Відповідь

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.
Ім'я:
   
Email:
Тема:
Іконка повідомлення:
Вкладення:
(Вкладення)
Restrictions: 4 per post, maximum total size 5120KB, maximum individual size 5120KB

підказка: натисніть alt+s для відправлення або alt+p для перегляду повідомлення


Повідомлення в цій темі

Автор: CC19
« : 30 Травень 2022, 18:39:37  »

А по-новому виконували тільки при ремонті або будівництві?
Quote (selected)
1.1.1. Ці Правила є обов’язковими для застосування під час проектування нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення або капітального ремонту електроустановок.
Нові положення Правил не е обов’язковими для застосування в діючих електро­установках, улаштованих за Правилами, чинними на час створення електроуста­новок.
Питання взагалі цікаве. Якщо не помиляюся, одну ВЛ для ІІ кат прибрали в 2010р. Виходить, для такого випадку після 2010р, поки ти не затіяв будівництво (реконструкція, кап. ремонт) в тебе була ІІ кат, тільки почав робити (звернувся за новими ТУ, наприклад) і в тебе вже ІІІ кат. :)
Автор: rga
« : 30 Травень 2022, 16:35:56  »

А таке питання по І та ІІ категорії живлення.
Дивлюся, вимоги до ІІ категорії стали жорсткішими відносно ПУЕ-86. Як я розумію, з моменту змін наврядчи хтось міняв живлення ІІ категорії, що використовує одну ВЛ, на дві, які вимагає сьогоднішній ПУЕ. А по-новому виконували тільки при ремонті або будівництві?
Наразі, щоб там не вимагав новий ДБН, є дуже багато будівель, де вважається є ІІ категорія, а по факту її нема, а першу взагалі можно виконати тільки перебудовою.
Чи є у обленерго якісь важелі, щоб привести живлення реальних будівель у відповідність?
Автор: Сугор
« : 30 Травень 2022, 14:21:25  »

Ну якщо робити все в комплексі, то можна, але це великі вкладення.
Ну звістно, це має робитися не за кошти якогось одного забудовника. Можливо є сенс щоб до місцевої влади звернулися підприємці, щоб місцева влада, в свою чергу, звернулася до електропостачальної компанії з пропозицією якось вирішити пробему надійності електропостачання. Зараз це звісно не начасі, але без двох джерел живлення селеще не зможе розвиватися далі
Чому б не виділити решту електроприймачів по ІІ кат...?
Ну, можливо це не дуже актуально. Якщо АВР ставити на вводі у ВРП, то виділяти якесь обладнання в окреме ВРП, як на мене, не завжди доцільно.
Автор: CC19
« : 30 Травень 2022, 13:19:43  »

CC19, ну окрім ДЕС є ще одне рішення, але воно також не з дешевих... Для цих будівль, що в центрі селеща необхідна ще й котельня, я так розумію, що вона теж не нова і потребує переоснащення. Замість котельної встановити когенераційну установку і будете мати і електрику (можна буде влаштувати ІІ категорію) і тепло
Ну якщо робити все в комплексі, то можна, але це великі вкладення. На практиці ж, виділять кошти на одну будівлю, потім на іншу, і т.д. Таким чином, будуть різні замовлення, проектанти. Замовники/власники в цих будівлях також можуть бути різні, відповідно будуть і різні рішення, які не будуть пов'язані між собою.

Будинки установ, організацій, офісів за чисельності працюючих до 50 осіб включно незалежно від кількості поверхів -ІІІ
 (крім будинків установ органів управління обласного, міського та районного значення, які належать до II категорії)
Не додивився, що є така примітка. В новій редакції її немає, так як в ній тепер немає сенсу. Значить прийняли обдумано, надіявся просто на опечатку... :(

Але все-одно не розумію, вище в таблиці є пункт:
Quote (selected)
Будинки установ, організацій, офісів за чисельності працюючих понад 1000 осіб незалежно від кількості поверхів
для цих будівель: кат І ос.гр, І, та ІІ - для решти електроприймачів. По іншим типам будівель ситуація схожа.
А для Будинків установ, організацій, офісів заввишки до 16 поверхів включно за чисельності працюючих від 50 до 1000 осіб все по І кат. Чому б не виділити решту електроприймачів по ІІ кат...? Наприклад вентиляцію, нічого страшного, якщо в офісі на 51 особу не працюватиме вентиляція на час ручного перемикання живлення.
Автор: Сугор
« : 30 Травень 2022, 12:27:38  »

CC19, ну окрім ДЕС є ще одне рішення, але воно також не з дешевих... Для цих будівль, що в центрі селеща необхідна ще й котельня, я так розумію, що вона теж не нова і потребує переоснащення. Замість котельної встановити когенераційну установку і будете мати і електрику (можна буде влаштувати ІІ категорію) і тепло. Але тут треба робити розрахунки. років 10-15 назад собівартість електрики від когенерації була у 1,5-2 раза дешевше ніж купувати у постачальника, але тоді були інші тарифи на газ
Звісно є тільки ІІІ категорія
ну так і за теперішнім ДБН у вашому селищи можна будувати житло тільки до 5 поверхів.
селищна рада, адмін будівля, і звісно НП
Quote (selected)
Будинки установ, організацій, офісів за чисельності працюючих до 50 осіб включно незалежно від кількості поверхів -ІІІ
 (крім будинків установ органів управління обласного, міського та районного значення, які належать до II категорії)
Автор: CC19
« : 30 Травень 2022, 11:37:22  »

Осталось, чтоб облэнерго с этим согласилось.
Золоті слова! :)


З.І. Я напряму не спілкуюся (не переписуюся) з обленерго, тільки допомагаю замовнику. Зазвичай розгляд листа у них триває до місяця, тому замовник не охоче йде на це листування. Так що, навіть якщо мені вдалося переконати замовника (який дуже рідко розбирається в суті питання), і замовник розуміє, що моє рішення вірне і дешевше, він (а разом з ним і я) все одно приймає зауваження обленерго. Час - це гроші. Тому й панікую зараз, бачу потенційну проблему, і кучу витрачених на вітер грошей в майбутньому...

З.І.2. Живу в селищі, в центрі селища знаходяться три будівлі (територіально трохи рознесені): селищна рада, адмін будівля, і звісно НП). Звісно є тільки ІІІ категорія. По майбутньому ДБН, всі ці будівлі якраз і підпадають під будівлі установ, організацій, офісів до 50 осіб. По новому ДБН буде потрібна ІІ кат. Після реконструкції/кап.ремонту прийдеться біля кожної ставити ДЕС. Три ДЕС в центрі селища - ну таке собі. Помножте це на кількість сіл в Україні... Пора йти торгувати ДЕС... :)
Автор: rga
« : 30 Травень 2022, 10:01:56  »

Проблема не в цьому. Проблема в тому, що живлення цих нежитлових приміщень, з виходом нової редакції ДБН-23 (якщо її не поправлять), прийдеться виконувати по І категорії. Ще раз акцентую, що в моєму місті - це тільки ДЕС!
Не думаю, что все так мрачно. Есть на чем пободаться.
1. Если в жилой дом встроены коммерческие помещения, то здание не перестает быть жилым. Жилым со встроенными помещениями.
2. Для ряда встроенных помещений они попытались прописать категории, но охватить все не смогли. Прописали аптеки и медкабинеты, библиотеки, музеи, тороговые предприятия, общественного питания, прачечные, химчистки и т.п. А вот "Новую почту" забыли. :)
При этом НП как почтовое отделение, скорее, относится к предприятиям связи, а не офисам. А они вообще никак не упоминаются. Думаю, тут только аналогию можно включать по важности техпроцессов, возможности остановки и наличию путей эвакуации. Думаю, тут можно приравнивать к предприятиям бытового обслуживания. Осталось, чтоб облэнерго с этим согласилось.
Автор: Сугор
« : 27 Травень 2022, 17:42:01  »

CC19, проблема з ДЕС в тому що там є викіди і треба робити розділ ОВНС,  а потім за ці викиди необхідно платити, а ще є шум, є необхідність постійно купувати паливо, проводити техобслуговування.
Автор: CC19
« : 27 Травень 2022, 17:20:26  »

На скількі я розумію в тебе буде аналогічна проблема з даховими та прибудованими котельнями, для котрих також підвищили категорію.
Тут наче все без змін: І кат тільки для "критичних" систем та якщо відпуск тепла по І кат. Але все одно, якщо потужність невелика, то місце під  малопотужню ДЕС ще можна знайти. Для будівель де є протипожена насосна станція, чи димовидалення, чи ліфт для пож. підрозділів влаштовувати малопотужню ДЕС це вже норма. Якщо лікарня, то там більш потужна ДЕС, але ж в лікарняних закладах зазвичай і вільного місця вистачає. А от якщо ЖБ з нежитловими приміщеннями, або наприклад якийсь бізнес-центр в центрі міста, то якщо брати все навантаження по І категорії вийде величезна ДЕС.
І якщо з офісами у вбудованих приміщенням питання ще якось можно вирішити за рахунок формулювань
Під цей пункт "Будинки установ, організацій, офісів заввишки до 16 поверхів включно за чисельності працюючих від 50 до 1000 осіб" підпадають всі будівлі держ. служб, бізнес центри, та навіть проектні інститути та ін..., і в них буде потужна вентиляція, а можливо десь і електроопалення. Більш підходящого пункту для цих типів будівель я не бачу.
Автор: Сугор
« : 27 Травень 2022, 16:48:45  »

CC19, я знаю, що в деякіх містах існує проблема з 2 категрією, а от щоб існувала проблема з 1ю перший раз стикаюсь з таким. На скількі я розумію в тебе буде аналогічна проблема з даховими та прибудованими котельнями, для котрих також підвищили категорію. І якщо з офісами у вбудованих приміщенням питання ще якось можно вирішити за рахунок формулювань, то для котелень - тільки 1 категорія, а значить, в умовах твого міста необхідно встановлювати ДЕС
Автор: CC19
« : 27 Травень 2022, 16:37:29  »

CC19, якщо ОСР не може забеспечити 1 то вона не може забеспечити і 2 категорію
Ну значить не не може, а не хоче. Ось приклад одних з ТУ, і такі всі.

З.І. Чесно кажучи дивно чути, що ти з таким не стикався. В тому сенсі, що для мене це норма, а для тебе парадокс. Ну значить наш ОСР, м'яко кажучи, дуже сильно обнаглів.
Автор: Сугор
« : 27 Травень 2022, 15:27:19  »

CC19, якщо ОСР не може забеспечити 1 то вона не може забеспечити і 2 категорію. Ще раз нагадаю що різниця між 1 и 2 в наяності АВР. На обох вводах напруга може зникнути тільки тоді коли оба ввода живляться від одного джерела живлення, якщо в місті є тільки одне джерело, то не може буди ніякої мови про 2 категорію. За звичай незалежними джерелами вважаються трансформатори підключені від різних секцій ПС.
Автор: CC19
« : 27 Травень 2022, 15:02:45  »

В тім зновуж не бачу проблеми облаштувати ВРП вбудованих приміщень АВРом
Ще раз повторюю, якщо ОСР не може забезпечити по своїм мережам (0,4/10/110кВ) І кат., а дає тільки ІІ, то влаштувавши АВР в ВРП ти не отримаєш І кат. Встановивши АВР при 2 вводах і ІІ категорії, ти отримаєш час відновлення живлення від 0,1-1с (якщо напруга зникла тільки на одному вводі) до якогось не зрозумілого часу - часу виїзду оперативної бригади (якщо напруга зникла на двох вводах) - а це не І кат.
Автор: Сугор
« : 27 Травень 2022, 13:07:13  »

CC19, знову не розумію, в новій редакції йдеться про будинки, а не вбудовані приміщення. В тім зновуж не бачу проблеми облаштувати ВРП вбудованих приміщень АВРом
Автор: CC19
« : 27 Травень 2022, 13:00:48  »

і в чому проблема? на кожен офіс встановлюється лічильник і автомат
Проблема не в цьому. Проблема в тому, що живлення цих нежитлових приміщень, з виходом нової редакції ДБН-23 (якщо її не поправлять), прийдеться виконувати по І категорії. Ще раз акцентую, що в моєму місті - це тільки ДЕС!