Thank You Posts

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you become a Thank You from an other users.

Сообщения - my_move

: 10 Февраль 2022, 10:33:33 1 Проектирование / Промышленные здания / Re: Харчова промисловість. Вимоги до електрообладнання?

Але, але...
Не помню, чтобы были на это нормы, помню, что на всякую пищевую технологию привлекался соответствующий технолог (иногда не очень соответствующий, но технолог был всегда).
Ибо, если светильники чистят раз в полгода это одно дело, а другое дело если их очищают струей воды смешанной с моющим средством по два раза в день. Никто, кроме технолога, таких (и других таких же) подробностей знать не может. А уж технолога, которые объяснит в своих раскладах биологическую безопасность процесса, еще поискать надо.

: 13 Январь 2022, 12:24:05 3 Проектирование / Общественные здания / Re: Должен ли проектировщик выполнять расчет токов КЗ

Должен ли проектировщик, при проектировании раздела ЭТР, выполнять расчет токов КЗ в электроустановках 0,4кВ (все уровни, от ГРЩ и до шкафов ШР?
ПУЭ 2017, п.3.1.9 Вибір апаратів захисту та їх характеристик потрібно виконувати після визначення перерізів проводів і жил кабелів та розрахунку струмів КЗ.

Куда ж денешься, сиди, считай.

: 05 Октябрь 2021, 09:36:02 5 Проектирование / Жилые здания / Re: Герметизация лотков при проходе муждуэтажных перекрытий.

Интересует чем именно (и каким образом) загерметизировать пространство внутри лотка с кабелями (желательно бюджетный вариант!).
Ну, так дешевле базальтовой ваты, смоченной огнестойкой краской вряд ли что-то будет. На странице https://www.hilti.ua/c/CLS_FIRESTOP_PROTECTION_7131/CLS_FIRESTOP_COATING_SYSTEM_MORTAR_7131/r3592, внизу есть файл PDF Регламент робіт з вогнезахисту_універсальна проходка Hilti CFS-CT+CFS-S ACR, Український [ 4.4 MB ]. Есть еще вопрос - КПП через перекрытия должны быть доступны для визуального осмотра. Придется вам пилить лоток, чтобы КПП увидеть.

: 28 Сентябрь 2021, 16:59:06 6 Проектирование / Молниезащита / Re: Мінімальна товщина природнього доземного провідника.

5.3.5 Природні компоненти
Такі частини будівлі (споруди) можуть бути
використані як доземні провідники
:
d) елементи фасаду, профільні рейки та
металеві конструкції під фасадами, за
умови, що
- їхні розміри відповідають вимогам для
доземних провідників (дивись  5.6.2), і
що товщина  бляхи або металевих труб
є не меншою ніж 0,5 мм
,
-  їхня електропровідність у
вертикальному напрямку відповідає
вимогам, зазначеним у  5.5.3.

: 25 Июнь 2021, 10:51:21 7 Проектирование / Программы, САПР и пр... / BIM вам, братья!

Проект документації на будівництво об'єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать об'єктам із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, що споруджуються із зменшення бюджетних коштів, державних та комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредити, надані під державні гарантії, обов'язково розробляються з використанням будівельного інформаційного моделювання відповідно до вимог державних будівельних норм та національних стандартів.

https://en-gb.facebook.com/kbuorgua/posts/944671232952802

: 04 Ноябрь 2020, 16:08:16 10 Проектирование / Молниезащита / Re: токоотводы и газовая труба

Правило відступу від доземного провідника ("токоотвода") однакове що для газових труб, що для пухнастих котиків: дотримуйся розподільчої відстані.

ДСТУ EN 62305-3:2012 Захист від блискавки. Частина 3...
6.3.1. Загальні положення
Електричне ізолювання системи перехоплення або системи доземних провідників від металевих частин конструкції, металевого устаткування та внутрішніх систем може бути досягнуто шляхом створення роздільної відстані, s між частинами.

: 21 Июль 2020, 11:28:41 11 Проектирование / Молниезащита / Re: ДСТУ EN 62305-2 Кількість людей в зоні та кількість людей в будівлі?

Що робити, блискавкозахист не потрібен?

Розглядають такі типи шкідливої дії блискавки:
- L1 - загибель людей;
- L2 - неприпустиме порушення громадської комунікації;
- L3 - втрата об'єкту, який є культурним надбанням;
- L4 - суттєвий економічний збиток.

Чого ви причепились до людей? Оскільки по критеріям можливої загибелі людей чи не порушенню громадських комунікацій у вас виходять задовільні ризики, і ангар ваш не є об'єктом культурного надбання, тому й рахувати там немає чого, - то ваш випадок це L4 - суттєвий економічний збиток. По ньому й визначайте необхідність блискавкозахисту.

: 30 Июнь 2020, 09:12:19 12 Слаботочные сети / Дымоудаление / Re: Алгоритм работы системы дымоудаления

если хоть 1 не откроется, то не запустится вентилятор
Это, может быть - если хоть один из откроется - то вентилятор запустится?

: 18 Июнь 2020, 15:43:44 13 Проектирование / Молниезащита / Re: Блискавка влучила в зупинку, загинуло 3 людей

блискавка спричиняє щороку численні пожежі на спорудах, які не мають тих "допоміжних інженерних систем"
Ну, почекайте, трошки залишилось - ось-вже вийде (мабуть на наступній неділі ДСТУ 8828:2019 Пожежна безпека. Загальні положення, і в ньому буде, має бути, не може не бути трішки цікавого про пожежну безпеку і блискавку. Або про блискавку і пожежну безпеку.

: 17 Июнь 2020, 08:57:56 14 Проектирование / Молниезащита / Re: ДСТУ EN 62305-2 Кількість людей в зоні та кількість людей в будівлі?

my_move, т.е. я был прав и расчеты Вы делать не умеете?
Ви як завжди в маразмі. Бо людина, яка задала питання, несе дику фігню, а ви замість того, щоб її якось зупинити (не знаю як, але їй це потрібно), ще її й підзужуєте. Загалом, форум давно вже веде якусь дивну гру на винищення здорового глузду в проектуванні, бо тем, в яких би ви не затяли свої дикі танці навколо вашої "допитливої" персони вже не залишилось... ви всюди і вам постійно треба щоби вас розважали.

Вигадав, не вигадав..., але які nz та nt підставляти для обох випадків...?
А навіщо вам їх підставляти? Зони в другому томі вигадали для того, аби не розповсюджувати ризики відповідальних приміщень (насосних ЛЗР, хірургічних операційних, серверних інше) на всю споруду. Тобто ризик для зон відповідальних приміщень розташованих в будівлі "ікс" рахується окремо від зони приміщень так би мовити тривіальних. Потім ці пораховані ризики складують. Саме тому, за логікою другого тому 62305, люди які перебувають в будівлі, мають бути поділені між цими зонами (кількість людей в зоні - це відсоток від загальної кількості людей в будівлі, і, відповідно, міра шкоди, яку може нанести блискавка людям) відповідальними і тривіальними. На крайній приклад: на складі вибухонебезпечних речовин під час завантаження може знаходитись десять людей, і лише одна людина (сторож) коли склад закрито. Тобто означений вами ризик для другої ситуації буде меншим в десять разів, бо людей в десять разів менше. Так підійде?

: 16 Май 2020, 12:25:04 15 Проектирование / Освещение / Re: Как проверить световой поток светильника

Повесили 2 светильника в кабинет 4х3.5м высота потолка 3.2м, высота подвеса 2.8м. Есть люксметр, который показывает 420Лк столе (0.8м над столом) ровно под светильником при включенных 2 светильниках. Если люксметр отодвинуть на 0.5м от проекции светильника, но показывает уже 300Лк.
Если бы это было типа загадкой, я бы ответил, что перед нами LED светильник мощностью 32...35 Вт, с потоком 3800...4200 лм.
И, да, понижающие коэффициенты в расчетах Dialux в данном случае не нужны. Они учитывают деградацию осветительной системы во времени, скажем, какова будет освещенность года через три, а тут все новое, и результат нужен на сейчас.
Страниц: [1] 2 3 4