Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Shturman

Сторінок: [1] 2 3 ... 45
1
Добрий день. З початку року вийшли зміни до кодексу комерційного обліку ККОЕ. І є там такий новий пункт

5.7.2. ККОЕЕ - Активний споживач, який встановлює генеруючу установку, призначену для виробництва електричної енергії та/або установку зберігання енергії, або приєднує, у порядку встановленому Кодексом системи розподілу, до власних електричних мереж генеруючі установки, призначені для виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, та/або установки зберігання енергії, що належать третім особам, повинен забезпечити окремий комерційний облік електричної енергії виробленої власними генеруючими установками (групами установок), а також для кожного приєднання генеруючих установок та/або установок зберігання енергії, що належать третім особам, шляхом встановлення вузлів обліку.
(главу 5.7 доповнено новим пунктом 5.7.2
 згідно з постановою НКРЕКП від 10.01.2024 р. N 57,
у зв'язку з цим пункти 5.7.1 - 5.7.10
 вважати відповідно пунктами 5.7.3 - 5.7.12)

Хтось може мені пояснити суть цього окремого обліку. Навіщо його треба встановлювати?

2
Доброго дня. Хто по чому вибирає тривало допустимі струми для кабелів в ваших проектах? ПУЕ, ГОСТИ, ДСТУ? Раніше вибирав тільки по ПУЕ, потім мені сказали, що правильніше вибирати по документах по яким виготовляють кабелі. Я дивився тоді ГОСТ 16442-80. Цей гост відмінили на території України ще в 2019 році. Діючий аналогічний документ це ДСТУ ІЕС 60502-1. І в ньому взагалі відсутні таблиці по допустимим струмам.
Хто по чому вибирає допустимі струми?

3
у комірках частково масляні вимикачі і частково вакуумнікі (там де був проведений ретрофіт)

4
силові автомати в основному підключаються з допомогою наконечників під опресовку. Берете три наконечкики 16 мм.кв алюмінієві або луджені, три наконечника мідні 25 мм.кв або так само луджені. Ну і додатково по одному такому наконечнику на нульові жили але це залежить від того як ви будете комутувати нульові жили. Через шину чи через якийсь клемник силовий. Надійність з'єднання не викликає питань при виконанні правил монтажу. Тільки треба врахувати щоб наконечники влізли в контакти автомата щоб не прийшлось їх підпилювати. Думаю що автомат в корпусі 100 А буде добре

5
Доброго дня. Є стандартне РП-10 кВ радянського зразка з комірками ксо-272 з двома вводами, секційним вимикачем ну все як завжди. Стоїть задача організувати третю секцію шин з третім вводом. Відповідно потрібно встановити додатково ще один секційний вимикач, ввідну комірку, комірку з ТН ну і там одну лінійну. Я з таким стикаюсь вперше тому прошу допомоги хто таке робив. Як нову секцію шин подружити з двома існуючими? Наскільки я розумію це треба влізати в схеми керування існуючих ввідних і секційної комірки? Так? Може хтось поділитись якоюсь козою з подібними рішеннями.
І попутно питання. Чи є можливість в одній комірці сумістити ТН і скажімо секційний вимикач? Бо фізично вже комірка з ТН не влізає в існуюче приміщення.

6
ну я теж дивуюсь такій вимозі. Але, що є то є. То що, ніхто нічого такого не чув?

7
Доброго дня. Таке питання. Чи можливо хтось знає де написано, що при підході лінії 10 кВ до підстанції до розподільчого пристрою ПС 110/10 кВ на опорах ПЛ 10 кВ потрібно використовувати ізолятори пониженого класу напруги? Ми всі ізолятори використовуємо ШФ-20 (до 20 кВ) а от в одному з об'єктів випливло зауваження, що при підході до ПС потрібно брати ізолятори ШФ-10 (10 кВ). Аргументація цікава. Ніби, при грозовому імпульсі цей ізолятор повинен пробитись і спрацювати як ОПН чи РВО не пустивши імпульс на обладнання ПС? Кажуть що це десь в нормативці прописано, але де саме не знають. Я вперше таке чую. Можливо хтось в курсі про таке, то підкажіть де почитати, бо в ПУЕ такого не знахожу?

8
Але в ПДФ також не друкує, якщо формати різні.
Якщо воно так в принципі не вміє, на цьому мій інтерес і закінчується, бо в одному проекті зазвичай зустрічаються всі формати.
та вміє. В мене також три принтери, кожен на свій формат і за один раз друкуються всі листи різних форматів. Щось ви не правильно робите. Можете викласти файл якщо хочете можемо розібратись з друком в пдф

9
Тобто, штамп має буди спеціально підготованим?
так, звичайно

10
Наскільки я зрозуміла, в відомість попадає назва Листа та його порядковий номер, а не назва з штампу та номер звідти.
блок штампу повинен містити атрибут назви креслення. Цю назву креслення атрибут за допомогою відповідного поля отримує з назви креслення в підшивці. Таким чином встановлюється зв'язок між назвою креслення на штампі і назвою листа в підшивці. Коли міняємо назву листа в підшивці автоматом міняється назва цього креслення в штампі. Формуючи відомість листів з підшивки все відповідає один одному. При внесенні змін в назву листа в підшивці все автоматом міняється також. Ну корочє тут треба досить грунтовно розібратись з тим всім і все буде працювати. В мене всі графи в блокові штампа беруть інформацію з підшивки.

11
до речі, якщо може хтось нумерує листи в підшивці вручну, то можу поділитись примочкою яка автоматично нумерує листи. Дуже класна штука. Ну, а номера листів з підшивки атрибутами проставляються в блокові штампа на кожному кресленні.

12
Ну і публікація в один клік — без коментарів.
так от в один клік весь проект можна пустити тільки при умові коли всі аркуші проекту, в тому числі і текстові аркуші, виконані в листах автокада. Дуже зручно мати структуру всього проекту у менеджері підшивок, а не шукати листи пояснювальної чи специфікаці окремо через ворд чи ексель. Ідеально було б зробити пояснювальну в ворді і якимось чином прикрутити ці аркуші до підшивки, але от як, я і не можу способу придумати.
Коли я всі аркуші виконую в автокаді, то мій структура мого проекту має такий вигляд. От як би вигляд залишився таким самим але текстові документи виконувати в ворді ось до чого я веду

13
А от хто як виконує текстові документи для проектів? У ворді в автокаді, інші варіанти?

14
Підшивка дозволяє висмикнути окремі аркуші з різних файлів и опублікувати їх разом, і то, якщо вони одного формату. В яких випадках та як часто це знадобляється?
тут ви не праві. Але признаюсь чесно до початку роботи з підшивками я думав десь так само як і ви, але розібравшись з підшивками і їх функціоналом зрозумів який я був не правий працюючи тільки в моделі. А взагалі в автокаді все взаємопов'язано. Якщо хочеш працювати з підшивками треба вже працювати з листами, а не в моделі відповідно і з листами треба розбиратись. Одним словом треба прикласти трохи зусиль, але воно того варте.
Можна і тексп вставляди вордовським документом (ОЛЕ об'єктом)
Я пробував ті ОЛЕ об'єкти і прийшов до висновку що краще вже тексти в автокаді робити ніж паритись з ОЛЕ. Коли аркуш лише один, то ще можна, а коли їх декілька починається головняк.
Shturman, Excel легко вставляється в Autocad та дозволяє оновлювати зміни у файлі excel
Ну це то зрозуміло. Я хочу подружити саме роботу з підшивками і роботу з текстовими/табличними редакторами. Але напевно я забагато хочу.
От наприклад в мене є блок штампу де атрибутом прописано назву проекту. Я цю назву забиваю один раз у властивоті підшивки і всі листи цієї підшивки на яких є блок штампу отрумують цю назву проекту, хоча ці листи можуть знаходитись в різних файлах. Вся біда в тому що при редагуванні великих текстів в автокаді виникають незручності у вигляді гальмування комп'ютера так як автокад не є текстовим редактором, а той редактор який в ньому вбудований виконує базові функції. От я і хотів щоб пояснювальні виконувати в ворді але мати весь функціонал підшивки в автокаді працюючи з цими аркушами.
rga, а навіщо робити аркуші, якщо можливо
працювати тільки у моделі?
Я вам скажу так. Працюючи в тільки в моделі вам не доступні потужні функції автокада які в ньому закладені. От все що я можу на таке сказати. Це схоже коли купляєш машину в повній комплектації і не використовуєш в ній ті функції які передбачені цією повною комплектацією.

15
Доброго дня. Вирішив створити дану тему для обміну досвідом по використанню підшивок в автокаді при роботі з проектами. Я, особисто, давно використовую підшивки і це дуже зручно. Єдине, що я не можу вирішити так це питання роботи з текстовими документами (пояснювальна, титулки, специфікації). Хочеться ці документи виконувати в ворді ну або в екселі для специфікацій, так як автокад не заточений під роботу з текстами особливо великими, якими бувають пояснювальні і специфікації. Так як підшивка працює лише з листами автокада виникає питання як можна виконувати текстові документи в ворді і додавати їх в підшивку автокада щоб мати в підшивці повну структуру проекту зі всіма аркушами?
   Зараз, я, всі аркуші, в тому числі і текстові, виконую в автокаді, але хотілось би текстові виконувати в призначеній для цього програмі. Якщо хтось має якісь ідеї, то поділіться. І взагалі робота з підшивками не заслужено обходиться багатьма проектувальниками, але реально це дуже крута штука. Ну але потребує роботи в автокаді з листами, а не все в моделі ліпити.

Сторінок: [1] 2 3 ... 45