Автор Тема: Експертиза проектів по охороні праці  (Прочитано 5962 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Sergiy

  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 5
    • Перегляд профілю
    • Awards
До якої категорії складності можна віднести КЛ ЛЕП ТП ЗТП 0,4-10 кВ?
Згідно ЗАКОНУ УКРАЇНИ "Про регулювання містобудівної діяльності" Стаття 31. Проектна документація на будівництво , пункт 3. Не підлягають обов'язковій експертизі проекти будівництва об'єктів I - III категорій складності.
Стаття 32. Категорії складності об'єктів будівництва
1. Усі об'єкти будівництва за складністю архітектурно-будівельного рішення та/або інженерного обладнання поділяються на I, II, III, IV і V категорії складності.
2. Категорія складності об'єкта будівництва визначається відповідно до державних будівельних норм та стандартів на підставі класу наслідків (відповідальності) такого об'єкта будівництва.
3. Віднесення об'єкта будівництва до тієї чи іншої категорії складності здійснюється проектною організацією і замовником будівництва.
В ДБН А.2.2-3-2004 Додаток П (довідковий) "КАТЕГОРІЇ СКЛАДНОСТІ ОБ'ЄКТІВ
 ЦИВІЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ"
але і там про інженерні мережі ні слова



Offline logotipok

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 35
  • -Receive: 20
  • Повідомлень: 205
  • Не злой... целеустремлённый!
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
На этот закон случаем не наложили... вето? Чото я слышал такое от знакомых экспертов...

Offline Виктор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 272
  • -Receive: 453
  • Повідомлень: 1 867
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
На этот закон случаем не наложили... вето?
Не наложили. И вето тоже. Действует.

Offline Виктор

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 272
  • -Receive: 453
  • Повідомлень: 1 867
  • Country: ua
  • Awards Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений) За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Sergiy, для полноты картины посмотрите еще ДБН В.1.2-14-2009 "Общие принципы обеспечения надежности и конструктивной безопасности зданий, сооружений, строительных конструкций и оснований."
В Вашем же случае можно руководствоваться первой таблицей из приложения П ДБН А.2.2-3-2004:
"Таблица определения категории сложности объектов гражданского назначения
в зависимости от их архитектурной и технической характеристики".
Но категория сложности должна быть указана в задании на проектирование.

Offline Sergiy

  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Повідомлень: 5
    • Перегляд профілю
    • Awards
Поясню ситуацію.
При допуску до підкючення споживача (юридична особа) обленерго вимагає єкспертизу проекту по охороні праці незалежно чи це простий ввід, чи щось складніше.
При допуску до підкючення споживача (фізична особа ) обленерго не вимагає такої експертизи.
Експертиза державному експертному центрі зараз мінімально коштує біля 600 грн.
Готую лист в обленерго та держнаглядохорон праці. Але, як бачите, чітко не вказано до якої категорії складності віднсяться електромережі 10-0,4кВ.
Хоча
Стаття 32. Категорії складності об'єктів будівництва
1. Усі об'єкти будівництва за складністю архітектурно-будівельного рішення та/або інженерного обладнання поділяються на I, II, III, IV і V категорії складності.
2. Категорія складності об'єкта будівництва визначається відповідно до державних будівельних норм та стандартів на підставі класу наслідків (відповідальності) такого об'єкта будівництва.
3. Віднесення об'єкта будівництва до тієї чи іншої категорії складності здійснюється проектною організацією і замовником будівництва.  
Хто з цим стикався поможіть.


Offline O.S.

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 118
  • -Receive: 316
  • Повідомлень: 1 895
  • Country: ua
  • Всем успехов и удачи. 07.01.2013
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Серебрянная сова (250 благодарностей + 1000 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Sergiy, думаю в вашому випадку слід керуватися критерієм "Припинення функціонування комунікацій транспорту, зв'язку, енергетики, інших інженерних мереж".

Загальнодержавний рівень -- V
Регіональний -- ІV
Місцевий -- ІІІ

Offline Саша85

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 26
  • -Receive: 13
  • Повідомлень: 168
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Хто з цим стикався поможіть.
Така ж проблема "куди віднести об'єкти енергетики при проектуванні", я дивуюся чому така важлива тема (всі ми проектуємо електромережі, ну форум так наш принаймні називається) і так пасивно обговорюється питання віднесення до категорії складності об'єктів енергетики (ще раз повторююся).
Є настанова Мінрегонбуду "щодо застосування будівельних норм у частині віднесення об'єктів будівництва до категорій складності для подальшого проектування і експертизи". Звідси виходить що категорія складності визначається на підставі класу наслідків (відповідальності) об'єкта будівництва. Це зрозуміло, але як віднести до даних класів СС1-СС3.
Якщо мислити так (прошу взяти до уваги моє мислення для обговорення): запроектовані ел.мережі для живлення наприклад супермаркету по ІІ категорії надійності електропостачання. Припустимо що супермаркет буде мати такі характеристики (згідно додатку 1 даної настанови): к-сть людей які там перебуватимуть постійно складатиме 50 чол., які періодично перебуватимуть - 100; які знаходитимуться зовні  також 100. Отже згідно Настанови "Небезпекою для життєдіяльності людей є можливе порушення нормальних умов життєдіяльності більше ніж на три доби", отже припинення функціонування комунікацій енергетики згідно нашої ІІ категорії надійності електропостачання складатиме не більше 24 год. Звідси випливає що забезпечивши категорію надійності електропостачання та можливість відновлення функціонування за 24 год МИ ну аж ніяк не підпадаєм під IV-V категорію складності (якщо навіть зависити показники к-сть людей збільшивши вдвічі).
Питання тільки залишається про визначення обсягів можливого економічного збитку вище згаданого нашого об'єкту
Я вважаю що це важлива тема, так як невірно зазначена в проектах категорія складності тягне за собою згідно п.1 статті 2 ЗУ "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності"  - заниження категорії складності проектною організацією штраф у розмірі 90 мін заробітних плат.
Ще раз шановні форумчани прошу прийняти участь в обговоренні даної проблеми в віднесенні енергетики до категорії складності
Якби ми вчились так, як треба, То й мудрість би була своя.  А то заліземо на небо: «І ми не ми, і я не я, І все те бачив, і все знаю,

Offline Саша85

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 26
  • -Receive: 13
  • Повідомлень: 168
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Не зрозумів, що тільки в мене виникають питання щодо віднесення обєктів енергетики до категорії складності

P.S. Я перепрошую але я буду нагадувати аналогічними повідомленням систематично, так як не вірю що всі в проектах зазначають вірну категорію складності. Буду надіятись що модератор "не забанить" мене за мою настирливість щодо вирішення питання
Якби ми вчились так, як треба, То й мудрість би була своя.  А то заліземо на небо: «І ми не ми, і я не я, І все те бачив, і все знаю,

Offline O.S.

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 118
  • -Receive: 316
  • Повідомлень: 1 895
  • Country: ua
  • Всем успехов и удачи. 07.01.2013
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Серебрянная сова (250 благодарностей + 1000 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Чим вас не влаштовує критерій, описаний в "ответ # 5"?

Offline Саша85

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 26
  • -Receive: 13
  • Повідомлень: 168
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Чим вас не влаштовує
Ще раз повторюся що категорія визначається у відповідності до класів наслідків, а класи наслідків визначаються за шістьма ознаками:
кількість осіб, які постійно перебувають на об'єкті;
• кількість осіб, які періодично перебувають на об'єкті;
• кількість осіб, які перебувають поза об'єктом;
обсяг можливого економічного збитку;
• втрата об'єктів культурної спадщини;

• припинення функціонування комунікацій транспорту, зв'язку, енергетики, інших інженерних мереж.


І я привів примірний (на мою думку) алгоритм розрахунку даних ознак, як вже й казав залишилося визначити "обсяг можливого економічного збитку"
к-сть людей які там перебуватимуть постійно складатиме 50 чол., які періодично перебуватимуть - 100; які знаходитимуться зовні  також 100. Отже згідно Настанови "Небезпекою для життєдіяльності людей є можливе порушення нормальних умов життєдіяльності більше ніж на три доби", отже припинення функціонування комунікацій енергетики згідно нашої ІІ категорії надійності електропостачання складатиме не більше 24 год.
А вданому Вами критерію тільки одна ознака: припинення функціонування комунікацій транспорту, зв'язку, енергетики, інших інженерних мереж.
Якби ми вчились так, як треба, То й мудрість би була своя.  А то заліземо на небо: «І ми не ми, і я не я, І все те бачив, і все знаю,

Offline O.S.

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 118
  • -Receive: 316
  • Повідомлень: 1 895
  • Country: ua
  • Всем успехов и удачи. 07.01.2013
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Серебрянная сова (250 благодарностей + 1000 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
А вданому Вами критерію тільки одна ознака: припинення функціонування комунікацій транспорту, зв'язку, енергетики, інших інженерних мереж
Просто тому що імхо цей критерій перекриває всі інші.
як вже й казав залишилося визначити "обсяг можливого економічного збитку"
Quote (selected)
Для визначення обсягу можливих економічних збитків від відмови будівлі або споруди рекомендується користуватися «Методикою оцінки збитків від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 №175).
Можливі економічні збитки враховують:
збитки від руйнування чи пошкодження основних фондів;
збитки від втрат готової промислової чи сільськогосподарської продукції;
збитки від втрат запасів сировини, напівфабрикатів та проміжної продукції.
Але знов-таки, при ІІІ категорії електропостачання навряд чи може бути економічний збиток більше двох тисяч мінімальних зарплат. А для І і ІІ категорій є резервування.

Offline O.S.

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 118
  • -Receive: 316
  • Повідомлень: 1 895
  • Country: ua
  • Всем успехов и удачи. 07.01.2013
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Серебрянная сова (250 благодарностей + 1000 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
Саша85, ось я знайшов проект документу, який частково відповідає на питання "як визначити категорію складності інженерної мережі".
ДСТУ-Н Б В.1.2-ХХ:201Х «Визначення та використання класу наслідків (відповідальності) об’єктів будівництва».
Перше посилання при введенні шифру цього ДСТУ при пошуку в гуглі веде на сайт мінрегіонбуду, звідки можна цей ДСТУ скачати.
Нам там можуть бути корисні пункт В.4 додатку В та додаток Г.

Крім того, ніхто не відміняв дод. А ДБН В 1.2-14. Хоч він і довідковий, але звідти теж можна почерпнути інформацію.
« Останнє редагування: 10 Квітень 2012, 21:28:50 від O.S. »

Offline G@S

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 269
  • -Receive: 7
  • Повідомлень: 362
  • Country: 00
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Автор 50 тем
    • Перегляд профілю
    • Форекс как бизнес
    • Awards
Друзі маю такий документ, може комусь допоможе!
Визначення класу наслідків для КТП-160.
Не стоит убегать от снайпера - умреш уставшим!

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: