Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - rga

Сторінок: [1] 2 3 ... 438
1
Я правильно Вас зрозумів?
Я вважаю, що це буде вірно.
Кабелі, скоріш за все, виключені з формули, бо відстань до стелі для них в більшості приміщені равна нулю (або близько) і формула не має сенсу.

2
Я би цей текст читала так.
За загальним смислом, ми маємо рахувати всю пожежну навантагу, що знаходиться в об'ємі, обмеженому ділянкою площею 10м2. Тобто, за п.7.6.3 - всі "тверді й рідкі легкозаймисті, горючі та важкогорючі речовини і/або матеріали". У когось складовано щось в об'ємі, у когось шафи з кабелями по стінах.
Далі ми цю повну навантагу на ділянці порівнюємо з якимось нормативним показником (за ДСТУ це - 0.64*g*H^2), щоб визначити категорію.
Чому цей показник залежить від відстані до перекриття можна тільки здогадуватись. Але зважаючи на те, що там фігурують і "незахищені ферми", можна припустити, що тут мова йде про небезпеку для конструкцій самого приміщення. Бо чим більша відстань до конструкцій, тим більш безпечна категорія.
Але при цьому саме кабелі виключені з прівняльного показника, хоча вони прокладаються саме по тих кончтрукціях, про які турбується ДСТУ.
Можливо, вважається, що кабелів не настільки багато, що їх горіння може суттєво пошкодити конструкції приміщення?
Тому в показник включається відстань до основної навантаги (що првда для електрощитовой є сумнівним).

Як резюме, я би порівнювала загальну навантагу (з кабелями включно) на ділянці з показником, де фігурує висота до шаф (тобто, іншого навантаження).

3
Ще можна поміркувати над тим, що, наприклад, при пожежному захисті враховується пожежне навантаження від кабелів, що розміщені на 1м2 поверхні. Судячи з контексту (тунелі метро, наприклад), поверхнею може бути підлога, стеля, стіна, тобто, будь яка поверхня.
Можливо, це щось додасть до розуміння.

4
Мені потрібно розрахувати категорію електроприміщення з кабельним каналом в підлозі...
В залежності, як облаштований ваш кабельний канал, думаю, він може в принципі не приймати участі в розрахунку пожежного навантаження приміщення.
Знов же, в залежності від того, як він облаштований, він може бути таким окремим маленьким "приміщенням". Згідно ДБН В.2.5-56 Таблиці А2, п.12.2.4 захист кабельних каналів розглядається окремо.
Що я маю на увазі (це тільки мої міркування, а не нормативка)? Припустимо, кабель в каналі коротнув, сталося загоряння, кабельна ізоляція починає горіти або тихо тліти і розповзатися. І що далі? Становить це загрозу основному приміщенню? Якщо ні, канал закритий, виходи ущільнені, то і розглядати канал потрібно окремо, якщо розглядати в принципі. А якщо це просто яма, навіть не прикрита або прикрита аби чим і виходи з каналу в приміщення вдкриті, то полум'я підніметься безпосередньо до шаф і розглядати канали як частину приміщення потрібно.

5
На додаток.
Якщо у вас там є великі приміщення категорії Д, наприклад, цехи, то ручні сповіщувачі в них краще б поставити. Бо Д - це не повна відсутність горючих матеріалів, а нижче певного пожежного навантаження. Тобто пожежа там імовірна. А якщо сигналізація в будівлі є, то декілька додаткових СПР проблем не викличуть.

6
ДСТУ CEN/TR 15276-2:2014 вже не є актуальним.
Зараз діє ДСТУ EN 15276-2:2022 (EN 15276-2:2019, IDT). І доречі мова - українська.

7
маю англійську версію, не впевнена, що існує українська, тому питаю
Перевіряється через Будстандарт. Вони пишуть мову документу.

9
СОУ НЕК 33.180.6-26 2022 Волоконно-оптичні лінії зв’язку по повітряних лініях електропередавання. Експлуатація

10
Ще такі документи є. Можливо, щось знайдете.

11
ВБН В.2.2-45-1-2004
ЛИНЕЙНО-КАБЕЛЬНЫЕ СООРУЖЕНИЯ


12
В мене пише, що архів пошкоджено.
Просто потрібно дочекатися, поки все викачає, завантаження йде дуже повільно.
Ловіть ГКД

13
Пожежогасіння / Re: Протипожежні відсіки
« : 12 Травень 2025, 18:43:47  »
А звідки ви взяли СО5?
Для гаражів є одне обгрунтування:
ДБН В.2.3-15:2007 (зі ЗМ.1,2,3)
8.55  Надземні гаражі закритого типу місткістю до 100 машиномісць повинні бути обладнані системами оповіщення людей про пожежу 1-го типу, більше 100 машиномісць–  2-го типу за ДБН В.1.1-7.
Підземні гаражі повинні обладнуватися системами оповіщення: при місткості до 50 машино-місць – 2-го типу, від 50 до 200 –3-го типу, більше 200 – 4-го типу.

Зауважте, мова йде про гараж вцілому. Якщо ви хочете за окремий гараж вважати кожен окремий протипожежний відсік, то вам доведеться відстоювати своє бачення принаймні перед експертом. Не факт, що він погодиться та видасть вам позитивний відгук.

Є ще цікавинки в залежності від типу будівлі. Наприклад, в висотках, поділ мереж на відсіки - це вимога. Але в кожному відсіку системи мають працювати автономно якщо що при загальній ієрархічній структурі.
Вцілому, ваше питання дещо абстрактне. Якщо ще є питання, краще опишіть об'єкт та що саме ви хочете отримати - підняти тип СО чи знизити?

14
Ось, для прикладу, інформація від LAPP
Теплота згоряння на деякі матеріали ще є в старих ще 90-х років довідниках Крольченко, Баратова, Трушина. В принципі, з табличкою б'ється.

15
Свіжі "Правила підтримання експлуатаційної придатності (обслуговування) систем протипожежного захисту будинків, будівель, споруд та їх частин", березень 2025 року.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0402-25#Text
Зроблено на базі ДСТУ 9047:2020.

З цікавинок, крім самих правил обслуговування:
Нарешті прямим текстом: "Проєктна документація на СПЗ, частково змонтовану на об’єкті відповідно до затвердженого проєкту, не підлягає коригуванню у зв’язку із введенням нових НА."

Нарешті з'явилося визначення та склад виконавчої документації.

Є порядок подовження термінів придатності старого обладнання.


Сторінок: [1] 2 3 ... 438