Відповідь

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.
Ім'я:
   
Email:
Тема:
Іконка повідомлення:
Вкладення:
(Вкладення)
Restrictions: 4 per post, maximum total size 5120KB, maximum individual size 5120KB

підказка: натисніть alt+s для відправлення або alt+p для перегляду повідомлення


Повідомлення в цій темі

Автор: Evgen Koc
« : 30 Листопад 2012, 14:58:38  »

      Шановний sportal,

      Дякую за щиру участь та інформаційну підтримку!
Автор: sportal
« : 28 Листопад 2012, 19:30:25  »

Evgen Koc,почитайте Академічний тлумачний словник української мови: в 11 томах
Quote (selected)
ВИСНАГА, и, жін., поет. Те саме, що виснаженість
Голуб ішов, поборюючи виснагу і втому, як іде людина, що мусить іти вперед (Любомир Дмитерко, Наречена, 1959, 115); І вони [журавлі], од виснаги худющі, Через гори, вибалки і пущі Прилетять у гнізда в зелен май (Андрій Малишко, II, 1956, 380) Том 1,стор. 491

Quote (selected)
ВИСНАЖЕНІСТЬ, ності, жін. Стан за значенням виснажений 2
— Виснаженість організму [у в'язня], колего, — зауважив другий [лікар] (Олесь Донченко, I, 1956, 368); Виснаженість овець за зовнішнім виглядом важче визначити, ніж у інших видів худоби (Радянська Україна, 26.V 1957, 1)  Том 1, стор. 491

Quote (selected)
ВИСНАЖЕНИЙ, а, е.
1. Дієпр. пас. мин. ч. до виснажити. Нараз бідним жінкам, виснаженим боротьбою з злигоднями долі, усміхнулося щастя (Іван Франко, VI, 1951, 237); Жінки поспішали після дощу закрити вологу розпушенням. Для виснаженої і спраглої землі стала дорогою кожна краплина (Іван І. Волошин, Сади.., 1950, 135).
2. прикм. Ослаблений, змучений утомою, працею і т. ін. І людей сонце кримське не цурається.. Обгортає золотими своїми віями їхні білі, малокровні, виснажені тіла (Остап Вишня, I, 1956, 203); Поруч нього стояла виснажена, змарніла Поля (Анатолій Шиян, Гроза.., 1956, 253) Том 1, стор. 491

Автор: Evgen Koc
« : 28 Листопад 2012, 18:49:46  »

а що таке виснажник ?
      Українська технічна мова дає нам з вами особливі можливості для лаконічного і точного позначення об'єктів та понять, з якими нам доводиться повсякчас мати справу. Насправді українська версія англійського Lightning Discharge (рос. разряд молнии) то "виснага блискавична". Адже широко уживана у технічній документації калька з російської "розряд" дуже схожа за звучанням на зовсім інше українське "розрада":
Розра́да, -ди, ж. Несогласіе, раздоръ, разладь. Писарь волосний і новий старшина в розраді з ним.
      Ми добре знаємо слово "наснага", отже "виснага", це протилежне і нам має бути відоме поняття "виснажений", тобто позбавлений снаги:
Снага́, -ги́, ж. Сила; физическая возможность. Г. Барв. 366. Бувало, в кого є снага, обійде чи двадцять хат, чи тридцять. ЗОЮР. І. 43. Робимо, мамо, до кровавого поту і вже снаги не стає. Кв.
      Отже, виснага блискавична виснажує електричний заряд у тучі так, що він вже неспроможний породити наступну блискавку. Порівняйте словацькі/чеські nabijanie-vybijanie. Також і інша відома нам калька з російської "розрядник" насправді має звучати нашою мовою "блискавичник". І тут нам відкривається можливість використання цих двох давно відомих українських слів для визначення типу пристрою захисту від імпульсних перенапруг (ПЗІП, Surge Protective Device-SPD, устройство защиты от импульсных пренапряжений). Міжнародні нормативи розрізняють SPD Тип 1, призначені для захисту від часткових струмів блискавки (форма 10/350 мкс) та SPD Тип 2, здатні долати лише значно слабші імпульси перенапруг (форма 8/20 мкс). Так от, Тип 1 ми, українці, цілком можемо називати "блискавичник", а Тип 2 - "виснажник". Зважте, такої мовної можливості не мають ті, хто спілкується російською, англійською, німецькою чи польською (хто знає більше мов, нехай доповнить). Сучасні варисторні виснажники здатні обмежити перенапругу до рівня не вище 1500 В, чого є досить для збереження більшості чутливих електронних пристроїв. Дійсно виснажують імпульс, позбавляючи його руйнівної сили.
      Та й у багатьох інших випадках є у нашій мові слова, які набувають нового, сучасного змісту, відображуючи глибинну суть явищ і понять. Звичайно, можна запозичати іноземні слова, але ж вони там нових не вигадують, просто також надають їм іншого значення.
     
Автор: SergyK
« : 27 Листопад 2012, 22:32:11  »

а що таке виснажник ?
Автор: Evgen Koc
« : 27 Листопад 2012, 17:09:07  »

staripan, если автомат перед УЗИП мение 125А, то предохранитель ставить не надо. Если номинал автомата больше, то перед УЗИП необходимо поставить автомат (предохранитель) с номиналом 125А
      Дійсно, 125 А є параметром, який визначає, треба захищати V20-C запобіжником, чи ні. А от номінал запобіжника обирається інакше. Адже ним не проходить робочий струм електроустановки, а лише струм КЗ (коли імпульс вже подолано). Так от, у різних типах мереж досліджено, що струм КЗ не перевищує 10 кА у найгіших випадках (бідя самісінького джерела живлення). А такі струми спокійно розриває запобіжник на 63 А gG/gL. Саме його належить ставити у потужних мережах, де "автомат" перед V20-C більше 125 А. Ставиться він у проводах, які з'єднуть виснажник з захищуваною мережею.
      Для більш потужного МС 50 ця межа становить вже 500 А, але якщо виявиться необхідним поставити тут запобіжник, його номінал також буде 63 А gG/gL. Якщо маєте справу з блискавичниками і виснажниками інших виробників - дотримуйтеся порад, які містяться у їхніх технічних каталогах.
      Запитуйте, коли є сумніви. Всього ж знати не можна.
Автор: Сугор
« : 21 Листопад 2012, 16:19:30  »

staripan, если автомат перед УЗИП мение 125А, то предохранитель ставить не надо. Если номинал автомата больше, то перед УЗИП необходимо поставить автомат (предохранитель) с номиналом 125А
Автор: staripan
« : 21 Листопад 2012, 16:15:43  »

Коллеги, в разрядниках типа V20-C есть встроенные предохранители, нужно ли ставить дополнительные предохранители перед этим устройством? В каталоге вычитал фразу "Максимальне запобигання", величина которого 125А - что это значит? До 125 А тока номинального на шкаф можно такие дополнительные предохранители не ставить а если свыше 125 А ставить ? на какой ток?