Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Руслан и Людмила

Сторінок: 1 2 [3] 4 5 ... 7
31
По каким нормам и правилам идентифицируют объекты?
Для Украины какие правила и законы для идентификации объектов повышенной опасности?
ДЕС с резервуаром для хранения запаса топлива - объект повышенной опасности или нет?
Или котельная на жидком топливе с резервуаром для хранения ДТ на 20 м.куб объект повышенной опасности или нет?

Вот инспектор по охране труда требует расчет и соответственно подтверждение на объект.
ДЕС и котельную на одном заводе размещаются рядом.


Кто может произвести расчет и провести идентификацию объекта на предмет повышенной он опасности или нет?

Для ориентира дам фрагмент генплана с котельной и резервуаром.

32
Не знаю, что за контора, но вот у них тоже есть до 6 счетчиков этажный щит
Скачать Каталог распределительных сборных шкафов и щитов этажных



В этом сообщении ссылка не работает.
А плодить новую тему нет надобности.
Имею проблему - щит на 6 счетчиков NP-06 вот по такой схеме.
https://www.dropbox.com/s/cijideyk9ego3c4/%D0%95%D0%9C_%D0%9B%D0%B8%D1%81%D1%82_16-%28%D0%93%D0%A0%D0%A92%29.pdf?dl=0

Прошу помощи.

Стандартно производители щитового оборудования предлагают щиты на 2, 3 или 4 квартиры.
На 6 квартир изготавливают индивидуально.

В моем варианте проектирования получилось 6 квартир. И делать два щита на 2 квартиры и на 4 квартиры и по три квартиры на щит очень не хочется.

При проверке проекта ПАТ "Закарпаттяобленерго" потребовало чертеж щита для установки счетчиков с указанием на чертеже мест пломбировки приборов и цепей подводящих (дооблікових струмоведучих частин та кіл обліку).

При єтом ранее требовали устанавливать счетчики типа NP-06 (для залучення їх до системи ЛУДОЗ (на базі Smart IMS)).

Может Вы имеете чертеж такого щита на 6 (3-х фазных) приборов учета?

Для наглядности даю схему ГРЩ.

33
Если по исходным данным СО-3, тогда речевое.

Но для складов по специфике их работы (смотрите технологию складирования) - наличие рабочих мест на складе, применяют - сирены.

А если на складе нет рабочих мест (постоянных или временных) то кого оповещать РЕЧАМИ?
А от сирены все кому надо убегут сами.


Если рабочие склада ждут исполнения своих обязанностей в помещениях (офисных), где и находятся остальные сотрудники комплекса, тогда РЕЧЕВКА уместна и пускать ее нужно в ту зону где ПОЖАР.

Фактически мы получаем оповещение всех одновременно, если фактически нету обслуживающего персонала. Или обслуживающий персонал - это персонал пожарного поста?

Персонал пожарного поста - "не может быть обслуживающим" - только дежурным персоналом должен быть и действовать по инструкции.

35
Коллеги!

Прошу помощи. Какое минимальное расстояние от ТП или ЦРП до устанавливаемых подземных (заглубленных) объектов для хранения жидкого топлива? Каким нормативом регламентируется?

Предполагаю охранную зону в радиусе ТП или ЦРП 3 метра, чтобы можно было пдовести подземные кабели, а на рсстоянии 4 метра предусматривают зарыть емкость для хранения топлива для резервного ДЕС. Это допустимо?

36
Как прокладывать огнестойкие кабели для щитов аварийного освещения и для групп аварийного освещения?
Можно ли в одном лотке без разделения с другими силовыми кабелями их укладывать?
Как и почему их нужно разделять?

37
п.4.4.1 Настоящая глава Правил распространяется на стационарные установки кислотных аккумуляторных батарей.
Правила не распространяются на установки аккумуляторных батарей специального назначения.

Суть моего вопроса в следующем.
Для обеспечения категорийных потребителей на объекте будут устанавливать и ДЕС (на 500 кВА) и ИБП с набором АКБ (на 500 кВА).

Объект снабжают по 3 категории електроснабжения.
АКБ предполагаемые к установке свинцово-кислотные, а если заказывать щелочные будут как специального назначения или на них ПУЕ не распространяется?

Стелаж с АКБ для работы ИБП можно рассматривать как АКБ специального назначения?

38
Хочу услышать критику или альтернативные предложения к решениям молниезащиты крышной СЕС.
Суть вопроса в следующем.
Заказчик (иностранный инвестор) не соглашается с тем что конструкции коробок в которые монтируются модули нельзя рассматривать как молниприемные елементы. Это понимание ГИПа и я с ним согласен. А ограждение по периметру крыши недостаточно для защиты. На существующей крыше уже существует молниприемная сетка и все коробки с модулями будут к ней присоеденены, но ГИП считает этого недостаточно и устанавливает штыревую молниезащиту.
Какое может быть альтернативное решение?

39
Тема наверняка не новая, но в правилах не нашел ответа на свой вопрос.
Какое допустимо минимальное расстояние от оборудования до края не огражденной кровли?

Как вариант размещения на кровле солнечные батареи (модули) и инверторы.
А для сетей аналогичный вопрос
может располагаться лоток для кабелей на неогражденной кровле 500 мм от края?

Как пример такой вариант расстановки модулей.

40
Отсюда ноги растут.
Первый и главный вопрос - сертификат.

Численні питання, які виникають у проектувальників, працівників будекспертизи та органів архітектурно – будівельної інспекції у зв’язку з введенням сертифікації виконавців окремих видів робіт в частині інженерно – будівельного проектування, викликали необхідність аналізу низки чинних нормативних актів, що визначають коло прав та повноважень інженерів – проектувальників, які мають та/або не мають кваліфікаційного сертифіката.

 Введення у будівельній галузі сертифікації виконавців окремих видів робіт, пов’язаних зі створенням об’єктів архітектури, мало на увазі зафіксувати на рівні держави спроможність безпосереднього розробника проектної документації здійснювати, опираючись на рівень своєї освіти та професійний досвід, проектування об’єктів архітектури відповідно до основних вимог надійності та безпеки, визначених чинним законодавством.

 Основні вимоги до будівель і споруд затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2006 № 1764 «Про затвердження Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд». Насамперед – це забезпечення механічного опору та стійкості, дотримання вимог пожежної безпеки, забезпечення безпеки життя і здоров’я людини, захисту навколишнього середовища, забезпечення безпеки експлуатації, забезпечення захисту від шуму, забезпечення економії енергії. Напрями діяльності відповідальних виконавців, що викладені у додатку 1 Регламенту Атестаційної архітектурно – будівельної комісії, затвердженого протоколом №1 засідання Комісії, визначені з урахуванням цих вимог.

 В залежності від специфіки своєї діяльності та обсягів робіт, проектна організація самостійно визначає кількість фахівців, які повинні мати кваліфікаційний сертифікат за відповідним напрямом професійної діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури.

 Інженери-проектувальники, які працюють самостійно, або розробляють окремі спеціальні розділи проекту, зокрема інженерні мережі, можуть застосовувати для проектування спеціалізації, які пов’язані із забезпеченням основних вимог для таких об’єктів, наприклад безпеки експлуатації, забезпечення механічного опору та стійкості тощо.

 За визначенням, наведеним у пункті 1 Порядку, розроблення проектної документації на будівництво об'єктів (далі – Порядок), затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.05.2011 № 45 (у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23 березня 2012 року № 122), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 червня 2011 р. за № 651/19389, головний інженер проекту (далі – ГІП) – інженер, який має кваліфікаційний сертифікат та виконує роботу з інженерно-будівельного проектування, очолює та/або координує розроблення окремих розділів проектної документації. Тобто, ГІП є посадою, призначеним на яку може бути сертифікований інженер-проектувальник будь-якої спеціалізації.

 ГІП, який визначається розпорядчим документом генпроектувальника, підписує та скріплює печаткою титульний аркуш проекту (пункт 12 Порядку).

 З урахуванням цього визначена персональна відповідальність за правопорушення ГІПа. Зокрема, нещодавно прийнятим Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності» стаття 96-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення  викладена в новій редакції та передбачає відповідальність за передачу замовнику  проектної документації для  виконання будівельних  робіт  на  об'єкті,  розробленої  з  порушенням вимог законодавства,  містобудівної  документації,  вихідних  даних  для проектування об'єктів містобудування, будівельних норм, державних стандартів  і  правил,  а  також  заниження  категорії  складності об'єкта будівництва.

 Одночасно, пунктом 4.3 державних будівельних норм ДБН А.2.2-3:2012 «Склад та зміст проектної документації» передбачено забезпечення відповідності проектних рішень:

 - архітектурним і містобудівним вимогам, визначеним у містобудівних умовах і обмеженнях забудови земельної ділянки та іншим вихідним даним;

 - вимогам чинних будівельних норм та нормативних документів;

- основним вимогам до об’єктів щодо забезпечення механічного опору та стійкості; дотримання вимог пожежної безпеки; забезпечення безпеки життя і здоров’я людини та захисту навколишнього природного середовища; забезпечення безпеки експлуатації; забезпечення захисту від шуму; економії енергії;

 - вимогам з охорони праці та експлуатаційної надійності.

 При цьому слід зауважити, що під безпекою експлуатації мається на увазі здатність об’єкта протягом встановленого терміну експлуатації (терміну використання об’єкта за функціональним призначенням) зберігати необхідні експлуатаційні якості (підп.4.1.3  п. 4.1 ДБН В.1.2-14-2009), а також вимогам  експлуатаційної безпеки (п.п.4.1  п. 4 ДБН В.1.2-9-2008), охорони праці та експлуатаційної надійності.

 Шляхи досягнення основних вимог до об’єктів зазначаються у пояснювальній записці до проектної документації у розділі із забезпечення надійності та безпеки.

 Сертифікований інженер-проектувальник при проведенні робіт з інженерно-будівельного проектування може забезпечувати одну або декілька основних вимог до об’єктів відповідно до видів спеціалізації у рамках обраного ним напряму діяльності, підтверджених кваліфікаційним сертифікатом (сертифікатами).

 В разі призначення сертифікованого інженера-проектувальника ГІПом, він зобов’язаний забезпечити відповідність проектної документації всьому комплексу вимог чинних будівельних норм, які стосуються об’єкта, що проектується.

 Обов’язковість комплексного забезпечення виконання основних вимог до об’єкта не залежить від особистої спеціалізації ГІПа і повинна стосуватись всіх рішень щодо інженерно-будівельного проектування об’єкту, по якому сертифікований фахівець призначений ГІПом.

 Відповідно до статті 19 Закону України «Про архітектурну діяльність» виконання проектних робіт по створенню об'єктів архітектури не потребує наявності у фахівців відповідного кваліфікаційного сертифіката у разі здійснення фахівцями проектних робіт під керівництвом архітектора чи іншого фахівця, який має кваліфікаційний сертифікат на виконання робіт відповідного профілю.

 Порядком також визначено, що при проектуванні об’єктів будівництва           ІV – V категорій складності з особливо складними конструкціями і методами провадження робіт, що обґрунтовується у пояснювальній записці до проекту, за окремим завданням замовника розробляються робочі креслення на спеціальні допоміжні споруди, пристосування та установки. У пояснювальній записці до проекту зазначаються прізвища, ім’я та по батькові і підписи сертифікованих виконавців по кожному розділу та частині проекту, а також найменування субпідрядників ( у разі їх наявності) . Поряд з цим, там же зазначено, що перелік осіб, які підписують проектну документацію, може уточнюватися залежно від складу і структури проектної організації ( генпроектувальника, проектувальника) .

 Враховуючи те, що кошторис є складовою частиною проектної документації та розробляється під керівництвом головного архітектора або головного інженера проекту (ГАПа, ГІПа), які повинні мати відповідні кваліфікаційні сертифікати та нести відповідальність за належний її рівень, наявність кваліфікаційного сертифікату у розробника кошторисної частини проекту не є обов’язковим.

 Разом з тим, у разі виконання проектної документації на капітальний чи поточний ремонти, що передбачається здійснити за рахунок державних коштів за спрощеною документацією, основними складовими якої є дефектний акт та кошторис, наявність у інженера-кошторисника відповідного кваліфікаційного сертифікату є обов’язковою умовою. (Лист Мінрегіону України від 26.06.2012 №7/17-10476 ).

 При цьому слід зауважити, що наявність робочих креслень в разі виконання ремонтних робіт з капітального ремонту за спрощеною документацією не передбачається. Однак в разі потреби пояснювальна записка може бути доповнена ескізними кресленнями не типових виробів.

 Міністерство вважає також за можливе приймати на експертизу проектну документацію без засвідчення титульних листів печатками сертифікованих виконавців, у разі надання замовниками відповідних довідок, які засвідчують, що за цивільно – правовими угодами з генпроектувальниками, розроблена проектна документація передана замовнику до 1 червня 2012 року. (Лист Мінрегіону України від 26.06.2012року №7/17-10487 ).

41
Со слов a.kostyna только два кандидата толпятся в очереди на собеседование.
А компания (in-cognitus — неузнанный, неизвестный) ждет ГИПа?


ГИП - главный инженер проекта
не может заниматься сразу и всем, он классный специалист в узкой области,
а коекакер (менеджер) это не ГИП.

Наш клиент, один из лидеров в сфере энергоэффективных технологий и возобновляемых источников энергии объявил конкурс на вакантную должность Главный инженер проектов, г. Киев

42
Боюсь предложений от работников много, а работодатель сдулся.

43
А как сейчас оценивать услугу для заполнения опросного листа?
50 гривен это дорого?
Как оценить затраты и всю услугу по получению ТУ в Киевобленерго? (ведь прийдется ходить к ним и не один раз).

44
Житлові будівлі / Re: система "тёплый пол"
« : 12 Жовтень 2012, 12:21:24  »
Стала дилема о выборе ситемы теплого пола - пленка или кабель?
Что скажут уважаемые спецы.
В моем примере (проектное решение для совмещенных санузлов)
Трбуется теплый пол для помещений 5,6 и 6,95 м.кв соответственно.
При расчете на 1 кв.м около 200 ватт будет 1120 ватт и 1390 ватт соответственно.
Тип производителя системы умышленно неуказываю - прошу ссылки в лику.
Но может кто имеет опыт проектирования и эксплуатации теплых полов пленки и кабеля для сравнения.
Что экономичней?
Что надежней?

45
А может и получится, но надо быть лецензированным продавцом электроэнергии и иметь эти кондиционеры как потребители собственных нажд на СЕС.
А иначе только как говорит уважаемый Автор: Сугор.
Так как у вас источник энергии хоть СЕС, АКБ или ДЕС это дополнительный источник в альтернативу основному при аварии.

Сторінок: 1 2 [3] 4 5 ... 7