньо широке розповсюдження. Захист трансфорторів дійсно виконується пристроями РЗА на ГРП. 
Єдине що, я би в ТП встановив по комірці із ВН-ом, для того, щоб мати можливість відключати трансформатор безпосередньо в ТП, а не за 1,5 км на РП.
Таким чином кабель з ГРП приходить в ТП на ВН, а з ВН-а шинами - на вводи 10 кВ трансформатора. В принципі можливо підключати і безпосередньо на трансформатор, але потім будуть незручності із експлуатацією. (випробування кабелю, трансформатора).

Сторінок: 1 [2] 3 4 ... 235