Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - CC19

Сторінок: [1] 2 3 ... 130
1
Та зауваження не обрунтоване, та й все, як і інше з кабелем. 10 проектувальників зроблять 10 різних схем, і всі вони будуть робочі. Нехай пише посилання на норми. А це взагалі бюджетний об'єкт, чи приватний?

З.І. Єдине питання по автомату, Ваш ОСР погоджує його встановлення після приладу обліку? Чому не викинути вимикач навантаження, та не перенести автомат на його місце?

2
Та по різному. З котеджами я рідко стикаюся, в основному 9-ти поверхівки. То буває, в основному квартири 1 рівня, і декілька 2 рівня. Так через ці пару квартир 2 рівня приходиться замість ф.1 брати ф.8, яка знову ж дає менші результати, то тоді можу не показати ці пару квартир 2 рівня, а прийняти як всі 1 рівня. Раніше бувало, що на подачу ТУ рахував по ф.5, ОСР давав потужність,  і перевіряв розрахунок тільки при погодженні проектної документації, виявлялося, що потужність треба меншу, ну не буде ж ОСР відшкодовувати кошти за перебрану потужність). то писав, те що лишнє - резерв. Але останнім часом все важче так робити)

3
Формула 8 дає значно занижені результати, це вже давно відомий факт, нажаль розробники нічого не хочуть робити з цього приводу. Можете прикинути порахувати для 29 котеджів по ф.5, а потім добавити ще один і порахувати по ф.8 - буде менше, звісно це маячня.
Я стикався з цією проблемою при розрахунку багатоквартирних будинків з різними типами квартир. Спочатку махлював трохи, рахував все одно по ф.5 навіть якщо квартир було більше 29, але потім обленерго перестало пропускати такі розрахунки. Так що все залежить від ОСР.
Можливо, пора***те все-таки по ф.5, прикиньте різницю, і цю різницю приплюсувати як резерв, на перспективу розвитку, до офіційного розрахунку по ф.8

4
А чи практикував хтось підключення такої трифазної мережі через однополюсні автомати (наче в Епіцентрі так роблять)? Тоді є можливість вмикати всього третину світильників, наприклад в якості чергового освітлення. Але звісно ж втрати будуть в два рази більші, та перекіс фаз...

5
Заборони не находив. Я так роблю. Якщо сховище монолітне залізобетонне, то й іншого способа прокладки для великої кількості кабелів не бачу...

6
Але звісно ж потужності 6 кВт, як і говорим Сугор,  забагато. От дивись, можна взяти котел 3, 6, а можна і 9 кВт, і результати будуть абсолютно різними, а реальне споживання будинку на практиці буде +- те ж. А тому, вважаю, потрібно знати реальну потребу в опаленні для всього будинку, і від неї тоді відштовхуватися. Але тут потрібна допомога ОВешника. Простий приклад, потужність секції сучасного радіатора до 0,2 кВт, при котлі в 6 кВт, потрібно 30 таких секцій, сумніваюся, що в квартирі на 40м.кв є куди їх встановити) Що взагалі за будинок: новий, старий, утеплений? Поцікався, можливо на будинок робився енергетичний сертифікат, там є потреба на опалення. Була б ця цифра, можна було вирахувати, коеф. попиту для котла.

P.S. Але це все теорія, в людини, яка буде погоджувати розрахунок, може бути абсолютно інша думка. Якщо один із власників працює в обленерго, то можливо є сенс звести з людиною яка буде погоджувати все, і на березі домовитися...?

7
Я тут прикинув і з урахуванням, що на квартиру буде 16 кВт - то в сумі виходить 72 кВт...
Стоп. Накину трохи. Я вірно розумію, що ти двічі взяв коеф. спочатку 0,38 а потім 0,6125? :) 0,6125 вже результуючий, а значить 16*12*0,6125=117,6, ну або (10*0,38+6)*12=117,6. Зверни  увагу .в табл. Д2 для опалення не враховуються коеф. опалення

8
СС19,Сугор дякую за дописи. СС19 мабуть не варто тянути PEN провідник від щитка, коли "під руками" в розетці він є
Але яка якість цього PEN? PEN не повинен мати з'єднань (особливо не пропаяних скруток) по всій своїй довжині. Кинути окрему лінію від щита до бойлера, і зробити як радив Сугор.

9
Зазвичай, в бойлерах є доступ для заміни шнура

10
Використати розетку без заземлення. Третій провід (PE) в кабелі живлення бойлера не використовувати. Третій провід притягнути від PEN шини ввідного щита, і підключити до PE бойлера.

11
ig_man, проблема вирішується просто, треба лише поставити перемичку в щиті на шини РЕ та N

Дякую за пораду! Але це вже буде не зовсім мабуть TN-CS і вже і не ТТ а шось таке що потім забудовник і енергетики в разі чого скажуть ви ж тут ось нашо перемичку ставили у вас по проекту тт...Або то я так це розумію. Поставлю ще в свій щит пзіп додатково і най поки так і буде.

Та ні. Перемичка "перетворять" систему заземлення з ТТ в класичну  TN-C-S. Але, звісно ж, самому робити це не раджу. На фото доволі сучасний щит, можливо на нього є десь проект, гляньте як в проекті. Бо деякі, не зовсім кваліфіковані монтажники не зовсім розуміють як працює система заземлення, можливо вони просто не встановили цю перемичку.

12
Розрахунковий струм 1250*1,15=1437,5А (автомат з електронним розчіплювачем), коеф. 1,15 за п.3.1.32 ПУЕ.
Так а розрахунковий струм в лінії (який визначений через потужність) який?

13
Як Ви в розрахунку ці консолі враховували? З коефіцієнтами?
Так. Брав консолі операційні по 3кВт, реанімаційні по 2 кВт, по завданню ТХ. І приймав коеф. 0,8 в розрахунку, але це все зі стелі. Зараз роблю палатне відділення, там до кожного ліжка підводять медичні гази, і відповідно ставлять консолі, але ТХ обладання медичного в палатах немає, то для таких консолей приймаю по 0,5 кВт та коеф також 0,8. Також все зі стелі, немає ні технолога розумного, ні енергетика толкового на місці :(

14
Якщо шина N не з'єднана з шиною РЕ (на фото й правда цього не видно), то це система ТТ. Можете перевірити мультиметром, якщо з'єднання немає то між N та РЕ буде декілька вольт.

15
Роз'ясніть, будь ласка, у чому полягає суттєвий дисбаланс по фазам. Обидва підключення мають виділену потужність 8 кВт на фазу і ця потужність не перевищується (нерівномірність розподілу струму буде проконтрольована реле захисту по струму). Є якісь норми, що споживач має обов'язок не навантажувати лише одну фазу?
ДБН В.2.5-23:2010
3.10    Якщо розрахункове навантаження на вводі в житло будь-якого виду складає більше 11,0 кВт, ввід слід виконувати трифазним.
4.26    Розподіл навантаження між фазами мережі освітлення громадських будинків та споруд, адміністративних і побутових будинків промпідприємств повинен бути рівномірним; різниця в струмах найбільш і найменш навантажених фаз не повинна перевищувати 30 % в межах одного щитка і 15 % – на початку ліній живлення.


Так, ви можете написати, що там йдеться про освітлення, та житло, і будете праві. Але ці вимоги взялися не просто так...
Взагалі, як виконано живлення ваших об'єктів, що за ТП, кабель, чи повітряна лінія, переріз/довжина (приблизно), що ще підключено до цієї лінії...?

І ще момент. При ваших 8кВт і 3ф, ОСР. повинен був вас обмежити автоматом на 20А (а то й 16А). Можливо вам пощастило з автоматом на 40А, а можливо щось інше :). Ви не допускаєте що колись ОСР. встановить вам автомат на 20А?

Сторінок: [1] 2 3 ... 130