Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Evgen Koc

Сторінок: 1 ... 59 60 [61]
901
Интересует где, у кого можна купить вот например такой соединитель как на рисунке.
Можно ли такой соединитель делать самим? Или что надо чтоб делать такие соединители?
       У стандартах тих країн, які складали їх на основі IEC 62305 "Lightning protection" є вимога щодо випробування злучників (рос. - соединитель, англ. - connector) імпульсом струму 10/350 у 50 кА (позначення N) або 100 кА (позначення H). Якщо таких випробувань проведено не було, зроблений "у гаражі" злучник перетвориться на сніп розпечених бризок металу, коли ним потече струм блискавки. До речі, широко рекламований певними ділками (назвати їх спеціялістами язик не повертається) ESE-блискавкоприймачі "Shirtec" якраз і були випробувані деякими з наведених у їхніх рекламних матеріялах лабораторіями саме на здатність витримати проходження імпульсів струму згідно EN 50164-1. У цьому стандарті аж ніяк не йдеться про перевірку здатності спіймати блискавку. Тим більше з тих "казкових" зон захисту, які вони обіцяють.

902
А все-таки, может кто-то делал? Сроители мне пощитали что 3-метровый молниеприемник установленный накрышу h=5м, должен быть минимум с трубы 73х4мм :o. Как по мне, то бред полный. И все по тому что у них не проходит по гибкости. Может они коэф. берут завышенные?
       Дійсно, порада використовувати готові конструкції є слушною. Адже ті, хто проектує блискавкозахист, є висококваліфікованими, але вузькими спеціялістами. Тому заощаджуйте Ваш дорогоцінний час - використовуйте готові конструкції. На ринку є блискавкоприймальні щогли до 8 м заввишки з вже готовою технологією їхнього встановлення на пласких покрівлях (з нахилом до 6 град.), а також на фасадах споруд і надбудов на них.
       Якщо проектом вимагається щось вище - завжди раджу використовувати готові конструкції, які можуть служити у якості блискавкоприймачів. Їхню "блискавкопридатність" спеціяліст визначить без проблем - згідно ДСТУ (надійні з"єднання+переріз щонайменше 50 мм кв. по сталі). Я у захопленні від Многогранных Гнутых Стоек (МГС). їх виготовлюють вже і в Україні (не хочу нікого рекламувати, знайти не важко).
      Аби не гнуло і не ламало вітром - є готові діелектричні системи траверс, які тримають стрижень і чіпляються до захищуваного устаткування. Це начатки ізольованого блискавкозахисту, про який практично дві фрази у ДСТУ, а в Україні вже знаходить застосування наступна його генерація - ізольований доземний провідник. Перші 25 проектувальників і монтажників вже пройшли навчання з цієї "премудрості".

903
незважаючи на міфічність декларованих виробниками переваг
улыбнуло  :)
Evgen Koc, Вы наверное большой специалист в этом вопросе, поведайте нам про эту "міфічність "
      Перепрошую, що затримався з відповіддю. Проте проблема ESE-перехоплювачів блискавки ще триватиме, тож взимку можемо спокійно обговорити це. Одразу відокремимо тут 1) науково-технічну частину від 2) маркетінгової. 1) Науково-технічна складова. Будь-який вземлений предмет, що знаходиться у електричному полі тучі, накопичує на собі, висмоктуючи з землі, електричні заряди протилежного знаку. Найчастіше нижня, обернена до землі ділянка тучі заряджена "+", тож накопичується "-". Коли напруженість електричного поля "туча-земля" досягає критичної межі (50-100 кВ/м), повітря перестає бути ізолятором і виникає електрична іскра - виснага блискавична (рос.: разряд молнии; англ.: lightning discharge). Зазвичай починається з невеликої виснаги всередині тучі, де існують ділянки з відмінними електричними зарядами. Це підпалює "діжку з порохом" і від тучі до землі починає, стрибками по 50-100 м, проростати лідер - зародок каналу блискавки. Коли він наближається до землі на 300-500 м, від вземлених предметів йому назустріч вистрілюють стримери (кожен у сотні амперів).  З ліхтарних стовпів, високих споруд, голів нещасних людей і тварин. Французькі дослідники обладнали стрижневий блискавкоприймач накопичувачем енергії, який живився від електричного поля тучі і генерував зустрічний стример на уламок секунди раніше, ніж звичайний металевий стрижень. Було висловлено ПРИПУЩЕННЯ, що такий дочасно емітований стример обжене всіх своїх "конкурентів" і зіллється з лідером, утворюючи канал "туча-земля".
     2) Маркетінгова складова. Захоплені цією ідеєю, французи вклали це ПРИПУЩЕННЯ у свій стандарт, а промисловці, які дали гроші на дослідження, почали випуск і широку рекламу цих ще не перевірених пристроїв. Шановні проектувальники знають дещо про компанії, які підтримують фінансово розробку національних норм, роблячи акценти на застосування своєї продукції. Проте, подальші спроби довести експериментально, в умовах дії природних блискавок, задекларовані переваги не дали НАУКОВИХ результатів. "Аргументів" додала сама блискавка, раз-по-раз прориваючись крізь міфічний захист до дахів, несних линв мостів, культових споруд й. т.ін. Саме з цієї причини жодна з доповідей адептів ESE-систем кілька років поспіль не проходить відбору до міжнародної конференції ICLP. Аргументи типу "клієнти задоволені" не сприймаються тут у якості наукових.
      Яскравий приклад навів на відкритті останньої ICLP-2010 професор з Індонезії. Там продають амулети від ураження блискавкою, проте 10% "захищених" гинуть від цього природного явища. Продавці пояснюють, що клієнт носив амулет надто близько до серця (всупереч рекомендаціям).
       У одній з публікацій проф. Е.Базелян з Росії показав, що для "приваблення" блискавки з вершечка ESE-пристрою належить генерувати імпульс напругою щонайменше 300 000 В.  Хто має досвід роботи з високовольтним електроустаткуванням може уявити собі габарити і вагу такого "громовідхильника".
       У своєму виступі на відкритті ICLP-2006 професор Християн Букеньє (голова ТК81 "Блискавкозахист" МЕК) висловив сподівання, що у майбутньому людство знайде нові, більш ефективні способи захисту від блискавки. Проте він застеріг колег від того, щоби рекламувати ESE-системи, оскільки це зашкодить їхній науковій репутації.

904
Блискавкозахист / Re: цвет молниеприёмника
« : 01 Листопад 2010, 17:53:57  »
У стандарті МЕК IEC 6230:2006 (його зазначено у дужках під найменуванням ДСТУ з блискавкозахисту) допущено такі метали
для громовідхильників:
- ГАРЯЧЕПОЦИНКОВАНА сталь;
- алюміній;
- нержсталь;
- мідь;
- свинець.
Апріорі зрозуміло, що жоден з цих матеріалів не потребує фарбування (найперше - для захисту від корозії).
Замовник за свої гроші може ставити будь які умови, а наш з Вами обов'язок - слідкувати за дотриманнями при цьому вимог норм.
А от запропонувати замовнику художньо оформлений стрижень (який за мм кв. відповідає ДСТУ) Ви можете, щоби не спотворити архітектуру
того ж таки котеджу. Ще й грошенят заробити на цьому. До речі, привабливий вигляд "активних" перехоплювачів сприяє попиту на них,
незважаючи на міфічність декларованих виробниками переваг.

905
40-50% випадків ураження людей блискавкою є наслідком розтікання струму від місця удару (point of strike) у землю/вземлений об'єкт.
При цьому виникає напруга кроку. Можна проаналізувати ступінь захищеності персоналу складу від цієї біди і констатувати або безпечність,
або необхідність заходів. Захист полягає у створенні системи ВИРІВНЮВАННЯ потенціалів (не плутати із зрівнюванням). Приклади - тваринницькі
ферми, під підлогу яких вкладається металева сітка (meshed earth termination system).
Не забудьте домовитися про ціну на Ваші послуги із з'ясування необхідності блискавкозахисту
(якщо, звичайно це є робота на замовлення і Ви не працівник цього підприємства).
     
        Латину тут вжито не від великого розуму, а через те, що термінологія у ДСТУ шкутильгає на обидві ноги.

906
Якщо таки будете робити громовідхильник - не забудьте про роздільну відстань S - для запобігання небезпечного іскріння.
У всякому випадку належить виконати (перевірити наявність) системи з'єднань для блискавкозахисного зрівнювання потенціалів.
До речі, робота із з'ясування необхідності влаштування громовідхильника має бути оплачена незалежно від кінцевого результату цієї роботи.
Адже шановний kleep витратив свій час та інтелектуальні здібності!Якось ми звикли багато чого у вигляді додаткових послуг. Задарма.

Сторінок: 1 ... 59 60 [61]