Тільки, мабуть, дифзахист на цю розетку не ставте (згідно п. 12.16 ДБН В.2.5-23).;) сомнительно как то, применение данного пункта к дренажному насосу
сомнительно как то, применение данного пункта к дренажному насосу
Хоча повинен бути світильник у вибухонебезпечному виконанні (на випадок аварії). І включатися він повинен ззовні.РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ПРОЕКТУВАННЮ ДАХОВИХ, ВБУДОВАНИХ І ПРИБУДОВАНИХ КОТЕЛЬНИХ УСТАНОВОК ТА УСТАНОВЛЕННЯ ПОБУТОВИХ ТЕПЛОГЕНЕРАТОРІВ, ПРАЦЮЮЧИХ НА ПРИРОДНОМУ ГАЗІ
milenium, привет тебе, занимаюсь топочными и котельными уже 3 года, в основном с газовыми котлами.Значит так, помещение топочной не взрывоопасное, когда работают котлы, но как только их выключили-помещение взрывоопасное. выключатель на светильник во взрывобезопасном исполнении ставишь за пределами топочной (500 мм от дверного проёма).Тоесть перед входом в топочную(для запуска котлов) персонал должен сначала включить светильник во взрывобезопасном исполнении, потом зайти в топочную проверить всё и включить основное освещение. Кабель для светильника во взрывобезопасном исполнении используй ВВГнгз- с заполнением! обращайся, если что! :thumbsup:Это ваше личное мнение , где ссылки на нормативные документы . Такого в топочнгых никто не делает , это не встроенная котельная . Читайте ответ №13 .
якщо потужність котлів у milenium менше 100 кВт кожен, то формально ви праві
Пожежники, особливо не розбираючись, пишуть в технічних умовах вимоги про ці вибухозахищені світильники завжди і їм практично неможливо щось довестиЯ за попередні 4-5 років виконав десятки проектів паливних і дійсно декілька разів були зауваження про відсутність в паливних вибухозахищених світильників , але необгрунтованість таких зауважень я завжди доводив і всі вони були зняті . В таких випадках не потрібно здаватись і довести свою правоту .
треба спочатку дізнатись, яка потужність одного котлаПроект завжди виконується на підставі відповідних завдань , де відомо також дані котлів .
якщо виконано дві умови , теплова потужність кожного котла має бути не більше 100 кВт і кількість таких котлів не більше 2 . В таких приміщеннях встановлювати вибухозахищені світильники не потрібно тому що це не котельні .ИМХО, это и есть ваш вариант, исходя из
нагрузка на котел 175Вт и циркуляционные насосы на 22Вт и на 45Вт.
в НТД определение "топочная" буду о-о-очень благодарен. ([url]http://eom.com.ua/index.php/topic,2549.msg16037.html#msg16037[/url])раз уж оно фигурирует в экспликации
В таких приміщеннях встановлювати вибухозахищені світильники не потрібно тому що це не котельніа як назвати таке приміщення де встановлюється котел, є вхід газу, є насоси, мабудь "топкова"... а що ж поєднує котельню і топкову - наявність котлів, насосів, вводу газу(в нашому випадку). То чому в котельні потрібно ставити світильник у вибухозахищеному виконанні, а в топковій ні? Технологи в топковій ставлять категорію "Г", але це тоді коли працюють котли, а коли вони вимкнені-автоматично - категорія "А". Ось давайте розглянемо такий випадок, літо, котли(котел) не працюють, стається поломка у відсічному клапані(наприклад), або в котлі клапанець зламався, стається витік газу-газ змішується з повітрям і ... ось вам вибухонебезпечна суміш. Якщо встановлена автоматика, вона вам сповістить про аварію(якщо ви будете в цей час в будинку). Потрібно попасти в топкову, чи вам чи газовій службі. Вмикаєте освітлення у топковій і БАБАХ (пів котеджа немає)... :'( Знаєте, добре якщо такого не станеться, а якщо станеться? В цьому випадку багато "якщо" але життя людей на першому місці, для цього ми і проектуємо такі заходи.. Roman3R, мені в Києві ні в одній експертизі це зауваження не зняли (про світильники у вибухозахищеному виконанні), ніхто не хоче брати відповідальність на себе!
То чому в котельні потрібно ставити світильник у вибухозахищеному виконанні, а в топковій ні?Відповідь на ваше питання було
У додатку 4 розглянуто проектування установлення побутових газових водогрійних опалювальних теплогенераторів (опалювальних побутових водогрійних котлів, ємких та проточних опалювальних водопідігрівачів, опалювальних модулей, що складаються з проточних газових водопідігрівачів) заводського виготовлення, на які не поширюються вимоги СНиП ІІ-35-76 .Зустрічне питання до вас , тепер на кухнях житлових будинків проектується встановлення газових водогрійних котлів тепловою потужністю до 30 кВт , що і на кухнях ставити вибухозахищені світильники , адже там є газовий котел і вибух загрожує життю людей ?
Встановлення вибухозахищених світильників передбачається СНиП II-35-76 для вбудованих котелень . Паливна не є котельнею і на неї не поширюються вимоги СНиП . В паливних не вимагається встановлення вибухозахищених світильників .
коли вони вимкнені-автоматично - категорія "А".На кухні з газовим котлом виникне категорія "А" ? Там електромережі виконані не під таку категорію . В якому нормативному документі це написано ?
Зустрічне питання до вас , тепер на кухнях житлових будинків проектується встановлення газових водогрійних котлів тепловою потужністю до 30 кВт , що і на кухнях ставити вибухозахищені світильники , адже там є газовий котел і вибух загрожує життю людей ?Давайте розглянемо це питання так, стався витік газу у квартирі, хазяєв не було в квартирі, і ось відкривають вони квартиру і автоматично вмикають світло!!! далі буде те що в цьому році сталося не один раз по всій Україні, наслідки думаю відомі..
Давайте розглянемо це питання так, стався витік газу у квартирі, хазяєв не було в квартирі, і ось відкривають вони квартиру і автоматично вмикають світло!!! далі буде те що в цьому році сталося не один раз по всій Україні, наслідки думаю відомі..Ваш висновок , там мав бути вибухозахищений свіильник .
Ваш висновок , там мав бути вибухозахищений свіильник .мій висновок: не кожен розуміє що коли є неприємний різкий запах газу, то не потрібно вмикати світло! До речі в наш час встановлюють газосигналізатори, які сповіщають такою сиреною, що чути на 1 км навкруги!(встановлюються навулиці)
Sergik Полеміка закінчена , ви не можете обгрунтувати , посилаючись на нормативні документи , свою особисту точку зору про встановлення вибухозахищених світильників у паливних . Таких вимог просто не існує .КОТЕЛЬНЫЕ УСТАНОВКИ СНиП II-35-76 п.14.17 14.17. Во встроенных котельных, предназначенных для работы на газообразном топливе и на жидком топливе с температурой вспышки паров 45оС и ниже, помимо основного электроосвещения в нормальном исполнении, следует предусматривать отдельную групповую линию освещения основных проходов, светильники которой должны быть в исполнении для помещений класса В-Iа и для соответствующей группы и категории взрывоопасной смеси, определяемых по ПУЭ. Проводка к этим светильникам должна соответствовать требованиям для взрывоопасных помещений. Выключатели устанавливаются вне помещений котельной.
Таких вимог просто не існує .Чому ж тоді Вам зауваження експертиза писала?
Чому ж тоді Вам зауваження експертиза писала?А ви вважаєте що експертизу проводять тільки фахівці високої кваліфікації ? Вони мають заготовлені стандартні зауваження і не завжди добре вивчають проект .
КОТЕЛЬНЫЕ УСТАНОВКИ СНиП II-35-76 п.14.17 14.17.Ви знову посилаєтеся на СНиП для котельних установок , я вам відповідаю ще один раз
У додатку 4 розглянуто проектування установлення побутових газових водогрійних опалювальних теплогенераторів (опалювальних побутових водогрійних котлів, ємких та проточних опалювальних водопідігрівачів, опалювальних модулей, що складаються з проточних газових водопідігрівачів) заводського виготовлення, на які не поширюються вимоги СНиП ІІ-35-76 .Рекомендації розроблені у розвиток глави СНиП ІІ-35-76 «Котельные установки» і у відповідності до затвердженого наказом Держкоммістобудування України від 20.09.94 № 35 доповнення до глави (додаток 2), є тимчасовим керівним документом, діючим до перероблення зазначених норм.
Негорючі речовини й матеріали в гарячому, розжареному або розплавленому стані, процес оброблення яких супроводжується виділенням променистого тепла, іскор та полум'я; горючі гази, рідини і тверді речовини, які спалюються або утилізуються як паливотам немає, от і спитайте в технолога ЯКА ТОДІ БУДЕ ТАМ КАТЕГОРІЯ?
БУДУ ВДЯЧНИЙКінець звязку
только намного меньшей мощности, да и размерами соответственноале технічні вимоги до них різні .
вы вот так просто поверили ответу на то письмо в журнале?Это не письмо, а разъяснение начальника отдела Госпожбезопасности С. Мусийчука. Оно относится бытовым теплогенераторам и к крышным встроенным и пристроенным котельным.
Подскажите, пожалуйста, топочная в коттедже.....Но вот понятия "топочная" я не знаю и в нормах не встечал.
для цього ми і проектуємо такі заходи.:thumbsup:
що і на кухнях ставити вибухозахищені світильникиа по правилам пользования бытовым газовым оборудованием, запрещается включать свет при намеке на запах газа :) просто требования смягчаются, т.к. кухня - с "постоянным обслуживанием" :D, а котельные - очень редко, а топочные - с "приходящим персоналом", а т.к. выключатели освещения устанавливаютя снаружи, то персоналу неизвестно, пахнет там газом (случилась ли авария или нет) или нет :) поэтому и предусматриваются меры безопасности
и если нормы мне не "говорят" однозначно, я принимаю точку зрения пунктов норм усиляющих эту безопасность.:thumbsup:
Где написано что данное помещение не попадает под определение котельные установки?так, что у нас представляет собой
частный жилой дом, котедж?
Хоча повинен бути світильник у вибухонебезпечному виконанні (на випадок аварії). І включатися він повинен ззовні.
выключатель на светильник во взрывобезопасном исполнении ставишь за пределами топочной (500 мм от дверного проёма).Тоесть перед входом в топочную(для запуска котлов) персонал должен сначала включить светильник во взрывобезопасном исполнении, потом зайти в топочную проверить всё и включить основное освещение. Кабель для светильника во взрывобезопасном исполнении используй ВВГнгз- с заполнением!milenium уже давно не появляется, а дискуссия развернулась нешуточная :)
светильник IP54дабы не устроить "большой бум"
выключатель извне!!!с той-же целью
проводка в гофротрубечто б сквозь оболочку кабеля та-же искра не просочилась
1 -светильник взрывозащищенныйИМХО - хуже не будет
выключатель извне+1
прокладіваю в монолитном перекрытии кабелем ВВГнгд в трубе- можно и открыто, но хуже не будет
розеточную группу тяну в подготовке пола проводом ПВ3 нг-нд в стальной трубе- можно и открыто, но хуже не будет
датчик загазованности - э.м клапан на подаче - вентилятор на вытяжке - светозвуковое оповещениесогласна, конечно!!!! (я ж писала, что не спец по котельным, поэтому подробностей автоматики безопасности не знаю :) )
Метан?- тебе виднее :)
Легче атмосферного воздухаопять же, тебе виднее, в газовых колонках газ тяжелее воздуха - приму как данность. тогда да,
У потолка возникает зона- в этом случае согласна - светильник во взрывозащищенном исполнении нужен (ни один заказчик не пожелает "рождения вселенной" в своем коттедже :D
По "трубам" метан, в баллонах бутан-пропанподожди... у меня дома газ. колонка - по трубам. слесаря из горгаза как-то учение проводили - веником газ выметать, если что ???
сейчас его заменил ДБН В.2.5-15-2005.согласен, правда сути дела это не меняет.
Наверно так, меня, по крайней мере, такой подход спасает.При таком подходе , гараж с автомобилем работающем на сжиженм газе , необходимо отнести к взрывоопасным , тем более газ там находится под высоким давлением и последствия взрыва будут намного большими чем в топочной . Но... если такое помещение будет взрывоопасным , тогда автомобиль туда заганять нельзя , степень защиты электрооборудования автомобиля не соответствует нормам для взрывоопасных зон .
читать нормы правильно надобно (а правильно выйдет только при понимании "физики"),ДБН В.2.5-20-2001 . 6.58 Допускается предусматривать установку отопительного газового оборудования , с отводом продуктов сгорания в дымоход суммарной тепловой мощностью до 200 кВт в обособленных помещениях к общественным зданиям и отдельно стоящих зданиях (кроме помещений, расположенных в подвальных и цокольных этажах, а также зданиях, указанных в 6.54).
За нормами стоит "физика", и чем глубже осознаешь эту "физику", тем увереннее и правильнее проектируешь+1 :thumbsup:
топковаА що таке "топкова"? Із яких норм цей термін?
В приміщенні топкової не передбачено електрообладнання у вибухозахищеному виконанні, розподільчий щит та вимикачі встановлено всередині приміщеннякак реагировать даже не знаю, посоветуйте
как реагировать даже не знаюНіхто ще не відмінив СНиП II-35-76 Котельные установки . В приложении 1 вказано що котельний зал відноситься до категоріїї Г . Необхідно лише врахувати вимоги п.4.17 цього СНиП (передпускове освітлення).
все электрическое должно быть во взрывозащите, хотя категория помещения ГПо такой логике с котлов необходимо снимать все комплектное электрооборудование , щиты (пульты) управления и приборы КИП и выносить их за пределы помещениия котлов , они ведь не имеют взрывозащищенного исполнения . :D
старшие товарищи на предприятии показали внутренний приказ по области МЧС, где ссылаются на ПУЭ, и утверждают, что все электрическое должно быть во взрывозащите, хотя категория помещения ГНе на все, а только на пожарные извещатели (во вложении пункт 8 )
Відповідь. Згідно з вимогами п. 4.6.7 ДНАОП 0.00-1.32-01 „Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок” та пп. 7.3, 7.4 „Рекомендацій по проектуванню дахових вбудованих і прибудованих котельних установок ... ”, електричне обладнання: світильники, електродвигуни вентиляторів, їх пускачі, вимикачі та ін., що розміщені в приміщенні котельних установок, повинні бути у вибухозахищеному виконанні. Враховуючи зазначені вище вимоги вважаємо, що в приміщеннях котельних установок пожежні сповіщувачі, які відносяться до електричного обладнання, повинні мати рівень вибухозахисту і ступень захисту, як для вибухонебезпечної зони класу 2 (п. 4.5.4 ДНАОП 0.00-1.32-01)и они на это упирают на ДНАОП
7.3, 7.4 „Рекомендацій по проектуванню дахових вбудованих і прибудованих котельних установок ... ”, електричне обладнання: світильники, електродвигуни вентиляторів, їх пускачі, вимикачі та ін., що розміщені в приміщенні котельних установок, повинні бути у вибухозахищеному виконанні.У згаданих рекомендаціях такі вимоги відсутні , там зовсім інший текст . 7.3. У котельній крім робочого та аварійного електроосвітлення у нормальному виконанні слід передбачати освітлення основних проходів світильниками у виконанні для приміщень із вибухонебезпечною зоною класу В-1a за ПУЕ, яке вмикається при вході в приміщення котельної після перерви в її роботі. Проводка до них повинна відповідати класу вибухонебезпечної зони.
пытаюсь разрулить, старшие товарищи на предприятии показали внутренний приказ по области МЧС, где ссылаются на ПУЭ, и утверждают, что все электрическое должно быть во взрывозащите, хотя категория помещения ГДа есть такой приказ МЧС, но он касаеться котелень, с котлами (котлоагрегатами) еденичной мощностью больше 100 кВт с количеством котлов больше 2 с суммарной установленой мощностью больше 200кВт.
У вас топочнаяЧто такое "топочная"? Просьба ее нормативное определение в Украине.
rga, просто может появилось определение "топочная"
называется "5. ТОПОЧНЫЕ УСТРОЙСТВА"В этом разделе идет речь о топочном устройстве как элементе котла - его топка, т.е. то место в котле, где сгорает топливо.
сантехники называют топочнымиЕсли это в Беларуси - у них нормативно определен термин "топочная".
[url]http://forum.abok.ru/lofiversion/index.php/t68567.html[/url] ([url]http://forum.abok.ru/lofiversion/index.php/t68567.html[/url])
1. Топочная - не более двух котлов, единичной мощностью не более 100 кВт. Проектируется по ДБН В.2.5-20-2001 "Газоснабжение". В СНиП "Котельные установки" не смотрим.
2. Котельная - общая мощность более 200 кВт. Проектируется по СНиП II-35-76.
называется "5. ТОПОЧНЫЕ УСТРОЙСТВА"
В этом разделе идет речь о топочном устройстве как элементе котла - его топка, т.е. то место в котле, где сгорает топливо.
По ссылке - ничего про топочные, там упоминание о топочной - это личная терминология sashka.
[url]http://forum.abok.ru/lofiversion/index.php/t68567.html[/url] ([url]http://forum.abok.ru/lofiversion/index.php/t68567.html[/url])
1. Топочная - не более двух котлов, единичной мощностью не более 100 кВт. Проектируется по ДБН В.2.5-20-2001 "Газоснабжение". В СНиП "Котельные установки" не смотрим.
2. Котельная - общая мощность более 200 кВт. Проектируется по СНиП II-35-76.
2. Котельная - общая мощность более 200 кВт. Проектируется по СНиП II-35-76.Да и СНиП с 2015 года не действует.