Відповідь

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.
Ім'я:
   
Email:
Тема:
Іконка повідомлення:
Вкладення:
(Вкладення)
Restrictions: 4 per post, maximum total size 5120KB, maximum individual size 5120KB

підказка: натисніть alt+s для відправлення або alt+p для перегляду повідомлення


Повідомлення в цій темі

Автор: Сугор
« : 03 Серпень 2019, 22:26:32  »

А щодо неіржавної сталі, то пропоную поспостерігати за бильцями, нещодавно встановленими біля Золотих Воріт у Києві - навпроти виходу з метро. І порівняти їхні експлуатаційні властивості з придорожними загорожами совкового типу, з яких сиплеться як не іржа,

Вибачте, але мені здається, що Ви лукавите, або пагано вчилися у школі, при наймі хімію. Для процесу ржавіння необхіна присутність кисню та води, в груні на певній глубині кисню досить мала, тому вироби з заліза зберігаються досить не погано, про що свідчать знахідки залізного снаряддя на архелогічних розкопках по всьому світу. В бетоні кисню зовсім немає.
Ейфелевій вежі 130 років - поки не розсипалась, і щось я не чув щоб десь у світі будувалися мости з нержавійки. Іржа лише один з видів корозії, і нержавійка теж кородує

не кородують лише благородні метали золото, платина, тощо
Автор: Evgen Koc
« : 03 Серпень 2019, 20:48:51  »

щоб збільшити продажі нержавійки  цікаво що на це скажуть конструктора
Влаштування уземлювачів у фундаменті не є задачею конструкторів, а радше спеціалістів з систем захисту від блискавки. Доведеться звикати бачити їх на будмайданчиках, починаючи від нульового циклу. А щодо неіржавної сталі, то пропоную поспостерігати за бильцями, нещодавно встановленими біля Золотих Воріт у Києві - навпроти виходу з метро. І порівняти їхні експлуатаційні властивості з придорожними загорожами совкового типу, з яких сиплеться як не іржа, то фарба, і через регулярне фарбування яких доводиться закривати одну зі смуг руху. У кінцевому підсумку - це вирішать розрахунки економічної доцільності, які тепер можна робити за методикою, наведеною у ДСТУ IEC 62305-2:2012.
Автор: Evgen Koc
« : 03 Серпень 2019, 20:38:36  »

не те що нержавійку, а навіть оцинкованої арматури і гідроізоляції на сваї не роблять
Гідроізоляція (останнім часом й теплоізоляція) виконується для тих приміщень споруди, які знаходяться нижче рівня грунтових вод. Зрозуміло, що для монолітного залізобетону (прикладом якого є палі рос. "свая") гідроізоляція не має сенсу.
Автор: Evgen Koc
« : 03 Серпень 2019, 20:34:32  »

Звідки ви це взяли?
Звідки ви це взяли?
DIN 18014:2007-09 "Fundamenterder – Allgemeine. Planungsgrundlagen"
На початку цієї теми я зазначив посилання. Цікаво, що попри те, що цей стандарт не набув (поки що) міжнародного статусу, кращого документу з фундаментних уземлювачів у Європі немає. Тому ним широко користуються проектувальники, що вважається за "bon ton" у їхньому середовищі.
Автор: Сугор
« : 03 Серпень 2019, 00:32:14  »

За наявності гідроізоляції між бетоном фундаменту та грунтом сітку електродів системи уземлення доводиться прокладати поза бетоном
Звідки ви це взяли?
У такому зволоженому грунті поцинкована сталь довго не втримається.
На якій підставі Ви зробили такі висновки? Мабудь конструктора чогось не знають? Не одноразово бачив як заливають сваї на глибину до 20метрів від рівня полу -3 рівня підземного паркінгу і не бачів не те що нержавійку, а навіть оцинкованої арматури і гідроізоляції на сваї не роблять
За ДСТУ EN 62305-3:2012 "чорну" сталь дозволяється прокладати лишу у бетоні на глибині принаймні у 20 см. Звичайно, це стосується лише тієї сталі, яка є комопонентом LPS.
Так от для чого приймався цей документ, щоб збільшити продажі нержавійки :D цікаво що на це скажуть конструктора коли отримають завдання?
Автор: Evgen Koc
« : 02 Серпень 2019, 22:44:17  »

звичайна не поцинкована арматура у бетоні якось не дуже сильно кородує
йдеться про наступне:
1. За наявності гідроізоляції між бетоном фундаменту та грунтом сітку електродів системи уземлення доводиться прокладати поза бетоном - безпосередньо на дні копані, зробленої під фундамент.
2. У такому зволоженому грунті поцинкована сталь довго не втримається. Тому сітку електродів виконують з неіржавної сталі.

За ДСТУ EN 62305-3:2012 "чорну" сталь дозволяється прокладати лишу у бетоні на глибині принаймні у 20 см. Звичайно, це стосується лише тієї сталі, яка є комопонентом LPS.
Автор: Сугор
« : 18 Червень 2019, 13:19:12  »

Біла ванна - такий бетон
Як це буде називатися згідно до вітчизняних норм?
2. Можна і треба. Лише належить знати, як з’єднати між собою прути риштунку залізобетону, аби воно витримало проходження струмів блискавки без пошкоджень.
Стари норми (ДСТУ-38, РД, та ті що були ще раніше), типові проєкти, стверджують що досить з"язати дротом, закладні вироби з"єднуються зварюванням.
Якщо фундамент потребує гідроізоляції - поцинкована сталь не витримає корозійної дії.
hmmmm дивно, за звичай, на скільки я знаю, звичайна не поцинкована арматура у бетоні якось не дуже сильно кородує вне залежності від того яка гідроізоляція. Ще більше дивує те що наявність гідроізоляції приводить до корозії
Автор: Evgen Koc
« : 18 Червень 2019, 12:21:45  »

1.
Біла ванна - такий бетон, що не пропускає воду з ґрунту далі, ніж на певну глибину. За допомогою деяких "хитрощів" можливо ввести крізь білу ванну провідник досередини споруди НИЖЧЕ рівня ґрунтових вод.
Чорна ванна - гідроізоляція підземних частин будівельних конструкцій, яку ми найчастіше спостерігаємо (бітумізовані плівки і стрічки). Крізь чорну ванну нічого герметично пропустити не вдається - лише ВИЩЕ рівня ґрунтових вод.
Повністю закритий - оточений знизу і з боків профільованими мембранами та/або теплоізоляцією. Струм з бетону до ґрунту крізь такі покриття не проходить.
Закриті капіляри - бите скло, намитий пісок і т. ін., яке не може утримувати у собі вологу.

2. Можна і треба. Лише належить знати, як з’єднати між собою прути риштунку залізобетону, аби воно витримало проходження струмів блискавки без пошкоджень.

Якщо фундамент потребує гідроізоляції - поцинкована сталь не витримає корозійної дії. Або будувати в іншому місці, або неіржавна сталь. Що дешевше.
Автор: Bobertigra
« : 31 Травень 2019, 15:17:07  »

І таке ще питання, треба використовувати саме нержавну сталь? Оцинковану використовувати не можна?
Автор: Сугор
« : 30 Травень 2019, 15:57:57  »

Evgen Koc, Дякую. Э декілька запитаннь
1. Що означають ці терміни:
Quote (selected)
Ізольовані фундаменти, коли:

ВН бетон (біла ванна) для в/ц <0,6 від С30/В35, (від С25/В30 вже припустимо

Чорна/коричнева ванна

Повністю закритий фундамент з ізольованим периметром або з профільованими мембранами

Додатково встановлений впритул до ґрунту шар із закритими капілярами, приміром, вироблений з матеріялів, які піддаються переробці
2. Чому б просто не використати арматуру?
Автор: Evgen Koc
« : 30 Травень 2019, 15:35:58  »

Автор: Сугор
« : 29 Травень 2019, 18:02:36  »

Влаштування уземлювачів, вбудованих до залізобетонних фундаментів, набувають подальшого поширення у світі.

 :D :thumbsup: Тобто в Совці це була нормальна практика, а німці тількі зараз до цього дійшли?
Пряме посилання для скачування: http://eom.com.ua/index.php?action=downloads;sa=downfile&id=3410

Посилання не працює
Автор: alemmir
« : 29 Травень 2019, 17:31:30  »

 :thumbsup:
Автор: Evgen Koc
« : 20 Липень 2017, 14:33:49  »

Влаштування уземлювачів, вбудованих до залізобетонних фундаментів, набувають подальшого поширення у світі. Німецькі нормотворці, із притаманною цій нації докладністю, розробили стандарт DIN 18014 Fundamenterder. Хоча дехто в Україні продовжує сумніватися у правомірності таких технічних рішень, вони є ефективним, економічно доцільним та довговічним заходом. Звичайно, виконувати такі роботи має спеціаліст-електрик, оскільки монолітчики не мають необхідної кваліфікації для влаштування надійних та довговічних електричних з’єднань. Зрозуміло, що влаштовувати такі уземлювачі належить на нульовій стадії спорудження об’єкту. Зазвичай, про електрику, та блискавкозахист у цей час не турбуються, намагаючись швидше «закритися».

Цей матеріял покликаний допомогти тим, хто спромігся вчасно «достукатися» до проектувальників/генпідрядників/замовників з пропозиціями щодо цих сучасних прийомів будівництва.

Насамкінець застерігаємо тих, хто матиме справу з гідроізольованими фундаментами. Там теж можливе влаштування вбудованих уземлювачів, але належить враховувати ряд особливостей, про які у цьому матеріялі не йдеться.

Пряме посилання для скачування: http://eom.com.ua/index.php?action=downloads;sa=downfile&id=3410